Calvin Klein, Contradiction for Women EDP

Calvin Klein, Contradiction for Women EDP

'Ona jest silna i jednocześnie bardzo kobieca. Jest mądra i seksowna. Jest kobietą o wielu twarzach.' - Calvin Klein 'Contradiction for Women' jest kompozycją składników dobranych specjalnie ze względu na ich czystość i zdolność do harmonizowania z innymi aromatami. Można określić ten zapach jako radośnie orientalny - jego przyjemna świeżość wibruje kwiatowymi zapachami, jest ciepła i kobieca.

Kategoria: orientalno-waniliowa.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: róża, peonia, jaśmin, konwalia
nuta serca: eukaliptus, kwiat gruszy, liliak (bez), orchidea
nuta bazy: sandałowiec, bób tonka.

Cena: ok. 130zł / 30ml

50 - 100ml
Rekomendacja
na dzień, na wieczór

50% jesień/zima 50% wiosna/lato

Mój signature scent :)

Bardzo trudne do opisania perfumy, mają w sobie wiele sprzeczności jak sama nazwa wskazuje :)
Z jednej strony są świeże ale bywają czasem przytłaczające, w zależności od tego kto je powącha ma na ich temat inne zdanie. Ja też postrzegam je różnie w zależności od dnia, pory roku itd. Dla mojej siostry pachną świeżym 'mydełkiem' a ja wyczuwam w nich coś ziołowego i takiego....'wytrawnego'?
Uważam, że ten zapach jest bardzo kobiecy, kwiatowo-drzewno-ziołowy i niezwykle trwały i 'ogoniasty'. Nietypowy zapach, myślę, że nie każdemy przypadnie do gustu i lepiej nie kupować ich w ciemno.
Bardzo podoba mi się flakon jest prosty i nowoczesny czyli bardzo w moim stylu :)

Ciekawy zapach

Perfumy zakupiłam po okazyjnej cenie. Wygląd dość oryginalny, kolor idealnie współgra z opakowaniem. Zapach dość intensywny, ale odważnych kobiet, aczkolwiek przy porównaniu z innymi, których używałam, nie jest tak trwały.
Tak, czy tak zapach ciekawy.

Ciężkie, ale ciekawe

To dość trudne perfumy, na pewno nie dla każdego. Zapach dość ciężki, ale trwały. Są oryginalne i łatwe do rozpoznania. Takie nietuzinkowe. Ogólnie dla dojrzalszych kobiet, ale fajne. Zwłaszcza na wieczór.

Margot Robbie Calvin Klein

kwiatowo-aldehydowy, niesłodki

Contradiction przypomina mi lata 90 i modę na aldehydowo-kwiatowe zapachy. Również wyczuwam w nim podobieństwo do Manii Armaniego (w białym flakoniku). Mocne, duszne kwiaty z akordem powietrznym. Contradiction jest mniej słodki, bardziej powietrzny i może zemdlić, jeśli ktoś ma chwilową niedyspozycję. Gdy go używam, wspominam o modzie już sprzed 20(!) lat. Kto nie pamięta tych czasów, lub nie zna ;) z pewnością zapach nie będzie się kojarzył z retro stylistyką. Jest dość surowy i równie dobrze kmponuje się we współczesny minimalizm. Używam dość rzadko, ale z przyjemnością i kiedy wiem, że jestem w stanie go udźwignąć. Trwałość i projekcja konkretna. W promocji jakość-cena wypada super.

Nie polubiłyśmy się..

Niestety, po Contradiction CK spodziewałam się o wiele więcej, ta nazwa, ten nietypowy nowoczesny flakon zapowiedź samego zapachu wydawała się być również wyraźna, a moim zdaniem nie wyróżnia się niczym szczególnym. W promocji kosztował mnie 99zł, ale w tej cenie dostaniemy coś zdecydowanie lepszego. Dla mnie jest nijaki trochę jakby rozmyty...
Trwałość- około 2 godzin jest wyczuwalny.

Super

Wypróbowałam kilka różnych zapachów Calvina Kleina i bardzo je lubię, bo są niezobowiązujące, ale nie nudne i mają świetny stosunek jakość/cena. Trwałość też jest na 5 (zapach utrzymuje się cały dzień). Fajne jest też solidne opakowanie, perfumy można zabrać na wyjazd i nie bać się, że flakon uszkodzi się w podróży.

Najsilniej wyczuwam eukaliptus, peonię, bez i orchideę. Ogólnie to świeży zapach przełamany gorzkimi nutami. Bardzo ciekawy, nieoczywisty, lekko niepokojący. Dla mnie świetny zwłaszcza na lato - sprawdzi się zarówno na dzień i na wieczór.

Mam opakowanie 100ml, używam od ponad roku.

Plusy:
+trwałe
+wydajne
+odpowiednie na dzień i na noc
+ciekawy, nieoczywisty zapach, który z upływem czasu i uwalnianiem się kolejnych nut nie traci na atrakcyjności
+ładny i solidny flakon
+cena

Jednowymiarowy

Zapach dość interesujący, ale nie dla mnie. Męczy mnie w noszeniu, ponieważ jest ciągle taki sam, czuję jedną, wyraźną nutę, która nie za bardzo mi odpowiada ze względu na swoja dziwność. Taka trochę może mydlana, bardzo słodka...Nie mogę powiedzieć, że jest brzydki, ale nie perfumuję się nim.
Może to zabrzmi dziwnie , ale Contradiction służy mi do wąchania. Stoi na toaletce w przedpokoju i co jakiś czas lubię zdjąć nakrętkę i wącham, czasami psiknę wokół. Dla mnie te perfumy na mojej skórze w ostatniej fazie maja coś wspólnego z Cool Water Davidoff.
Mocne i trwałe, zresztą jak wszystkie perfumy Kleina, za co duży plus...

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: zaczęte pierwsze

Nie na każdą porę roku

Mam z tym zapachem problem. Przed zakupem 100 ml flakonu wąchałam je tylko raz, w przelocie. Skuszona promocyjną ceną w perfumerii sięgnęłam po nie niemalże w ciemno i do dziś, czyli momentu, w którym wypsikałam prawie całą zawartość buteleczki, nie jestem przekonana czy ten zapach mi się tak naprawdę podoba.

Jest to zapach nietypowy, nie jest ulepkowo słodki ani cytrusowo świeży. Jego otwarcie jest nieco mdłe, tak słodko-zimne, daje odczucie jakie pojawia się podczas ssania tzw. „mroźnych” landrynek. Niby jest słodko, ale ta słodycz jest taka niepokojąca, nie pozwala się rozleniwić i rozmarzyć, wręcz jest motorem do działania.
Po wybrzmieniu mroźnych nut zaczynają „kwitnąć” kwiaty. Pojawiają się stopniowo i delikatnie ocieplają pierwsze wrażenie, nadają aksamitności zapachowi, jednak w tle cały czas czuć delikatną bryzę, która z pewnością dodaje charakteru zapachowi i nie pozwala kwiatom dominować. Mnie ta bryza szczerze powiedziawszy nieco irytuje, gdyby nie ona, zapach byłby z pewnością „ładniejszy”, ale wówczas straciłby swój pazur i został kolejnym kwiatowym świeżakiem.
Nie chcę skreślać Contradiction, bo przyznaję się bez bicia, że kupiłam je na nieodpowiednią porę roku, czyli na jesień. Póki jesień była ciepła, słoneczna i sucha, to perfumy te były całkiem przyjemne. Jednak gdy pojawiły się pierwsze opady, a temperatury zaczęły oscylować wokół zera stopni, zapach ten zaczął mnie drażnić. Zaczęła dominować jego chłodna natura, która nijak nie pasuje do puchatego szala.
Zostawiłam ¼ flakonika na wiosnę. Wierzę, że wówczas duch zapachu odżyje na nowo niosąc delikatny, rześki powiew, który lepiej zgra się z lekką apaszką i pierwszymi promykami gorącego słońca.

Jeśli chodzi o flakon, to całkiem mi się podoba, wygląda jak ozdobny bibelot na toaletce, jest bardzo masywny i porządnie wykonany. Niestety, swoje waży i nie wyobrażam sobie dźwigać takiej 100 ml butli przez cały dzień w torebce.

Cena – korzystna, w Internecie 100 ml nawet za niecałe 100 zł, trwałość – średnia, chyba że ja przestaję je po prostu czuć po ok. 2-3 godzinach

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego 100 ml

Kwiatowe szaleństwo

Zapach przypominający kwitnący bez, z domieszką czegoś, co nie daje spokoju.
Zapach jest z lekka dziwny, ale bardzo zajmujący i intrygujący.
Chce się go ciągle wąchać, żeby odgadnąć w końcu w pełni nutę zapachową, która jakby ciągle gdzieś uciekała.
Intensywny, ale nie duszący.
Jestem na tak ;].

Używam tego produktu od: ok. 2 lat
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 100ml

elegancki i zmysłowy

Zapach jest dość mocny i ciepły, nie są to delikatne kwiatki. Spodziewałam się bardziej świeżego zapachu sądząc po składzie. Jest elegancki dla kobiety biznesu, lub eleganckiej pani, raczej nie dla nastolatki. Pachnie drogo i ekskluzywnie, nie jest słodki.

Edycja: A jednak Contradiction potrafi być tez sexy, upojne kwiaty bzu i jaśminu z dodatkiem konwalii dają ten efekt, w miarę używania zapach coraz bardziej mi się podoba. Wyczuwam też słodki owocowy zapach kwiatów gruszy.

Używam tego produktu od: niedawna
Ilość zużytych opakowań: zaczęta 100

sliczny

perfumy mam od ponad 1,5 roku. buteleczka fajna, niespotykana, chociaż ciężka. sam zapach uważam że naprawdę sliczny. Nie jest ani ciężki, ani słodki, trochę orientalny i inny, dla mnie trudny do określenia tak jak eden. Ma w sobie to cos, jest bardzo trwały i fajnie się rozwija. Nie polecam kupowania bez przetestowania, bo nie jest uniwersalnym zapachem. Reasumując dla mnie jeden z ciekawszych zapachów.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Przyjemny, niezobowiązujący.

Zapach kwiatowo-delikatnie orientalny. oryginalne połączenie zmysłowego, nowoczesnego zapachu z klasyką, elegancją i rozwagą. Tą nietradycyjną kombinację zdominował łagodny zapach płatków delikatnej orchidei, której tony towarzyszą odważnemu pieprzowi i chińskiemu eukaliptusowi. Zapach bezpieczny-na codzień, dla kobiet w każdym wieku, bezpretnensjonalny, nienachalny, subtelny.Projekcja dobra.Ładne, ale zapewne nie jest to zapach łał.Raczej bliskoskórny, nie ciągnie się ogonem.Nie wzbudza emocji.Spokojne kwiatowe pachnidełko.bardziej na wiosnę i lato, wtedy lubiłam po niego sięgać.Specyficzny flakon-ładny,ale niewygodny.Ogólnie polecam.Cena niewygórowana.Trwałość niestety słabiutka.Zapach zwiewny.