French Manicure Set

French Manicure Set

Zestaw do wykonania french manicure, w skład którego wchodzi biały lakier, przejrzysta emalia i 20 paseczków. Lakiery zawierają d-panthenol i witaminę E, zapobiegające rozwarstwianiu się płytki paznokcia.

Zestaw występuje w wielu wersjach kolorystycznych, różniących się barwą lakieru transparentnego (m.in. beż, fiolet, róż, cielisty).

Cena: 7 zł / zestaw

średniak

W życiu kazdego studenta przychodzi taki moment, kiedy zachowania racjonalne zostaja zawieszone, a cała energia życiowa przekształcona w pilne zdobywanie wiedzy. U mnie stan ten objawia sie niegroźnymi paranojami, zgodnie z którymi muszę np. przerwac naukę i przebiec się do jedynego na osiedlu sklepu kosmetycznego, by nabyć jakikolwiek dostępny zestaw do french manicure, w celu przyozdobienia paznokci na ustny egzamin. Cóż, logiki tu żadnej, i ów stan też wyjaśnia, dlaczego kupiłam 30-ty lakier do paznokci, oraz - co istotniejsze - dlaczego właśnie takiej słabej firmy.
I cóż - moje niskie oczekiwania do marki AB Line okazały sie uzasadnione. Lakiery wytrzymują na paznokciach od doby do dwóch. Biały, jak wszystkie do frencha, maziowaty, ale z paskami całkiem przyzwoity. Paski nieanatomiczne (praktycznie nie łuk, a linia prosta), trwałe, lakier pod nie nie wchodzi, ale dla odmiany nie zawsze odchodzą z klejem. Tempo wysychania - zastanawiająco szybkie, ale równoznaczne z czasem odpryskiwania. Byłabym zadowolona, gdyby nie jeden, koszmarny makament - mam odcień beżowy, którego jednokrotna warstwa (fakt, położona bezsmugowo) nie wystarcza do zneutralizowania fluorescencyjnej, olejnej bieli, a podwójna - nadaje paznokciom i końcówkom żółtawy, nieciekawy odcień, szczególnie drażniący w świetle dziennym. Niemniej, jeżeli ktoś ma cierpliwość do jakosci tanich lakierów, może się skusić.