Sylveco, Rumiankowy żel do mycia twarzy

Sylveco, Rumiankowy żel do mycia twarzy

Do codziennej pielęgnacji cery zanieczyszczonej, z rozszerzonymi porami, trądzikowej.
Rumianek lekarski już w starożytności był znany ze swoich właściwości przeciwzaplanych, antybakteryjnych i anty-alergicznych. Za jego łagodzące działanie odpowiadają azuleny - związki, nadające olejkowi rumiankowemu intensywny niebieskozielony kolor. Dzisiaj wykorzystujemy ten składnik w pielęgnacji skóry trądzikowej, zanieczyszczonej i podrażnionej.
Hypoalergiczny, głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy z kwasem salicylowym (2%) o aktywnym działaniu antybakteryjnym. Zawiera bardzo łagodny, ale jednocześnie skuteczny środek myjący, który nie podrażnia nawet najbardziej wrażliwej skóry. Usuwa zanieczyszczenia i nadmiar sebum, odblokowuje pory i reguluje procesy odnowy komórek naskórka. Żel został wzbogacony olejkiem z rumianku lekarskiego, który posiada właściwości przeciwzapalne, gojące i łagodzące. Systematyczne stosowanie pozwala zachować gładką, miękką, zdrową skórę.

Średni średniak

Skusiłam się zachęcona pozytywnymi opiniami. Jednak żel nie spełniał wg mnie swoich oczyszczających funkcji, jakie obiecuje producent. Jak się go nakłada, to ma się wrażenie, że ślimak po twarzy przejechał, ta konsystencja jest jakaś taka wstrętna :P zapach BARDZO apteczny, spodziewałam się delikatniejszego i przyjemnego, ten jest ciężki do zniesienia, a ja jakoś nie jestem bardzo wyczulona na zapachy. W końcu postanowiłam go używać rano, po nocy - wtedu jako tako dało się go nzieść, bo zdecydowanie nie radził sobie np. ze zmywaniem resztek makijażu. No - ja go już raczej nie kupię ;)

WoW!

#sylveco - Rumiankowy żel do mycia twarzy
✅ Konsystencja płynnego żelu
✔ Zapach jest straszny, jak stary bandaż (idealne porównanie, przepraszam), po 10 razach już nie czułam żadnego zapachu :D
✅ Żel przepięknie oczyszcza skórę, dogłębnie
✅ Rozjaśnia wszelkie przebarwienia i zaczerwienienia
✅ Uspokaja cerę
✅ Ogranicza powstawanie nowych niedoskonałości
✅ Nie wysusza skóry
✅ Wygładza
✅ Buteleczka wydaje się być mała, ale jest bardzo wydajna
✅ Cena ok, zapłaciłabym nawet więcej za ten żel :-)
Jest to mój ideał i odupię go, kiedy moje zapasy się zmniejszą! :D

Dobry żel

Uwielbiam polskie marki. I jestem przeszczęśliwa kiedy mogę podpisać się obiema rękami pod dobrym produktem, którym niewątpliwie jest TEN żel. Ale przejdźmy do szczegółów.
Team rumianek i kwas salicylowy to przydatna broń w walce z cerą trądzikową. Mają działać przeciwzapalnie, łagodząco i gojąco. I tak jak powyżej, mamy tu dobry, prosty składy i pompkę, która bardzo ułatwia w aplikowaniu żelu. Dzięki sprytnemu zamknięciu, nadaje się do podróży (sprawdzałam kilkakrotnie i nic się nie wylało). Konsystencja oleista, ale pieniąca i nie wiele jej trzeba żeby umyć buźkę. Dobrze myje i pozostawia skórę czystą i odświeżoną. Łagodzi stany zapalne. Ma co prawda specyficzny zapach, ale mi on nie przeszkadzał. Początkowo stosowałam go 2 razy dziennie, ale wysuszył mi skórę więc postanowiłam go używać tylko rano i wtedy było ok. Ale krem nawilżający mile widziany. Dobrze mi służył przez 4 miesiące. Myślę, że warto wypróbować i samemu się przekonać.

Niestety :(

Niestety żel pomimo moich oczekiwań i dobrego nastawienia nie robi nic. Ok- myje, ale tak jak każdy jeden żel do twarzy, który posiadałam.
Ciągle szukam fajnego zelu do twarzy, który faktycznie pomoże z błyszceniem się cery. Naturalny skład? Super. Niestety tak jak wspomniałam- wbrew zaleceniom producenta nie robi nic oprócz dokładnego umycia twarzy, zero odblokowanych porów, może wysuszyć twarz. Nie tego się spodziewałam i oczekiwałam.

Dobry, ale bez rewelacji

Stosuję ten żel rano i wieczorem, ma przyjemną konsystencję, niestety zapach może odpychać dużą ilość osób. Dobrze oczyszcza i odświeża, ale odniosłam wrażenie, że po pewnym czasie zapycha. Ładne opakowanie i aplikator.

Łagodne oczyszczenie

Stosuję ten produkt rano i wieczorem. Świetnie oczyszcza i odświeża twarz, a przy tym nie ściąga skóry. W letnie dni jest wręcz idealny. Zimą przy regularnym stosowaniu może lekko wysuszać. Na początku ciężko było mi się przyzwyczaić do rumiankowego zapachu, ale po jakimś czasie przestałam go zauważać. Produkt jest bardzo wydajny i pięknie się pieni.

Przeciętny

Kosmetyk według mnie jest przeciętny ale warto wypróbować.
Opakowanie jest bardzo ładne i funkcjonalne. Dzięki pompce z łatwością aplikujemy tyle kosmetyku ile potrzebujemy. Opakowanie jest przezroczyste także widzimy zużycie produktu.
Żel ma apteczny zapach i dobrze oczyszcza skórę zwłaszcza tłustą ale nic poza tym. Gdy miałam tłustą cerę to po umyciu tym żelem czułam odświeżenia przez godzinę a później cera i tak mocno się przetłuszczała.
Mam wrażenie, że kosmetyk nie pomaga a potrafi przy okazji przesuszyć cerę.
Jedyne co to dobrze myję i usuwa makijaż.

Przyjemny żelik

Przyjemny żel do mycia twarzy, który nie podrażnia skóry, dobrze domywa zanieczyszczenia i makijaż, żadne niespodzianki po nim nie wyskakują i nie wysusza skóry. Co prawda zapach ma troszkę dziwny, mi osobiście nie przeszkadza. No i skład- z racji tego że staram się używać bardziej naturalych kosmetyków do pielęgnacji to zwracam na to uwagę . Generalnie jestem zadowolona z kosmetyku i będę po niego sięgała.

potrafi przesuszyć cerę

Żel kupiłam w aptece. Do jego używania zachęcił mnie naturalny skład. Żel mieści się w wygodnej buteleczce z pompką. Ma dobrą konsystencję. Słabo się pieni. Według mnie zapach jest niezbyt przyjemny, choć dużo bardziej znośny niż żelu tymiankowego (też od Sylveco). Żel słabo domywa twarz. Mam wrażenie, że przy dłuższym stosowaniu wysusza. Nie poprawia wyglądu cery, a wręcz pogarsza jej stan. Kosmetyk jest mało wydajny. Być może lepiej nadaje się dla młodych cer 20 + .

Nie bardzo

Kiedyś dla odmiany od żelu tymiankowego tejże firmy wzięłam rumiankowy. Zapach znacznie przyjemniejszy od tymiankowego, jednakże dużo słabszy w działaniu. Bardzo wysusza, jest rzadki ale ma fajną pompkę. Dla mnie trochę za słaby, tzn. dla tłustej cery ze skłonnością do podrażnień. Dla delikatnej cery nada się.

Do codziennej pielęgnacji

Żel stosuję zawsze do mycia twarzy o poranku. Wystarczy jedna do dwóch doz produktu, aby umyć całą buzię. Zapach przypomina mi aspirynę:D. Ale to niczemu nie przeszkadza.

Produkt dobrze oczyszcza cerę. Pozostawia ją nawilżoną a przy tym jednocześnie zmatowioną w moim przypadku. Dzięki temu produktowi zauważyłam że moja cera się unormowała.

Warto go wypróbować, w przypadku mojej cery, która jest tłusta i mieszana, żel spisał się dobrze.

Polecam nawet dla skóry wrażliwej

Żel głównie jest używany przez chłopaka, który ma cerę mieszaną, skłonną do zapychania. Zadowolony z żelu, jak to facet :D
Ja żelu używam od czasu do czasu, kiedy widzę że po stresującym tygodniu moja skóra zaczyna się buntować. Przetłuszcza się w okolicach nosa, wyskakują niespodzianki. Żel fajnie uspokaja moją wrażliwą i naczynkową cerę.