Pharmaceris N, Capilaridil - Intensywny krem przeciwzmarszczkowy

Pharmaceris N, Capilaridil - Intensywny krem przeciwzmarszczkowy

Intesnywny krem przeciwzmarszczkowy do pielęgnacji skóry z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi. Wygładza zmarszczki, poprawia ogólną kondycję skóry, zwiększając jej odporność na stres i zmęczenie, a jednocześnie zmniejsza widoczność istniejących naczynek i ogranicza ich skłonność do dalszego pękania. Zawiera specjalnie dobraną kompozycję składników aktywnych: retinol - działa przeciwzmarszczkowo, powoduje zwiększenie ilości kolagenu i przyspiesza metabolizm komórek skóry, wygładza zmarszki; olej z migdałów - w połączeniu z retinolem pomaga w uzupełnianiu powstającego z wiekiem niedoboru lipidów w naskórku; rutyna - wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych i zapobiega ich pękaniu. Wskazania: do codziennej pielęgnacji cery dojrzałej z problemami naczynkowymi. Szczególnie polecany do cery narażonej na stres i zmęczenie. Stosować dwa razy dziennie.

Jestem zadowolona

Zacznę może od deklarowanego,dobroczynnego działania na naczyńka,nie mam może z nimi dużo problemów,ale krem w tym kierunku nie zdziałał nic a nic.A tak poza tym jest naprawdę ok.Znakomicie się wchłania,doskonale rozprowadza,twarz się nie świeci a jest nawet lekko zmatowiona.Nie podrażnia spojówek,grubsza warstwa nie powoduje dyskomfortu,nie zapycha porów,nie uczula.Byłby idealny na dzień ale filtrów brak :( Retinolu jest mało,zbyt mało aby zadziałał skutecznie na twarzy z widocznymi oznakami upływu czasu,ale w przypadku lekkich zmarszczek mimicznych sprawdza sie dobrze. Odrobinkę zwęża pory (odniosłam takie wrażenie przynajmniej),ładnie wygładza twarz.Nie jest to jednak produkt kompleksowy,w celu zapewnienia suchej skórze odpowiedniej pielęgnacji,on sam nie wystarczy,nie ma szans.Ale jako profilaktyka zmarszczek jest ok. Co do opakowania - chyba najlepsze jakie można zastosować - pompka (nie psuje się) wydobywa krem do samego końca (przeciełam,sprawdziłam ;). Wydajny i stosunkowo tani.

Używam tego produktu od:pół roku
Ilość zużytych opakowań:sporo

Szkodnik...

Daję trzy gwiazdki i jednocześnie nazywam go szkodnikiem, bo krem jest: a) dobry :-), b) nie dla mnie :-( Dobry jest dlatego, że wygładza i napina cerę, zwęża pory, nie powoduje przetłuszczenia - kupiłam go z myślą o mojej naczynkowej, lecz tłustej cerze, licząc na zbawienne działanie retinolu. No i tu się nie pomyliłam, bo retinol na tłustą skórę działa dobrze. Niestety, moja skóra najwyraźniej go nie toleruje na dłuższą metę. Po każdym zastosowaniu skórę mam czerwoną i gorącą, na caluteńkiej twarzy, łącznie z zazwyczaj niewrażliwym czołem. Próbowałam wielokrotnie, licząc, że skóra sie przyzwyczai. Niestety, nie tylko się nie przyzwyczaiła, ale było coraz gorzej. Po kilku pierwszych zastosowaniach na noc byłam zadowolona, bo rano po zaczerwienieniu nie było śladu, a skóra wyglądała dobrze, jak opisałam wyżej. Ale po kilku następnych próbach moja skóra się drastycznie zbuntowała - przede wszystkim zrobiła się przekrwiona, naczynka rozszerzone, cała twarz lekko czerwona :-(. Ponadto wysyp drobnych wyprysków, nie trądzikowych, lecz sygnalizujących podrażnienie :-(
No i skończyło sie dyskwalifikacją, bo moje pracowicie uspokajane naczynka są w stanie krytycznym! Dzięki kremowi z serii antynacznkowej, co gorsza :-(
Zużyję go na szyję, bo tam o naczynkach i podrażnieniach nie słyszano :-)
Natomiast nie dyskwalifikuję go całkowicie, bo podejrzewam, że moje z nim przejścia to efekty nadwrażliwości na retinol.

lubię!

Wydaje się b. dobry - i jakoś wciąż nie mogę w to uwierzyć, bo o serii Pharmaceris na naczynka naczytałam się (m.in. tutaj) wielu niezbyt pochlebych opinii.
Jest chyba jedynym na rynku kremem, który łączy działanie przeciwzmarszczkowe i łagodzące problemy naczynkowe. Używam go na razie tylko na noc, bo na dzień mam filtry, ale i tak zauważyłam po kilku pierwszych użyciach, że wygładza takie drobne zmarszki, które się u mnie biorą czasem z przesuszenia podkładem u góry policzków. Odkąd używam tego kremu, nie widziałam ich ani razu, nawet po całym dniu noszenia podkładu. Chyba jakoś trochę nawilża, a w każdym razie mi nic przy nim nie wysycha. Nie zatyka porów. Nie zauważyłam żadnego wpływu na skłonność do czerwienienia, no ale po dwóch tygodniach chyba nie ma co tego oczekiwać. Ma lekko cytrynowy zapach, niezbyt udany, ale da się znieść. Konsystencja dość gęsta, mógłby się trochę lepiej wchłaniać, bo przy mieszanej cerze czuję go na czole. Co do opakowania mam mieszane odczucia i właściwie za to odejmuję tę jedną * - jest kompletnie nieprzezroczyste, więc nie wiadomo, ile się specyfiku zużyło, no i mam uraz po różnych kremach z pompkami, w których mi się te pompki psuły w połowie kremu (chociaż, odpukać, w tym na razie wszystko działa). No i brakuje mu filtrów, mógłby mieć przynajmniej 10.

Smokey eyes H&M

solidna rzecz

Mam wrażliwą cerę ze skłonnością do podrażnień. Nastolatką też już nie jestem. Dlatego kupiłam ten krem. Zapach nie bardzo mi odpowiada, ale poza tym to dobry krem- łagodzi czerwoności, skóra wygląda po nim dobrze i zdrowo. Moje początkowe obawy (wyglądał na dość tłusty, a ja mam lekko tłustawą cerę) wkrótce się rozwiały- dobrze się wchłania i nie powoduje błyszczenia. Dobry na zimę. Wygodne i niebrzydkie opakowanie. Polecam.

Profesjonalista

Kupiłam, bo borykam się z pękającymi naczynkami i pierwszymi zmarszczkami. Krem śiwetnie łagodzi zaczerwienienia, nie podrażnia, ma idealną konsystencję, przyjemny zapach. Chciałoby się go nakładać i nakładać i nakładać... Co do zmarszczek to wygładza skórę, odżywia ją nie pozostawiając tłustej warstwy. Widać efekt wypoczętej cery. Dobrze się wchłania. Jedyny minus za brak filtrów przeciwsłonecznych.

prawie...prawie ideał

Moim zdaniem, to dobry krem. Zawiera retinol, w którego przeciwzmarszczkowe działanie (również profilaktyczne) gorąco wierzę, a przy tym jest niewiarygodnie łagodny: nie uczula i nie podrażnia - mam wrażenie, że nawet lekko łagodzi podrażnienia (a mnie z "retinolowców" jak dotąd nie podrażniał tylko "Power A" H.R. i "Ystheal" Avene, za to mocno drażniła ich cena). Jest w nim też rutina, która wzmacnia pękające naczynka, a wszystko to w wygodnym opakowaniu z dozownikiem, które chroni zawartość.
Jest perfumowany (to wada). Dość gęsty, ale znakomicie się wchłania nawet w moją tłustą cerę i sądzę, że można na nim spokojnie wykonać makijaż, jeśli ktoś chciałby go stosować na dzień. Ja używam go tylko na noc i nic nie lepi mi się do poduszki.
Dodając do tego niską cenę mamy - na razie - mój ulubiony krem z retinolem i dobrą inwestycję, by w przyszłości nie mieć zmarszczek :D.

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: od ok. 2 miesięcy, ciągle w trakcie pierwszego (to aż 50 ml).

<b>Dodano 20.06.2005. -</b> No cóż ... po wizytach na forum <i>Biochemii Urody</i> Capilaridil zdecydowanie przestał być moim ulubieńcem i nie mam zamiaru więcej go kupować. Po pierwsze jest zbyt mocno perfumowany (a tu wymagania mi się mocno zmieniły odkąd po ŁZS zaczęłam mieć bardziej wrażliwą cerę). Po drugie zawiera retinol (a mógłby delikatniejszą, a bardziej skuteczną i stabilną formę witaminy A) i to w bliżej nieokreślonej ilości, ale jak widać zdecydowanie mniejszej niż zawartość rakotwórczego poliakrylamidu :( (to po trzecie), którego dopuszczalna norma wynosi ok. 0,1% - więc albo tych aktywnych składników jest tyle, co kot napłakał, albo firma lekceważy klientki i naraża je na potencjalne niebezpieczeństwo.

Tak, czy inaczej ocena jeżdża do 1*.