Nemo

Nemo

Zapach baaardzo orientalny, ma w sobie jakieś takie... bogactwo? :) Ciekawy...

Początkowo zaskakuje świeżością roślinnych aromatów, z domieszką hinoki i liści betelu, stopniowo przechodząc w zapach kardamonu, jednej z najbardziej znanych indiańskich przypraw i majestatycznego zapachu drzewa cedrowego.

Cena: 185 zł / 50 ml

Mroczny i tajmniczy

Jest to dość oryginalny, ciepły, słodki, suchy, drzewno-korzenny zapach. Z początku jest dość ciężki i męczący, ale po kilkunastu minutach zaczyna się przyjemnie rozwijać. Do głosu dochodzą akordy drewna i skóry, fajnie przebija się kardamon. Na koniec robi się lekko gorzki. Z powodzeniem można go używać zimą i w chłodniejsze wieczory.
Flakon ciekawy i oryginalny.
Trwałość bardzo dobra, 8 godzin spokojnie dobrze wyczuwalny, kolejne 3-4 blisko skóry.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: tester

Gumiaczek

Przyjemny, drzewno-przyprawowy gumiaczek - jak dla mnie wprawdzie troche zbyt meski, ale na moim mezu na pewno pachnialby oblednie (nie sprawdzalam, ale w sumie w probce jeszcze troche mi zostalo... ;-)) ).
W Nemo wyczuwam przede wszystkim nute gumowa, co powoduje, ze caly zapach brzmi mi tak gumiaczkowo - poza tym jest masa przypraw (przede wszystkim kardamon), nuty drzewne i jakowes roslinki. Calosc calkiem fajna, dzien testu spedzilam w Nemo sympatycznie (choc zwiewal ze mnie w tempie przyspieszonym i musialam sie ze dwa razy dopsikiwac, phi ;-))) ).

Używam tego produktu od: kilku miesiecy
Ilość zużytych opakowań: probka

Dziwny..., aż do bólu

Do przetestowania tego zapachu zachęciły mnie recenzje KWC i to, że jest już wycofany (lubię unikaty). To był straszny błąd. Lubie zapach skóry, palonego drewna, czasami nawet kadzidła, ale ten zapach to za dużo na mój biedny nos. Użycie wszystkich najmocniejszych składników perfumiarstwa w jednych perfumach to przesada, nawet w męskich zapachach. Może dostałby ode mnie drugą szansę, gdyby nie to, że pierwszym odruchem po psiknięciu było obłędne szorowanie nadgarstka.

Używam tego produktu od: nie używam
Ilość zużytych opakowań: test

Manicure - gradientowe kropki

Pięknie się rozwija

Początek nie bardzo mnie zachwyca, jednak jeśli damy mu się rozwinąć otula, ciepły, drzweny, korzenny zapach.
Początek świdruje nos męczącymi, ciężkimi nutami, jednak po chwili to już zupełnie inny zapach.
Bardzo trwały, flakon ciekawy.

Używam tego produktu od:próbka
Ilość zużytych opakowań:próbka

KWC WSZECHCZASÓW

Zupełnie nie pojmuję, dlaczego Cacharel wycofał tę wodę ???
Uważam jej zapach za KWC WSZECHCZASÓW!!!
Kupiłam kilka lat temu mężowi na imieniny i tak mu (nam) przypadł do gustu, że na każdą okazję kupowałam dla niego NEMO. Kiedy się dowiedziałam, że ją już nie produkują, udało mi się jeszcze znależć 3 butelki 100ml na zapas ale już i z tego pozostało nie wiele:(((
Nie było osoby w naszym otoczeniu, która nie dopytywałaby o ten zapach.
Nie długo pozostanie już tylko jego wspomnienie...

Używam tego produktu od:kilka lat
Ilość zużytych opakowań: ok. 10

Interesujący cedr

Przyłączam sie do hymnów pochwalnych ;) :)

Początek lekko cytrusowy z męską nutka. A później to już tylko uczta dla zmysłów: delikatna słodycz, dymek pięknie wijący sie po skórze, sporo przypraw i piękna drzewna baza.
Intrygujący, tajemniczy, niecodzienny...

Na mojej skórze jest bardzo ciekawy, na skórze mojego mężczyzny - piękny (wyraźnie dymny i drzewny z rozkoszna słodyczą w tle), dlatego ten zapach zostanie jego zapachem ;), chociaż z przyjemnoscia będę go pewnie nosiła od czasu do czasu.

Edit 16/11/2007
W momencie zakupu nie byłam świadoma, ale teraz już jestem, wiec NIE POWTÓRZĘ ZAKUPU, ponieważ perfumy te należą do firmy, która testuje na zwierzętach.

Używam tego produktu od: kilku miesiecy
Ilość zużytych opakowań: miniaturka

nie ma lepszych

zapach boski!
kupiłam mojemu narzeczonemu wodę po goleniu jako prezent..
na początku pachnie jak nie jeden męski zapach,
później sie rozwija i jest przepiękny.
Bez wahania kupię drugi jeżeli będę miała okazję :)

Używam tego produktu od: rok

jak narkotyk

Można się od niego uzależnić :)

Nemo ma (wg mnie) najpiękniejszą reklamę: http://www.youtube.com/watch?v=aq8ELW4sNCg, w pełni odzwierciedlającą jego charakter.

Co do zapachu: jest po prostu zachwycający.
Dość świeży, chociaż w tle przebija delikatna drzewna słodycz; z charakterystyczną \"męską\" nutką, która nie przeszkadza mi go nosić. Z czasem przez gęstą roślinność przebijają akordy skóry i drewna - i tak, ten piękny, rozgrzewający kardamon w głębi... Baza bardzo gorzka i rześka, nie można oderwać nosa od skóry.

Perełka, wielka szkoda że wycofana.

Ilość zużytych opakowań: cała miniaturka, jak w amoku poluję na pełny flakon.

Edit: Flakon upolowany, co dopisuję po ponagleniu przez zakochanego w Nemo tż. Po trzech latach, mimo licznych perturbacji nosa, nadal mnie zachwyca.

Ciepły i bardzo efektowny

Zapach jest rewelacyjny. Typowy zapach na wieczór lub na jesień. Mam go od długiego czasu i oszczędzam ponieważ jest już wycofywany. Chyba kupię na zapas.
Pachnie bardzo ciepło i drzewnie.
Podobny do niego jest Adidas (czarny) Active Body ale z tym magicznym słowem "prawie" jak Nemo.

Używam tego produktu od:1999
Ilość zużytych opakowań: nie pozwolę mu się skończyć.

Drzewiasty

Zapach jest rewelacyjny. Uwielbiam zapachy wyraziste, drzewne i dymne.
Pieknie sie w nim zmieniają nuty zapachowe. Zapach bardzo "skórzasty" ładnie sie trzyma skóry i pieknie sie rozwija. Długo sie utrzymuje.

Używam tego produktu od:

super

jeden z piekniejszych meskich zapachow jakie znam pachnie bardzo orginalnie i poprostu nie sposob nie rozpoznac tego zapachu wsrod innych dostepnych na rynku ,ma cos w sobie ze przyciaga ten zapach do siebie jest bardzo magiczny ,polecam wyprobowanie go ,jezeli chodzi o estetyke opakowania to jest rzeczywiscie nieziemska ale malo praktyczna przynajmniej dla mnie

Troche dziwne

Kupilem ten zapach po jednym tescie, i niestety byl to troche blad. Sam w sobie jest ciekawy, niebanalny. Ja czuje przede wszystkim mieszanke tytoniu i cytryny (swoja droga, tytoniowa nuta jest troche zbyt dominujaca i zapach kojarzy sie z papierosami :|). Jednak przez to, ze jest taki orientalny, mam wrazenie ze nie pasuje do czlowieka. Dlatego tez uzywam go nieregularnie - trzeba miec na niego humor.. Jednak dostalem kilka razy komplementy, ze 'ladnie pachne' ;) wiec moze nie jest tak zle?
Aha, trwalosc jest - niestety - taka sobie :|
Flakonik kosmiczny i w rzeczywistosci wyglada lepiej niz na zdjeciu :) z tym ze czasami niewygodny i za to minus jedna gwiazdka.