Fortifiant Lissant

Fortifiant Lissant

Wzmacniająca i wygładzająca odżywka do paznokci z wapnem i mikrogąbeczkami

Cena: ok. 30 zł

mleczne paznokcie...

Mam kolor 21 blanc (mleczny) i odrazu zanzacze iz w cuda z takimi odzywkami raczej nie wierze wiec i nie mam wygorowanych wymagan.
Lakier po pierwsze swietnie sie sprawdza w roli warstwy nawierzchniowej..czy to pod frencza czy solo. Bardzo ladnie rozjasnia plytke, wyglada niezwykle zdrowo, nawet jezeli nie zaznaczymy koncowek na bialo. Lakier w buteleczce jest bialy, na paznokciu transparentnie mleczny.
Fantasycznie wyrownuje powierzchnie! mam naprawde nierowna i lekko rozwarstwiona na koncach. Po tym lakierze jest to praktycznie gladkie jak plastik. Dziewczyny pytaja sie mnie czy mam tipsy, bo plytka jest nieziemsko jednolita. Efekt to ani blyszczenie ani mat, cos posredniego.
Moj lakier (zakupiony na allegro za grosze) byl bardzo rzadki, praktycznie jak woda, przez co nieco tworzyl smugi i trzeba bylo ostroznie dozowac na pedzelek bo splywal brudzac skorki. Bardzo szybko, blyskawicznie wrecz schnie i wogole sie nie rysuje czy tez nie odbija.
Jedyny minus to wydajnosc, kiedy chce uzyskac mocniejszy efekt musze mlaowac paznokiec 3-4 razy wiec lakier znika jak szalony.
Trwalosc na paznokciu zadowalajaca. Buteleczka bardzo ladna, pedzelek znakomity :) Polecam!
Używam tego produktu od: 3miesiecy

beznadziejny

Najpierw sporadycznie używałam tego lakieru, ale potem przez jakieś dwa miesiące używałam go non stop. No i zaczęło sie :mad:
Mam na maxa rozdwojone paznokcie, które dodatkowo stały sie bardzo słabe.
Jako lakier tez sie jie sprawdza, odpryskuje po dwóch dniach i łatwo zrobić smugi. Ale ładnie wygląda na paznokciach, tak 12 godzin po pomalowanie :P:

Całkowicie sie rozczarowałam, raczej go nie skończe , tylko wywalę. i mam nadzieje, że moje paznokcie szybko wróca do normalnego stanu.
dodam ze brałam tabletki na paznokcie, ale nawet one przegrały z tym lakierem :mad:

Używam tego produktu od:troche czasu
Ilość zużytych opakowań: połowa

nic specjalnego

nie zauważyłam jakiejś spektakularnej poprawy stanu moich paznokci,inna sprawa,że są one w dość dobrym stanie,twarde i jedyne co im sie przytrafia to okresowe rozdwajanie. w każdym razie odżywka niewiele zmieniła w tej materii.

początkowo byłam zadowolona z efektu jaki dawała jako lakier do frencha,ale jak już wcześniej było wspominane,bardzo szybko się ściera,a czasami podczas malowanie tworzy niestetyczne smugi.

Używam tego produktu od:okresowo,kilka miesięcy

Manicure - gradientowe kropki

nie polecam

Kupiłam ten lakier jako odżywkę i naiwnie wierzyłam, że sprawdzi sie jako remedium na moje rozdwające sie paznkcie, ale niestety zawiodłam się, gdyż efektu nie bylo żadnego, nawet po kilku tygodniach stosowania. Jako lakier też się nie sprawdza, bo bardzo szybko odpryskuje. Spodziewałam się czegoś lepszego.

Ilość zużytych opakowań:pół

Taka sobie

Jestem troche rozczarowana po zachęcających opiniach na wizarzu.

Bardziej lakier niz odżywka, a jako lakier za mało trwały. Po dwóch dniach (a czasem nawet po jednym) wygląda mocno nieświeżo.

Jako odżywka nie bardzo spełnia moje wymagania. Mam kilka miękkich, łamliwych, porozdwajanych paznokci - na nie odżywka nie podziałała.

Plus za to że nie zaszkodziła, i że paznokcie które były w lepszej formie sa troszkę mocniejsze - a w każdym razie nie zaczęły tak strasznie rozdwajać i łamać jak pzoostałe.

I ma ładny kolorek.

Używam tego produktu od: półtora miesiąca
Ilość zużytych opakowań: pól buteleczki

... hmmmm, hmmmm ...

Muszę przyznać, że troszeczkę się rozczarowałam tym produktem, przy tak pozytywnych opiniach wizazanek.

Myslalam, ze moze zastapie tym produktem, odkrytą przeze mnie kilka miesięcy temu odżywkę Alessandro - Nail Hardner, po której efekty były oszałamiające.

Niestety, po przejściu na tę odżywkę paznokcie powoli zaczęly przechodzić do poprzedniego stanu, to znaczy stawały się miękkie i pekające po bokach.

Miałam kolor Blanc, czyli biel, bardzo mi się podobają takie mlecznobiałe transparentne paznokcie, no więc wyglądało to nieźle, zwłaszcza, że końcówki zachowały się bielutkie, takie jakimi uczyniła je odżywka alessandro.

Daję trzy gwiazdki, bo jestem pewna, że proces rozpadania moich paznokci został znacznie spowolniony, aczkolwiek jestem pewna, że wcześniej czy później na powrót byłyby katastrofą :(

Dość długo trzyma się na paznokciach, ale po dwoch dniach wygląda mocno nieświeżo.

Nie zgęstniała w butelce :)

Używam tego produktu od: 2 miesiace
Ilość zużytych opakowań: pół

Odżywka, nie lakier

Od razu zaznaczę jeszcze raz, że niestety FL firmy Bourjois nie sprawdza się jako lakier.
Mam dość twarde, zdrowe paznokcie, które po tym mazidełku nabrały tendencji do tego, by być jeszcze twardsze i straciły elastyczność. Polecam więc osobom, które rzeczywiście mają paznokcie mięciutkie.
Mam biały odcień (nie taki różowawy, jak na zdjęciu) i przy malowaniu paznokci czasem robią się smugi. A czasem nie i nie wiem od czego to zależy.
Sama substancja tworzy niezbyt trwałą warstwę, szybko się zciera (w porównianiu na przykład do lissant blanchissant tej samej firmy), a pod wpływem wody (kąpiel, zmywanie) robią się na niej takie białe zacieki, które znikają po jakimś czasie. Oczywiście jeżeli odżywka nie została pokryta lakierem.
Dlaczego więc tak wysoka ocena? Bo, zgodnie z nazwą, to odżywka, nie lakier do paznokci i jako odżywka sprawdza się doskonale. Moja recenzja jest przestrogą dla takich jak ja leniuszków, którym nie chce się nakładać dwóch warstw na pazurki.

Używam tego produktu od: paru miesięcy

zdecydowanie KWC!

Miałam paznokcie koszmarnie zniszczone ogryzaniem. Wogóle nie dawało się ich odchodować, bo łamały się nawet od zapinania guzików. A było to w czasach, kiedy akryl nie był tak popularny jak dzisiaj i zdecydowanie przekraczał moje ówczesne możliwości finansowe. Paznokcie nie pomalowane wyglądały okropnie - brzydki kolor, nierówna powierzchnia, bardzo krótkie, a pomalowane przy takiej długości - groteskowo.
Kupiłam tę odżywkę w charakterze lakieru - szukałam czegoś jasnego i matowego. Używałam jej systematycznie, bo innego wyjścia niemiałam ;)
Z czasem paznokcie zrobiły sie mocne i gładkie :) Używam jej zarówno jako lakieru podkładowego i w chwilach lenistwa jako jedynego lakieru do poznokci. Wtedy jest efekt schludnych, zadbanych paznokci. Zdecydowanie rewelacyjny produkt. Cena uzasadniona jakością i skutecznością. Spokojnie moge polecić zarówno osobom ze zniszczonymi paznokciami jak i tym które takich problemów nie mają - świetnie zabezpiecza, nawet pod ciemnym lakierem.
Moja manicurzystka nie wierzy, że kiedyś miałam problemy z paznokciami :)

Używam tego produktu od: wielu lat
Ilość zużytych opakowań: kilka

znalazłam KWC!

Kosmetyk doskonały!
+ wzmacnia paznokcie
+ trzyma sie na paznokciach bardzo długo! Nawet nie wiedziałam, że to w ogóle możliwe! Tydzień przy wszystkich domowych robotach lakier wygląda jak świeżo nałożony:)
+ rewelacyjny wybór kolorów
+ śliczna buteleczka
+ dobry pędzelek

co prawda mógłby schnąć trochę (trochę!) szybciej, ale nie zasługuje na odjęcie gwiazdki na pewno! Gdybym mogła dałabym 6.

super

bardzo fajan odżywka :) używam jej do malowania frencha :) jest dość rzadka i lekko kryjaca :) trzyma sie na paznokciach dosc długo ok tygodnia i najwazniejsze ze nie odpryskuje :) mam kolorek blanc nr 21 i blanc rose- tender nr 23 oba są śliczne ale biały mi sie bardziej podoba:) od pewnego czasu zmienili mu buteleczke...

Może być

odżywka dobra,ale dla mnie nie różni sie niczym od odżywek z niższej połki,choćby Vipery...więc po co przepłacać? Jednak ma i swoje plusy,piękny kolorek,zwłaszca blanc rose-tender :) jest bardzo trwała,na moich poznokciach utzymuje się 3 dni,a to absolutny rekord ;) jednak naprawde zuzyłam cała buteleczke i jak na początku efekt był w miare,to już pod konieć,paznokcie znowu mi sie strasznie łamały i rozdwajały :( a używałam sumiennie przez cały czas!

na 4 gwiazdki

Jest to jedna z najprzyjemniejszych odżywek, z jakimi miałam okazję się zetknąć. A przede wszystkim spośród nich jest najskuteczniejsza - paznokcie stają się zdecydowanie twardsze, nie kruszą, nie rozdwajają, są mocne. Lakier wytrzymuje na nich bardzo długo, nawet do 5 dni.
Ponadto niezmiernie podobają mi się kolory odżywek. Sama mam nr 23 Blanc rose-tendre - śliczny, delikatny różyk.
Pomysłowe jest również opakowanie. Moje różni się od tego na zdjęciu - jest bardziej opływowe, ale również z przygaszonego, zmatowionego szkła.
Pędzelek jest w miarę długi, łatwo nim nałożyć równomiernie odżywkę. Sama w sobie jest bardzo wydajna, a na dodatek niedroga - 10 ml kosztuje 28 złotych.