Plantica, Odżywka `Ryż`

Plantica, Odżywka `Ryż`

Wzmacniająca odżywka przeznaczona do włosów zniszczonych ze skłonnością do przetłuszczania się.
Dostarcza włosom cennych składników odżywczych. Wnikając w włókna włosów przyspiesza ich regenerację.
Wzmacnia i wygładza włosy na całej długości.
Zmniejsza aktywność gruczołów łojowych.
Włosy stają się mocniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia. Dłużej pozostają świeże, lepiej się rozczesują i układają.
Ma świeży, przyjemny zapach i jest wydajna w użyciu.
Działa aktywnie bez spłukiwania, równie dobre efekty pielęgnacyjne osiąga się spłukując odżywkę po kilku minutach. Najlepiej stosować razem z szamponem Plantica V Proteiny ryżowe
Zawiera proteiny ryżowe, wyciąg z lnu, prowitaminę B5 (D-panthenol).

OK

Używałam jakieś 3 lata temu i byłam zadowolona (ale w połączeniu z jakąś mocniejszą maską od czasu do czasu).

W sumie było przyzwoicie:

- nawilżała
- ułatwiała rozczesywanie
- nie obciążała jeśli użyta rozsądnie
- tania
- dobre opakowanie
- wydajna
- przyjemnie pachnąca
- polski produkt

Za taką cenę w porządku!

Używam tego produktu od: 3 lata temu przez ponad 2 miesiące
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Polecam!

Kiedy jeszcze nie byłam świadoma zła jakie niosą ze sobą silikony używałam zarówno odżywki jak i szamponu. Nakładana od uszu w dół w rozsądnych ilościach nie powoduje szybszego przetłuszczania a pomaga w rozczesywaniu dzięki nieszczęsnym silikonom i ładnie pachnie. Gdyby nie to, że rzuciłam silikony, miałabym dziesięć butelek w zapasie w szafce.

Używam tego produktu od:już nie

Paskudna

Kupiłam ją już dawno w zestawie z szamponem.O szamponie już zdążyłam zapomniec,tą odżywkę zużyałam bardzo długo na zmainę z innymi.Dłuższe jej używanie powodowało niestety pogorszenie stanu moich włosów,więc decydowałam się na nią raz na jakiś czas.Ostatnio,żeby ją zużyc i dokładniej ocenic używałam jej częściej.
Plusy:
+cena
+przy spłukiwaniu nie obciąża włosów

Minusy:
- w ogóle nie odżywia,więc co to za odżywka :kwasny: Moje włosy wręcz,jak napisałam wyżej,od razu zaczynały się szybciejniszczyc.Nie nawilża,a tym bardziej nie regeneruje.
-zastosowałam ją RAZ jako odżywkę bez spłukiwania.To był błąd,który już na zawsze potwierdził moje przekonania,że odżywki,których nie trzeba spłukiwac są beznadziejne.Obciążyła mi włosy niemiłosiernie,następnego dnia były do mycia,bo były jakby obklejone i lekko usztywnione tą odżywką.Ble...
-średnio wydajna (na szczęście).Ładowałam jej dużo na wlosy,żeby potem coś poczuc.
Zapach-mi przypomina trawę cytrynową.W sumie,to nieciekawy,ale czasami mi się podobał :D
Nie wiem,co więcej dodac na jej temat.Nie spełnia swoich podstawowych funkcji,więc daję 1*.

Używam tego produktu od: ponad 8 miesięcy

Anna Małecka masaż twarzy

Nieporozumienie

Kupiłam tą odżywkę, jak nie miałam pracy, nie miałam kasy, a odżywkę musiałam kupić jakąś. Kupiłam to, co było na moją kiszeń-ten feler :) Mam włosy przetłuszczające się-czyli takie, dla których jest ona przeznaczona. Obciąża włosy, robią się lepkie, tłuste, wyglądają na niezdrowe. Musiałam spłukiwać po 10 minutach. Nie robi kompletnie NIC! Zużyłam pół opakowania, resztę oddałam siostrze, ma suche włosy i jakoś tą odżywkę znosi, przynajmniej włosy się rozczesują w miarę łatwo, ale jak po każdej odżywce; lecz też jest średnio zadowolona. Gorszej odżywki po prostu nie miałam!

Używam tego produktu od: 1,5 miesiące
Ilość zużytych opakowań: połowa

w zasadzie nic nie robi

Poniżej przeciętnej - w ogóle nie wpływa na kondycję włosów (na szczęście negatywnie też nie, dlatego "aż" 2 gwiazdki). Jedyne, co robi, to ułatwia rozczesywanie. Nie polecam.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

cienka

Nawet przez myśl mi nie przeszło,zeby stosować tę odżywkę, tak jak nakazuje producent tzn. bez spłukiwania. Mam zniszczone,lecz przetłuszczające się włosy, czyli teoretycznie odżywka idealna dla mnie. Taaaa.... Jest raczej odwrotnością tego co deklaruje producent -nie regeneruje, ani nawet nie utrzymuje włosów w takim stanie w jakim je zastała; mimo spłukiwania obciąża włosy.
Zapach cytrusowy, ciut denerwujący.

Używam tego produktu od: 3 miesiące temu

Obciąża włosy

Nigdy jakoś nie spoglądałam w stronę szamponów i odżywek Ziaja, ale kilka razy zauważyłam na zdjęciach w wątku Nasze zbiory kosmetyczne – pielęgnacja, że dziewczyny mają w swoich zbiorach te kosmetyki. Postanowiłam więc spróbować. Na pierwszy ogień poszła Proteiny ryżowe.
Wcześniej tylko kilka razy używałam odżywki bez spłukiwania i nie bardzo wiedziałam czego mogę się spodziewać. Pierwsze wrażenia po nałożeniu odżywki i wysuszeniu włosów były jak najbardziej pozytywne. Czuprynka stała się miękka, włosy delikatne i miłe w dotyku. Niestety pod koniec dnia włosy stały się ciężkie, przyklaplnięte i nieświeże. Akurat wybierałam się do fryzjera i przy okazji zapytałam się o stosowanie odżywek bez spłukiwania. Dowiedziałam się, że na swoje włosy to nie powinnam stosować takich specyfików, jak już to tylko na końcówki, które mam wybitnie suche. Tak więc zaczęłam stosować tą odżywkę na same końce. Niestety z efektów też nie byłam zadowolona. Miała ona zapobiegać puszeniu się włosów właśnie przez ich obciążenie. Efekt utrzymywał się tylko do wyjścia z domu. Później włosy były takie jak zwykle. Generalnie rzecz biorąc nie byłam zadowolona z odżywki. Na plus można jej tylko zaliczyć, że ułatwiała rozczesywanie ale to robi każda odżywka.

ok

dobra tania nieobciążająca włosów odżywka o przyjemnym zapachu , anty-statycznych właściwościach i przyjemnym dla oka opakowaniu , bardzo wydajna !!! POLECAM ale tylko dla zdrowych włosów ponieważ ma delikatne działanie

Używam tego produktu od:2 lat

Fatalna

Ta odżywka razem z szamponem (obydwa produkty nazywają się Ryż ZDROWA SKÓRA GŁOWY) w dwa tygodnie załatwiły mnie na cacy. Potworny, tłusty łupież, garściami wypadające włosy... Nigdy jeszcze nie trafiłam na taki bubel. Odradzam.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni

to nie to...

Kupiłam tę właściwie tylko dlatego, że akurat w portfelu hulał wiatr, a na odżywkę miałam zapotrzebowanie. Skusiła mnie naturalnie niska cena. Po tym produkcie właściwie niewiele się w moich włosach zmienia. Nie rozczesują się łatwiej, a bezpośrednio po jej użyciu i wysuszeniu włosów nie ma blasku, jest efekt matowy... A szkoda. Do tej pory odżywki nie spłukiwałam, ale po przeczytaniu kilku recenzji chyba spróbuję - może wtedy będzie lepiej? Podoba mi się zapach, ale - co najgorsze - wyparowuje zaraz po nałożeniu.

Podsumowując - nie polecam.Używam tego produktu od: miesiąca
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego [i ostatniego ;) ]

Edit: Spróbowałam spłukiwać odżywkę. Efekt jest taki, że... nie ma efektu. Tak, jakbym nic nie użyła, bo odżywka spłukuje się cała, nie pozostawiając nic...

Po prostu świetna odżywka.

Odżywka ta zdecydowanie przypadła mi do gustu. Nie jest to może produkt doskonały ale według mnie zasługuję na ocenę pozytywną. Odżywka rzeczywiście ułatwia mi rozczesywanie w stopniu minimalnym ale za to włosy po wyschnięciu mają ładny połysk i są aksamitne w dotyku a ich stan się poprawił. Dla mnie to duży atut bo dotychczas po każdej nie wiadomo jakiej odżywce sterczały na wszystkie strony a po Ziaji są pięknie wygładzone. Poza tym odżywka ta ma piękny(chyba grejpfrutowy), świeży zapach. Minusik za małą wydajność.

Używam tego produktu od:miesiąca

przyzwoity ale bez rewelacji

Po kilkukrotnym użyciu od momentu zakupu mogę powiedzieć, że dzięki niej mogę zapanować nad moimi przesuszonymi i mocno falującymi się włosami. Mogę potwierdzić to co już dziewczyny pisały o tym, że odżywka w minimalnym tylko stopniu ułatwia rozczesywanie a włosy niestety nie posiadają godnego pozazdroszczenia blasku. Po wyschnięciu włosy jednak łatwiej się układają i są lekko obciążone co stanowi tu pewien atut.

Konsystencja preparatu nie jest wodnista a zapach mocno przypomina limonkę. Na włosach nie jest jednak wyczuwalny po wyschnięciu.

Używam tego produktu od: połowy 07.2006