Sylveco, Rumiankowy żel do mycia twarzy

Sylveco, Rumiankowy żel do mycia twarzy

Do codziennej pielęgnacji cery zanieczyszczonej, z rozszerzonymi porami, trądzikowej.
Rumianek lekarski już w starożytności był znany ze swoich właściwości przeciwzaplanych, antybakteryjnych i anty-alergicznych. Za jego łagodzące działanie odpowiadają azuleny - związki, nadające olejkowi rumiankowemu intensywny niebieskozielony kolor. Dzisiaj wykorzystujemy ten składnik w pielęgnacji skóry trądzikowej, zanieczyszczonej i podrażnionej.
Hypoalergiczny, głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy z kwasem salicylowym (2%) o aktywnym działaniu antybakteryjnym. Zawiera bardzo łagodny, ale jednocześnie skuteczny środek myjący, który nie podrażnia nawet najbardziej wrażliwej skóry. Usuwa zanieczyszczenia i nadmiar sebum, odblokowuje pory i reguluje procesy odnowy komórek naskórka. Żel został wzbogacony olejkiem z rumianku lekarskiego, który posiada właściwości przeciwzapalne, gojące i łagodzące. Systematyczne stosowanie pozwala zachować gładką, miękką, zdrową skórę.

uratował moją twarz

Kupiłam ten żel kiedy potrzebowałam zmienić i poprawić swoją pielęgnację. W okolicy maja pojawił się mnie nasilony problem z rozszerzonymi porami więc musiałam znaleźć na to metodę. Zaczęłam używać ten żel do tego tonik z ziaji i krem z tołpy matujący i stał się cud. Moja twarz zazwyczaj świecąca w strefie T i nieco zaczerwieniona nagle zaczęła być promienista, gładka i matowa. Całe lato oprócz kremu z tołpy i filtru UV nie używałam innego kosmetyku niż rozświetlacz i maskara. Żel ma może mało komfortowy zapach bo jednak pachnie rumiankem ale mogę mu to wybaczyć gdyż skutecznie oczyszcza, matuje i ściąga pory. Jest to raczej mała buteleczka ale o dziwo wydajna - stacza na około 3 miesiące.

Mocny pomocnik dla tłustej skóry

Skład żelu niby ok, ale nie wiem dla kogo jest przeznaczony ... kwasy w nim zawarte będą zdecydowanie za mocne dla skóry suchej, a wg mnie za mocne nawet dla skóry skłonnej do przetłuszczania się. Dla mnie był o wiele za mocny i pozostawiał niemiłe uczucie ściągnięcia. Bardzo lubie Sylveco, jednak ta pozycja mnie nie przekonuje.

KOCHAM SYLVECO !<3

Kolejny kosmetyk,który uwielbiam marki sylveco .Żel do mycia twarzy o zapachu rumianku to już moje 5 opakowanie i mam nadzieję że nie ostatnie ! Świetnie się pieni,jeżeli chodzi o zapach mógłby być lepszy,ale niestety naturalne kosmetyki mają to do siebie że nie pachną rewelacyjnie.Pojemność to 150 ml Nie jest testowany na zwierzętach.
A wy macie swoich ulubieńców firmy Sylveco?

depilacja brwi

Wielka słabość

Nie wiem skąd tytle pozytywnych recenzji, skoro ten żel to zwykły bubel. Po pierwsze: zapach. Normalnie staram się nie komentować takich rzeczy, ale ten smród był wyjątkowy. Zdaję sobie sprawę z tego, że to naturalny kosmetyk, nieperfumowany, ale przez pierwsze 2 tygodnie musiałam naprawdę walczyć ze sobą, żeby nie zwymiotować przy używaniu. Po dwóch tygodniach nadal śmierdział, ale trochę się przyzwyczaiłam.

Po drugie: konsystencja. Sam żel nie pieni się wcale, ale jest śliski i tłusty. Po umyciu twarzy zostawia tłusty film. Żeby zmyć nim olejek do demakijażu potrzebowałam dwie, a nawet 3 pompki tego żelu.

Po trzecie: nie zaobserwowałam żadnego działania oczyszczającego, a wręcz twarz przetłuszczała się po tym kosmetyku jeszcze bardziej.

To już kolejny bubel od Sylveco, co sugeruje, że chyba pożegnam się z tą marką.

Średni

Po przeczytaniu wielu pozytywnych recenzji na temat tego żelu oraz po przetestowaniu wielu produktów tej marki, które okazały się świetne wiązałam duże nadzieje w tym żelu. Niestety jest on bardzo średni - zapach jest męczący za sprawą kwasu salicylowego, a co do działania to po prostu oczyszcza twarz z nadmiaru sebum i drobnych zanieczyszczeń, ale to by było na tyle.

Wielkie WOW

Jestem na prawdę bardzo zaskoczona co może zdziałać tylko żel do myci twarzy. Kupiłam go na próbę jako drugi wariant Sylveco po wypróbowaniu żelu tymiankowego, który już tak rewelacyjny w mojej ocenie nie jest.
Miałam trochę sceptyczne podejście do tego żelu, bo kwas salicylowy, bo wysuszy i tylko szkód narobi, ale stwierdziłam, że jak tylko będzie coś nie tak natychmiast odstawiam. Finał jest taki, że zużyłam już chyba 5 opakowanie tego żelu i nie mam najmniejszego zamiaru zamienić go na inny.
Jest po prostu rewelacyjny. Używam go dwa razy dziennie. Moja skóra jest mieszana z rozszerzonymi porami, z tendencja do nadmiernego świecenia się, bez trądziku, ale od czasu do czasu coś wyskakuje,
Żel powoduje, że w zasadzie skończyły się moje problemy z wyskakiwaniem drobnych, małych pryszczyków. Skóra jest oczyszczona, przestały mi się robić zaskórniki.Nawet moja kosmetyczka zauważyła zmianę i po dwóch miesiącach stosowania przeze mnie żelu rumiankowego zapytała co zmieniłam w pielęgnacji, bo widzi dużą zmianę na plus.
Nie zauważyłam, żeby skóra się mniej świeciła. Tutaj żel chyba się nie sprawdza, ale nie to jest najważniejsze. Nie widzę również, aby pory się zmniejszyły, ale mam bardzo rozszerzone pory na twarzy i sądzę, że mogę po prostu nie widzieć tego, że pory się zwężyły o np 20%.
Żel w moim przypadku nie powoduje wysuszenia skóry twarzy, ale dłoni już tak.
Kupuję żel w aptece internetowej za ok 15zł. Opakowanie posiada pompkę, więc aplikacja jest ułatwiona. Zapach taki sobie, ale nie zwracam na to uwagi.
Podsumowując: żel ma działanie regulujące wyskakiwanie drobnych krostek.
To tylko żel do mycia twarzy, więc nie bardzo mogę ocenić nic innego. Widzę różnicę w stanie mojej cery i to najważniejsze.

Bardzo dobry

+ opakowanie wydaje się małe, ale żel jest bardzo wydajny (pewnie za sprawą konsystencji - nie potrzeba zbyt dużo produktu)
+ ładne opakowanie, wygodne w dozowaniu
+ cena - dość wysoka jak na żel do mycia twarzy, ale moim zdaniem warto
+ dobrze oczyszcza, nie podrażnia, nie zauważyłam żadnego negatywnego działania na skórę
+ idealny dla cer trądzikowych, tłustych, mieszanych - dogłębnie oczyszcza, zwęża pory, delikatnie łagodzi podrażnienia
- nie spodobał mi się zapach, ale to kwestia indywidualna
- gdy się go trzyma zbyt długo na skórze, to może odrobinę podrażnić

ZAPYCHA

Zużyłam go do połowy i musiałam odstawić...
Mam cerę trądzikową,tłustą i niestety na niej się nie sprawdził...a szkoda bo miałam duże nadzieje.
-Mam wrażenie,że nie do końca oczyszcza twarz
-Wysusza,ale nie jakoś bardzo
-Zapycha....po dłuższym używaną zauważyłam,że zapycha mi twarz
-Za bardzo ściąga,wolę delikatniejsze preparaty
Generalnie polecam osobom,które nie mają skłonności do zapychania,być może u nich się sprawdzi

Bardzo dobry żel, zwłaszcza do cery tłustej

Ten żel jest na pewno godny uwagi. Skład jest naturalny, rewelacyjny. Na pewno podczas używania go znacznie poprawił się stan mojej cery, stany zapalne pojawiają się już sporadycznie, choć nie jestem przekonana czy to jego zasługa, bo razem z nim zmieniłam całą pielęgnację. Mam do niego tylko jeden zarzut - przesusza, ale ja jestem posiadaczką cery suchej. Myślę, że do cery tłustej byłby idealny. Na początku drażnił mnie jego zapach, ale szybko się przyzwyczaiłam.

Tymiankowy wygrywa

Poprawy kondycji skóry, zmniejszenia problemów z trądzikiem nie zauważyłam podczas używania tego produktu, a dlatego chciałam spróbować tę wersję. Do tego szczypie w oczy, dlatego wolę wersję tymiankową, którą można zmyć cały makijaż nawet razem z tuszem itd.
Zapach wg mnie jest neutralny, wydajność oraz cena OK. Plus za dobry skład i wygodne opakowanie z pompką.

Cudny!

Mam skórę tłustą, z trądzikiem, wrażliwą. Nie pieni się, konsystencja żelowa. Zapach... okropny! ogólnie jeżeli produkt jest dobry, zapach może być zły. Ale tu masakra!! Na początku myślałam że zwymiotuję! Naprawdę miałam odruchy wymiotne, myłam twarz z zatkanym nosem, oddychając przez usta. Na szczęście po tygodniu się przyzwyczaiłam. Mojej mamie zapach nie przeszkadzał. Cudnie oczyszcza i NIE WYSUSZA! Skład bardzo krótki i naturalny! Tani i o wiele lepszy niż Effaclar (strasznie wysusza) i neutrogena visibly clear. Bardzo WYGŁADZA i robi twarz mięciutką.

Super

Kolejny bardzo dobry produkt firmy Sylveco.
Bardzo lubię ten żel ze względu na naturalny skład, dodatkowo nie podrażnia, ma przyjemny rumiankowy zapach, nie pozostawia uczucia ściągnięcia na skórze po myciu i ma bardzo wygodne opakowanie z pompką.
Mógłby się lepiej pienić ale jest to kwestia braku SLSu w składzie co jest plusem produktu.