YSL, Touche Éclat (Korektor rozświetlający)

YSL, Touche Éclat (Korektor rozświetlający)

Pojemność 2,5 ml

Korektor rozświetlający Touche Éclat z kompleksem Luminocaptide rozprasza światło, rozjaśnia cerę i sprawia że zmarszczki, niedoskonałości, oznaki zmęczenia znikają, daje wrażenie świeżej, wypoczętej skóry pełnej blasku, niczym po 8-godzinnym śnie. Do każdego rodzaju skóry. Dostępny w 5 odcieniach.

Raczej nie kupię ponownie.

Nic specjalnego. Ani nie rozświetla ani nie zakrywa cieni. Jedyne co mi się podoba to opakowanie :D a tak to żałuje ze wydałam na niego tyle kasy. Jest kulka korektorów i polowe tańszych a sto razy lepszych.
Szukam dalej swojego idealnego korektora ;)

Drogi bubel

Po pierwsze ma starsznie nienaturalne odcienie. Numer 1 jest różowy, numer 1.5 bardzo żółty, numer 2 wcale nie jest beżowy tak jak czytalam w opiniach, jest chłodny i bardziej wpada w róż niż beż, a numer 3 jest zbyt ciemny.
Wybralam numer 2 ponieważ wydawał mi się najbardziej naturalny ale tylko sie wydawal....
Po drugie korektor nie jest zastygajacy, dlatego nie chcę sie ładnie wtopic, wyraznie widać odcięcie pod oczami między korektorem a podkladem.
Po trzecie tak naprawdę nie robi nic szczególnego, ani ładnie nie rozswietla ani nie zakrywa cieni ( wiem ze to korektor rozświetlajacy a nie kryjacy dlatego nie wymagam tego od niego ) .
Trwałość też ma średnią, jedyne co mi się podoba w tym produkcie to opakowanie. Jest bardzo eleganckie.
Dodam również że korektor nie posiada żadnych drobinek.
Podsumowując dla mnie produkt nie wart 200 zł. Na twarzy wygląda po prostu sztucznie.

Ysl Korektor rozświetlający

Korektor ma średni stopień krycia, przyjemną konsystencję. Szybko wnika, nie zbiera się w załamaniach, zmarszczkach skóry. Jedyny minus według mnie to mała gramatura.

Bardzo dobry produkt, ale nie na moje cienie

Korektor nabyłam w podniebnych przestworzach w samolocie, na sprzedaży bezcłowej, za dużo niższą cenę niż standardowa. Z odcieniami nie miałam jak poszaleć, dostępnych było niewiele - wybrałam najjaśniejszy dostępny na pokładzie ;) Jak się okazało, jest mocno różowy, co nie do końca mi odpowiada - jednak muszę przyznać, że naprawdę idealnie się wtapia, a różowawy (lekko łososiowy) kolor dobrze neutralizuje cienie pod oczami. Korektora używam tylko na obszar pod oczami - w tym miejscu sprawdza się bardzo dobrze.

Kwestię kolorystyki mamy za sobą, czas więc przejść do konsystencji. Korektor jest płynny, ale na pewno nie rzadki. Ma bardzo przyjazną dla skóry pod oczami konsystencję, nawet jeśli mamy w tym miejscu suchą czy wiotką skórę, raczej jej nie obciąży. Świetnie się rozprowadza (nakładam z pędzelka bezpośrednio na skórę, następnie dokładnie wklepuję zwilżoną gąbką typu BB). Daje naprawdę ładne, gładkie i świetliste wykończenie. Nie sposób się przyczepić - nie jest widoczny, nie tworzy ciężkiej warstwy, wygląda lekko i świeżo.

Poziom krycia: co tu dużo mówić, dla mnie niewystarczający (dlatego nie daję pełnej oceny). To zdecydowanie rozświetlający, a nie kryjący korektor (choć muszę przyznać, że jak na rozświetlający krycie i tak ma niezłe - u osób bez wyraźnych cieni pod oczami może sprawdzić się całkiem ok). Moje cienie pod oczami są bardzo widoczne (taka uroda, cóż począć), aby je przykryć zazwyczaj działam wieloetapowo: najpierw korektor korygujący kolorystycznie, łososiowy albo żółty, ewentualnie lekki rozświetlający, na to kamuflaż w płynie Essensce (który jako jedyny sprawdza mi się też solo i jest w stanie pokryć moje cienie). YSL też używam w ten sposób - nakładam go jako pierwszy, a na wierzch w miejsca największych zasinień nakładam Essence. Po przypudrowaniu na mokro (gąbeczką) pudrem sypkim efekt jest idealny: cienie prawie w całości skamuflowane, gładka skóra, równiutkie krycie bez ciężkiej warstwy.

Trwałość: ciężko ocenić jednoznacznie, bo nie noszę go nigdy solo - ale na ile mogę się wypowiedzieć, nigdy nic niefajnego się z nim nie stało, nie warzy się, nie ściera, nie zbiera w zmarszczkach mimicznych, a przede wszystkim - z czasem nie staje się na skórze nawet z bliska widoczny. Z trwałości i wyglądu korektora pod oczami po kilku godzinach i pod koniec dnia jestem bardzo zadowolona.

Opakowanie: piękne. Cóż dodać? Widać w nim klasę kosmetyku i wysoką cenę. Nic się nie ściera, nawet tyrane w kosmetyczce nie obija się, nie rysuje, jest estetyczne i lśniące jak na początku. Przypomina ekskluzywne, złote wieczne pióro. Solidne zamykanie na zatrzask, dozownik w formie pędzelka (zawartość wypływa po wciśnięciu klika od spodu).
Minus - nie mamy możliwości sprawdzić, ile jeszcze korektora jest w środku (ale wiadomo, że pojemność nie jest duża: zaledwie 2,5 ml).

Jedyny mankament to cena. Wiadomo, to produkt wysokopółkowy, co za tym idzie - ekskluzywny, więc jest to poniekąd zrozumiałe. Jednak chciałabym móc powiedzieć, że ta cena jest adekwatna, bo korektor jest wart kilku innych o wiele droższych... niestety według mnie tak nie jest. To nadal bardzo dobry produkt, ale: 1) tylko dla osób o małych cieniach (inaczej wymaga użycia dodatkowo czegoś 'mocniejszego), 2) ma podobne działanie jak używane przeze mnie tańsze rozświetlające korektory. Mogę porównać go do korektora Age Perfect z L'oreal - tamten także ma dla mnie zbyt małe krycie, ale pięknie rozjaśnia i wygładza okolicę pod oczami, i też muszę go używać w duecie z mocno kryjącym Essensce.
Czy dla Was ta cena jest uzasadniona - musicie odpowiedzieć sobie sami. Według mnie warto kupić go np. właśnie w strefie bezcłowej, nie kupiłabym go za pełną cenę. Dla mnie był to taki prezent dla samej siebie - mam poczucie posiadania luksusowego kosmetyku, nawet jeśli nie kupuję takich regularnie, to miło mieć świadomość, że raz czy dwa na coś takiego sobie pozwoliłyśmy ;) Nie kupiłabym go ponownie, bo byłoby snobizmem kupować coś, co nie spełnia na 100% moich oczekiwań tylko ze względu na markę. Ale to przyjemna, elegancka i luksusowa przygoda :) Korektor bardzo dobry, choć samodzielnie - nie dla mnie.

Ładnie rozświetla, słabo kryje

Korektor dość luksusowy, rozświetlający, świetnej jakości. Natomiast jeśli ktoś liczy też na efekt zakrycia cieni, to może się rozczarować. Krycie ma dość słabe, moje cienie lekko przebijają a nie są jakieś bardzo duże. Najczęściej stosuje go w połączeniu z innym korektorem, którym najpierw maskuję cienie, a YSL nadaję oczom rozświetlenia. Bardzo ładnie się trzyma. Opakowanie piękne, złote bardzo eleganckie i higieniczne. Niestety przez to też nie widać ile produktu jeszcze zostało. Pewnego dnia się pewnie skończy i będzie klops. Nie lubię takich niespodzianek. Nie polecam zakupu w Sephorze czy Douglas bo cena tam (ok. 190zł) jest jakimś nieporozumieniem. Ostatnio kupowałam za granicą i płaciłam ok. 90 zł i tyle jest wart.

Bardzo dobrze rozświetla

Stosuję ten produkt jako rozświetlający korektor pod oczy. Jestem zadowolona, cienie znikają, efekt długo się utrzymuje.
Opakowanie pozwala na wygodne dobranie odpowiedniej ilości i nałożenie produktu. Produkt jest bardzo wydajny.

Średniak

Korektor nie różni się efektem od innych tańszych odpowiedników. Jak dla mnie słabo rozświetla i nie nadaje spojrzeniu blasku i świeżości. Lepiej kupić coś tańszego.

Bardzo delikatny

Korektorów używam codziennie i muszę przyznać, że ten pozytywnie mnie zaskoczył, użycie pędzelka jest bardzo wygodne a przy tym nie podrażnia delikatnej skóry pod oczami. Krycie jest średnie ale bardzo dobrze się wchłania. Doskonale sprawdził się w aplikacji w okolicach brwi. Polecam

uwielbiam, jeden z moich numerow 1

Mam kilka ulubionych korektorow i ten nalezy do TOP 3.

Posiadam odcien 2. Nie za jasny, nie za ciemny. Idealny dla mojej jasnej, ale nie poracelanowej cery.
Mam niewielkie cienie pod oczami, moze z wyjatkiem dni, gdy sie kompletnie nie wyspie.

Korektor ma jak dla mnie same zalety:
- jest lekki
- dobrze kryje lekkie zaciemnienia
- nie osadza sie w zmarszczkach pod oczami
- idealnie dopasowuje sie do koloru skory
- latwo sie rozprowadza
- dlugo sie trzyma
- nie sciera sie w ciagu dnia
- ma piekne opakowanie

Jedyna wade moze byc cena - nie jest tani. Poza tym moge serdecznie polecic, innych wad nie potrawie nazwac.

KWC!

Uwielbiam ten produkt! Należy mieć na uwadze, że nie jest to korektor, jego zadaniem nie jest krycie, tylko rozświetlenie. Sprawdza się cudownie na skórze pod oczami. Niewielka ilość produktu sprawie, że oczy wyglądają na wypoczęte, a spojrzenie nabiera świeżości i blasku. Również można go fajnie wykorzystywać przy strobbingu. Produkt daje bardzo ładny, naturalny efekt. Opakowanie jest bajeczne, bardzo luksusowe, a jego aplikacja jest bardzo wygodna. Bardzo lubię go za to, że nie wchodzi w zmarszczki, jest lekki i delikatny.

Fajny, ale...

Produkt przyjemny, luksusowy, naprawdę fajnie się sprawdza jako rozświetlacz pod oczy. Mam numerek 1 - nie jest on zatem zbyt kryjący, jaśniutki. Ale kilka warstw tego koloru zapewnia odświeżający efekt pod okiem.
Minus? No właśnie, zauważyłam, że kiepsko współgra z innymi kosmetykami - tuszem, kredką. Niestety miesza się z nimi i robi mi pod okiem wielką rozmazaną plamę, dlatego z wielkim żalem, ale nie mogę na nim polegać przez kilka-kilkanaście godzin w pracy.
Mimo to, całkiem go lubię. Jestem w stanie go kupić na lotniskach w cenie ok. 100 zł i tyle jestem w stanie za niego okazyjnie wydać, jeśli akurat mam kaprys :)
Cena z Sephory (obecnie 195 zł) jest jakąś pomyłką i mocnym przegięciem.
Jako stylowy gadżet do wypróbowania dla osób ze stosunkowo niewielkimi wymaganiami co do krycia - polecam.
W innych przypadkach - na pewno można znaleźć coś lepszego :)

Mój ulubiony (chociaż ta cena...)

Jest to zdecydowanie mój ulubiony produkt, z kilku względów:

- ma piękny, naturalny, jasny odcień bez żółtych tonów
- super rozświetla skórę
- nie mam przy nim wrażenia, że koloruje moją skórę, tylko że dodaje jej blasku i sprawia, że jest mniej zmęczona

Jego wielkiem plusem jest też delikatność. Mam skłonną do przesuszania cerę pod oczami, YSL nigdy nie pogłębia uczucia przesuszenia.

Lubię też opakowanie - zapewnia wygodną aplikację, jest bardzo eleganckie.

Niestety, cena jest dość zaporowa. Łatwiej mogłabym ją przeżyć, gdyby wydajność była większa, ale 5-6 miesięcy to dla niego maksimum. (Warto zaznaczyć, że maluję się codziennie, ale nie używam zbyt dużo warstw kosmetyków. Wszystkie - podkładny, pudry, cienie, korektory itd. starczają mi na dużo dłużej).

Na pewno będę do niego wracać, jeśli mój budżet będzie na to pozwałał - przynajmniej dopóki nie znajdę czegoś w podobnym odcieniu i o podobnym działaniu.