Fitomed, Olej z kiełków pszenicy zimnotłoczony

Fitomed, Olej z kiełków pszenicy zimnotłoczony

Kiełki zbożowe mają wysoką wartość odżywczą ze względu na obecność różnych witamin i składników mineralnych, zawierają fosfolipidy, lecytynę, fitosterole, karoteny i fitohormony.
Olej Fitomed tłoczy się na zimno z kiełków pszenicy aby nie uszkodzić cennych substancji czynnych. Obok oleju rokitnikowego olej z kiełków pszenicy ma najwyższą zawartość witaminy E.
Polecany do pielęgnacji cery z pierwszymi oznakami starzenia się i cery dojrzalej.

UWAGA! Prosimy o ocenianie i recenzowanie właściwości wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków lub suplementu diety

regenerujące, natłuszczające
bez parabenów, bezzapachowa, hipoalergiczna
bogate
alergiczna / atopowa, normalna, odwodniona, sucha, wrażliwa
olejki do ciała i do masażu

do ciała

Dobrze nawilża ciało po kąpieli, skóra jest po nim gładka i jędrniejsza. Troszkę tłusty i nie wchłania się szybko jak inne oleje ale i tak go lubię. Dobry na wysuszona skórę.

dobry bardzo

nie używam go samodzielnie. Mieszam z balsamami które w danym momencie widnieją na mojej półce. Dzięki temu poprawia ich działanie ale też robi swoje. Zdecydowanie sprawdza się przy natłuszczeniu

Genialny do ciała

Oleju używam przede wszystkim do ciała - mieszam go z balsamami do ciała (które i tak zazwyczaj nic nie robią prócz dobrego wchłaniania albo pozostawiania filmu na skórze). I on właśnie pełni tutaj funkcję ratunkową.

Sprawia, że balsam zaczyna robić cokolwiek. Sprawia, że skóra jest nawilżona/natłuszczona, bardziej elastyczna, jędrniejsza, przyjemna w dotyku i na prawdę widzę dużą różnicę stosując go. Co do rozstępów i blizn niestety się nie wypowiem (może po dłuższym stosowaniu). Ponieważ jest ratunkiem dla mojej skóry w przeciwieństwie do większości kosmetyków do ciała stał się moim ulubieńcem.
Prócz tego jest bardzo wydajny (wydawało mi się, że 100 ml szybko się zużyje, natomiast mam go około miesiąca i produktu zostało jeszcze bardzo dużo). Polecam spróbować.

Na włosy - super

Kupiłam ten olejek z myślą, że będę używać go na włosy i do ciała. Na włosach sprawdza się super, ale na ciele i na twarzy po jego użyciu pojawiły się drobnme krostki.
ZALETY:
cena
wydajność
wygodne opakowanie
świetnie nawilża wysokoporowate włosy
WADY:
niestety u mnie sprawdza się tylko na włosach

Dobry dla wysokoporowatych włosów

Gdyby nie zapychał mi bardziej skóry używałabym go i do twarzy jak z awokado (chociaż ten podobno jest do średnioporowatych włosów), cerę mam mieszaną, skłonną do odwodnień z pierwszymi zmarszczkami także nie każdy olej lubi.

Co do działania na włosy, są z niego bardzo zadowolne, błyszczące, miękkie, dociążone. Najlepiej dziala jako kompres na wilgotne włosy, w połączeniu z maską, innymi olejami, odnoszę wrażenie, że łatwiej go zmyć niż ten z awokado z włosów. Dla rozjaśnianych i kręconych włosów, suchych to jeden z olejków który warto używać. Polecam też arganowy, lniany, z pestek winogron itp.
Wazna jest regularnosc i odkrywanie swojego wlasnego sposobu na olejki, kazde wlosy roznie reaguja w roznych kombinacjach. Sam olejek bez dodatku moze niestety dac skutek odwrotny od zamierzonego więc warto poeksperymentować.

Najlepszy!

Olej z kiełków pszenicy zimnotłoczony, to bardzo fajny produkt, rzeczywiście ma wielorakie zastosowanie, silnie nawilża i regeneruje skórę, dlatego dodaję go do maseczek, moczę w nim spękane pięty, wsmarowuję w cerę. Serdecznie polecam go wszystkim osobom, bo zastosowanie jest naprawdę szerokie.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Polecany jest dla cery dojrzałej, przesuszonej, naczyniowej, wrażliwej oraz podrażnionej. Charakteryzuje się także dużą zawartością witaminy E, która jak z pewnością już wiecie zwana jest witaminą młodości i potężnym przeciwutleniaczem.

Można go bezpośrednio aplikować na twarz, szyję i dekolt. Nakładać na włosy lekko masując, a następnie pozostawić na około 1 h po czym dokładnie spłukać. Dzięki temu zabiegowi nasze włosy będą nawilżone, wygładzone bez ich obciążania. Ja osobiście stosowałam go do demakijażu w połączeniu z woda różaną, jako dodatek do kremów do rąk, balsamów oraz jako bezpośrednie nawilżenie suchych miejsc (łokci i kolan).

Olejek z kiełków pszenicy sprawdza się także idealnie jako olejek do skórek paznokci. W tym przypadku jest niezastąpiony. Można również stosować go na pięty. Wystarczy kropelka oleju na stopy i skarpetki na noc, a rano obudzimy się z cudownie gładkimi stopami. Olejek ten mimo, że jest nieco tłusty to szybko się wchłania. Poleciłabym go osobą z bardzo przesuszoną skórą.
Produkt o pojemności 100 ml zamknięty w butelce z ciemnego szkła, znajdziecie w sklepie producenta w cenie 17 złotych.

Wielorakie zastosowanie.

Olej ma delikatny, zbożowy zapach i złotawy kolor.
Raczej rzadką konsystencją, łatwą do rozprowadzenia.
Ma wielorakie zastosowanie :
-nakładany na twarz nadaje skórze miękkość, może być używany pod makijaż
- likwiduje rumień, wzmacnia naczynka krwionośne
- świetny przy pielęgnacji paznokci i skórek,wzmacnia je i regeneruje, powoduje szybszy wzrost
- dobry przy walce z rozstępami i bliznami, zmniejsza ich widoczność
- posiada filtr przeciwsłoneczny
- regeneruje włosy i dobrze się z nich wypłukuje.

Olej z kiełków pszenicy w pielęgnacji ciała

Olej z kiełków pszenicy gości w mojej pielęgnacji po raz pierwszy. Jakoś długo omijałam ten rodzaj oleju. Naczytałam się dziwnych opinii, że olej ten jest ciężki, gęsty i w ogóle słabo się wchłania. Jakim zaskoczeniem było dla mnie, gdy zobaczyłam jego lekkość i szybkie wnikanie w skórę. Poza tym brak wyraźnego zapachu (taki typowy naturalny zapach), bardzo mi odpowiada.
Wydajność Oleju jest bardzo dobra. Wystarczają niewielki ilości olejku. Produkt codzienne używam na brzuch. Mam nadzieję, że dzięki wysokiej zawartości witaminy E olej zapobiegnie rozstępom. Jak będzie naprawdę, okaże się za jakiś czas. Co kilka dni oleju używam także na inne partie ciała, gdzie skóra tak mi się nie przesusza i nie wymaga codziennego balsamowania. Olej nie obciąża nadmiernie skóry, nie wyskakują mi po nim wypryski. Ciało się nie klei po nim, nie brudzi ubrań. Można go zastosować po depilacji i również sprawdza się w tej roli, dobrze łagodzi podrażnienia.

Bardzo dobry produkt do pielęgnacji włosów

Producent poleca nam używanie oleju do maseczek, by sprawdzić polecenia producenta, oczywiście wypróbowałam ten olej także w tej kwestii. Muszę przyznać, że moja skóra za to dziękowała pięknym, zdrowym, napiętym, jędrnym naskórkiem. Jeżeli poszukujecie produktu, który bardzo dogłębnie nawilży waszą skórę, macie skórę wrażliwą, która łatwo się przesusza między innymi np. osoby, które posiadają trądzik. Bardzo polecam ten olej osobom ze skórą suchą, myślę, że będzie to idealny ratunek nie tylko od czasu do czasu, ale także w codziennej pielęgnacji.
Lecz oczywiście nie byłabym sobą, gdybym tylko nie sprawdziła oleju w innej kwestii, czyli padło na włosy. Sporo dobrego czytałam, że olej z kiełków pszenicy ma dobry wpływ na włosy. Nawilża dogłębnie, pomaga w zmaganiu się z włosami puszącymi się, nadmiernie plączącymi. Ja jak wiecie mam włosy dość gładkie, jest ich mało, są cienkie, ale są bardzo podatne na przesuszanie. Więc zawsze zależy mi na mocnym nawilżaniu.
Ten olej zawsze nakładam na noc, kładę się spać, a rano wszystko zmywam. Na włosy ląduje maseczka, która dodatkowo pielęgnuje moje włosy. Olej fajnie nawilża włosy, lecz nie jest to jakiś mocny zastrzyk nawilżenia, lecz przy regularnym stosowaniu widać konkretne efekty. Najbardziej podoba mi się to, że moje włosy po nim są bardzo sypkie, delikatne w dotyku, są lejące i pięknie, zdrowo się błyszczą. Czyli efekt, który najbardziej jest przeze mnie pożądany.

DO WŁOSÓW IDEALNY!

Zdecydowałam się przetestować go wyłącznie na włosach, ponieważ kiedy zrobiłam
próbę uczuleniową na policzku okazało się, że jestem najwyraźniej na niego uczulona,
ponieważ moja cera zareagowała bardzo alergicznie. Zrezygnowałam wiec z dalszych
testów na cerze, a skupiłam się na włosach.
Używałam go zarówno do olejowania jak i do zabezpieczania moich końcówek.
Próbowałam z wersją olejowania na noc, a także olejowania na około godzinę w dzień.
W obu przypadkach sprawdził się doskonale, jednak dłuższe olejowanie przyniosło
lepsze rezultaty.
Włosy były po nim miękkie, sypkie, wygładzone i zdecydowanie nawilżone.
Dodatkowo kiedy używałam go do zabezpieczenia samych końcówek to po za ochroną
delikatnie je dociążył (nie obciążył!) i wygładził moje końce.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 3/4 pierwszego

Wielofunkcyjny produkt.

Olej z kiełków pszenicy jest kosmetykiem wielofunkcyjnym. Stosuję go w codziennej pielęgnacji ciała na kilka sposobów. Dodaję go do maseczek, glinek przez co stają się wartościowsze. Kilka kropel dolewam do kąpieli. Na same końcówki włosów działa znakomicie. Ostatnio znalazłam jego zastosowanie w pielęgnacji stóp, gdzie dodaję go kiedy moczę stopy. Olejek w każdym calu sprawdza się, skóra nabiera nawilżenia i staje się odżywiona.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 100 ml