Polecamy: 3 DNI DO BIELI

Ziaja, Ziaja Med, Matujący krem do twarzy SPF 50+

Ziaja, Ziaja Med, Matujący krem do twarzy SPF 50+

Cena już od 14,49 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Problem: skóra łatwo ulegająca poparzeniom słonecznym oraz reakcjom fotouczulającym, ze zmianami barwnikowymi.
Wskazania: skóra tłusta, mieszana , skłonna do trądziku, z przebarwieniami. Polecany przy leczeniu dermatologicznym oraz po zabiegach medycyny estetycznej. Do stosowania przy ekstremalnym nasłonecznieniu, również dla osób aktywnie uprawiających sporty.
Efekty:
 - zapewnia bardzo wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB,
- zapobiega podrażnieniom słonecznym,
- chroni naskórkowe zmiany barwnikowe – znamiona i pieprzyki,
- zabezpiecza skórę przed powstawaniem przebarwień,
- neutralizuje wolne rodniki odpowiedzialne za fotostarzenie,
- skutecznie absorbuje nadmiar sebum,
- pozostawia na skórze niewidoczną warstwę matującą.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało).

matujące
50 - 100ml
Skóra
tłusta

mój ulubiony

Mam uczulenie na oktokrylen, więc długo szukałam kremu przeciwsłonecznego bez tego składnika. I będąc w sklepie Ziaja dla Ciebie, natknęłam się akurat na ten produkt.
Trzeba go wyczuć. Zbyt mało to źle, zbyt dużo jeszcze gorzej. To czy matuje mą cerę, zależy od jej stanu. Ta sama ilość kremu potrafi pozostawić idealną satynowość, a czasem świecę się jak łysina pana od geografii z gimnazjum. Na szczęście niewielka ilość pudru ryżowego ratuje sytuację.
Używam go również do rąk i dekoltu, więc bardzo szybko się kończy, ale jego cena jest przyjazna dla portfela.
Nie bieli, nie zapycha, nie roluje się (hura!).
Jego jedynym poważnym minusem jest brak dostępności w moim miasteczku, muszę po niego jeździć do Poznania.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1576481].usefull || 0 }}% pomocna.

Polska goni koreańskie trendy.

Ziaja nadąża. Oj nadąża za potrzebami swoich klientek. Spełnia każda obietnice z opakowania. Krem nie pozostawia gęstej tłustej białej warstwy na twarzy. Swietnie matowi, chroni przed słońcem a do tego jest wodoodporny wiec pot mu nie straszny. Krem z takim filtrem za 18 zł to była niemozliwosc dla mnie. Koreańskie kremy najtańsze za 50 zł. A tutaj nasza Polska firma taka niespodziankę. Krem nie jest gesty. dobrze sie rozprowadza. Bede wracać do niego, bo jest rewelacyjny

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1499106].usefull || 0 }}% pomocna.

Fotostabilna 50+ za grosze

Jako, że używam namiętnie kwasów, retinoidów-nie tylko zimą ale także często i późną wiosną cały rok pamiętam aby nakładać wysokie filtry na twarz.
Dotąb aby kupić dobry fotostabilny filtr który jako tako wygląda na twarzy musiałam zostawić w aptece 70-100+złotych. A tymczasem Ziaja sprawiła nam prezent i wypuściła prawdziwie matujący, fotostabilny filtr do twarzy za coś koło 18zł.

+wysoka ochrona, fotostabilny filtr (przetestowany latem na Cyprze, w Turcji, w ekstremalnych słonecznych warunkach u nas w kraju)
+matuje
+nadaje się pod makijaż
+nie roluje się, nie bieli, można go dobrze rozprowadzić
+dokładany w ciągu dnia gwarantuje nam brak opalenizny!
+nie uczulił mnie ani nie zapachał

genialny!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1396121].usefull || 0 }}% pomocna.

Cellulit adipocyty

Dla mojej twarzy niewypał

Spowodował u mnie taki wysyp trądziku, że nie pamiętam kiedy ostatnio moja twarz była w takim stanie. W dodatku zmiany były duże, ropne i trudno gojące się. Chwilę zajęło mi wytypowanie winowajcy, ale po odstawieniu tego kremu wszystko szybko wróciło do normy.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1363411].usefull || 0 }}% pomocna.

może być

Zalety:
+ nie zapych askóry
+ ochrona jest bardzo wysoka, więc warto go wypróbować w lecie
+ makijaż nawet nieźle się na nim trzyma

Wady:
- dosyć rzadka konsystencja, wyciekło mi troszkę z tubki
- pachnie filtrami przeciwsłonecznymi
- nie matuje

Ogólnie może być, ale nie zachwycił mnie jakoś.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1335371].usefull || 0 }}% pomocna.

Nic specjalnego

Krem jest tani, wydajny i na tym chyba koniec jego zalet. No, można jeszcze dodać, że nie bieli. Mimo zapewnień producenta niestety nie matuje - nawet moja sucha skóra świeciła się po nim, a makijaż nie trzymał

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1280236].usefull || 0 }}% pomocna.

średni

Ten krem jest jak facet, który po kilku randkach przestaje się starać i zamiast otwierać ci drzwi, niechcący cię nimi uderza...Przez pierwsze 2 tyg stosowania byłam nim zauroczona, ponieważ nawilżał i faktycznie chronił przez słońcem. Niestety po tym czasie skóra po jego użyciu zaczęła się robić zmęczona i stracił swoje właściwości nawilżające. Mam wrażenie, że także minimalnie zapychał.
Mimo wszystko myślę, że warto go wypróbować, ponieważ nie jest łatwo znaleźć dobry krem z wysokim filtrem a u niektórych osób ten początkowy efekt wow się utrzymuje.

Plusy:
+ dobra konsystencja - łatwo rozsmarować
+zapach nie jest natrętny, co bardzo mi przeszkadza
+/- pozostawia lekki film na skórze - ja to lubię, ponieważ tylko takie kremy dobrze chronią moja skórę
+ nie wysusza

Minusy:
- po jakimś czasie traci swoje właściwości
- może lekko zapychać po dłuższym stosowaniu
- na pewno nie jest matujący ( co mi akurat nie przeszkadza, ale tak obiecuje producent)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1266766].usefull || 0 }}% pomocna.

Mój całoroczny dzienniaczek.

Nie pamiętam ile tubek tego kremu zużyłam. Na pewno kilka, bo używam go od 3 lat i bardzo lubię. Mam co prawda cerę suchą, ale fakt, że produkt przeznaczony jest do cer tłustych, mieszanych i skłonnych do trądziku, zupełnie mi nie przeszkadza. Właścicielkom cer tłustych może jednak przeszkadzać, bo produkt nie przesusza, ale też nie matowi moim zdaniem. Producent rzucił obietnicę na wyrost. Co mi osobiście jest na rękę. Zresztą, miałam też wersję do cery suchej i nie zauważyłam różnicy pomiędzy nimi. Traktuję ten kosmetyk bardziej jako krem uniwersalny, do wszystkich rodzajów cer, bardzo dobry pod makijaż. Ma fajną mocno kremową, zwartą konsystencję. Świetnie się rozprowadza i ułatwia aplikację podkładów. Są pod jego wpływem bardziej kremowe. Z racji, że krem pozostawia na skórze film odbijający światło, makijaż staje się lekko rozświetlony i trzeba go zmatowić. Nawet przy suchej cerze. Ja jednak pudru używam w minimalnej ilości, bo nawet mi to glow odpowiada. W duecie z podkładami mineralnymi tworzy prawie krem BB, bo fajnie je scala. Co do bielenia, to robi to w małym stopniu. Przyzwoitym rzekłabym. Ładnie pachnie. Mam małe wątpliwości co do właściwości ochronnych kremu. Po zeszłorocznym, bardzo gorącym lecie, miałam wrażenie, że nie jest ona stuprocentowa, bo pojawiły się na mojej twarzy małe przebarwienia. Ale też ciężko zweryfikować czy to wina kremu, bo jak wiadomo trzeba by go nakładać co 2 godz. w iloci sporej łyżeczki. A tego nie robiłam. Niemniej i tak go lubię i z przyjemnością używam.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1264701].usefull || 0 }}% pomocna.

zawód

Myślałam, że będzie to w końcu idealny krem z filtrem pod makijaż. Niestety... Krem może i dobrze nawilża i chroni przed słońcem, ale, mimo zapewnień producenta, zupełnie nie matuje i nawet na mojej dość suchej skórze daje efekt natłuszczenia i świecenia...

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1258298].usefull || 0 }}% pomocna.

Jest idealnie, jak ma być!

Ziaja jak każdy zna, jest to polska firma kosmetyków Zenona Ziai, z czego wynika nazwa firmy. Seria Med podchodzi bardziej pod taką typową z apteki, produkty z tej serii można znaleźć jedynie w aptekach, w sklepie internetowym, lub zwyczajnym sklepie stacjonarnym Ziai. Producent zaświadcza na opakowaniu, że krem zawiera bardzo wysoką ochronę przeciwsłoneczną z foto-stabilnymi filtrami UVA+UVB do tego czynnik matujący, witaminę E i prowitaminę B5. Oświadcza też, że krem jest przeznaczony dla skóry skłonnej do trądziku , wrażliwej na przebarwienia i tłustej jak i mieszanej.

Przejdę teraz do moich odczuć, mojej opinii na temat tego kremu.
Używam go już od tygodnia, cały czas nakładając go rano na oczyszczoną twarz przez tonik również z Ziai lecz już z serii Liście Manuka. Nigdy nie nakładałem go 2, 3 czy nawet 4 razy dziennie, tylko raz. Krem ma konsystencję żółto - białą,
lekkawą taką, przyjemną. Owszem jest on troszkę tłusty, ale bez przesady, nie jest on na tyle tłusty, żeby pisać aż takie złe opinie na jego temat. Po wklepaniu kremu na twarz, racja błyszczy się, ale przestaje już po 20 minutach tak powoli.
Po 45 minutach do godziny czasu, jest już ten oczekiwany efekt matujący, filmu
nie czuję aż tak mocno, bo jest lekkawy. Muszę dodać, że krem nie bieli, ani nie zatyka porów. Mam cerę mieszaną w kontur T. Jeśli chodzi o filtry to owszem są chemiczne, ale są bez składników wywołujących reakcję która może wywołać podrażnienia i dojść do raka skóry, więc jest bezpieczny, co też jest plusem tego , że te filtry są chemiczne na szczęście a nie fizyczne, nie bieli!
I muszę przyznać że jak jechałem do Warszawy to na słońcu całą twarz miałem odsłoniętą chodząc po Warszawie o godzinie 13.00 gdzie indeks UV już był wysoki bo 6.0, chodziłem gdzieś z 30 minut. Też często wychodziłem w popołudnie na podwórko na 45 czy godzinę, i przyznam że nie spaliłem się ani nie opaliłem mocno, tylko bardzo, ale to bardzo łagodnie , lekko stopniowo.

Bardzo jestem zadowolony z tego produktu, a że miałem już styczność z wieloma produktami naszej polskiej firmy Ziaja skusiłem się również na ten krem, gdy się dowiedziałem że takowy jest, w dodatku do cery mieszanej i tłustej skłonnej do trądziku. (Do twarzy wszystko co mam to są produkty jedynie z Ziai) i nie używam innych, już od bardzo dłuugo!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1244628].usefull || 0 }}% pomocna.