Relaksujący tonik do pielęgnacji twarzy i szyi

Relaksujący tonik do pielęgnacji twarzy i szyi

Skutecznie usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry, nawilża, odświeża i zapewnia właściwy poziom pH. Przywraca cerze nadwrażliwej, reagującej na stres i zmiany temperatury, równowagę, komfort i ukojenie. Wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, łagodzi zaczerwienienia i stymuluje naturalne mechanizmy obronne skóry. Tonik pozostawia skórę jedwabiście miękką, pełną blasku, o jednolitym kolorycie.

Ideał! (prawie)

To chyba najlepszy tonik jaki miałam. Dobry, prosty skład z dobronaczynnymi rośłinkami (oczar, woda z kwiatu pomarańczy), nieperfumowany, delikatny, łagodny. Nie pozostawia lepkiego filmu jak zdarza sie to niekttórym tonikom, i nie wysusza. Pachnie tylko tymi naturalnymi roślinkami, trochę "babcinie" ale przyjemnie :).

Jedyne "ale" to opakowanie, które producent zmienił jakiś czas temu. Nie jest więc takie jak na powyższym zdjęciu (które uważam, że było ładniutkie) tylko biała, toporna, plastikowa butelka, która absolutnie nie zachęca do zakupu. Brrr!

Używam tego produktu od:ponad roku
Ilość zużytych opakowań: 5-6

działa magicznie

Wpadł mi w oko po tym jak Flos-lek bezalkoholowy okazał się pełen alkoholu. Zapach delikatny, kojarzy się z wodą kwiatową sprzed lat, dlatego początkowo miałam mieszane uczucia podczas używania, od nowej butelki jestem do niego coraz bardziej przywiązana.

Skład mi się spodobał - taki oszczędny, 2x krótszy niż niektóre inne toniki. Niestety, nawilżanie słabe (porównując np. do Witamin-Minerałów Sorayi), doczyszczanie - takie sobie, płatki są kompletnie czyste, więc mam wrażenie, że jednak za słabe.

Działanie na moje naczynka naukowo potwierdzone (no nie, nie naukowo :p:, jedynie empirycznie ;) ). Dopóki go stosowałam (+ krem nawilżający Pharmaceris N) skóra była jasna. Od kiedy się skończył, mimo stosowania kremów do cery naczynkowej, twarz była zaczerwieniona - nie wiem czy to brak toniku Farmony, czy też zima. Jednak gdy do niego wróciłam (początek lutego) wystarczył tydzień, bym zauważyła rozjaśnienie cery. Mi to wystarcza za dowód.

Buteleczka ma lekko staroświecki kształt (w sam raz pasuje do zapachu wody różanej), zamknięcie pewne (zaraz po kupieniu było bardzo mocno zatrzaśnięte, ale po pierwszym, problematycznym nieco, otwarciu jest już ok), niezbyt duży otwór pozwala na bardzo dobre dozowanie kosmetyku.

Szkoda, że tonik jest mało wydajny - przez niecałe 2 miesiące zużyłam 80%. No i słabo nawilża. Mimo to pewnie kupię, szczególnie gdy naczynka zaczną znów na mnie krzyczeć.

Używam tego produktu od: paru miesięcy

Tydzień i nie rumienię się :)

Może dwa tygodnie to za mało, aby właściwie ocenić działanie kosmetyku, ale jesli cos się zmieni dopiszę uwagi ;)

Dla mnie relaksujący tonik jest super, nie spowodował żadnych podrażnień. A stosowany razem z 3% koncentratem na rozszerzone naczynka DermaCos zdziałał prawdziwe cuda. Moja skóra szczególnie teraz zimą badzo reaguje na zmiany temperatury, a dodatkowo w ciagu całego roku szybko dostaję rumieńców pod wpływem adrenaliny lub czerwonego wina ;) A teraz nic, wracam do domu po spacaerze na mrozie i twarz jest tak leciutko różowa, że prawie tego nie zuważam. Wyrównał się koloryt i w ogóle wyglądam bardziej rześko :D

Dodatowym plusem jest to, że specyfik nie zawiera sztucznych barwników. A zamknięcie z jakby dziubkiem jest prawdziwie rewelacyjne - aby nalać tonik na wacik trzeba mocniej nacisnąc butelkę. Pozwala to na dozowanie płynu co do kropelki. Nie zdarza mi sie już nalać toniku na wacik, dłonie i podłoge jak to było w przypadku butelek innych firm.

Jedną gwiazdkę odejmuję za średni zapach. Uwielbiam kosmetyki ładnie pachnące. Aromaterapeutyczne działanie kosmetyku jest dla mnie równie ważne jak jego podstawowa funkcja - dbanie o kondycję skóry :)

Ogólnie polecam, za tak niska cenę kosmetyk jest warty zakupu i stosowania.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni

Świąteczny makijaż

okropny

Przy dłuższym stosowaniu tonik strasznie rozdrażnia skórę i powoduje jeszcze większe czerwienienie. Zapach też ma okropny, więc szkoda cery i pieniędzy. Kompletnie nietrafiony produkt...zresztą podobnie jak cała seria Derma Cos...:P

idealny na zimę

Bardzo dobry tonik dla pań (i panów :) ), którzy w zimie cierpią na syndrom czerwonej, podrażnionej skóry. W ubiegłym roku stosowałam preparaty na trądzik, co spowodowało, że skóra na twarzy była przesuszona, czerwona, szczypiąca... Po kilku tygodniach używania tego toniku (wraz z łagodzącym żelem do mycia twarzy dr Eris - Pharma... coś tam) skóra wyraźnie się poprawiła. Na okres wiosna - lato, zrobiłam przerwę w używaniu DermaCos, ale ponownie wróciłam do niego w listopadzie. W tym roku dodatkowow zauważyłam, że po dwóch miesiącach używania toniku, moje naczynka stały się mniej widoczne a twarz nabrała jednolitego koloru!!
Dodatkowym plusem jest cena - kupiłam w aptece za 7,30 zł ;)
Zapach bardzo delikatny, miły

relaksujący zapach

Tonik
+ bardzo dobrze zmywa twarz nie pozostawiając klejącej warstwy
+ łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia
+ bardzo przyjemnie i naprawdę relaksująco pachnie kwiatem pomarańczy
- niestety nie nadaje się do przemywania skóry wokół oczu, gdyż powoduje ich szczypanie (ale w sumie zgodnie z nazwą jest to tonik do pielęgnacji twarzy i szyi, a nie twarzy i oczu, a szkoda :()