Tęcza - Balsam do ciała odżywczy

Tęcza - Balsam do ciała odżywczy

To kosmetyk polecany dla osób o skórze suchej, łuszczącej się, wrażliwej, skłonnej do zaczerwień i podrażnień. Witamina E zwarta w balsamie spowalnia proces starzenia się skóry, poprawia gospodarkę wodną zarówno naskórka, jak warstw skóry. Wykazuje wyraźne działanie poprawiające elastyczność i miękkość naskórka. Działa nawilżająco. Dzięki zawartości kolagenu i elastyny pochodzenia morskiego (odpowiednik naturalnych protein skóry) posiada nadzwyczajne zdolności wchłaniania i zatrzymywania wody. Balsam ma wyraźne działanie odżywcze i regenerujące. Skutecznie uelastycznia i wygładza skórę. Olej sojowy będący źródłem naturalnej witaminy E oraz Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych nadaje skórze długotrwałą ochronę przed wysuszeniem i pomaga komórkom skóry bronić się przed negatywnymi skutkami zanieczyszczenia środowiska. Zawartość witaminy A w balsamie normalizuje procesy fizjologiczne w naskórku. Przyspiesza cykl odnowy naskórka i działa normalizująco na procesy różnicowania i przekształcania komórek w poszczególnych warstwach. Działa przeciwstarzeniowo, wygładza i zmiękcza skórę, poprawia koloryt. Posiada funkcje ochronne i powoduje lepsze nawilżenie skóry. Bardzo dobrze się wchłania, wygładza i łagodzi. Balsam można stosować na całe ciało i twarz, w tym na szorstką skórę łokci, kolan, pięt i spierzchniętych dłoni.
Poprawia odżywienie skóry o 61% i elastyczność o 44% u badanych kobiet.

fajny i skuteczny

Bardzo dobry kosmetyk za smieszna cene. Do tej pory nie moglam znalezc dobrego balsamu, bo albo nie nawilzaly jak trzeba i natychmiast "wsiakaly", albo od razu byly za tluste. Ten jest idealnie posrodku - bardzo przyzwoicie nawilza i natluszcza skore, wchlania sie dobrze i jesli trzeba (skora latem jest sucha), moge nalozyc go wiecej albo dac druga warstwe.

Jest dosc gesty, ale nie tepy, po uzyciu skora jest gladka i z wieksza dawka mozna go uzywac do masazu. Mnie po jego uzywaniu zdecydowanie zmniejszyla sie "skorka" na udach, nie wiem jednak, czy to z powodu skladnikow (watpie), czy tez tego, ze jego gestosc wymusza porzadne wcieranie.

Opakowanie jest bardzo wygodne (chyba juz nigdy nie kupie balsamu w butelce) - tuba stoi na zakretce, wiec balsam trzyma sie na dole i nie ma problemu z wyciskaniem resztek.

Minusem jest zapach - dosc mocny i taki ogolnodrogeryjny, "mydlo z kiosku", jak to ujela moja siostra. Nic drastycznego, ale mogliby nad tym popracowac :-)

odżywia i śmierdzi

Świetnie odżywia, zmiękcza, lekko natłuszcza, w ogóle skóra po nim jest niezła, miałam jednak po nim jakiś niedosyt. Niby nie zostawiał warstwki, ale czułam go, bo był treściwy.
Konsystencja gęsta, ale dobrze się rozprowadzał i wchłaniał. A teraz wspomniany już zapach... Przesadzony, nachalny, zero subtelności. I dlatego już więcej po niego nie sięgnę, a szkoda...

Dobry!

Mi akurat zapach "Tęczy" bardzo odpowiada:p. Lubię takie delikatne, mydlane zapachy:).
W ogóle ten balsam jest fajny. Gęsty, kremowy. Dobrze się wchłania, odżywia i nawilża. Faktycznie nie zostawia na skórze filmu - dla mnie to plus.
Po użyciu skóra jest miękka, elastyczna, gładka. Po prostu super :).
Balsam nie jest zbyt wydajny, ale przy tej cenie to do wybaczenia...

Właśnie skończyłam 1 opakowanie, może jeszcze kiedyś do niego wrócę.

dzienny smoky eyes

Zapach mydła...

No nie wiem co z tą Sorayą jest - ta seria balsamów jest naprawdę fajna - ładnie nawilżają i mają dobre właściwości odżywcze ale zapachy (prócz wiatru) zupełnie nieudane. Balsam Tęcza pachnie jak mydło, taki najzwyklejsze w świecie mydło. Sam balsam jest dość fajny - ma gęstą konsystencję, wchłania się szybko - idealny na poranne smarowanie - nie zostawia żadnego filmu na skórze (moze i trochę szkoda - dla bardzo suchej skóry to może się okazać za mało). Bardzo dobrze wygładza skórę, likwiduje uczucie ściągnięcia, odżywia. Mógłby tylko dawać lepsze uczucie nawilżenia (to trochę subiektywna uwaga - balsam ma dość "suchą" konsystencję, a kaloryfery u mnie w domu zawsze odkręcone na max i gorąco wściekle :) myślę że jak zrobi się cieplej, będę z niego bardziej zadowolona).
Tak naprawdę do drażni mnie zapach - idealnie mydlany (ale może dla niektórych to zaleta?).
Ogółem - naprawdę dobry balsam, choć w tej linii mój faworyt to Wiatr :) ale i tak myślę że kupię go jeszcze kiedyś.

DObry balsamik

Baslam kupiłam tak raczej "przypadkiem", kiedy kupowałam jeszcze inne mazidełko do ciała. Wymienię plusy i minusy tego balsamu:
Plusy:
- ma ładne, czytelne opakowanie
- nie jest tak bardzo drogi(za 200ml dałam 8złotych z groszami)
- ma delikatny, przyjemny zapach
- ma gęstą konsystencję
- po nasparowaniu skóra staje się miękka i bardziej elastyczna
- szybko się wchłania
Minusy:
- to jest jeden duży minus: nie zostawia takiego długotrwałego uczucia nawilżenia, dlatego lepiej się go stosuje na dzień. Na noc wolę coś "cięższego".
Niemiej jednak to bardzo fajny balsam, godny polecenia.

Bardzo miły balsamik

Wszystkie balsamy z tej serii są b. dobre. Ten- przyjemnie "dziecięco" pachnie, ma dośc gęsta konsystencję (to dla mnie plus), dobrze natłuszcza skórę, ale też nieźle się wchłania. No i ta niska cena! Same widzicie- tylko plusy:-)