RetiC, Intensywna kuracja przeciwzmarszczkowa (krem na dzień)

RetiC, Intensywna kuracja przeciwzmarszczkowa (krem na dzień)

Bardzo silnie działający krem z retinolem i witaminą C. Po nałożeniu w ciągu 15-30 minut powoduje złuszczenie martwych komórek naskórka, pozostawiając natłuszczającą warstwę na powierzchni skóry, którą trzeba zmyć tonikiem - inaczej skóra się błyszczy. Po przetarciu tonikiem skóra jest wyraźnie wygładzona, elastyczna, rozjaśniona. Raczej nie nadaje się jako podkład pod makijaż, bardziej jako błyskawiczna kuracja poprawiająca wygląd cery, po której warto nałozyć jeszcze jakiś delikatny odżywczy lub nawilżajacy krem.

rozczarowanie:(

Zużyłam dwie tubki i zupełnie nie zauważyłam jakiegokolwiek działania złuszczającego, wygładzającego czy rozjaśniającego :( Wg. mnie ten krem, nie umywa się do kremu La Roche-Posay z wit.CKrem solidnie nawilża - dzięki czemu skóra jest bardziej elastyczna, ładnie napięta, ale oczekiwałam bardziej intensywnego działania:(Krem ma przyjemną konsystencję, ładnie się rozprowadza i wchłania

bardzo dobry

Stosuję ten krem jako cotygodniową kurację na poszarzałą cerę i jestem bardzo zadowolona. :)Wygładza i rozjaśnia skórę twarzy, nadaje jej blasku i takiej jakby świeżości.Rzeczywiście, nie wyobrażam sobie używania go codziennie - jest za silny.

uwaga! działa silnie złuszczająco

Daję cztery gwiazdki za spektakularne działanie (już po kliku zastosowaniach skóra jest rozjaśniona i delikatniejsza, ma ładniejszy koloryt), chociaż uważam, że firma Vichy niedobrze robi reklamując ten krem za pomocą zdjęć bardzo młodej kobiety - jest to preparat tak agresywny, że młodej i witalnej skórze moim zdaniem może wyrządzić krzywdę.
U mnie po ponad pół roku stosowania na twarzy zrobiły się dziwne zmarszczki ("bruzdy?"), pomimo że skóra pozostała elastyczna i napięta. Stosowałam krem codziennie i powodował on silne złuszczanie się skóry (właściwie, to powinnam określić to jako "rozpuszczanie się") - krem wchłania się błyskawicznie i bez śladu, ale mniej więcej pół godziny po nałożeniu na powierzchni skóry zaczynam odczuwać "coś" - pod palcami pojawia się wałkująca się warstewka. Po godzinie od nałożenia ścieram to gąbką kosmetyczną i cera wygląda jak po dobrym peelingu enzymatycznym ... Wg mnie krem wymaga "instrukcji obsługi" - w jakiej ilości go nakładać, jak długo stosować, czy trzeba robić przerwy, z jakimi kosmetykami można łączyć, a z jakimi nie itp.

ilość zużytych opakowań - kilka - ok. 4