Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Sylveco, Rumiankowy żel do mycia twarzy

Sylveco, Rumiankowy żel do mycia twarzy

Do codziennej pielęgnacji cery zanieczyszczonej, z rozszerzonymi porami, trądzikowej.
Rumianek lekarski już w starożytności był znany ze swoich właściwości przeciwzaplanych, antybakteryjnych i anty-alergicznych. Za jego łagodzące działanie odpowiadają azuleny - związki, nadające olejkowi rumiankowemu intensywny niebieskozielony kolor. Dzisiaj wykorzystujemy ten składnik w pielęgnacji skóry trądzikowej, zanieczyszczonej i podrażnionej.
Hypoalergiczny, głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy z kwasem salicylowym (2%) o aktywnym działaniu antybakteryjnym. Zawiera bardzo łagodny, ale jednocześnie skuteczny środek myjący, który nie podrażnia nawet najbardziej wrażliwej skóry. Usuwa zanieczyszczenia i nadmiar sebum, odblokowuje pory i reguluje procesy odnowy komórek naskórka. Żel został wzbogacony olejkiem z rumianku lekarskiego, który posiada właściwości przeciwzapalne, gojące i łagodzące. Systematyczne stosowanie pozwala zachować gładką, miękką, zdrową skórę.

Rewelacyjny

Używam żelu od ponad roku. Mam skórę suchą jednak z tendencją do wyprysków, żel doskonale oczyszcza nie powoduje uczucia ściągnięcia. Niestety w ostatnim czasie, prawdopodobnie z uwagi na przeprowadzkę i zmianę wody moja skóra jest bardzo sucha i chwilowo muszę zastąpić żel mleczkiem, również z serii Sylveco.

Mój ulubiony

Skutecznie oczyszcza moją skórę, dobrze usuwa sebum, ogranicza on powstawanie niedoskonałości i co najważniejsze nie przesusza mojej skóry a także nie ściąga jej.

W porządku, ale bez rewelacji

Mam nową wersję tego żelu (ciemniejsze opakowanie). Generalnie jest w porządku: pozostawia skórę czystą, dobrze usuwa sebum. Pomaga ograniczyć niedoskonałości (wypryski, zaskórniki). Nie wysusza mojej cery,. Mógłby działać nieco mocniej, bo jednak po 2 mc codziennego użytkowania nadal co jakiś czas pojawiają mi się nowe zaskórniki, nie pomaga też w walce z rozszerzonymi porami. Kupując go, liczyłam na nieco bardziej spektakularne efekty, ale generalnie jego zalety przewyższają wady.

Dieta na trądzik

Trochę mu brakuje do ideału

Żel ma fajną konsystencję, ładnie rozprowadza się na twarzy i całkiem dobrze oczyszcza, nie ściągając skóry. Wygładza cerę - jest bardziej miękka w dotyku. Nie zostawia twarzy lepkiej ani tłustej. Trochę wysusza i to jest główna jego wada.

Zapach nie przypadł mi do gustu. Nie wiem nawet jak go określić. Coś przypominające jakiś lek. W każdym razie rumianku mi to nie przypomina.

Posiadany przeze mnie żel był w ciemnej butelce. Średnio wydajny.

Ok.

Przeciętny żel do mycia twarzy, dość dobrze oczyszcza, nie ściąga skóry i ładnie pachnie. Jest trochę mało wydajny niestety. Podoba mi się też jego zapach.
Wygodne opakowanie z pompką również jest dla mnie plusem. Nie sądzę, że kupię ponownie bo lubię testować kosmetyki a ten żel niczym się nie wyróżnia.

Niezły

Naprawdę fajnie oczyszcza skórę,jednak nieco wysusza,a zapach nie należy do moich ulubionych. Opakowanie ładne,z super pompką,która dozuje odpowiednią ilość produktu. Plusem jest także naturalny skład. Wydajność na średnim poziomie.

Ten żel do mycia buzi to hit! :)

Ten żel do mycia buzi to hit! Nadaje się absolutnie do każego typu cery, służył mi zarówno gdy miałam trądzik,a także podczas kuracji izotekiem, kiedy moja skóra była bardzo wrażliwa i sucha, nie podrażnił jej ani razu. Używam go nadal, kiedy moja cera wróciła do normy! Żel ma bardzo krótki skład, a mimo to świetnie sobie radzi z zanieczyszczeniami skóry, dodatkowo ją pielęgnuje. Skóra po umyciu nie jest ściągnięta, ja mam wrażenie, że delikatnie nawilżona. Konsystencja żelu jest wodnista. Opakowanie jest funkcjonalne, również w podróży, a co do zapachu jest iście rumiankowy, niezbyt przyjemny, ale nieintensywny, więc mało wyczuwalny. Polecam :)

nie dla wrażliwej cery

Żel pachnie rumiankiem i niezbyt mi się podoba. Po jego użyciu cera jest dobrze oczyszczona. Niestety dla mojej cery żel ten jest nieco zbyt agresywny. Po jego zmyciu pojawia się bowiem efekt ściągnięcia skóry, a po kilku dniach jego stosowania zauważyłam również lekkie przesuszenie. Dlatego też zrezygnowałam z mycia nim buzi. Zaczęłam go za to stosować na ramiona, niestety lubią mi się tam gromadzić nieprzyjaciele. Żel dobrze sobie z nimi poradził. Skóra była dobrze oczyszczona, a ilość krostek sukcesywnie spadała. I z tego jestem bardzo zadowolona. Żel ten stosowałam również jako peeling enzymatyczny na skórę głowy. Nakładałam go na skórę głowy, dokładnie masując. Po kilku minutach zaczynałam myć włosy tak jak zwykle. Po takim zabiegu skóra głowy była dobrze oczyszczona, a włosy ładnie odbite od nasady.

Nie zachwycił

Żel kupiłam wiedziona pozytywnymi opiniami. Cóż, nie spełnił moich oczekiwań. Po pierwsze zapach, który jest intensywny i ciężko się do niego przyzwyczaić. Żel niestety mocno wysusza moją mieszaną cerę chyba przez dodatek kwasu salicylowego. Skóra po umyciu jest gładka, ale i ściągnięta, wymaga natychmiastowego nawilżenia. Na plus zasługuje naturalny skład, konsystencja, wydajność. Na pewno nie sięgnę po niego ponownie.

Mój najlepszy

Mam cerę mieszana, wrażliwa, z wypryskami od czasu do czasu. Muszę powiedzieć, ze odkąd kilka lat temu odkryłam rumiankowy i tymiankowy żel do mycia twarzy sylveco od razu je pokochałam i jestem im wierna. Wole rumiankowy, natomiast tymiankowy używam co jakiś czas dla odmiany.
Przy mojej trudnej cerze, wymagam jednego- kosmetyki maja chociaż nie pogarszać stanu mojej cery. A ten żel nie dość, ze pięknie oczyszcza to jeszcze, mam wrażenie, ze delikatnie goi zmiany skórne. Używam go codziennie od kilku lat (na zmianę z tymiankowym) i stan mojej cery bardzo się poprawił!

Strzał w dziesiątkę

Używałem dużo żeli do mycia twarzy jednak bez większego efektu - myły twarz i nic więcej nie robiły. Żel Sylveco znalazłem w otchłaniach Internetu, szukajac preparatów do mycia twarzy z kwasem salicylowym, który w każdej postaci i stężeniu działa na mnie jak panaceum.
Żel znajduje się w małej i zgrabnej buteleczce z pompką i fajnie wyważoną konsystencją - ani nie jest za lejący ani za gęsty. Jego zapach to kwestia gustu, dla mnie on pachnie... naturalnie, nie drażni mnie ani nie przeszkadza. Mój kolega twierdzi za to, że strasznie śmierdzi - ile ludzi, tyle opinii.
Jego działanie jest rewelacyjne. Świetnie myje, zmniejsza wypryski, delikatnie i niemal niezauważalnie złuszcza skórę oraz ją regeneruje.
Jeżeli nie macie wrażliwej cery, to podczas kąpieli polecam zostawić go na trochę dłużej, w przeciwnym razie może podrażnić.

Wspaniały

Żel doskonale sprawdza się zarówno do wieczornego jak i porannego mycia twarzy. Nie uczula nawet bardzo wrażliwej cery, nie powoduje uczucia ściągnięcia.