Calvin Klein, Contradiction for Women EDP

Calvin Klein, Contradiction for Women EDP

'Ona jest silna i jednocześnie bardzo kobieca. Jest mądra i seksowna. Jest kobietą o wielu twarzach.' - Calvin Klein 'Contradiction for Women' jest kompozycją składników dobranych specjalnie ze względu na ich czystość i zdolność do harmonizowania z innymi aromatami. Można określić ten zapach jako radośnie orientalny - jego przyjemna świeżość wibruje kwiatowymi zapachami, jest ciepła i kobieca.

Kategoria: orientalno-waniliowa.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: róża, peonia, jaśmin, konwalia
nuta serca: eukaliptus, kwiat gruszy, liliak (bez), orchidea
nuta bazy: sandałowiec, bób tonka.

Cena: ok. 130zł / 30ml

50 - 100ml
Rekomendacja
na dzień, na wieczór

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Ciężkie, ale ciekawe

To dość trudne perfumy, na pewno nie dla każdego. Zapach dość ciężki, ale trwały. Są oryginalne i łatwe do rozpoznania. Takie nietuzinkowe. Ogólnie dla dojrzalszych kobiet, ale fajne. Zwłaszcza na wieczór.

kwiatowo-aldehydowy, niesłodki

Contradiction przypomina mi lata 90 i modę na aldehydowo-kwiatowe zapachy. Również wyczuwam w nim podobieństwo do Manii Armaniego (w białym flakoniku). Mocne, duszne kwiaty z akordem powietrznym. Contradiction jest mniej słodki, bardziej powietrzny i może zemdlić, jeśli ktoś ma chwilową niedyspozycję. Gdy go używam, wspominam o modzie już sprzed 20(!) lat. Kto nie pamięta tych czasów, lub nie zna ;) z pewnością zapach nie będzie się kojarzył z retro stylistyką. Jest dość surowy i równie dobrze kmponuje się we współczesny minimalizm. Używam dość rzadko, ale z przyjemnością i kiedy wiem, że jestem w stanie go udźwignąć. Trwałość i projekcja konkretna. W promocji jakość-cena wypada super.

Nie polubiłyśmy się..

Niestety, po Contradiction CK spodziewałam się o wiele więcej, ta nazwa, ten nietypowy nowoczesny flakon zapowiedź samego zapachu wydawała się być również wyraźna, a moim zdaniem nie wyróżnia się niczym szczególnym. W promocji kosztował mnie 99zł, ale w tej cenie dostaniemy coś zdecydowanie lepszego. Dla mnie jest nijaki trochę jakby rozmyty...
Trwałość- około 2 godzin jest wyczuwalny.

Margot Robbie Calvin Klein

Super

Wypróbowałam kilka różnych zapachów Calvina Kleina i bardzo je lubię, bo są niezobowiązujące, ale nie nudne i mają świetny stosunek jakość/cena. Trwałość też jest na 5 (zapach utrzymuje się cały dzień). Fajne jest też solidne opakowanie, perfumy można zabrać na wyjazd i nie bać się, że flakon uszkodzi się w podróży.

Najsilniej wyczuwam eukaliptus, peonię, bez i orchideę. Ogólnie to świeży zapach przełamany gorzkimi nutami. Bardzo ciekawy, nieoczywisty, lekko niepokojący. Dla mnie świetny zwłaszcza na lato - sprawdzi się zarówno na dzień i na wieczór.

Mam opakowanie 100ml, używam od ponad roku.

Plusy:
+trwałe
+wydajne
+odpowiednie na dzień i na noc
+ciekawy, nieoczywisty zapach, który z upływem czasu i uwalnianiem się kolejnych nut nie traci na atrakcyjności
+ładny i solidny flakon
+cena

Jednowymiarowy

Zapach dość interesujący, ale nie dla mnie. Męczy mnie w noszeniu, ponieważ jest ciągle taki sam, czuję jedną, wyraźną nutę, która nie za bardzo mi odpowiada ze względu na swoja dziwność. Taka trochę może mydlana, bardzo słodka...Nie mogę powiedzieć, że jest brzydki, ale nie perfumuję się nim.
Może to zabrzmi dziwnie , ale Contradiction służy mi do wąchania. Stoi na toaletce w przedpokoju i co jakiś czas lubię zdjąć nakrętkę i wącham, czasami psiknę wokół. Dla mnie te perfumy na mojej skórze w ostatniej fazie maja coś wspólnego z Cool Water Davidoff.
Mocne i trwałe, zresztą jak wszystkie perfumy Kleina, za co duży plus...

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: zaczęte pierwsze

Nie na każdą porę roku

Mam z tym zapachem problem. Przed zakupem 100 ml flakonu wąchałam je tylko raz, w przelocie. Skuszona promocyjną ceną w perfumerii sięgnęłam po nie niemalże w ciemno i do dziś, czyli momentu, w którym wypsikałam prawie całą zawartość buteleczki, nie jestem przekonana czy ten zapach mi się tak naprawdę podoba.

Jest to zapach nietypowy, nie jest ulepkowo słodki ani cytrusowo świeży. Jego otwarcie jest nieco mdłe, tak słodko-zimne, daje odczucie jakie pojawia się podczas ssania tzw. „mroźnych” landrynek. Niby jest słodko, ale ta słodycz jest taka niepokojąca, nie pozwala się rozleniwić i rozmarzyć, wręcz jest motorem do działania.
Po wybrzmieniu mroźnych nut zaczynają „kwitnąć” kwiaty. Pojawiają się stopniowo i delikatnie ocieplają pierwsze wrażenie, nadają aksamitności zapachowi, jednak w tle cały czas czuć delikatną bryzę, która z pewnością dodaje charakteru zapachowi i nie pozwala kwiatom dominować. Mnie ta bryza szczerze powiedziawszy nieco irytuje, gdyby nie ona, zapach byłby z pewnością „ładniejszy”, ale wówczas straciłby swój pazur i został kolejnym kwiatowym świeżakiem.
Nie chcę skreślać Contradiction, bo przyznaję się bez bicia, że kupiłam je na nieodpowiednią porę roku, czyli na jesień. Póki jesień była ciepła, słoneczna i sucha, to perfumy te były całkiem przyjemne. Jednak gdy pojawiły się pierwsze opady, a temperatury zaczęły oscylować wokół zera stopni, zapach ten zaczął mnie drażnić. Zaczęła dominować jego chłodna natura, która nijak nie pasuje do puchatego szala.
Zostawiłam ¼ flakonika na wiosnę. Wierzę, że wówczas duch zapachu odżyje na nowo niosąc delikatny, rześki powiew, który lepiej zgra się z lekką apaszką i pierwszymi promykami gorącego słońca.

Jeśli chodzi o flakon, to całkiem mi się podoba, wygląda jak ozdobny bibelot na toaletce, jest bardzo masywny i porządnie wykonany. Niestety, swoje waży i nie wyobrażam sobie dźwigać takiej 100 ml butli przez cały dzień w torebce.

Cena – korzystna, w Internecie 100 ml nawet za niecałe 100 zł, trwałość – średnia, chyba że ja przestaję je po prostu czuć po ok. 2-3 godzinach

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego 100 ml

Kwiatowe szaleństwo

Zapach przypominający kwitnący bez, z domieszką czegoś, co nie daje spokoju.
Zapach jest z lekka dziwny, ale bardzo zajmujący i intrygujący.
Chce się go ciągle wąchać, żeby odgadnąć w końcu w pełni nutę zapachową, która jakby ciągle gdzieś uciekała.
Intensywny, ale nie duszący.
Jestem na tak ;].

Używam tego produktu od: ok. 2 lat
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 100ml

elegancki i zmysłowy

Zapach jest dość mocny i ciepły, nie są to delikatne kwiatki. Spodziewałam się bardziej świeżego zapachu sądząc po składzie. Jest elegancki dla kobiety biznesu, lub eleganckiej pani, raczej nie dla nastolatki. Pachnie drogo i ekskluzywnie, nie jest słodki.

Edycja: A jednak Contradiction potrafi być tez sexy, upojne kwiaty bzu i jaśminu z dodatkiem konwalii dają ten efekt, w miarę używania zapach coraz bardziej mi się podoba. Wyczuwam też słodki owocowy zapach kwiatów gruszy.

Używam tego produktu od: niedawna
Ilość zużytych opakowań: zaczęta 100

sliczny

perfumy mam od ponad 1,5 roku. buteleczka fajna, niespotykana, chociaż ciężka. sam zapach uważam że naprawdę sliczny. Nie jest ani ciężki, ani słodki, trochę orientalny i inny, dla mnie trudny do określenia tak jak eden. Ma w sobie to cos, jest bardzo trwały i fajnie się rozwija. Nie polecam kupowania bez przetestowania, bo nie jest uniwersalnym zapachem. Reasumując dla mnie jeden z ciekawszych zapachów.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Przyjemny, niezobowiązujący.

Zapach kwiatowo-delikatnie orientalny. oryginalne połączenie zmysłowego, nowoczesnego zapachu z klasyką, elegancją i rozwagą. Tą nietradycyjną kombinację zdominował łagodny zapach płatków delikatnej orchidei, której tony towarzyszą odważnemu pieprzowi i chińskiemu eukaliptusowi. Zapach bezpieczny-na codzień, dla kobiet w każdym wieku, bezpretnensjonalny, nienachalny, subtelny.Projekcja dobra.Ładne, ale zapewne nie jest to zapach łał.Raczej bliskoskórny, nie ciągnie się ogonem.Nie wzbudza emocji.Spokojne kwiatowe pachnidełko.bardziej na wiosnę i lato, wtedy lubiłam po niego sięgać.Specyficzny flakon-ładny,ale niewygodny.Ogólnie polecam.Cena niewygórowana.Trwałość niestety słabiutka.Zapach zwiewny.

Kobiecy

Od dawna szukałam zapachu, który będzie w idealny sposób stapiał się z moim, z zapachem skory. Który będzie można poczuć, kiedy ktoś wtuli się we mnie, podniesie głowę i powie "jak ślicznie pachniesz" ;). Te perfumy własnie takie są. Oszczędnie używane są wyczuwane blisko przy skórze lub podczas ruchu, pozostawiając delikatnie słodka smugę. Kiedy użyjemy ich więcej, tworzą wokół nas ciepłą, otulającą chmurkę, którą nie można się nie zachwycić :). Pachnidło mega kobiece...uh, aż mam ciarki.. naprawdę zmysłowe i intensywne w swojej delikatności. Ciepłe i otulające niczym kaszmirowa apaszka.
Czuć wyraźnie białe kwiaty: na pierwszym planie konwalia, bez, później jaśmin. Jednak te kwiaty nie stoją w wazonie na stole w salonie. To krzaki i drzewa łamiące się pod nadmiarem kwiatów,mokrych od deszczu, suszących swe płatki w słońcu, które własnie wyszło zza chmur. To wszystko doprawione porządnie łychą miodu...:) Zapach absolutnie nie jadalny a w który można by się wwąchiwać cały dzień bez końca.
Niektóre perfumy są trwale tylko na ubraniach czy włosach a po tym nadgarstek pachnie mi jeszcze na drugi dzień. Polecam kobietkom, które chcą się poczuć zmysłowo i seksi gdziekolwiek pójdą- zawsze w dobrym nastroju :)

Wiosna, wolność i misie koala

Z oknami wiosna w pełni, powietrze pachnie nadzieją i wolnością. Cięższe perfumy poszły w kąt, teraz najchętniej skrapiam się Contradiction. Ten zapach Calvina Kleina jest dla mnie kwintesencją wiosny, czuć w nim tę nadzieję, tę wolność, to oczekiwanie na to, co ciekawe i nieznane. Ja w Contradiction najsilniej wyczuwam eukaliptus i jestem bardzo zaskoczona, że tak mi się ta nuta podoba, bo odczuwam jakiś dziwny wstręt do zapachu i smaku mięty i eukaliptusa, od gum do żucia mnie mdli, a pasty do zębów staram się wybierać w wersji mild. W Contradiction eukaliptus wiedzie prym, za eukaliptusem snują się zmiksowane dość słodkie kwiaty, z których najsilniej wyczuwam bez i konwalię. Czuję także owoce: coś leśnego, jak dzika malina oraz trochę dojrzałej gruszki. Contradiction to zapach bardzo intrygujący, pewnie przez to niecodzienne połączenie słodkich kwiatów i owoców z ostrym, chłodno-metalicznym eukaliptusem. Czyli nazwa wyjątkowo trafna. Na tę chwilę Contradiction to ulubiony z moich zapachów, cudnie komponuje się z wiatrem we włosach, wciąż jeszcze nieśmiałymi promieniami słońca, z zapachem budzącej się do życia przyrody. I jeszcze coś - za każdym razem, kiedy psiknę się tymi perfumami, mam przezabawne skojarzenia idące takim torem: Contradiction – eukaliptus – miś koala. I wyobraża mi się taki mały koala, przyczepiony do walcowatego flakonu Contradiction jak do drzewa. I jeszcze mi radośniej, wiosenniej, tęskniej za czymś dobrym, co tylko czeka, żeby się zdarzyć.

Używam tego produktu od: ponad miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 30 ml w trakcie