Monoi de Tahiti, Huile Seche Precieuse (Rozświetlający olejek do ciała)

Monoi de Tahiti, Huile Seche Precieuse (Rozświetlający olejek do ciała)

Zanurz się w egzotycznym zapachu tego cennego olejku. Jego nietłusta formuła wzbogacona olejkiem Monoi z Tahiti rozświetla skórę, podkreśla opaleniznę i sprawia, że włosy lśnią.
Do stosowania na ciało i włosy.

zapachowa
w butelce
Struktura
lekkie
50 - 100ml
Skóra
normalna, sucha

wakacyjny must have :)

Kilka dni temu, po tęsknym oczekiwaniu, dostałam paczuszkę, a w niej upragniony olejek. Uwielbiam zapach Monoi de Tahiti, ta seria letnich kosmetyków YR jest od wielu lat obecna w mojej wakacyjnej kosmetyczce. Poprzednia wersja oliwki oparta była na parafinie, której szczerze nie lubię. Tutaj producent obiecał brak zarówno olejów mineralnych, jak i parabenów...ale co dał w zamian??

SKŁAD:
isopropyl palmitate, coco-caprylate/caprate, ethylhexyl palmitate, octyldodecanol, caprylic/capric trigliceryde, ethylenediamine/hydrogenated dimerdilinoleate copolymer BIS-DI-C14-18A, cocos nuciferia oil, parfum/fragrance, mica, sesamum indicum seed oil, alcohol, tocopherol acetate, BHT, gardenia tahitanensis flower extract, amyl cinnamal, benzyl alcohol, CI 77491, CI 77891

Taaak... jak napisano na opakowaniu olejek zawiera aż 98% składników naturalnych...szkoda tylko, że ich nazwy tak mało naturalnie brzmią :P

Zapach... kokosowy niczym drink malibu, ciepły, słoneczny, egzotyczny, typowo letni - kojarzący sie z opalaniem i plażą. Dośc trwały, acz nienachalny...dla fanek olejku kokosowego w sam raz :) odmienny nieco niz poprzednia edycja, bardziej kokosowy niż tropikalny, pachnie tak samo jak woda toaletowa Monoi (zapach wody jest bardziej duszący, tutaj bardziej subtelny, trzymający sie blisko ciała).

Konsystencja - lejąca, płynna, acz jednocześnie gęsta od zatopionego w niej "płynnego złota". Brak dozownika utrudnia używanie, trzeba bardzo uważać, by zbyt wiele oliwki nie wylało sie z butelki.

Wydajność - tutaj raczej będzie kiepsko, ale fanki olejków wiedzą o tym doskonale, taki to już olejkowy przywilej - kiepska wydajność :P

Efekt... oj tak, tutaj muszę przyznać 5 gwiazdek - skóra posmarowana olejkiem rozświetla się w oka mgnieniu, opalenizna przybiera lekko brązowawą poświatę z mnóstwek błyskających w promieniach słońca drobinek...cudnie :) najlepiej widac efekty w świetle słońca - letnie popołudnia i wieczory to idealny dla oliwki czas.

Jak kazdy olejek przyjemnie chroni skóre przed utratą nawilżenia, nie pozostawia tłustej powłoki, ładnie się wchłania, pozostawiając jedynie mieniacą sie opalizującą poświate i subteny zapach :)

Minusem jest na pewno cena i mała pojemność, ale promocje sie zdarzają, poza tym to wakacyjny gadżecik, raz w roku mozna sobie pozwolić na takie szaleństwo :)

Szkalana butelka bez dozownika ładnie wygląda, acz nie grzeszy funkcjonalnością :D

Nie nadaje sie do włosów !! To nabłyszczacz do gładkiej skóry nóg, ramion i dekoltu, który świetnie eksponuje nawet delikatną opaleniznę.

Podsumowując - typowy wakacyjny gadżecik o dziwnym składzie, ale genialnym efekcie blasku... uroczy :)

Używam tego produktu od: tydzień

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[785500].usefull || 0 }}% pomocna.

wygląda ślicznie tylko w opakowaniu

Olejek świetnie prezentuje się w opakniu, po prostu płynne złoto.. W praktyce jednak prezentuje się inaczej. Po naniesieniu na skórę olejek ładnie się rozprowadza, ale te drobinki rozświetlające jakby znikają i pozostają tylko nieliczne.. po kontakcie z wodą szybko znika, pozostaje tylko tłusty film, ktory jednak szybko się wchłania. Po kontakcie z wodą skóra ponownie jest sucha. Zapach typowo letni, którego charakteryzują wszystkie produkty z lini Monoi de Tahiti. Jeśli szukacie ładnego rozświetlenia w suchym olejku radzę się zastanowić nad olejkiem z nuxe, dostępny z drobinkami i bez. Cena wyższa ale jest wydajny. Link: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12255

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[932821].usefull || 0 }}% pomocna.

Płynne, pięknie pachnące złoto!

Olejek jest c u d o w n y !:) Wygląda dosłownie jak płynne złoto pachnące rajskimi kwiatami (gardenia)

Efekt na skórze to delikatny, nienachalny glow, nie żadne tam słabo zmielone drobiny brokatu, tylko złoty pyłek :)

Podobno wzorowany jest na Nuxie, ktorego nie miałam i pewnie długo mieć nie będę gdyż ten jest wydajny i nie wiem czy zdążę zużyć w czasie wakacji (wkońcu nie codziennie chcemy "świecić" blaskiem złota :D)

Na mały minus zasługuje opakowanie, trochę nieporęczne bez dozownika.

Za zapach, działanie i cenę w promocji duża 5!(chociaż słyszałam, że nie można go już kupić w stacjo ani w @, pozostają oferty wysyłkowe :brzydal: )

Polecam serdecznie.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[799363].usefull || 0 }}% pomocna.

Piekny w butelce

W tym roku Yves Rocher wypuścił ze swej słonecznej serii Monoi de Tahiti olejek rozświetlający wzorowanym na słynnym już Nuxe Huile Prodigieuse Or. Skusiłam sie na zakup zarówno z ciekawości jak i oszczędności. Byłam ciekawa, czy Monoi de Tahiti Huile Seche Precieuse dosięgnie zarówno jakościowo jak i wizualnie to co oferuje złoty olejek Nuxe.

+ cena
+ pojemność
+ nawilza
+ wygładza
+ odzywia
+ rozswietla

+/- zapach
+/- słaby efekt na skórze

- opakowanie
- olejek nie jest "suchy"
- komedogenny

Olejek zamknięty jest w buteleczce 100 ml. Szklana buteleczka mimo ogólnego uroku przypomina alkoholowe piersiówki i jest zwyczajnie nie praktyczna.
Szyjka i średnica otworu olejku Monoi de Tahiti Huile Precieuse Seche jest bardzo duża - nie posaida ani pompki ani plastikowej zatyczki kropelkowej, zatem dozowanie olejku wymaga niezbyt hojnej ręki. Zapach olejku jest subtelnie kwiatowy nieco duszny ale tak banalny, że poczułam zawód. Kompozycja zapachowa mimo, że letnia, opisywana jako egzotyczna jawiła mi się jako guma balonowa i nic więcej. Kolejny zawód to konsystencja i efekt.

Olejek zakupiony posiadał konsystencję nieco żelową, wręcz glutowatą - wymagał wstrząsniecia, by mógłby być stosowany. Niestety zastosowanie pompki skończyło się u mnie dwukrotnym jej zapchaniem, zatem olejek nie nadaje sie do innej aplikacji niż przewidziania przez producenta. Sam olejek jest nieco bardziej złoty niż Huile Prodigieuse OR oraz posiada nieco większe drobinki. Efekt na skórze jest dobry, ale mniej subtelny. Nie przyciemnia lekko jak Nuxe oraz nie nadaje skorze glow a brokacik. Drobiny są wyraźne, złote, sam olejek przyjemnie nawilża, zmiękcza, choć niestety suchy w odczuciu nie jest, ponieważ pozostawia jednak tłusty film na skórze.
Skład olejku Monoi de Tahiti Huile Precieuse Seche jest dobry i deklarowane 98% składników naturalnych faktycznie można zobaczyć. To co martwi to BHT w składzie. Mimo ze to popularny konserwant antyoksydacyjny i stosunkowo nie groźny, tutaj śmiało mógłby być zastąpiąny wyciągiem z rozmarynu o naturalnym działaniu konserwującym. Ponadto jest nieco komedogenny Isopropyl palmitate wysoko w składzie jest wysoce komedogenny jak również olejk kokosowy.

Porównanie obu olejków wypada nieco na niekorzyść Monoi de Tahiti. Jeśli oczekujemy od Yves Rocher Monoi de Tahiti Huile Precieuse Seche efektu podobnego do Nuxe, to bez watpienia cena oraz pojemność mocno zanim przejawiają. Niemniej w moim odczuciu zarówno efekt, skład jak, zapach oraz forma aplikacji sprawia, że Nuxe Huile Prodigieuse OR jest bardziej subtelny i komfortowy.

Przyznam, że oczekiwałam innego produktu.Monoi de Tahiti Huile Precieuse Seche nie jest produktem jednak złym, choć mnie malo satysfakconującym.
Mimo, że lubię produkty Yves Rocher, ten olejek szczerze nie zachęca do ponownego zakupu.

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[789959].usefull || 0 }}% pomocna.