Yves Rocher, Volume, Volumizing Shampoo (Szampon zwiększający objętość włosów z wyciągiem z malwy)

Szampon do włosów cienkich i delikatnych. 98% składników pochodzenia naturalnego.
Składniki pochodzenia roślinnego: malwa bio, baza myjąca pochodzenia roślinnego.
Nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego.
Bez silikonu, bez sztucznych barwników. Bez parabenów.

Szkoda, że nie zwiększa objętości

plusy:
+ ładny kwiatowy zapach
+ nawilża
+ dobrze się pieni

minusy:
- nie zwiększa objętości

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie
- słaba dostępność
- nieco za wysoka cena
- niewygodne otwarcie
- z opakowania wylewa się za dużo

Dobrze oczyszcza

Szampon przyjemnie pachnie, dobrze się pieni i świetnie oczyszcza. Nie zauważyłam zwiększenia objętości włosów. Dla mnie jest zbyt agresywny do codziennego stosowania.

Lekki szampon ale objętości nie ma

Szampon zużyłam w całości, jest bardzo wydajny i super się pieni.
Moje włosy są cienkie i suche (po rozjaśnianiu) dlatego lubię lekkie szampony i tutaj duży plus dla YR bo skład jest dość przyjemny : - )
Włosy po szamponie są odżywione i lekkie, przyjemne w dotyku
ALE niestety nie ma żadnego efektu większej objętości w moim przypadku.
Dlatego traktuję go jako "zwykły szampon odżywczy do włosów cienkich".

YR-szampon Volume

Kupiłam szampon, po tym jak jedna ze znanych YT od włosów poleciła go jako szampon do codziennego stosowania. Nie posiada SLS ( choc posiada als ) stąd też nie powinien obciążać zbyt mocno włosów, no i jest ALE wg zaleceń producentów winien zwiększyć objętość włosów. U mnie tego efektu nie było. Włosy zaś po na drugi dzień - wyglądały bardzo nie ciekawie ( mam tłuste ) także, konieczne ! było ich codzienne mycie.

Idealny do moich cienkich włosów

Obchodzi się z włosami bardzo delikatnie, ale dobrze je oczyszcza, sprawia, że są lekkie i uniesione. Włosy wydają się świeższe i zdrowsze, a do tego ładnie błyszczą. Ogromny plus to bardzo ładny zapach.

Hit wśród szamponów

Moje włosy z natury są dość liche: cienkie i wiecznie oklapnięte. Do tego zdarza się, że po paru godzinach robią się znowu tłuste. Długo szukałam idealnego szamponu, który poza powiększeniem objętości da mi efekt "czystych" włosów. Po przeczytaniu paru recenzji zdecydowałam się kupić szampon Yves Rocher i... zakochałam się! Moje włosy są widocznie lżejsze, podniesione i w końcu nie muszę myć ich codziennie. Jestem z niego bardzo zadowolona. Nie tylko jest wydajny, łatwo dostępny, bez drażniącego zapachu, ale i cena nie jest wygórowana i w pełni adekwatna do jakości :)

Objętość dla włosów

Mam raczej cienkie włosy i miałam odwieczny problem z podniesieniem ich u nasady. Wypróbowałam całą gamę szamponów dodających objętości, działały z niewielkim skutkiem. Szampon z wyciągiem malwy może nie zdziałam cudów a moje włosy nie unosiły się w powietrzu, ale zauważyłam sporą różnicę. Zdecydowanie dodał trochę objętości i włoski ładniej się układały. Ma też delikatny zapach i jest naprawdę wydajny. Polecam jak najbardziej!

przeciętny

Pachnie trawiasto jak wszystkie odżywki do włosów, które miałam do tej pory z Yves Rocher. Chociaż ten zapach trawy miesza się jakby z szamponem z Babaydream. Jest dość rzadki i przezroczysty, więc nie obciąża włosów. Konsystencję i zachowanie na włosach ma podobne do szamponu dla dzieci Babydream. gdy spojrzałam na skład okazało się, że niektóre składniki mają podobne. Jednak mimo tego podobieństwa nie powoduje łupieżu. A robi to bardzo dużo szamponów drogeryjnych (prawie każdy). Na uwagę zasługuje fakt, że zamiast SLS ma ALS, więc łagodniejszą formę. Nie doczyszcza skóry rewelacyjnie a delikatnie myje. Nie zauważyłam zwiększenia objętości włosów. Dostałam go gratis do zakupów i raczej do niego nie wrócę ze względu na zapach.

Nie tylko w ogródku babci.

Szampon w zależności od kondycji i rodzajów włosów sprawdza się w różny sposób.
W czasach kiedy miałam włosy farbowane , ale w dobrej kondycji, nie bardzo przypadł mi do gustu. Miałam wręcz wrażenie, że szampon zlepia mi włosy w strąki. Nie wyglądały one korzystnie.
Teraz, kiedy powróciłam do naturalnego koloru, sprawia się on nad wyraz dobrze.
Nadaje włosom tekstury i odbija od nasady.
Przy czym nie odbiera im naturalnego blasku.

CECHY
- ziołowy zapach, lekko trawiasty, utrzymujący się we włosach
- średnio gęsta, żelowa konsystencja
- nie podrażnia skóry głowy
- dobrze się pieni, choć piana nie jest mocno gęsta i bez problemu spłukuje z włosów
- opakowanie przyjazne dla środowiska
- bez silikonów, parabenów, barwników

DZIAŁANIE
- delikatnie oczyszcza włosy, nadaje im struktury, odbija od nasady
- dodaj objętości, odrobinę puszy

Nie na co dzień

Kupiłam go, ponieważ nie znalazłam żadnej "naturalniejszej" alternatywy w danym momencie. Zawiodł moje oczekiwania jako szampon na co dzień, przede wszystkim miałam wrażenie, że skóra przy którymś myciu była podrażniona, włosy proste jak druty i dość przyklapnięte. Objętości nadał tylko po 1 myciu głównie z powodu jego właściwości oczyszczających. Olejowanie włosów to dla mnie już rutyna (mam włosy farbowane na blond), więc taki produkt czasem się przydaje jak przeginam z olejami, odżywkami itp., ładnie je oczyszcza ale nie do tzw "skrzypliwości".

Genialny

Szampon delikatnie myje, przyjemnie się pieni, zmywa oleje. Nie wierzyłam w zwiększenie objętości, aż do pierwszego użycia. Włosy były puszyste, odbite od nasady, pełne życia. Szampon zaliczam do ulubieńców.

Nie zwiększa objętości

Szampon myje włosy, ale na pewno nie zwiększa ich objętości.
Poza tym:
- ma typowo roślinny zapach, trawiasto - liściasty
- jest przezroczysty, niezbyt gęsty
- średnio się pieni. przez co wylewam go więcej, bo mam wrażenie niedomytych włosów
- nie powoduje podrażnień
- nie trzeba po nim stosować odżywki, bo włosy ładnie się rozczesują, ale dla pełnej pielęgnacji zwykle jakąś odżywkę nakładam
- wysoka cena w stosunku do objętości.