Lactima Duo (Kremowa emulsja do higieny intymnej `Łagodzenie`)

Lactima Duo (Kremowa emulsja do higieny intymnej `Łagodzenie`)

Kremowa emulsja do higieny intymnej to kosmetyk stworzony z myślą o codziennej pielęgnacji i higienie miejsc intymnych kobiet podatnych na podrażnienia i infekcje. Innowacyjne połączenie kwasu mlekowego i naturalnego prebiotyku łagodzi stany zapalne i zaczerwienienia oraz zapewnia odpowiednią ochronę przed podrażnieniami. Emulsja delikatnie myje i odświeża miejsca intymne, dbając jednocześnie o odpowiednią ochronę przeciwgrzybiczą i utrzymanie prawidłowego balansu pH.
Emulsja nie zawiera mydła, barwników, parabenów, tradycyjnego mydła dzięki czemu jest niezwykle łagodna i bezpieczna dla skóry.
Innowacyjne połączenie kwasu mlekowego i naturalnego prebiotyku:
- przywraca i utrzymuje fizjologiczne pH miejsc intymnych,
- chroni przed podrażnieniami i zaczerwienieniem,
- wzmacnia naturalną barierę ochronną,
- łagodzi stany zapalne,
- zapewnia poczucie komfortu przez cały dzień.
Stosowanie: wyłącznie do użytku zewnętrznego. Do mycia z użyciem wody stosować niewielką ilość płynu, na koniec dokładnie spłukać wodą.

Skuteczny i delikatny

Używam tą i wersję Lactima Duo Everyday (micelarny). Wcześniej używałam różnych wersji Lactacydu, ale któryś z kolei zaczął mnie podrażniać, więc przerzuciłam się na ten. Obydwa są delikatne, bardzo dobrze się pienią i mają piękny, subtelny zapach. Wspaniale odświeżają po całym dniu, koją podrażnienia i zapobiegają nowym, wspomagam się nimi w czasie kuracji antybiotykowych (lub innym płynem/żelem z kwaśnym ph). Zlikwidował często nawracające się infekcje-skutek uboczny leków. Mój Mąż go również używa i jest to jedyny płyn do higieny intymnej (poza Ziają), którym nie wzgardził. Jestem z niego bardzo zadowolona, jest tani, wydajny i skuteczny. Bardzo lubię jeszcze płyny Dove, jednak od dłuższego czasu nie mogę ich znaleźć, więc obydwa Lirene zagoszczą u mnie na stałe.

Używam tego produktu od: Kilku miesięcy
Ilość zużytych opakowań: W trakcie trzeciego 300ml

Tragedia!

Do czasu wypróbowania tego płynu miałam pełne zaufanie do marki lirene, gdyż żaden produkt z tej firmy nigdy wcześniej nie zrobił mi żadnej krzywdy. Ale ten konkretny zafundował mi "mały" koszmar..

Po pierwszych dniach stosowania nic złego się nie działo, płyn jak każdy inny. Delikatnie pachnący o lekko kremowej konsystencji, malutko się pienił - na pierwszy rzut oka nieszkodliwy. Po dłuższym stosowaniu (tydzień+) zaczęło się delikatne pieczenie, którego niestety nie skojarzyłam od razu z tym płynem, bo oszczędziłoby mi to dalszych komplikacji. Pieczenie i swędzenie oczywiście się nasiliło i to bardzo ale najgorsze było pękanie skóry w miejscach intymnych.. okropny ból. Odstawiłam płyn na kilka dni i jak ręką odjął! Wszystko wróciło do normy. Była to dość ostra reakcja alergiczna na ten właśnie płyn, dokładnie nie wiem, który składnik to spowodował. Wiem, że nie sięgnę już po żaden płyn do higieny intymnej z firmy lirene. Dodam, że inni domownicy poświęcili się i wypróbowali ten płyn na sobie i reakcje były podobne.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: prawie 1/2 opakowania

Nie mam jej nic do zarzucenie

Od preparatu do higieny intymnej oczekuje dwóch rzeczy:
-żeby nie podrażniała ,nie uczulała
-odświeżała
Lirene spełniła zadanie
Kupiłam ją za 11zł w Rosmannie - 300ml +100ml gratis więc jak najbardziej się opłacało
Opakowanie higieniczne z pompką
Konsystencja ok. dobrze się pieni
Zapach neutralny
Dobrze myje i odświeża

Polecam!!!

Używam tego produktu od: październik 2013

depilacja rąk

Dobry

Lirene spełnia swoje zadanie w 100 %.
Plusy
-delikatny zapach
-wydajny
-dobrze się pieni
-dobra pompka
-dobrze odświeża
-delikatny, nie podrażnia
-nadaję się również do mycia twarzy, bardzo dobrze zmywa makijaż, ani trochę nie podrażnia oczu a skóra jest nawilżona.

Minusów brak

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka żelu

To jeszcze nie to...

Lirene darzę zaufaniem. Kremy do buzi stosują u mnie trzy pokolenia. Widząc płyn do higieny intymnej, nie wiele myśląc wzięłam do koszyka.
Czy żałuję? Nie tak do końca....

Zacznę od tego że nigdy nie miałam jakiś większych problemów z infekcjami intymnymi różnego typu. Problem mnie kompletnie nie dotyczył. Do czasu, niestety. Od ok 2 lat źle dobrany kosmetyk potrafi zdewastować mi okolice intymne, a przynajmniej przewrócić pierwszą kostkę domino, za którą przewracają się kolejne. Nie powiem żeby to było nagminne. Po prostu od mniej więcej 2 lat mam większe predyspozycje do infekcji niż wcześniej, nad czym ubolewam.
Miałam całkiem dobre płyny i całkiem beznadziejne. Ten plasuje się mniej więcej w połowie.

Płyn ma baardzo ładne opakowanie, takie proste, estetyczne, miłe dla oka, higieniczne (o ile tak to można nazwać...) Choć to najmniej ważne ładnie wygląda w łazience.
Obie etykietki czytelne, brak na nich bezsensownego - w moim odczuciu - lania wody i przesadnych obietnic.
Pompka działa bez zarzutu, i co bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło zasysa płyn praktycznie do końca opakowania.
Płyn ma kolor biały, a konsystencja jego jest dla mnie cit za lejąca, ale nie jest to dla mnie akurat kryterium do oceny.
Produkt pachnie świeżo - po prostu. Tak... zwyczajnie bym powiedziała, coś jak najzwyklejsze mydełko w kostce, co koniec końców jest dobrym znakiem.
Pieni się przyjemnie i równie przyjemnie się nim myje.
Nie podrażnia skóry po depilacji. Przyjemnie odświeża, a szczególnie czuć ten efekt w trakcie okresu. Miałam uczucie przyjemnie czystej i świeżej skóry. Dodatkowo przy każdorazowym myciu czułam lekkie uczucie ciepełka.

Przez pierwszy miesiąc, a nawet półtora byłam Lirenką zachwycona....
I nie wiem co się schrzaniło i z jakiego powodu... Może te upały zrobiły swoje..., ale zaczęłam czuć jakieś podszczypywanie, kłucie, lekkie swędzenie. Początkowo nieśmiałe, z czasem coraz częstsze. Nawet od razu po prysznicu.
I jakoś tak mój zachwyt zaczynał pryskać jak banieczka mydlana.
Nie twierdzę że płyn zawinił bezpośrednio. Po prostu - jak mi się wydaje - może warunki atmosferyczne były dla niego niesprzyjające.
(Dla porównania powiem, że płyn którego używam aktualnie zaradził problemowi, a przynajmniej na razie).
Lirene z pewnością sprawdziło by się u mnie w każdą porę roku, ale nie w tak upalne lato.
Dlatego taka niska ocena, choć wcale nie dziwię się pochlebnym opiniom poniżej.
Płyn jest przyjemny, jest dobry, może skraść serce. Ale wystawiając ocenę chcę być w zgodzie sama z sobą. Dla mnie więcej gwiazdek to większe zaufanie do produktu, czyli muszę wiedzieć że kosmetyk sprawdzi się w każdych warunkach, a szczególnie taki do tak wrażliwej części naszego ciała. I nie kupię go dlatego że jest zły, ale dlatego że znam lepsze.

Nie przeszkadza mi to aby spróbować za jakiś czas wersję Lirenki różowej :)

Ilość zużytych opakowań: 1 całe - 300 ml

jestem na TAK

Nie jest to pierwszy tego typu kosmetyk. Wcześniej jednak cały czas używałam Lactacydu.
Jednak od czasu do czasu warto zmienić kosmetyk więc padło zupełnie w ciemno na ten.
Była promocja w SP i to był jedyny powód dla którego go kupiłam.
Nie mam problemów tj. upławów, nie jestem w połogu więc tutaj nie mogę ocenić jak by się sprawdził. Nie wiem jak radzi sobie też ze stanami zapalnymi bo na szczęście mnie to nie dotyczy.
Oceniam go z perspektywy środka do mycia okolic intymnych.
Moje oczekiwania on spełnia.
Nie uczula.
Dobrze się pieni.
Dobrze myje.
Opakowanie wg mnie higieniczne z pompką :)

Wad żadnych nie widzę.

Używam tego produktu od: około 2 miesięcy

Doskonały

Skoro dodałam produkt do recenzowania, zamieszczę jako pierwsza swoją opinię, na zachętę dla innych :)

Zalety:

+ ŁAGODZI
Produkt naprawdę działa zgodnie z zapewnieniami wytwórcy: łagodzi podrażnienia, koi, działa pod tym względem rewelacyjnie. Zaznaczam, że nie mam problemów chorobowych w strefie intymnej. Ale dostrzegam wyraźną różnicę w działaniu tej emulsji i produktów innych marek dostępnych w sklepach.

+ DOSKONALE SPRAWDZI SIĘ DLA PAŃ MŁODSZYCH I STARSZYCH
Ja ma +/- 30 lat, m0ja Mama +/- 6o lat. Obie używamy tego płynu codziennie i obie jesteśmy wyjątkowo zadowolone z jego łagodzącego działania.

+ MOŻNA GO STOSOWAĆ OD JEDNEGO DO KILKU RAZY DZIENNIE
W zależności od potrzeb, możemy go stosować od jednego do kilku razy dziennie, po prostu za każdym razem, gdy będzie to potrzebne. I efekt zawsze będzie ten sam: czysta, świeża, ukojona skóra. Płyn nas nie przesuszy, nie wystapią żadne podrażnienia.

+ NIE PODRAŻNIA
Odnoszę wrażenie, że niektóre płyny do higieny intymnej to zwykłe mydła w płynie. Już dwie-trzy godziny po ich użyciu skóra może nieprzyjemnie swędzieć lub nie daj boże pojawia się pieczenie.
Ta emulsja nie zrobi nam natomiast żadnej krzywdy. Nie powoduje dyskomfortu. I nie tyle jest neutralna, co właśnie: łagodzi, zalecza, koi wszelkie nieprzyjemności, które towarzyszyły nam podczas stosowania innych płynów do higieny.

+ EFEKT DZIAŁANIA DŁUGO SIĘ UTRZYMUJE
Uczucie świeżości, czystości i złagodzenia, które daje mi ten płyn, utrzymuje się przez cały dzień. Aż do następnego mycia. Powiem więcej: używam go nieprzerwanie od kilku miesięcy i w tym czasie nie miałam problemów z wrażliwością skóry.

+ ZAPACH I KONSYSTENCJA
Delikatny, leciutko kwiatowy zapach i konsystencja kremowo-białej emulsji są miłe dla nosa i oka. Produkt jest gęsty, dobrze się pieni, a przez to jest wyjątkowo wydajny i opłacalny.

+ NADZWYCZAJNA WYDAJNOŚĆ
Używam go 2 razy dziennie, rano i wieczorem. Wystarczy kropla wielkości ziarna groszku, żeby się umyć. Używamy go z Mamą od dobrych 5 miesięcy i dopiero niedawno przekroczyłyśmy połowę opakowania. Ta wydajność jest nieziemska!!! :)

+ OPAKOWANIE (KARTONIK Z POMPKĄ)
Opakowanie zaliczam na duży plus. Produkt kupujemy w kartoniku, dzięki temu mamy pewność, że nikt nie wpychał w niego swoich brudnych łapek. Opakowanie z dozownikiem jest bardzo ekonomiczne: dzięki pompce używam dokładnie tyle emulsji, ile potrzebuję, mogę po nią sięgnąć w każdej chwili: w kąpieli lub pod prysznicem, a mycie zajmuje mi tylko chwilkę. To wygodne i higieniczne, kiedy nie trzeba niczego zakręcać, nabierać, otwierać, wyjmować...
Butelka jest plastikowa, średniej wielkości, i wygodnie trzyma się w dłoni.

+ CENA
Zważywszy na to, jak długo go używam (zaczyna się 5. miesiąc), wydajnośc tego produktu oceniam jako nie-sa-mo-wi-tą. Co za tym idzie: cena, która na początku wydawała mi się wygórowana, teraz okazuje się malutka.

Wady:
- brak

Używam tego produktu od: ok. 5 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno, w trakcie

Szczerze polecam każdej wizażance!