Comme par magie (szminka do ust)

Comme par magie (szminka do ust)

Szminka do ust o działaniu odżywczym i peelingującym: cudownie nawilża wargi... Stają się gładkie, bardzo ładnie podkreślone :)) Są w kilku, naturalnych kolorach, i do tego piękne opakowanie :))

Cena: ok. 20 zł

peeling - tak, nawilżenie - nie

Na poczatku zachwyciła mnie gama kolorystyczna tych szminek, więc od razu kupiłam sobie dwie - kolor 21 (piękny delikatny i połyskujący róż) oraz 11 (kryjący matowy brąz). Pierwsze co uderza, to babciny zapach, ale do tego można się przyzwyczaić i po jakimś czasie polubić. Przynajmniej nie ma się ochoty jej zjadać. A jeśi chodzi o użytkowanie - dosyć twarda konsystencja, ale dobrze się rozprowadza na ustach. Trwałość niestety słaba. Jeszcze gorzej ma się sprawa z pielęgnacją - mi okropnie wysusza usta. Jeśli na czymś polega jej peelingujące działanie to chyba właśnie na tym, że maksymalnie wysusza i schodzi cały naskórek, który tylko się da ;) Ja jestem w stanie używać jej tylko razem z przezroczystym błyszczykiem, wtedy jest ok.

rewelacja

bardzo dobra szminka ,fajna konsystencja,super kolory ,fajny zapach ,rewelacyjna cena.dla mnie naprawde dobra ,wrociłam do niej po kilku latach prob z innymi szminkami.polecam !!! usta naprawde w dobrej kondycji po stosowaniu,nie wysusza,nie skleja,nie rozlewa sie:)

Używam tego produktu od:5lat

całokształt świetny :)

Kupiłam sobie na allegro, bo w sklepach już nie ma. Wzięłam od razu 4 kolory z czego 3 są dla mnie odpowiednie i na zmianę tych trzech szminek teraz używam. Wszystko mi się w nich podoba:
- opakowanie mają praktyczne i dość ładne
-zapach nieziemski- różano kwiatowy- smaruję się chociazby dla samego zapachu pod nosem :)
- kolory śliczne - nie wyzywające
- apkilacja bardzo łatwa dzięki temu, że pomadki są kremowe
- efekt na ustach świetny - gładka tafla kremowej szminki, to jest to, co lubię.
Wszystkie szminki, które kupiłam są kremowe, a nie perłowe, i lśnią jakby usta były lekko wilgotne. Cudne :)
Zaznaczyłam, ze nie wiem, czy kupię z prostej przyczyny - w sklepach już ich nie ma.

Używam tego produktu od:ok. 3 tyg
Ilość zużytych opakowań:3 w trakcie

depilacja ciąża

KWC z opóźnionym zapłonem...

Co prawda odkryłam tą pomadkę zdecydowanie za późno, więc ten opóźniony zapłon dotyczy bardziej mnie niż produktu, ale to opóźnione spotkanie wystarczyło, żebym absolutnie się w niej zakochała.
Przede wszystkim kolory! Polecam wszystkim poszukiwaczkom pomadek dających efekt cielistych ust . One wiedzą jak trudno dobrać coś takiego do smoky eyes. W palecie tej pomadki jest co najmniej z pięć kolorów spełniających idealnie to zadanie. Najpierw kupiłam całkowicie przypadkowo odcień 21 - blady satynowy róż. Kolor mnie powalił. Naturalny, lekko połyskujący, idealny do pracy np. bo bez typowego dla blyszczyków połysku ale nie całkiem matowy. Usta nawilżone i gładziutkie. Zakupiłam więc w śmiesznej cenie na allegro dwa kolejne kolory. Jasny fiolet i cielisty beż. Oba są piękne! Na ustach delikatne, ale widoczne. Oczywiście właściwości pielęgnacyjne świetne..mimo,że po cenie śmiem podejrzewać, że mam do czynienia z produktem nie pierwszej świeżości.
Zapach faktycznie trochę zalatuje PRLem ale mnie się podoba! Może sentyment do dzieciństwa a może on jest ładny. Nie wiem. Jest dość intensywny ale mnie nie przeszkadza. Produkt jest chyba już trudno dostępny więc mam zamiar zaopatrzyć się jeszcze w róż na zapas i jeszcze jakiś beż. Pewnie się przeterminują zanim zuzyję, ale zaryzykuję bo naprawdę nie znam im równych. Jeśli ja kupuję pięć szminek jakiegoś typu to to już musi być ósmy cud świata!
Acha...zapomniałam dodać, że oczywiście opakowanie godne bourjois! Przepiękne! (Przed tym ostatnim zdziecinnieniem trendów opakowaniowych tej firmy;) )
Ilość zużytych opakowań: w trakcie trzech

ogolnie ok

+ Sliczne naturalne kolorki pomadki
+ Łatwo i miękko sie rozprowadza
+ Długo utrzymuje się na ustach

- ZAPACH !!! Nie jestem pewna czy będę potrafila sie przezwyczaic do niego. Pomadka bowiem pachnie niczym pomadka mojej Babci sprzed 30 lat... Kochana firmo Bourjois, mogliby Panstwo sie bardziej do tegoż zapachu przylozyc:)

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: póki co kupilam 2 kolorki, w trakcie używania

kolor

Kupilam ta szminke dla koloru - mam cielisty polmatowy beż. Zapach i smak przypomina szminki z czasow komunizmu, co bardzo mnie zaskoczylo przy drogim i markowym kosmetyku. Jednak po dluzszym stosowniu mozna sie przyzwyczaic i nawet nie drazni. Utrzymuje usta w dobrej kondycji, nie trzeba juz nic pielegnacyjnego. Wydajna - starcza na 2 miesiace czestego stosowania.

Tfuj

Bardzo krucha - gdy kupiłam to zaraz mi się złamała. Tworzy nieprzyjemną warstewkę na ustach, troszkę nawilża, a efektu peelingującego zupełnie nie zauważyłam. Mam kolor Nr.11 i który dużo lepiej wyglądał w pomieszczeniu. Użyłam jej może dwa razy, bo wyglądałam jak wampir na balu przebierańców. Pachnie bardzo aptecznie.

solidna

Miałam próbki 4 kolorów, 10 brązowego, 11 beżowego, 15 pomarańczowego i 20 różowego. Miękka, dobrze się nakłada i równomiernie rozprowadza. Niezbyt ładnie pachnie, mdło różano, ale da się wytrzymać, na ustach tego nie czuć. Ładnie stapia się z ustami, nawet brązowy i pomarańczowy wyglądają naturalnie i delikatnie. Nie wysusza, a nawet lekko nawilża i natłuszcza. Działania peelingującego nie zauważyłam i nie wiem, na czym miałoby ono polegać. Trwała, zjada się równomiernie, nie zbiera się w kącikach ust. Wydajna.

za sucha?

Ta pomadaka chyba zbytnio wysusza moje usta.Zbiera się w załamaniach ust i jest przerażająco nietrwała!Plusa daję za kolory. :D

nie dla mnie

Pomijając nieprzyjemny, duszący zapach, szminka niestety nie odpowiada mi zupełnie pod względem jakości. Nie nawilża spektakularnie, a moje usta są raczej podrażnione i wysuszone. Oprócz tego bardzo szybko znika z ust, choc może to nawet zaleta - nie wiem co stałoby się z moimi ustami, gdyby pozostawała na nich dłużej.

Naprwadę w porządku

Plusy:-dobrze nawilża -ładnie wygładza (efekt zauważalny już po paru użyciach)-stonowane kolory do makijażu dziennegoMinusu:-mogła by się dłużej trzymać na ustach-no i ten zapach!!! Na szczęście dość szybko się ulatnia.

jednorazowa przygoda

Skusił mnie odcień - lekko opalizujący, złamany róż, no i chyba jednak ładne opakowanie. Szminka jednak mi nie odpowiada - owszem nawilża usta, a po jakimś czasie zaczynają się one łuszczyć (może to to peelingujące działanie ? - jak dla mnie, zbyt radykalne). Poza tym, jak trochę za miękka i dość szybko zaczęła się "pocić" (a może starą po prostu mi sprzedali? - ale kupiłam ją w sklepiku firmowanym przez nich w hipermarkecie). Najgorszy dla mnie jest zapach (różany jakby??), nie mogę się przyzwyczaić. Słowem - nie dla mnie.