Plantica, Odżywka `Ceramidy`

Plantica, Odżywka `Ceramidy`

Zgłaszająca osoba: Bratekt

Doskonała odżywka dostarczająca niezbędnych składników odżywczych włosom zniszczonym zabiegami fryzjerskimi.

Uzupełnia niedobór składników budulcowych, skutecznie wzmacnia wewnętrzną strukturę włosów, zapewnia im natychmiastową regenerację, zwiększa wytrzymałość włosów na uszkodzenia.

Posiada delikatną formułę o wysokiej skuteczności działania. Ma świeży, przyjemny zapach i jest wydajna w użyciu. Działa aktywnie bez spłukiwania, równie dobre efekty pielęgnacyjne osiąga się spłukując odżywkę po kilku minutach.

Włosy są doskonale odżywione, bardziej elastyczne i gładkie. Odzyskują naturalny połysk i nie elektryzują się.

Substancje aktywne:

ceramidy, olej jojoba, wyciąg z aloesu, prowitamina B5 (D-panthenol).

Skład: Aqua (Water), Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dimethicone, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Aloe Barabadensis Extract, Glycerin, PEG-8, PEG-8/SMDI Copolymer, Palmitoyl Myristyl Serinate, Sodium Polyacrylate, Panthenol, Simmondsia Chinensis Oil, Trilaureth-4 Phosphate, Cyamopsis Tetragonolobus Gum, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Pafrum (Fragrance) Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citric Acid. (14.11.2008)

ok

Moja mama kupowała te odżywki w ilościach hurtowych, gdyż działały na jej puszące się włosy fantastycznie.
Ja tam zawsze miałam ładne, gładkie i bardzo śliskie włosy i ta odżywka z pewnością im nie zaszkodziła.
Nie stosuję bez spłukiwania, bo obciąża niestety moje cienkie i delikatne włosy.
Ale za to błyskawicznie się szczotkują, mniej wypada, są zdrowe i błyszczące.

Myślę, że dla niewymagających włosów będzie super.

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: kilka

Bardzo dobra.

Jestem z niej bardzo zadowolona i właśnie zużywam drugie opakowanie. Używam jej bez spłukiwania, odrobinę wcieram w wilgotne włosy.
Myślę, że to od typu włosów zależy, czy nadaje się do stosowania b/s. Włosy suche i puszące się będą zadowolone, dla zdrowych i gładkich może być za ciężka. Widzę to po swoich- na końcówkach sprawdza się bardzo dobrze, sprawia, że wyglądają na zdrowsze i zdecydowanie pomaga mi je ogarnąć, natomiast im bliżej skóry głowy i im włosy są zdrowsze, tym efekt mniej mi się podoba. Myślę, że kiedy włosy mi jeszcze trochę odrosną i pozbędę się błędów młodości, czyli śladów po prostowaniu i farbowaniu, to będę ją stosować jako odżywkę do spłukiwania.
Ma przyjemny skład, sporo nawilżaczy i aloes dość wysoko w składzie, nieco dalej pantenol i olej jojoba. Kosztuje grosze- ja kupuję ją za ok. 3zł z małej hurtowni kosmetycznej. Relacja ceny do jakości wypada bardzo pozytywnie.
Na pewno będę do niej wracać, choć pewnie wypróbuję jeszcze inne odżywki z tej serii.
Polecam, jest tania a może mile zaskoczyć.

Używam tego produktu od: dawna, z przerwami

Fajna :)

Używam ją po umyciu włosów po masce Glorii i po kilkunastu minutach spłukuję (mimo iż jest to odżywka bez spłukiwania). Fajnie wygładza włosy i sprawia, że są takie mięciutkie i delikatne oraz dobrze się rozczesują. Będę szukać czegoś lepszego, ale jeśli nie znajdę, to ta odżywka znowu zawita w mojej szafce z kosmetykami :)

Ilość zużytych opakowań: kończę 1

O botoksie mity

Na pewno nie b/s

Tak jak większość odżywek Ziai, ta również zalicza się do tych dobrych, jednak mam do niej pewne "ale".
Odżywka ma miły, delikatny zapach(ciężko mi określić jaki dokładnie, jakieś kwiatki, coś kosmetycznego(?)). Opakowanie zużyłam w ciągu mniej więcej miesiąca, czyli wydajność jest ok(mam włosy do talii). Konsystencja jest odpowiednia- kremowa, nie przelewa się między palcami. Mimo tej dosyć lekkiej konsystencji dosyć ciężko spłukuje się z włosów i mnie osobiście przyspiesza przetłuszczanie się, kiedy nie zrobię tego dokładnie.
Samo działanie jest jak najbardziej zadowalające. Włosy są miłe, miękkie, śliskie(nawet bardzo śliskie, ale w granicach normy ;) ), odżywka ułatwia rozczesywanie włosów, czyli jak najbardziej jestem pod tym względem zadowolona ;) Jednak nie polecam jej używać jako odżywki bez spłukiwania, kiedy ma się zdrowe włosy(w przypadku suchych i/lub kręconych myślę, że się sprawdzi), pomimo nałożenia naprawdę odrobiny na samą długość "czuć ją" po wyschnięciu, włosy szybciej łączą się w kolonie i są takie bez życia. Właśnie za to i za trudności w spłukaniu odejmuję 1,5 gwiazdki. Jednak polecam ją innym, trzeba po prostu przestrzegać kilku "zasad" podczas jej używania, a będziemy zadowolone z efektów :)

Używam tego produktu od: ok. miesiąca

Dobra.

Bardzo lubię produkty Ziai. Odżywkę znalazłam w aptece Dbam o Zdrowie, nigdy wcześniej jej nie widziałam, więc zainteresowana, kupiłam.

Odżywka ułatwia rozczesywanie włosów,są miękkie, nawilżone - choć jednak efekt nawilżenie nie jest taki, jakbym chciała. Włosy po jej zastosowaniu bardzo ładnie się układają. Odżywka posiada dobrą konsystencję, nie jest tak rzadka jak np. Ziaja Pszenica, dzięki czemu nie przelewa się przez palce. Ślicznie pachnie - zapach przypomina świeżo wyciśnięty sok z ogórka. Jest wydajna i tania, produkt polski, ma dobry skład.
Nakładam na całą długość włosów i po 30 minutach spłukuję, dobrze sprawdza się też bez spłukiwania.

Włosów zniszczonych nie mam, więc na temat regeneracji się nie wypowiem.
Dla moich włosów troszkę za słaba. Ale mimo wszystko polecam :)

Daję trzy i pół gwiazdki, gdyż mam już swoje faworyty.

Miewałam lepsze odżywki

hmm... Ta odżywka mnie trochę zawiodła. Właściwie jej działanie jest ledwo zauważalne. Włosy jest niby trochę łatwiej rozczesać, ale nie nawilża ich zbytnio ani nie pielęgnuje. Na mnie lepiej podziałała odżywka z czarną rzepą, ale tam z kolei nie za bardzo pasował mi zapach. Nie zauważyłam żadnej odbudowy włosów, nic.

Używam tego produktu od:kilku miesięcy
Ilość zużytych opakowań:kończę pierwsze

niezła

Odżywka dość dobra, chociaż żadna tam rewelacja. Nie nastawiajcie się na cud. Moje włosy są dosyć mocno zniszczone częstym suszeniem i maltretowaniem prostownicą, więc pewnie dlatego ja super efektów nie dostrzegłam. Przyznam jednak, że daje ona rezultaty podobne, jak odżywki dwa bądź też trzy razy droższe, więc po co przepłacać?
Zauważalne i wyczuwalne plusy to: cena!, przyjemniusi zapach i wyzbycie się elektryzujących się włosów - moja zmora, szczególnie zimą.

Używałam tego produktu przez nieco ponad miesiąc

Oj nie...

Do kupienia tej odżywki zachęciły mnie pozytywne recenzje. Po dość długich poszukiwaniach w końcu znalazłam tę odżywkę w budce z kosmetykami na miejskim targu. Cierpliwie używałam jej, licząc na jakiś cud. Jednak przeliczyłam się. Odżywka była bardzo przeciętna. Konsystencję miała dość rzadką, zapach dla mnie dość nieprzyjemny. Włosy po jej użyciu były szorstkie w dotyku, lekko usztywnione, szybko robiły się nieświeże (mimo iż dokładnie spłukiwałam ją). Rozczesywały się dość opornie. Nie zauważyłam żadnego odżywienia ani wzmocnienia czy regeneracji, o połysku nie wspominając.

Czas używania produktu: listopad 2008 - kwiecień 2009
Ilość zużytych opakowań: 1 dzielnie wymęczone

Super.

Naprawdę dobra!. Kupilam ją za 5 zl chyba. I pomyślałam, że cudów nie uczyni. Cudów nie, ale poprawa jest ;]. Włosy są `sypkie`, miękkie, błyszczące, a z nijakich fal zrobiła mi porządne ;d. Zapach taki jakis rolniczy, ale podoba mi się, bo czuję się świeżooo ;d. Polecam.

Używam tego produktu od:kilku m0cy z przerwami
Ilość zużytych opakowań:nawet nie połowa 1 ;d

cudna!

Genialna jest ta odżywka, ma dobry skład i bardzo mi się podoba.
Nakładam ją na wilgotne włosy, po myciu i nie spłukuję.
Wyraźnie nawilża i odżywia moje blond włosy, końcówki się nie rozdwajają (pomaga utrzymać je w dobrym stanie), włosy są lekko wygładzone i zdyscyplinowane.
No i ta cena i wydajność.
Bajka:).

Używam tego produktu od:jakiś czas
Ilość zużytych opakowań:dalej pierwsze

efekt + cena daje 5 gwiazdek

Miły zapach, odpowiednia konsystencja. Można aplikować na świeżo umyte włosy i spłukać, można nałożyć na wilgotne jak i suche zupełnie już włosy i nie spłukiwać. Efekt zawsze dobry. Włosy są cięższe, nawilżone, zdyscyplinowane, gładsze i ogólnie ładniejsze. Nie są sklejone czy obciążone. Za tą cenę to czysty zysk.

Używam tego produktu od:miesiąca

świetna!

bardzo dobra odzywka , godna polecenia.Uzywam ja jak zwykla odzywke i ja potem splukuje.i jest nie zle.
boje sie ja nie splukac,bo mam przetuszczajace sie wlosy.
-Poprawila stan moich wlosow
-zapach taki sredni ,dziwny
-wydajna