Sebium Global (Krem do cery trądzikowej)

Sebium Global

Cena już od 26,50 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Produkt nowej generacji, który działa globalnie na przyczyny i objawy trądziku:
- eliminuje krosty i zaskórniki,
- reguluje ilość i jakość łoju (sebum) do poziomu takiego jak w zdrowej skórze, dzięki wyjątkowej opatentowanej kombinacji bazującej na najnowszym odkryciu dermatologicznym Bakuchiol i Fluidactiv, która ogranicza powstawanie zmian trądzikowych,
- redukuje nadmierną produkcję łoju (sebum),
- glukonian cynku 3% łagodzi i zmniejsza zaczerwienienia,
- wygładza i poprawia stan skóry, ma działanie delikatnie złuszczające,
- długotrwale nawilża (8 godzin),
- lekka konsystencja, szybko się wchłania,
- jest hipoalergiczny,
- nie zatyka porów,
- bardzo dobrze tolerowany.
Należy stosować 1 lub 2 razy dziennie na oczyszczoną skórę twarzy (najlepiej przy użyciu Sebium Gel Moussant i/lub Sébium H2O). Unikać kontaktu z oczami. Zawiera kwas salicylowy.

uniwersalne

• Squa lane,
  • Fragrance (Parfum). [Bi 673]

Napisanych recenzji: 22

zachwycona

Jestem bardzo zaskoczona szybkim i widocznym działaniem kremu!

Zalety:
- matuje skórę
- ekspresowo się wchłania
- najlepszy na noc
- redukuje zaczerwienia i zmiany trądzikowe
- bardzo lekka konsystencja
- wydajny - kropla starcza na całą twarz

Wady:
- jedynie malutka tubka za niemałe pieniądze (nadal warte swojej ceny)

Polecam szczególnie osobom z tłustą cerą i lekkimi zmianami trądzikowymi.
Ja jestem zachwycona :)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1163396].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 3

Napisanych recenzji: 12

KWC na wypryski, trądzik i zaczerwienienia

Krem do zadań specjalnych. Stosuję go na noc jak mam problemy tradzikowe i jak pojawią mi się wypryski, rano cera wygląda o wiele lepiej, aż byłam w szoku. Super sobie radzi z niedoskonałościami.

Uważam, że tego typu produkty (zawiera kwasy) powinno się stosować z umiarem i nie na dzień, wtedy działają. Przy nadmiarze stosowania to normalne przeciez ze krem z kwasem przesuszy i ze nie nadaje się pod makijaż i nie nada się raczej na dzień (kwas w kontakcie z promieniami UV -ała - nigdy tak nie róbcie).

Tak jak mówiłam to mój KWC - ratunek na wypryski i zmiany skórne.

Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1102201].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 4

Miał być świetny, okazał się rozczarowaniem

Krem Bioderma Sebium Global został mi polecony przez dermatologa jako jedyny produkt z serii Bioderma Sebium warty uwagi. Miał rzeczywiście działać.
Niestety moje doświadczenia z kremem są raczej złe. Nie zauważyłam żadnego pozytywnego działania.

- Skóra, po nałożeniu kremu na noc, wyglądała na zmęczoną i na pewno nie nawilżoną.
- Ponadto krem nie nadaje się pod makijaż, bo się strasznie roluje.
- Jest drogi.

Używam tego produktu od: 1 roku

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1043209].usefull || 0 }}% pomocna.

Zrób sama kosmetyk - serum z witaminą C

Napisanych recenzji: 7

Bardzo dobry krem

Używam go naprzemiennie z Avene Triacneal i bardzo polecam jedn i drugi krem. Nawilża, rozjaśnia, likwiduje zaczerwienienia, niweluje zaskórkniki i pryszcze, nie jest zapychający, skóra się nie łuszczy, nie wysuszył mi skóry. Jest świetny, warto stosować. Jedyne minusy to wydajność i cena.

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania 30 ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1033468].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 12

Nie dla mnie

Podrażniał :/ po nałożeniu okropnie mnie szczypało, skóra okropnie się świeciła i była tłusta, sam krem po jakimś czasie się "rolował" na twarzy, okropne uczucie . Podchodziłam do niego kilka razy i poleciał do kosza.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: pierwsze opakowanie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1029935].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 2

Napisanych recenzji: 73

Genialny krem

Zacznę od tego, że z serii Sebium od Bioderma miałam już Pore Refiner oraz Sebium Serum.
Mam cerę mieszaną, w kierunku tłustej (w strefie T baaardzooo tłustej) i trądzikowej. Borykam się także z jej nadwrażliwością i tendencją do popękania naczynek.
Krem moim zdaniem jest o niebo lepszy niż Effaclar Duo +, bo działa cały czas, od kremów Pahramceris z kwasem migdałowym, jest także lepszy od Pore Refiner, który się u mnie kompletnie nie sprawdził no i nieco lepszy od Sebium Serum.

PLUSY:
- świetnie matuje, szybko się wchłania, wygładza buzię, oraz przedłuża trwałość makijażu i gdyby nie minusy pod względem makijażu ( patrz MINUSY ) stosowałabym go na dzień
- nawilża
- rozjaśnia i odżywia skórę
- rzeczywiście łagodzi i zmniejsza zaczerwienienia
- eliminuje zaskórniki, krostki, pryszcze (nawet te wielkie bolące gule; kiedy czuję, że taka się dopiero wykluwa, smaruję nią kremem i na drugi dzień po guli ślad zaginął)
- w pewnym stopniu rozjaśnia przebarwienia po trądziku
- w połączeniu z żelem z tej serii oraz micelkiem zauważyłam ograniczenie wydzielania sebum
- nie zapycha, nie podrażnia, nie uczula
- zdecydowanie po nocy z tym kremem moja skóra jest w lepszej kondycji, to widać gołym okiem
- nie zauważyłam łuszczącej się skóry
- krem działa i to nie tylko przy jednej tubce (jak Effaclar), ale cały czas; skóra się na niego nie uodparnia
- nie powoduje wysypu ani na początku stosowania, ani na końcu

MINUSY:
- wydajność
- mógłby lepiej sobie radzić z wągrami, porami
- co do makijażu- krem świetnie matuje, itp. ale nie nadaje się po makijaż. Dlaczego? Podkład przez niego ciemnieje, a nałożenie podkładu jest strasznie ciężkie, krem się roluje, a razem z nim podkład, dodatkowo krem lubi podkreślać suche skórki, dlatego Global stosuję tylko i wyłącznie na noc, a szkoda, bo nie miałam lepiej matującego kremu

Mimo wszystko, to najlepszy krem na trądzik jaki do tej pory używałam. Zużyłam już dwa opakowania i na tym nie poprzestanę. Jest lepszy niż Serum pod wieloma względami, chociaż serum lepiej sobie radzi z przebarwieniami (w końcu Serum posiada 15% kwasu glikolowego). Po Global mam zamiar sięgnąc po Al, zobaczymy czy go przebije :)

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1013968].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 3

Nie cudotwórca ale przyzwoity

Kupiłam go po tym, jak nagle moja skóra zaczęła strajkować przy stosowaniu mojego wieloletniego ulubieńca Effaclar Due z LRP. Na początku również dokuczało mi pieczenie po aplikacji, ale trzeba dać skórze trochę czasu na przyzwyczajenie się do działania kwasów. Pieczenie generalnie minęło po ok. 3 tygodniach ale powraca czasami gdy skóra jest bardziej niż zwykle wrażliwa, w tym np. dzień po peelingu. Zaczerwienienie u mnie nie występowało, ale muszę też przyznać, że moja skóra nie jest skłonna do podrażnień a dodatkowo zaprawiona w stosowaniu różnych specyfików z kwasami więc wierzę, że dla kogoś o skórze bardziej delikatnej, może być to duży minus. Z drugiej strony, uważam że dla osób o cerze problematycznej umiarkowane ale regularne działanie kwasów jest nie tylko pożądane ale wręcz zbawienne, więc warto przygodę z kwasami kiedyś zacząć (czy akurat od tego produktu to zależy od Waszej cery)

Inne plusy:
+ cena poniżej 30pln na promocji w superpharm, które zdarzają sie b.często to całkiem nieźle jak na dermokosmetyk
+ estetyczne i co najważniejsze higieniczne opakowanie (nie wsadzamy palca czy szpatułki do środka opakowania)
+ brak efektu zapychania
+ brak błyszczenia
+ delikatne spłycenie zaskórników i wyciszenie stanów zapalnych
+ dobra współpraca z innymi specyfikami do cery problematycznej (nie jest na tyle silny by dodatkowo powodować podrażnienia w dłuższym terminie, a jednocześnie dość skuteczny by trzymać skórę w ryzach w ciągu dnia i nie zaprzepaścić rezultatów wieczornej, zazwyczaj kluczowej w działaniu pielęgnacji)
+ wrażenie ukojonej, zmatowionej skóry
+ przyjemny zapach

+/- świetny pod makijaż o ile tylko odczekamy chwilę (ok. 5 min) z aplikacją podkładu po nałożeniu kremu,
inaczej duże prawdopodobieństwo rolowania

- uczucie pieczenia i podrażnienia przy aplikacji.

Jak dla mnie świetny zastępca Effaclar Duo, zdecydowanie lepszy od niego jako baza pod makijaż i w matowieniu skóry, chyba trochę jednak gorszy (nieznacznie) w działaniu na aktywne wypryski.

Ilość zużytych opakowań: 1,5

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1000504].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 219

ten krem to dla mnie zagadka

Daję trzy gwiazdki bo tak naprawdę nie wiem co o nim myśleć. Stosowałam go dość krótko bo po jakichś dwóch tygodniach przesuszył mi skórę i się go pozbyam. Używałam go raz dziennie, na noc. Zdarzało się, że po jego zastosowaniu skóra mnie piekła, ale z czasem przyzwyczaiła się. W tym czasie muszę przyznać, iż był lekki efekt polepszenia się stanu mojej skóry, zaskórniki stały się jakby mniejsze.
\\nPo przeczytaniu opini na wizażu widzę, że trzeba było dać mu szansę skoro już go kupiłam, może stosować na przemiennie z czymś bardziej nawilżającym, albo może na dzień pod makijaż, a na noc coś nawilżającego.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[990187].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 10

dobry, ale...

Krem spełnia swoją funkcje co do założenia przeznaczenia do określonego typu skóry.

Kupuję go w promocji za 30zł. Na stałe zagościł w mojej kosmetyczce, ponieważ:
+ nie zapycha
+ dobra konsystencja: wodnista
+ trochę nawilża
+ ujednolica skórę pod warunkiem, że nie jest podrażniona
+ idealnie nadaje się pod makijaż, przedłuża jego trwałość
+ szybko się wchłania do całkowitego matu
+ skóra jest gładka przez cał dzień
+ bije na łep na szyje wszelkie kremy matujące, bo sam matuje chyba najlepiej z wszystkich kremów jakie stosowałam (Vichy, LRP, Bielenda, Iwostin...)
+ bardzo wydajny
+pięknie pachnie

Minusy:
- przy podrażneniach szczypie i zaczerwienia skórę (pewnie ze względu na zawartość kwasów)

Nie wiem czy leczy z trądziku, ale na pewno go nie nasila/wywołuje.

Ilość zużytych opakowań: 3-4?

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[990156].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 5

wysusza i podrażnia

Krem poleciła mi pani dermatolog więc zaufałam jej chociaż serce mnie bolało przy kasie. Wiązałam z tym kremem duże nadzieje ale już przy pierwszym użyciu zeszłam na ziemię. Skóra piekła mnie tak mocno że musiałam zmyć i nałożyć inny krem. Robiłam jeszcze kilka podejść- dalej szczypało i piekło, chociaż trochę mniej. Krem oprócz podrażnienia skóry nie zrobił nic więc sobie odpuściłam. Po dwóch miesiącach chciałam dać mu drugą szansę- niepotrzebnie.

Jeśli masz mniej wrażliwą cerę to może Tobie nie zrobi krzywdy ale myślę że i tak zdecydowanie nie jest wart swojej ceny, jest masa dużo tańszych i lepszych produktów.

Używam tego produktu od: 4 miesiące temu- kilka użyć
Ilość zużytych opakowań: mniej niż połowa tubki

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[984750].usefull || 0 }}% pomocna.