Venezia

Venezia

Venezia marki Laura Biagiotti to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet. Venezia został wydany w 1992 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Michel Almairac. Nutami głowy są indyjskie mango, czarna porzeczka, nuty zielone, suszona śliwka, osmantus, brzoskwinia, bergamotka i geranium; nutami serca są goździk (roślina), irys, Żywica bursztynowa, cynamon, jaśmin, ylang-ylang, cedr i róża; nutami bazy są drzewo sandałowe, fasolka tonka, piżmo, benzoes, cywet i wanilia.
Nuty zapachowe
Głowy: brzoskwinia, śliwka, bergamota, nuta zielona
serca: róża, goździk, cynamon, orris
bazy: drzewo sandałowe, bób tonka, wanilia, benzoin

Cena: ok. 170zł / 100 ml

Śliwka, kadzidła i magiczna moc

Pamiętam te perfumy z daaawnych czasów na półce mojej mamy :) zaraz po Dune od Diora, które były numerem jeden, też często używana była Venezia. Jako małej dziewczynce podobała się tylko buteleczka, zapach był odstraszający i kojarzył mi się ze starą babą ;) Teraz kupiłam po wieeelu latach i muszę przyznać, że są faktycznie atrakcyjne. Bardzo orientalne i ciężkie. Perfumy zdecydowanie na jesienne i zimowe chłody. W lato można się chyba udusić od nich. Początek to dym, kadzidła, ognisko i śliwka, ale taka słodka, suszona, lekko dymna. Później lekko czuć przyprawy, orient, kraje arabskie. Zapach tajemniczy, mocny, bardziej na wieczór. Coś w sobie mają, nawet po tylu latach od premiery!

Ilość zużytych opakowań: 75ml

Je suis tombé en amour ..

Jedyny i niepowtarzalny zapach ,za którym szaleje od samego początku. Coś niepowtarzalnego pełnego magii i tajemniczości. Tak wygląda Venecja ,piękna ,romantyczna,intrygująca. Zapach bardzo wyrazisty o orientalnym aromacie. Flakon niebanalny ,niebanalny kształt ,nakrętka ,coś niepowtarzalnego. Bardzo długo utrzymuje się na skórze ,za co duży plus. Cena nie jest wygórowana co do jakości. Zdecydowanie kupiłabym je jeszcze raz ,gdyż mam okazję zakupić .

Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego

Dzięki niemu, Wenecja jest jeszcze piękniejsza

Stara, już trudno dostępna Venezia. Ta nowsza wersja (z bodajże 2011 r.) jest wprost okropna. Aż smutno się robi na myśl, że być może kiedyś zostanie wycofana całkowicie. Uwielbiam ją. Nie jest męcząca, a mocna i trwała. Ma piękne nuty. Według mnie ma coś z kaźdej kategorii zapachowej. Po prostu dzieło, brak słów.

Używam tego produktu od: ok. 10 lat
Ilość zużytych opakowań: ok. 7, 25ml

TOP 10 damskich perfum

Rozkoszna słodycz

Zwykle sięgam po świeże kwiatowo-cytrusowe zapachy. Ciężkie perfumy pachną na mojej skórze przytłaczająco i wywołują ból głowy. Venezia jest wyjątkiem. Słodka, ale nie dusząca. Ciepła i owocowa. Pięknie się rozwija. Jest bardzo trwała.

Używam tego produktu od: używałam kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: miniaturka 10 ml

Owocowo i śliwkowo

Owocowo,śliwkowo i brzoskwiniowo. Jeszcze ładnie,ale gdyby sypnąć garść więcej byłoby już za dużo, za słodko, za dojrzale.Piszę enigmatycznie,ale ten zapach taki właśnie jest- trochę tajemniczy,nie dający się do końca opisać, trochę jakby z innej epoki. Może dlatego wycofany? Masy teraz tak nie pachną ale Venezia nie jest dla mas. To zapach dla wybranych, nie każda skóra wydobywa z nich to piękno. Wanilia absolutnie tu nie przydusza ,jest ciekawie wkomponowana w całość. W nadmiarze mogą zmęczyć, dozować zatem z umiarem.
Dodam jeszcze,że fajnie jest mieć mały, bo zaledwie 25 ml flakon. Tak na czarną godzinę, gdy zamarzy mi się chwila w Wenecji.

Używam tego produktu od:kilku lat
Ilość zużytych opakowań: ...

Doskonala niedoskonalosc

Piekny, cieply, promiennie kobiecy zapach. Venezia jest slodka boska slodycza maksymalnie dojrzalych owocow, takich az kapiacych od sokow. Mamy tu wiec upojne sliwki, slodkie, dojrzale brzoskwinie, dojrzala, pachnaca sloncem roze. Do tego kilka garsci gorracych przypraw (m.in. moj ukochany cynamon), a wszystko to przepieknie spowite w wanilie (ale nie skapane w waniliowym sosie, o nie ;-)) ).
Calosc cudowna, choc ta uroda ma skaze, jakas malutka nute, ktora mnie troche drazni - ale czy uroda doskonala nie jest odrobinke nuda? ;-))

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: probki

śliwka w waniliowym sosie

Venezia nie jest skomplikowanym ani złożonym zapachem-jest prosta,ale w tej prostocie jest swoisty,perfumeryjny geniusz.

Jedynymi skłiadnikami,które czuje wyraźnie są śliwka i wanilia.Wanilia jest lekko spożywcza-ale jednocześnie dystyngowana i pełna wdzięku.Śliwka jest dorodna,mięsista i bardzo dojrzała-ale bez cienia fermentacji.To owoc ogrzany ostatnimi promieniami upalnego słońca-bardzo słodki i apetyczny.

Składniki tworzą jednorodną całość,dzięki czemu zapach nie jest ani typowo owocowy,ani nie jest płaskim "waniliowcem".Trwałość jest świetna,zapach dzielnie trzyma się nadgarstków i co jakiś czas "bucha z dekoltu pachnącą smugą.

Venezia kojarzy mi się,jak części recezentek,z jesienią-to wczesną,kiedy jeszcze czuć ostatni oddech lata.To moja ulubiona pora roku-wycisza mnie i uspokaja.Kiedy czuję ten zapach widzę taki obraz-ciepłe,jesienne popołudnie-słoneczny taras,czyjaś twarz poddająca się z błogością pieszczotom promieni słońca,na stole kosz pełen dojrzałych śliwek i kubek parującej waniliowo-cynamonowej herbaty.

Używam tego produktu od:kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 15 ml

duchota i słodycz

zapach barszo mocny, duszący
kojarzy mi się z bazarowymi perfumami którymi pachną czasem starsze panie
czuć głównie nuty piżmowe, waniliowe, i drzewo sanadałowe
może na poczatku trochę śliwki jak w opisie, ale szybko sie ona ulatnia
jest tak samo duszący od początku do końca, miał być zapachem na wieczór i zimę, ale jakoś nie mogę go zużyć
mój TŻ reaguje na niego bólem głowy, ja prawdę mówiąc też

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

rozczarowanie

miało być bogato, gęsto, buduarowo, a jest nalewkowo - aptecznie i nie powalająco jeśli chodzi o trwałość. Ale to chyba dobrze z racji trudnej dostępności i wygórowanych cen. Z tego klimatu to wolę yvress. Wygląd opakowania nie rzutuje na ocenę zapachu

Używam tego produktu od: niedawna
Ilość zużytych opakowań: miniatura

KAWAŁEK NIEBA...

Skład tych perfum przemawia do mnie całkowicie - cynamon, wanilia, goździk, śliwka, drzewko sandałowe, więc jest już połowa sukcesu.

Całość jest słodka, nie rozwija się wprawdzie w jakiś zaskakujący sposób, ale zapach jest miły, ciepły, zmysłowy, przytulny i kojarzy mi się głównie z aromatem unoszącym się wokół słodkiej śliwki.

Jest jednak "coś" co przeszkadza, w pewnym momencie pojawia się zła nuta (niestety nie wiem co za to odpowiada), która psuje efekt - akcent odcinający się od kompozycji i umiejętnie ją paskudzący.
Robi się wówczas dziwnie, ale tak jak zawsze po burzy pojawia się na niebie kolorowa tęcza, tak i w tym przypadku, kiedy ten szkodliwy element w końcu zniknie, znowu jest pięknie, zapach znowu czaruje.

Zapewne nie będę miała okazji go kupić, ponieważ jest wycofany i co za tym idzie - jak już się przypadkowo gdzieś znajdzie, to ceny ocierają się o przeraźliwie grubą przesadę, ale cieszy mnie fakt, że go poznałam.

EDIT (19.04.2008r):

Krótko i konkretnie - jest cudownie, zapach całkowicie mnie zafascynował.
Jest tak romantyczny, efektowny i ciepły, mam wrażenie, że przesiąknięty miłością i pozytywnymi wibracjami w każdej swojej nucie.
Już nic mi nie przeszkadza, pokochałam te perfumy bezgranicznie.
Niemniej jednak odczuwam wielki żal, bo wiem, że pewnego dnia buteleczka będzie pusta...

Venezia to mój uwodzicielski eliksir - niczym odrobina światła w ciemnościach, każda kropla jest pełna iskrzących, żywych kolorów, które zabarwiają nawet najbardziej szarą rzeczywistość.
Z tym zapachem można łamać męskie serca i ruszyć na podbój świata. Aż chce się policzyć wszystkie gwiazdy na niebie, by potem zamknąć oczy, zapomnieć o smutkach, wzdychać z zachwytu i marzyć...
Te perfumy dodają mi skrzydeł, nie wyobrażam sobie, że mogłabym ich nie mieć.

Jeszcze jeden zapach marzenie (obok OI, BC, Angel, VC, czarnej Coco) bez którego nie umiałabym już żyć.

Zauroczenie

Podoba mi się każda nuta składowa tego zapachu, więc dziwne nie jest, że w całości stanowi mieszankę sprawiającą mi po prostu przyjemność. Zapach spodobał mi się już na etapie wąchania z fioleczki. Doszła do mojego nosa nuta pięknej śliwki. Dalej jest już coraz piękniej - apetyczny cynamon, gożdziki, róża, wanilia i piękne nuty drzewne. Zapach robi się coraz cieplejszy i pięknieje. Spowija mnie taką radosną chmurką. Mąż też zwrócił na niego uwagę. Szkoda tylko, że jest już praktycznie nie do dostania, ale będę próbować.

Używam tego produktu od: próbka
Ilość zużytych opakowań:

Lekarstwo?

Od tygodnia myślę jaki lek tak pachnie i nie mogę sobie przypomnieć.
Venezia to moje pierwsze rozczarowanie Laurą Biagiotti. :( Zapach zdecydownie apteczny.
Nie wiem który składnik daje ten efekt, ale gdyby go nie było, zapach byłby piękny, a tak wszystko trafia szlag. :/

Umęczyłam się jak diabeł na pokucie, nawet nie zużyłam próbki. :/

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: kąsek próbki