Ziaja, Ziaja Med, Matujący krem do twarzy SPF 50+

Ziaja, Ziaja Med, Matujący krem do twarzy SPF 50+

Problem: skóra łatwo ulegająca poparzeniom słonecznym oraz reakcjom fotouczulającym, ze zmianami barwnikowymi.
Wskazania: skóra tłusta, mieszana , skłonna do trądziku, z przebarwieniami. Polecany przy leczeniu dermatologicznym oraz po zabiegach medycyny estetycznej. Do stosowania przy ekstremalnym nasłonecznieniu, również dla osób aktywnie uprawiających sporty.
Efekty:
 - zapewnia bardzo wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB,
- zapobiega podrażnieniom słonecznym,
- chroni naskórkowe zmiany barwnikowe – znamiona i pieprzyki,
- zabezpiecza skórę przed powstawaniem przebarwień,
- neutralizuje wolne rodniki odpowiedzialne za fotostarzenie,
- skutecznie absorbuje nadmiar sebum,
- pozostawia na skórze niewidoczną warstwę matującą.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało).

matujące
50 - 100ml
Skóra
tłusta

Duży plus

Jestem zadowolona, bardzo! Mam cerę tłustą, dlatego krem był dla mnie zbawieniem. Szybko też łapie mnie słońce, dlatego spf 50+ był potrzebny na twarz. Ziaja po raz kolejny nie zawiodła :)

Generalnie masakra

Nie wiem skąd zachwyty nad tym kosmetykiem bo ja widzę w nim dwie zalety- cenę i ochronę. Reszta to zło. Krem ma konsystencję jak to krem, normalną ale na twarzy jest strasznym smalcem. Właściwości matujące???? To się na twarzy zachowuje jak tłusty dermosan. Twarz świeci jak naolejowana. Oczywiście jeżeli mamy na twarzy aktywny trądzik to sytuacji nie dość ze nie poprawi, to jeszcze pogorszy (jak to tłuste kremy miewają w zwyczaju). Po aplikacji preparatu nie ma też mowy o żadnym makijażu. Nie skreślam totalnie tego produktu, bo to mimo wszystko wysoki filtr w dobrej cenie. Zużyłam go dwa, a może nawet trzy opakowania bo okazał się idealny na wyjazdy typu wycieczki rowerowe, gdy aplikować fitr trzeba naprawę często, a kwestie wyglądu skóry schodzą na dalszy plan. Serce nie boli gdy zuzywamy na potęgę (aplikacja co ok 1- 1,5h w mocnym słońcu) krem za 15 zł. Mimo wszystko czuję się przez producenta trochę oszukana.

Dobry bloker

Nie uzywam go do twarzy lecz smarujac pieprzyki itp aby chronic je przed słoncem i w tej kwestii sprawdza się super. Po opalaniu w miejscu gdzie nałożę krem robi się biała plamka a więc działa w 100 %.

Gala KWC 2017

To nie jest krem matujący

Jestem zawiedziona. Kupiłam krem po przeczytaniu pozytywnych recenzji, ale nie spełnił moich oczekiwań. Zdecydowanie nie nazwę go kremem matującym. Skóra się po nim świeci i to bardzo. Trudno rozprowadzić podkład aby nie było smug.
Myślę, że zapewnia obiecywaną ochronę, bo buzię mam nieopaloną, ale nazywanie go matującym to wprowadzanie klientek w błąd.

mój ulubiony

Mam uczulenie na oktokrylen, więc długo szukałam kremu przeciwsłonecznego bez tego składnika. I będąc w sklepie Ziaja dla Ciebie, natknęłam się akurat na ten produkt.
Trzeba go wyczuć. Zbyt mało to źle, zbyt dużo jeszcze gorzej. To czy matuje mą cerę, zależy od jej stanu. Ta sama ilość kremu potrafi pozostawić idealną satynowość, a czasem świecę się jak łysina pana od geografii z gimnazjum. Na szczęście niewielka ilość pudru ryżowego ratuje sytuację.
Używam go również do rąk i dekoltu, więc bardzo szybko się kończy, ale jego cena jest przyjazna dla portfela.
Nie bieli, nie zapycha, nie roluje się (hura!).
Jego jedynym poważnym minusem jest brak dostępności w moim miasteczku, muszę po niego jeździć do Poznania.

Polska goni koreańskie trendy.

Ziaja nadąża. Oj nadąża za potrzebami swoich klientek. Spełnia każda obietnice z opakowania. Krem nie pozostawia gęstej tłustej białej warstwy na twarzy. Swietnie matowi, chroni przed słońcem a do tego jest wodoodporny wiec pot mu nie straszny. Krem z takim filtrem za 18 zł to była niemozliwosc dla mnie. Koreańskie kremy najtańsze za 50 zł. A tutaj nasza Polska firma taka niespodziankę. Krem nie jest gesty. dobrze sie rozprowadza. Bede wracać do niego, bo jest rewelacyjny

Fotostabilna 50+ za grosze

Jako, że używam namiętnie kwasów, retinoidów-nie tylko zimą ale także często i późną wiosną cały rok pamiętam aby nakładać wysokie filtry na twarz.
Dotąb aby kupić dobry fotostabilny filtr który jako tako wygląda na twarzy musiałam zostawić w aptece 70-100+złotych. A tymczasem Ziaja sprawiła nam prezent i wypuściła prawdziwie matujący, fotostabilny filtr do twarzy za coś koło 18zł.

+wysoka ochrona, fotostabilny filtr (przetestowany latem na Cyprze, w Turcji, w ekstremalnych słonecznych warunkach u nas w kraju)
+matuje
+nadaje się pod makijaż
+nie roluje się, nie bieli, można go dobrze rozprowadzić
+dokładany w ciągu dnia gwarantuje nam brak opalenizny!
+nie uczulił mnie ani nie zapachał

genialny!

Dla mojej twarzy niewypał

Spowodował u mnie taki wysyp trądziku, że nie pamiętam kiedy ostatnio moja twarz była w takim stanie. W dodatku zmiany były duże, ropne i trudno gojące się. Chwilę zajęło mi wytypowanie winowajcy, ale po odstawieniu tego kremu wszystko szybko wróciło do normy.

może być

Zalety:
+ nie zapych askóry
+ ochrona jest bardzo wysoka, więc warto go wypróbować w lecie
+ makijaż nawet nieźle się na nim trzyma

Wady:
- dosyć rzadka konsystencja, wyciekło mi troszkę z tubki
- pachnie filtrami przeciwsłonecznymi
- nie matuje

Ogólnie może być, ale nie zachwycił mnie jakoś.

Nic specjalnego

Krem jest tani, wydajny i na tym chyba koniec jego zalet. No, można jeszcze dodać, że nie bieli. Mimo zapewnień producenta niestety nie matuje - nawet moja sucha skóra świeciła się po nim, a makijaż nie trzymał

średni

Ten krem jest jak facet, który po kilku randkach przestaje się starać i zamiast otwierać ci drzwi, niechcący cię nimi uderza...Przez pierwsze 2 tyg stosowania byłam nim zauroczona, ponieważ nawilżał i faktycznie chronił przez słońcem. Niestety po tym czasie skóra po jego użyciu zaczęła się robić zmęczona i stracił swoje właściwości nawilżające. Mam wrażenie, że także minimalnie zapychał.
Mimo wszystko myślę, że warto go wypróbować, ponieważ nie jest łatwo znaleźć dobry krem z wysokim filtrem a u niektórych osób ten początkowy efekt wow się utrzymuje.

Plusy:
+ dobra konsystencja - łatwo rozsmarować
+zapach nie jest natrętny, co bardzo mi przeszkadza
+/- pozostawia lekki film na skórze - ja to lubię, ponieważ tylko takie kremy dobrze chronią moja skórę
+ nie wysusza

Minusy:
- po jakimś czasie traci swoje właściwości
- może lekko zapychać po dłuższym stosowaniu
- na pewno nie jest matujący ( co mi akurat nie przeszkadza, ale tak obiecuje producent)

Mój całoroczny dzienniaczek.

Nie pamiętam ile tubek tego kremu zużyłam. Na pewno kilka, bo używam go od 3 lat i bardzo lubię. Mam co prawda cerę suchą, ale fakt, że produkt przeznaczony jest do cer tłustych, mieszanych i skłonnych do trądziku, zupełnie mi nie przeszkadza. Właścicielkom cer tłustych może jednak przeszkadzać, bo produkt nie przesusza, ale też nie matowi moim zdaniem. Producent rzucił obietnicę na wyrost. Co mi osobiście jest na rękę. Zresztą, miałam też wersję do cery suchej i nie zauważyłam różnicy pomiędzy nimi. Traktuję ten kosmetyk bardziej jako krem uniwersalny, do wszystkich rodzajów cer, bardzo dobry pod makijaż. Ma fajną mocno kremową, zwartą konsystencję. Świetnie się rozprowadza i ułatwia aplikację podkładów. Są pod jego wpływem bardziej kremowe. Z racji, że krem pozostawia na skórze film odbijający światło, makijaż staje się lekko rozświetlony i trzeba go zmatowić. Nawet przy suchej cerze. Ja jednak pudru używam w minimalnej ilości, bo nawet mi to glow odpowiada. W duecie z podkładami mineralnymi tworzy prawie krem BB, bo fajnie je scala. Co do bielenia, to robi to w małym stopniu. Przyzwoitym rzekłabym. Ładnie pachnie. Mam małe wątpliwości co do właściwości ochronnych kremu. Po zeszłorocznym, bardzo gorącym lecie, miałam wrażenie, że nie jest ona stuprocentowa, bo pojawiły się na mojej twarzy małe przebarwienia. Ale też ciężko zweryfikować czy to wina kremu, bo jak wiadomo trzeba by go nakładać co 2 godz. w iloci sporej łyżeczki. A tego nie robiłam. Niemniej i tak go lubię i z przyjemnością używam.