Pure Calmille, Make-up Removing Water (tonik)

Pure Calmille, Make-up Removing Water (tonik)

Tonik do twarzy pomagający usunąć makijaż, o świeżej, pozbawionej substancji tłuszczowych formule. Nawilża, ochrania i wygładza skórę, a także ją zmiękcza.
Przeznaczony do każdego typu cery, do codziennej aplikacji. Można go stosować także w okolicach oczu. Testowany dermatologicznie i okulistycznie.

dziadostwo

Ten produkt to porażka. Śmierdzi, zostawia na twarzy tłustą, lepiącą warstewkę, zamyka się fatalnie, otwiera - też fatalnie, opakowanie "wywrotne", nie demakijażuje tak jak powinno, nie oczyszcza prawie wcale, powoduje wysyp czerwonych dziadostewek na policzkach, i generalnie można sobie go wsadzić... do nosa. O ile ktoś wytrzyma ten zapach... nie polecam.

Używam tego produktu od:

porażka

Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. W przypadku tego czegoś tak właśnie jest. Do demakijażu nie nadaje się kompletnie, bo nie usuwa nic a nic. Przez rok się można tym trzeć, a makijaż zostanie na twarzy. Jako tonik też do kitu, bo owszem łagodny to on jest, ale nie daje uczucia odświeżenia, skóra jest po nim lepiąca, no i ten koszmarny zapach... Fuj! Ja rozumiem, że to coś należy do serii w wąskich wysokich buteleczkach, ale o ile wywrócenie wąskiej wysokiej niestabilnej butelki z gęstym żelem nie czyni tragedii, o tyle ten sam manewr z płynem powoduje już poważne straty. Trzeba troszkę wyobraźni, drogi producencie... I ciężko się ta butelka otwiera. Porażka na całej linii.

ilość zużytych opakowań: pół butelki, resztę wylałam bo mnie szlag trafił

Gdyby poprawić...

Po 1-wsze-skóra po jego użyciu się klei, po 2-ie opakowanie otwiera się fatalnie, po 3-cie bardziej nadaje sie na toaletę poranna anizeli wieczorny demakijaż twarzy, gdyż lepiej odświeża aniżeli oczyszcza. A tak poza tym dobrze działa na skórę- głownię przez dobroczynne działanie rumianku, który łagodzi podrażnienia. No i jest wydajny bo już dłuuugo mam 1-wsze opakowanie.

wrastające włoski

nawet dobry

Używam tego produktu jako tonika. Ładnie odświeża twarz, widocznie nawilża, tylko pozostawia ją lekko lepką. Zapach ładny, ale po kilku opakowaniach zaczął mi przeszkadzać jako zbyt intensywny.
Zmywam też nim makijaż oczu.

2 gwiazdki

A ja nie jestem z niego zadowolona. Kupiłam, skuszona nowością i straszliwie się rozczarowałam. Nie jest to bynajmniej tonik a woda o zapachu cytrusowo/limetkowym. Zamknięta w bardzo niestabilnym flakonie, zupełnie nie usuwa makijażu, dlatego używam ją do przemywania twarzy podczas dnia (w końcu jakoś trzeba ją zużyć! :(
Ponadto mam zastrzeżenie co do delikatności tego płynu - podrażnił mi nie tylko oczy, ale również i skórę. Alcohol denat. na 5 miejscu nie jest tu ciekawym rozwiązaniem. Zdecydowanie nie polecam.

produkt-zagadka

Zgłaszałam ja, jest to zresztą zapisane :). Nie wiem, co pokierowało panią w salonie Yvesa, kiedy inormowała mnie, że jest to NA PEWNO TONIK - były zresztą wtedy sprzedawane w promocji dwa produkty, to i mleczko :) i może stąd taki tok roumownia.
Moje uczucia są mieszane - ani to tonik, ani płyn do demakijażu. Z żadnego zadania nie wywiązuje się w pełni - tzn. można się postarać, i makijaż zmyć, ale niezbyt dokładnie. Tonikowe właściwości ma toto dużo lepiej rozwinięte, ładnie odświeża i nawilża buźkę, nie ściaga i nie wysusza. Ale minimalnie się lepi :( co przy mojej tustej cerze nie należy do akceptowalnych cech :)
Butelka fatalna, można sobie połamać paznokcie, próbując ją otworzyć. Ale wygląda ładnie :)

Ponieważ mam lepsze płyny do demakijażu, i lepsze toniki, używam go dwa razy w tygodniu, przed wejsciem i po wyjściu z basenu i sauny, bo jako szybkie dwa w jednym sprawdza się znakomicie, i nie zabiera dużo miejsca w torbie.

jestem na TAK

Szczerze mówiąc dla mnie to nie jest tonik... a raczej płyn do demakijażu twarzy... Na opakowaniu jest napisane że usuwa makijaż nawet z okolic oczu i nie wymaga spłukiwania wodą - no a jaki tonik zmywa sie wodą? :)
Dlatego używam go zamiast mleczka do demakijażu a po jego użyciu jeszcze tonik. Oceniając go jako płyn do demakijażu to jestem na TAK, ponieważ:
-ładnie zmywa podkład i pudry
-odświeża skórę
-ładnie pachnie...
Tuszu z oczek nie zmywa ale to pewnie przez to że mam taki tusz który ciężko naprawdę zmyć :)
Jedną * odejmuję za opakowanie a dokładnie za otwór z którego wylewa się więcej niż trzeba.

mały ściągacz

Stary był lepszy :)
Niestety, to jest raczej płyn do demakijażu, a nie tonik, Pani w salonie sama nie wiedziała, co ma mi powiedzieć na temat tego produktu. W końcu stwierdziła, że przemywanie tą substancją twarzy po umyciu żelem nie powinno zaszkodzić. Zaszkodzić nie zaszkodziło, ale ja nadal nie wiem, cóż to za patent Francuzi wymyślili :( Troszkę ściąga, nieco się lepi, ale od biedy może być :) Świetny zapach, fajna butelka, pasuje mi do Envy :)
Nie zatyka porów, łagodzi podrażnienia, tak francuski "light" na zmęczoną skórę.
Nie odpuszczę jednak sprzedawczyniom w salonie YR i nadal będę się pytała o drugie dno tego produktu :) Ponieważ jestem osobą wyjątkowo namolną, na "odczep się", przed zamknięciem dostaję od Pań pół reklamówki próbek :), po czym zamykają Geant :)

cytrynka?

Bardzo podoba mi sie cala nowa seria Pure Calmille.
Tonik jest bardzo przyjemny, pachnie cytruskami, znakomicie oczyszcza i odswieza cere, nie wysusza, nie pozostawia tlustej warstwy. Polecam!

bo ja wiem

Na moim niemieckim egzemplarzu raczej istenieje jako tonik, nawet nie widze dla niego innego zastosowania. Kupilam razem z zelem i nie wiem jak go ocenic bo uzylam pare razy i wrocilam do starej wersji zeby ja do konca zuzyc. Nowa seria Pure Calmille zawiera ekstrakt z rumianku i jakiegos owocu cytrusowego limonki czy cos takiego. Wiec przy uzywaniu czuc zapach cytrynki(nie przepadam za owocowymi zapachami), Przy uzywaniu nie jest zle zwlaszcza jesli chodzi o zel, ale do toniku to jakos czuc ze to nie to samo co jego poprzednik Bio-Calmille. Moze spowodowane jest to tym ze w nowej wersji jest w skladzie alkohol? Zly do konca nie jest wiec tylko 3 gwiazdki, moze za jakis czas zmienie zdanie i dam mu wieksza ocene?...
6.03.2004 - no i wykonczylam stara serie i zaczelam na dobre nowa. Nie jestem zachwycona tym tonikiem, juz po tygodniu moja cera zaczela produkowac pryszcze, ale nie takie jak u nastolatek tylko mam zdrubiala skore, obolala i zaczerwieniona, wycisnac tego sie nie da bo siedzi gleboko pod skora, typowe podraznienie, cos moja cera go nie lubi a zel do mycia taki super jest. Odstawilam to dziwdostwo zeby stwierdzic czy napewno to wina toniku, ale chyba tak bo myje sie nadal zelem i stan sie nie pogarsza. Wiec pozostaje mi pozbyc sie tego dziadostwa, wyrzuce do kosza(chodz szkoda cale opakowanie) , No i ten alkohol to pewnie jedo wina ze tak mi sie nie podoba i ten zapach cytrusow nie lubie!!!