Fitomed, Płyn z kwiatu pomarańczy do twarzy

Fitomed, Płyn z kwiatu pomarańczy do twarzy

Woda z kwiatu pomarańczy obok wody różanej należy do najcenniejszych wód kosmetyki naturalnej.

Bardzo go lubię

Świetnie nadaje się do odświeżenia makijażu (nie powoduje zacieków na makijażu), nawilżeniu skóry. Zapach wyczuwalny jest przez dłuższy czas. Sam płyn dosyć szybko wchłania się przy mojej mieszanej cerze i nie powoduje świecenia skóry.
Bardzo polubiłam mgiełkę i używam jej rano, w południe i wieczorem. Skóra wygląda jakby była bardziej odżywiona oraz zauważyłam jakby wydzielała mniej sebum.

cudo w buteleczce

Mam skórę mieszaną w kierunku przetłuszczającej, wrażliwą, delikatną.

Żałuję, że fitomed zmienił skład płynu i teraz jest to płyn oczarowy o zapachu pomarańczy, który ma recenzje w innym miejscu na wizażu. Jednak recenzuję starą wersje, bo ostała mi się jeszcze ostatnia butelka.

Płyn ma ładny cierpki zapach pomarańczy, jest wydajny, delikatnie nawilża skórę tłustą, zwęża pory i odświeża.

Ma świetny skład, same naturalne składniki i ładne opakowanie w stylu retro.

Dla mnie płyn jako tonik jest rewelacyjny, lekko nawilża a jednocześnie matuje, skóra nabiera zdrowego koloru po jego użyciu. Na dłuższą metę ogranicza wydzielanie sebum.

Polecam skórom przetłuszczającym i mieszanym.

Ilość zużytych opakowań: 3 buteleczki

przydatny

Płyn jest przydatny do porannego odświeżania cery. Nie pozostawia tłustego filmu, łagodzi podrażnienia i tonizuje skórę. Lubię używać go do spryskiwania twarzy w ciągu dnia, bo naprawdę odświeża i utrwala makijaż. Takie stosowaie płynu pozwala na świeży wygląd cały dzień, a to cenny plus :) Nie potrafię określić co myślę o jego zapachu... raz wydaje mi się przyjemny, raz drażniący :D W każdym razie zapach utrzymuje się na skórze. Odejmuję pół gwiazdki za opakowanie. Skład produktu jest zadowalający, rodzimy producent również:) Płynu używam krótko, ale już go polubiłam. Polecam!

Używam tego produktu od tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 1/5 :D

depilacja brwi

bardzo rzeźki, kojący płyn do twarzy w bardzo dobrej cenie!

+ nawilża i orzeźwia skórę twarzy
+ koi skórę kiedy jest podrażniona lub bardzo wysuszona
+ łagodzi zaczerwienienia na skórze
+ jak tonik ułatwia rozprowadzania i wchłanianie kremów
+ jako produkt wykończeniowy do makijażu sprawia że makijaż o wykończeniu pudrowym robi się bardziej naturalny
+ wydajność
+ cena

JEDYNY MINUS , a własćiwie minus nietyle produktu co do opakowania, ponieważ dyfuzor czasem nierównomiernie rozprowadza płyn , dlatego najlepiej przelać go do nnej butelki z atomizerem, lub pryskać z większej odległości.

całkiem fajny

Zapach nie do konca przypadł mi do gustu bo kojarzy mi się z lekiem wziewnym o nazwie bioparox ;p

Natomiast jest to calkiem fajny, wydajny produkt. Używam go codziennie rano i wieczorem zamiast toniku. Fajnie odświeża skórę, dodatkowo oczyszcza. Nie wysusza skóry. Szybko się wchłania. Można również spryskać mgiełką makijaż i jest on dodatkowo odświeżony.

Kolejny produkt fitomedu który polubiłam :)

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: pod koniec pierwszego

odświeża i oczyszcza

Płyn pachnie naprawdę przyjemnie, nie jest to słodka, chemiczna pomarańcza, a lekko gorzkawy, orzeźwiający pomarańczowy zapach- mi bardzo przypadł do gustu :)
Używam go rano i wieczorem jako toniku- w tej roli sprawdza się naprawdę dobrze. Skóra jest odświeżona, oczyszczona, a do tego pomarańczowy zapach jest wyczuwalny jeszcze przez jakiś czas po aplikacji:) Odjęłam poł gwiazdki za niezbyt ciekawe opakowanie- mogłoby posiadać bardziej zachęcający design;)

Genialny!

Kosmetyk zamknięty jest w prostym, wygodnym w użytkowaniu opakowaniu. Stosowałam go codziennie wieczorem po demakijażu i oczyszczeniu twarzy i mogę z ręką na sercu powiedzieć, że jestem nimi naprawdę totalnie oczarowana! Płyn ma przyjemny ziołowy zapach, świetnie sprawdza się jako tonik (ale można go również używać jako mgiełki do odświeżenia makijażu i nawilżenia twarzy w ciągu dnia). Daje uczucie ukojenia, łagodzi, nie podrażnienia i nie ściąga skóry. Ja używałam go nasączając nim wacik, jakoś nie sprawdziła się u mnie forma aplikacji bezpośrednio na skórę za pomocą tej pompeczki. Dałam mu chwilkę, aby się wchłonął, a następnie stosowałam krem krem z tej samej serii. Gorąco polecam ten produkt, świetnie sprawdzi się u posiadaczek cer tłustych i mieszanych. :)

Ilość zużytych opakowań: Jedno

niezbędny w torebce :)

psiknięcie jest dosyć solidne i mocno zwilgaca twarz, więc chwilę to trwa zanim się całkowicie wchłonie; ale potem efekty są znakomite - skóra lekko napięta, miękka i wypoczęta; długotrwałe stosowanie powoduje, że skóra jest ładnie oczyszczona i brzydkie niespodzianki pojawiają się znacznie rzadziej;
do odświeżenia w ciągu dnia nadaje się idealnie, ponieważ nie rozmaruje makijażu, a twarz fajnie chłodzi, odżywia i nawilża; teraz zazwyczaj mam go w torebce, bo w pracy są porozkręcane kaloryfery, więc skóra woła o odrobię orzeźwienia i nawilżenia ;

trochę mnie irytuje mało prezycyjny aplikator (spodziewałam sie mgiełki) oraz bardzo charakterystyczny zapach ...

Używam tego produktu od: ponad miesiąca

Cuuuuuuuuuuuuuudo!

Uwielbiam spryskiwać nim twarz! Rano, gdy wstaję i mam chęć odświeżyć twarz, sięgam właśnie po ten płyn. Fantastycznie odświeża i odpręża. Można stosować również jako ‘cuś’ do odświeżenia makijażu- sprawdza się w tej roli fenomenalnie- makijaż nie spływa, a moja twarz robi się zrelaksowana po ciężkim dniu. A na dodatek, zgodnie z obietnica producenta- nawilża! Czy to nie są wystarczające argumenty, aby go wypróbowac? ;))

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

działanie spoko ale zapach nie !

Niestety ten kosmetyk nie zachwycił mnie tak jak jego lawendowy odpowiednik. Mimo że działanie ma również dobre tzn łagodny dla skóry i dobrze oczyszcza jednak nie odpowiada mi kompletnie zapach jak dla mnie za mocny i przypomina mi bardzo męską wodę kolońską taką po goleniu jakiej używał mój tata. Może mam za bardzo wrażliwy nos :) Cena jest w porządku, jakość również tylko niestety zapach :/ Ale ogólnie cała ta seria z kwiatu pomarańczy do twarzy mi mniej pasuje niż lawendowa w której jestem totalnie zakochana :)

Używam tego produktu od: od lutego
Ilość zużytych opakowań: jedno całe konczę już

(Za) Słodka pomarańcza

Daję 3* z plusem. Raczej już go nie kupię, bo potrzebuję czegoś lżejszego, ale jest to dobry produkt. PLUSY: opakowanie - solidne, poręczne, atomizer nie rozpyla mgiełki, ale też nie potok - można się przyzwyczaić; cena - nie zawyżona w stosunku do jakości; działanie: odżywia, lekko odświeża, nie podrażnia. MINUSY: dostępność - słabiutko z tym, e-sklep się kłania; zostawia na twarzy słodkawy (takie mam uczucie - że się nieco lepię) film, mam po nim chwilowe uczucie ciężkości; producent sporo obiecuje po tym produkcie, ale jest wiele lepszych toników na rynku w podobnej lub niższej cenie; wydajność - średnia (jak już wspomniałam: atomizer nie rozpyla mgiełki, ale spore kropelki); pomaga cerze, ale doraźnie, bez jakichś trwalszych efektów działania. PODSUMOWUJĄC: tonik nie wybijający się ponad przeciętność. Nie odradzam, a polecam głównie osobom nie mającym większych problemów z cerą.

Używam tego produktu od: ponad miesiąca, nieregularnie
Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego

średni

Nie sprawdził się... Dość przyjemny, jeśli chodzi o odświeżenie w ciągu dnia, ale zamiast toniku nie za bardzo. Do mycia twarzy używam mydeł z ekosensu, więc liczyłam na to, że ten płyn będzie coś więcej "robił" z cerą - matowił czy działał antyniespodziankowo, jak to obiecywali na opakowaniu. Niestety, po zmianie mojego poprzedniego toniku na ten płyn, wysypało mnie :(
Być może bardziej podejdzie innym typom cery.
Jśli chodzi o zapach, to faktycznie niezbyt zachęcający, ale mój osobisty minus (nie odejmuję za to gwiazdki, ale jednak) to opakowanie... Masakra, kosmetyki z fitomedu wyglądają jak jakieś specyfiki z półki babci, mogliby sobie załatwić lepszego designera, bo ich obecne buteleczki mogą skutecznie odstraszyć osoby, którym zależy, by kosmetyk prezentował się na półce przynajmniej przyzwoicie ;)

Używam tego produktu od: trzech miesięcy