Intuition Women

Intuition Women

Utrzymujący się w powietrzu zapach przechodzącej obok pięknej kobiety jest jednym z tych doznań, które pozostają na zawsze żywe" - mawiała Esteé Lauder. Taki jest właśnie Lauder Intuition. To zapach lekki, powabny, kobiecy, ciepły, lekko słodki, który unosi się w powietrzu tworząc magiczną mgiełkę wokół nas.
Wylansowany w 2001 r. Intuition to zapach należący do kategorii kwiatowo-orientalnej.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: pomarańcza, mandarynka, grejpfrut,bergamotka
nuta serca: kwiatu gardenii, frezja, chiński rododendron
nuta bazy: akordy drzewne, bursztyn, wanilia

Cena: ok. 180zł / 30ml

edit: dawniej ulubione, teraz czegoś mi w nich brakuje

Intuition, to mój faworyt wśród zapachów od lat. Przygodę z nim zaczęłam od miniaturki, która była dołączona do zestawu kosmetyków - była to miłość od pierwszego wąchnięcia, która trwa do dziś. Krem pod prysznic też jest rewelacyjny.

Dodatkowe kosmetyki do perfum lubię tylko z intuition EL i chance Chanel, są naprawdę super uzupełnieniem a prysznic staje się zabiegiem aromaterapeutycznym.

Zapach jest spokojny i radosny, a jednocześnie jest w nim jakaś świeżość. Moim skojarzeniem z tym zapachem jest pałac w Wilanowie skąpany w letnim słońcu. Zawsze poprawiają mi nastrój i czuję się w nich dużo lepiej, nawet kiedy mam wyjątkowo zły dzień. Niesamowita trwałość!

Używam tego produktu od: od kiedy tylko się pojawił
Ilość zużytych opakowań: 4 x 50ml, 1 miniaturka

EDIT 2015: rok temu postanowiłam ponownie wrócić do Intuition i nabyłam 50ml, które do tej pory męczę. Zapach przestał mi odpowiadać; nadal jest ładny, ale mnie już nie pociąga.

piekny, cieply i spokojny

Zapach bardzo niedoceniony, a szkoda. To, co mnie w nim pozytywnie uderza, to ta spokojna, ciepla i orientalna nuta, bez najmniejszej agresji w postaci nadmiaru musku czy przypraw korzennych.
Zapach takie okragly i zlocisty, miodowo-sliwkowy z odrobina niesmialego kandyzowanego cytruska, doprawiony cynamonem i gozdzikiem. A wszystko posypane garscia zlota.

Spokojnie moglby stanac obok mojego ukochanego LaPrairie Life Threads Gold, ktory jest kwintesencja najpiekniejszej sliwki w waniliowo-zlocistej oprawie. Zapach zdecydowanie lagodniejszy od podobnego pod wzgledem skladnikow Poeme Lancome. Zdecydowanie subtelniejszy i, na mnie, slabiej sie trzymajacy. Pod tym wzgledem Poeme bije wszystkie waniliowo-sliwkowe zapachy.

Mysle, ze sobie kupie mala buteleczke, bo wstyd, ze trzydziestoletnia kobieta pryska sie okazjonalnie podbieranym zapachem swojej czterdziestoletniej siostrze ;). W momencie zakupu, zawsze zapominam, ze Intuition mi sie podoba i zwykle wrzucam inne pachnidla do koszyka.

Używam tego produktu od: regularnie podkradam siostrze od 10 lat
Ilość zużytych opakowań: a kto to wie ;)

piękny świeżak

Przyznam, że jestem mile zaskoczona, bo nie spodziewałam się po tym zapachu wiele dobrego. Testy jednak wykazały, że w swojej kategorii "świeże, letnie zapachy" wypadł wspaniale:-)
W moim odczuciu perfumy mają wiele wspólnego z Truth, nie wiem skąd ale ja czuję w nich podobnego bambusa, podobną słodycz i świeżość. Fakt są bardziej cytrusowe, ale na pewno nie pachną jak odświeżacz do toalet:-) Myślę, że to jeden z ciekawszych i głębszych zapachów na lato. Choć zdecydowanie nie jestem fanką świeżych woni, to przyznaję, że ten typ coś ma. A wakacji raczej nie spędzę z ukochaną Belle de Minuit czy Lolitą... myślę,że sobie sprawię mały flakonik letnie dni.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: 2 próbki

Quality Missala Jak dobierać perfumy

Agresywny

Miałam odlewkę i posłałam ją w świat.
Jak dla mnie zapach jest agresywny, natarczywy, tryska gorzkim sokiem z łodyg, to jedyne skojarzenie o zapachu.
Świeży, nie wyczuwam w nich słodyczy, nie odbieram ich jako orientalnych, jest mocny, intensywny, irytująco zielony.

Jestem zdecydowanie na nie. Przytłacza, męczy, zbyt zielono cierpki.

Flakon taki sobie, trwałość ok 4 godzin.

Szczegółowa ocena:
Zapach 1*
Flakon 2-3*
Trwałość 3*

Używam tego produktu od: kilka prób i poddałam się
Ilość zużytych opakowań: odlewka, która potem poszła w świat

Pour moi !

Urocze, urzekające, bardzo kobiece - tak, tak, tak !!!
Ten zapach uprzyjemnia mi szare, jesienne dni.
Latem byłby dla mnie zbyt intensywny, ale jesień/zima to jego pora.
Kojarzę te perfumy z wieczorową porą, ale z przyjemnością noszę w ciągu dnia.
Zapach jest trwały, nawet bardzo trwały.
Flakon ładny, tak po prostu.

Używam tego produktu od:miesiąca
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1 (50ml)

prawie piękny

Kilka lat temu chciałam kupić ten zapach. Bardziej jednak zauroczyły mnie inne i do zakupu nigdy nie doszło. Obecnie mam nieco bardziej wyrobiony nos i znowu Intuition, choć NAPRAWDĘ ŁADNE, zakupione nie zostaną. I w tym tkwi chyba sedno. Więcej niż ładny, mniej niż piękny. Zawsze wyprzedzany przez inne - ciekawsze - zapachy. W prezencie przyjęłabym je z wdzięcznością, ale kupując sama i stając przed wyborem, zawsze wybiorę coś innego.
Co do zapachu: poszczególne nuty tworzą spójną, łagodną całość. Zapach jest otulający, nie poraża otoczenia swoją siłą, ale utrzymuje się dość długo. Na ubraniach dłużej niż na skórze. Czuję bardzo wyraźnie nutę pudrową, przyjemną i nieostrą. Jak na zapach orientalny, to czuję bardzo mało Orientu. Raczej ekskluzywny salon kosmetyczny w Hongkongu niż prywatne komnaty cesarzowej w Zakazanym Mieście.
Chyba bezpieczny zapach na prezent, bo najprawdopodobniej nikogo nie odrzuci. Ale sprzyjając gustom większości, stracił to coś, co powinno go wyróżniać spośród innych.

edit: w miarę używania wyraźnie rozpoznałam w Intuition konwalie. Taki świeży bukiet wiosennych konwalii i ich świeżych, młodych łodyżek.

Butelka ładna.Używam tego produktu od:kilka testów w ciągu kilku lat edit: i obecnie od kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1-2 ml edit: i obecnie własny "długopis" 10 ml

owocowy

Absolutnie poczatkowe nuty sa moje Hm pomaranczka, mandarynki, grejpfrucik i moja ukochana bergamotka.
Szkoda tylko, ze zbyt delikatne wolałabym, zeby byly slodsze i mocniejsze, ale i tak jest dosyc przyjemnie.
Potem dochodzi frezja, a koncowa faza to delikatna wanilia bez dodatkowych akcentow. Uroczy i wiosenny zapach, ale mam takich juz powoli doscy, bo na mojej połce stoi ich na peczki.

Buteleczka brzydka. Trwałosc dobra.

Używam tego produktu od:testy
Ilość zużytych opakowań:...

Mhm, mhm :D

Jest sliczny, choc zupelnie do mnie nie pasuje. Cieply i przyjemny. Uzywam na specjalne okazje :) Nie wiem, czy znow kupie, bo mam duzy flakon, a jest dosc wydajny, i rownie dlugo sie utrzymuje.

zwykły

Cytrynka i ołówki. Cytryna i cedr, cos miodowego i typowo "perfumowego" w tle. Jakby do herbaty z cytryną dodać kroplę perfum. Nie rozumiem dlaczego tak popularne. Nie przekonują mnie. Po prostu nie podobają mi się.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań:

moja zachcianka :)

Są takie dni, że MUSZĘ się ubrac w Intuition :)
Jest taki cieplutki, otulający a jednocześnie elegancki. Na mojej skórze dominują nuty orientalne. Bardzo trwały zapach, na mnie utrzymuje się cały dzień, na ubraniach kilka dni.
Świetny do pracy na zimę, poprawia humor :)

Używam tego produktu od: dawno...
Ilość zużytych opakowań: 2 x 100ml

bursztynowa doskonałość

Jesli ktoś zaczął swoją przygodę po zapachach Estee Lauder od Beautifull, White Linen, Beyond Paradise, to mógłby uznać, że Lauder po prostu nie potrafi stworzyć ładnych perfum, a nie jest to prawda.

Intuition to bursztynowe arcydzieło, zapach ciepły, otulający, intrygujący, cudo.

Flakonik przepiękny, a zawartość jeszcze lepsza.
Zapach dla zwolenniczek nut orientalnych w perfumach, lubiących ambrę.

Nie znam zapachu, który byłby tak przepięknie bursztynowy...

Używam tego produktu od:wielu lat
Ilość zużytych opakowań:no, trochę jest tego...

Przeciętny/zwyczajny

Jak w tytule: zwykły łamany przez przeciętny. W moim odczuciu raczej kwiatowo - zielony niż kwiatowo - orientalny. Chropowata, gorzkawa cytrusowa nuta głowy utrzymuje się dosyć długo i chociaż zwykle nic nie mam przeciwko cytrusom, to te są kolońsko - męskie. Zapach nie rozwija się w jakiś szczególny sposób, na mojej skórze nie nabiera tego zachwalanego ciepła i słodyczy. Przeciętniak zupełny (chociaż - bardzo trwały). Typ: psiknąć i zapomnieć...
Buteleczka dość ładna.

Używam tego produktu od:-