YSL, Touche Éclat (Korektor rozświetlający)

YSL, Touche Éclat (Korektor rozświetlający)

Pojemność 2,5 ml

Korektor rozświetlający Touche Éclat z kompleksem Luminocaptide rozprasza światło, rozjaśnia cerę i sprawia że zmarszczki, niedoskonałości, oznaki zmęczenia znikają, daje wrażenie świeżej, wypoczętej skóry pełnej blasku, niczym po 8-godzinnym śnie. Do każdego rodzaju skóry. Dostępny w 5 odcieniach.

W naturalny sposób rozjaśnia skórę pod oczami

i to najlepszy opis dla niego chyba. Bo efekt jaki daje, dla mnie jest w pełni zadowalający, ale ja nie mam jakiś mega cieni . Nie jest to korektor który wszytko nam ukryje, nie takie jago zadanie moim skromnym zdaniem. On ma właśnie lekko rozjaśnić i rozświetlić skórę pod oczami i to robi w sposób znakomity. Bo majstersztykiem jest to ,że jego w ogóle nie widać:) Po prostu moja "lepsza" skóra pod oczami-gładsza, jaśniejsza, rozświetlona.
Zastanawiam się nad poprzednimi recenzjami..jaką ilość trzeba nałożyć żeby ten korektor się zrolował?:) Chyba ogromną...on nie jest do tego celu stworzony . Zdecydowanie to nie korektor który nam zafunduje mega krycie i nie ma tu znaczenia ilość jaką zastosujemy. Przy zbyt duuużej ilości każdy się zroluje i każdy będzie źle wyglądał to chyba ogólnie fakt znany:)
Nic się z nim nie dzieje do końca mojego długiego dnia ok 12-14 godzin. Makijaż robie pełny, stosuje podkład , puder , puder pod oczy . Ze wszystkim ten korektor dobrze współpracuje.
Tu nie ma co się rozwodzić nad jego ceną . Jednych stać na takie korektory innych na inne.
Kupiłam go taniej niż jego normalna cena. Czy kupiłabym go raz jeszcze ? Tak, nie żałuję zakupu. Ma eleganckie opakowanie, działający i wygodny aplikator. To kosmetyk z gatunku "luksusowych", ale nie oczekujmy od nich że będą idealne dla wszystkich i spełnią wszystkich oczekiwania. Najpierw trzeba się zastanowić na czym nam naprawdę , na jakim efekcie zależy i przetestować jeśli mamy możliwość. Chyba ,że 200 zł w tą czy w tamtą nie robi nam różnicy:)

śmiać się czy płakać, oto jest pytanie?

Rozświetlenie jakie oferuje ten korektor jest subtelne. Krycie słabe, bez możliwości nałożenia kolejnych warstw, bo wtedy się roluje, brzydko obsypuje i przy okazji ściąga podkład. Przypudrowanie, przyklepanie gąbeczką czy pędzlem nie ratuje sytuacji. Za taką cenę trochę przykro, ale znalazłam mu godnego zawodnika - Yves Rocher ma w swojej ofercie korektor bardzo podobny opakowaniem, również o właściwościach rozświetlających. Krycie na pewno jest lepsze niż w przypadku YSL, ale co najważniejsze - nie uszkadza warstwy pudru ani podkładu.

Szaleństwo w mediach lipa w użytkowaniu

Kupiłam za chorą cenę tenże korektor, gdyż od lat zmagam się z fioletem pod oczami. Dlaczego? Bo stosuje go Meghan Marke, bo najlepszy na rynku...No niestety - wielka klapa. Za plus uznać można z pewnością jego opakowanie - kredka zakończona pędzlem. Produkt nie rozświetla, nie kryje, a do tego "świetnie" waży inne kosmetyki. Dawałam mu szansę kilkakrotnie, ale niestety, nie uwiódł mnie. w tej cenie można mieć kilka znacznie lepszych produktów.

polecam

Kupiłam go w wolnocłówce, skuszona opiniami jakoby miał działać cuda z cieniami pod oczami. A ja, o ile nie mam większych problemów z niedoskonałościami, o tyle koszmarne cienie pod oczami to moja zmora.

Do większości korektorów podchodzę z dystansem, większość też, niezależnie od konsystencji totalnie się u mnie nie sprawdziła. Cienie przebijały spod warstwy korektora, korektor się rolował, nierówno rozkładał albo dawał efekt maski.

Czy Touch Eclat się sprawdza? Moim zdaniem tak, na tyle na ile w mojej sytuacji jest to możliwe. Bo cienie mam rzeczywiście duże, ciemne i chyba nie ma metody na ich całkowite zamaskowanie w makijażu dziennym. W makijażu na wielkie okazje jest to możliwe ale wiadomo, że z automatu staje się on bardzo ciężki.

Touche Eclat pięknie moje cienie rozjaśnia, łagodzi, maskuje, przy czym efekt jest naturalny. Nie ma tutaj maski, nie ma pod oczyma białych kręgów. Ładnie stapia się ze skórą i z makijażem.
Stosuje go również na ewentualne drobne niedoskonałości, zaczerwienione płatki nosa, uwidaczniające się bruzdy.

Opakowanie jest bardzo ładne, poręczne i praktyczne. Pomysł z pisakiem-pędzelkiem bardzo fajny - ułatwia dozowanie produktu.
Konsystencja nie za gęsta ale i niezbyt płynna, bardzo fajnie się rozprowadza.

Obrośnięty legendą gadżet

Legendarny korektor pod oczy - nazywany korektorem chyba tylko przez aplikator, ponieważ krycie ma niewielkie. Za to rozświetlenie bardzo ładne.
Używałam go jako rozświetlacza spojrzenia dokładając bardziej kryjący korektor, jeśli potrzebowałam. W tej roli sprawdzał się dobrze. Dawał ładny blask, choć oczywiście niknął po przypudrowaniu. Koloryt poprawiał delikatnie - przy dość ciemnych cieniach pod oczami za słabo.

Po zużyciu kilku opakowań rozpoczęłam poszukiwania bardziej wydajnego produktu, ponieważ Touche Eclat o ile jest bardzo ładny na zewnątrz i wewnątrz, o tyle jest przy tym koszmarnie niewydajny jak na swoją wysoką, jak na tak nikłą pojemność cenę.

Jako rozświetlający drogi gadżet - tak.
Jako codzienny korektor pod oczy - nie - za mały efekt i za wysoka cena na tak szybko kończący się produkt.
Spróbować warto, ale upierać się przy nim na długo - chyba nie polecam;)

Ok, ale nie powalił mnie na kolana

Kupiłam sobie ten korektor jakiś czas temu, jak wyszedł w limitowanej edycji w opakowaniu z gwiazdkami (uwielbiam gwiazdki), a potem chyba im dużo zostało, bo został przeceniony niemalże o 1/3 ceny. Nie lubię płacić pełnej ceny za kosmetyk, którego jeszcze nie znam (jeśli wiem, że jest dobry bo już go testowałam to tak, ale na pierwszy raz szukam promo i nie kupuję w ciemno za pełną sumę). Także tak nabyłam swój odcień numer 2, który jest bardzo jasnym beżem z lekko żółtymi tonami. Dla mojej karnacji kolorystycznie super. Jeśli chodzi o samo opakowanie, oczywiście jest piękne, moje miało jeszcze gwiazdki więc +10000 punktów w wizualnym odbiorze dla mnie.
Korektor wydostaje się kiedy przyciśniemy przycisk na spodzie opakowania. W moim przypadku potrzebne były dwa wciśnięcia każdorazowo i taka ilość starczała mi pod oczy i na nałożenie go trochę niżej, żeby rozświetlić delikatnie okolicę podoczną. Nie rozumiem trochę motywu z pędzelkiem, bo on nie pełni żadnej funkcji, można dać pacynkę, albo zrobić opakowanie z wyciskanym produktem, bo i tak docelowo produkt trzeba sobie rozklepać gdzie potrzeba własnymi palcami. Ale tu się nie czepiam tylko tego korektora, ale generalnie wszystkich, tak tylko stwierdzam fakt. Touche Eclat nie kryje za mocno, na moje bardzo delikatne sińce był ok, ale ktoś kto ma średnie sińce pod oczami będzie potrzebował czegoś więcej. Generalnie tutaj tylko dostajemy rozświetlenie i bardzo małe krycie. Czasami jak moje sińce były większe, to musiałam się posiłkować np Narsowym Radiant Creamy Concealer, żeby wszystko ładnie wyglądało. Touche Eclat nie zbiera się w zmarszczkach i nie się nie roluje. Przypudrowany wytrzymuje cały dzień bez żadnego uszczerbku i generalnie jestem zadowolona, jednak nie uważam, żeby to był jakiś super extra hit nad hity, bo robi dokładnie to samo co korektor w pisaku z Clarinsa czy korektor w pisaku z Loreala, także nie ma co nad nim piać w zachwytach. Jakbym dostała w promocji to bym się skusiła, za pełną cenę trochę szkoda mi by było kasy.

Uwielbiam go

Kocham ten korektor. Jest potwornie drogi ale moim zdaniem warto. Pięknie rozświetla skóre, koryguje niedoskonałości. Super się go aplikuje, ma świetną konsystencje. Niestety po tym jak go uzyłam nigdy nie zadowole się innym, więc trzeba oszczędzać :D

Leciutki, rozświetlający, idealny do codziennego makijażu

Skłamałabym pisząc, że nie lubię tego produktu.
Jest drogi, to fakt. Jest także relatywnie mało wydajny.

Ale z drugiej strony żaden korektor nie daje tak cudownego, rozświetlonego efektu pod okiem.
Touche Eclat ma niemal żelową konsystencję.
Nie można nałożyć go zbyt dużo, w przeciwnym wypadku nie zbudujemy nim krycia czy tak czy tak, natomiast nadmiar na pewno mocno zbierze się w załamaniach skóry.

Nie jest to korektor, który mocno kryje. Idealnie nadaje się do delikatnego, codziennego makijażu który ogląda się w świetle dziennym. Produkt wygląda naturalnie, lekko, subtelnie ukrywa cienie pod oczami (moje są dość duże i ich całkowite zakrycie wymagałoby używania ciężkich i skoncentrowanych produktów, czego na co dzień nie praktykuję), wspaniale rozjaśnia.

Czy kupiłabym ponownie ten produkt?
Gdy znajdę go w promocji pewnie z przyjemnością po niego sięgnę. W cenie regularnej na pewno nie.

Komu polecam?
Osobom, którym zależy na naturalnym wyglądzie, upiększeniu okolicy pod oczami, subtelnym rozświetleniu cery.

Najlepszy jaki mialam

Jak w tytule. Przetestowalam wiele korektorow pod oczy z gornej polki i musze przyznac, ze YSL wygrywa pod kazdym wygledem!
Mialam juz kiedys starsza wersje, ale ciesze sie ze w koncu doczekalam sie tej.
Korektor jest wspanialy. Odcien 2 idelny do mojej jasnej cery. Delikatnie kryje cienka, ale za to bardzo dokladna warstwa. Lekka konsystenscja nie wchodzi w zmarszczki, swietnie kryje cienie pod oczami i nawilza.
Skora caly dzien jest rozswietlona, promienna i wyglada na wypoczeta. Nie wazy sie i nie odznacza na twarzy, Swietnie wspolgra z podkladem, jaki i z calym makijazem oka. Forma dlugopisu pozwala wycisnac precyzyjan ilosc bez marnowania produktu, dzieki temu YSL jest niesamowicie wydajny!
Serdecznie polecam.
Najlepsz efekt jest po nalozeniu go gabeczka do makijazu (BB)

Raczej nie kupię ponownie.

Nic specjalnego. Ani nie rozświetla ani nie zakrywa cieni. Jedyne co mi się podoba to opakowanie :D a tak to żałuje ze wydałam na niego tyle kasy. Jest kulka korektorów i polowe tańszych a sto razy lepszych.
Szukam dalej swojego idealnego korektora ;)

Drogi bubel

Po pierwsze ma starsznie nienaturalne odcienie. Numer 1 jest różowy, numer 1.5 bardzo żółty, numer 2 wcale nie jest beżowy tak jak czytalam w opiniach, jest chłodny i bardziej wpada w róż niż beż, a numer 3 jest zbyt ciemny.
Wybralam numer 2 ponieważ wydawał mi się najbardziej naturalny ale tylko sie wydawal....
Po drugie korektor nie jest zastygajacy, dlatego nie chcę sie ładnie wtopic, wyraznie widać odcięcie pod oczami między korektorem a podkladem.
Po trzecie tak naprawdę nie robi nic szczególnego, ani ładnie nie rozswietla ani nie zakrywa cieni ( wiem ze to korektor rozświetlajacy a nie kryjacy dlatego nie wymagam tego od niego ) .
Trwałość też ma średnią, jedyne co mi się podoba w tym produkcie to opakowanie. Jest bardzo eleganckie.
Dodam również że korektor nie posiada żadnych drobinek.
Podsumowując dla mnie produkt nie wart 200 zł. Na twarzy wygląda po prostu sztucznie.

Ysl Korektor rozświetlający

Korektor ma średni stopień krycia, przyjemną konsystencję. Szybko wnika, nie zbiera się w załamaniach, zmarszczkach skóry. Jedyny minus według mnie to mała gramatura.