Otulające masło do ciała 'Karmel, cytryna, wanilia'

Otulające masło do ciała 'Karmel, cytryna, wanilia'

Karmel, cytryna, wanilia - masło do ciała odżywia, regeneruje i rozpieszcza zapachem. Masło o konsystencji tortowego kremu. Masło regeneruje, poprawia , elastyczność skóry, nawilża i wzmacnia jej naturalne bariery ochronne. Odpowiedni kosmetyk nawet dla bardzo suchej skóry ciała.

Prawdziwie otulające masło.

Tak bardzo przywykłam do konsystencji maseł The Body Shopu, że po otwarciu tego produktu byłam wręcz zdziwiona. Masła TBS są mocno zbite, szczególnie wersje do bardzo suchej skóry. Masło Pat&Rub jest lekkie i ma delikatną konsystencję. Z wyglądu przypomina bardziej puszysty krem, nie umiem tego inaczej opisać.

Zapach produktu jest cudowny. Wyczuwam w nim wszystkie trzy wymienione w nazwie składniki. Motywem przewodnim są karmel i cytryna, wanilia pozostaje nieco z tyłu.

Produkt jest zamknięty w miłym dla oka plastikowym słoiku.
Mimo lekkiej konsystencji, masło bardzo dobrze nawilża. Mam skórę normalną, ale myślę, że sprawdzi się też u suchej.
Wydajność jest standardowa, nie potrzeba go wiele.
Szybko się rozprowadza, zostawia delikatny film (mi to absolutnie nie przeszkadza). Nadaje się do aplikowania tuż po depilacji nóg. Nie podrażnia skóry. Zapach utrzymuje się na niej do godziny. Jest naprawdę otulający. Używałam go też jako kremu do rąk i stóp, w tej roli również dobrze się sprawdza.
Miałam kiedyś oba produkty dedykowane do wyżej wymienionych części ciała i także przypadły mi do gustu. Ogólnie ta seria do ciała jest najlepsza wśród pozostałych kosmetyków marki.

Nie jest to tani produkt, ale ma bardzo dobry skład i działanie. Nie kupiłabym go w cenie normalnej, skorzystałam z promocji w Sephorze i zapłaciłam za niego ok. 35 zł. Nie wiem czy kupię to masło ponownie, ale jeśli będziecie mieć możliwość, by dostać je w niższej cenie, to zachęcam do zakupu.

dobrze nawilża

Jestem fanka kremów i masełek do ciała, używam ich stale, z roznych firm, więc mam z czym porównywać.
Oczywiście - nie jest to masło, a krem i to dość lekki. Darowuje mu jednak ta zmyłke, bo bardzo ładnie pielegnuje skórę - może nie natłuszcza, ale solidnie nawilza na jakies 12 godzin. Zostawia lekki film, choć wchłania się dość szybko. Pielegnacja mi pasuje :)
Zapach - już mniej. Jak dla mnie nie jest otulający, wyjątkowy, apetyczny ani jadalny. Owszem, wiem, ze naturalne kosmetyki często nie pachną naturalnie, tylko trochę dziwacznie. Niemniej zapach nie jest dla mnie jego atutem. Do zaakceptowania przy dobrej pielęgnacji i tyle.
Własciwosci użytkowe dobre. Jest wydajny, dobrze się rozprowadza, nie maże, nie roluje. Pudełko pozwala zuzyc do końca.
Mimo sporej wydajności - cena jak za masło, polskie masło - jest zbyt wysoka. Spokojnie kupię rownie dobre, lepiej pachnące za połowe tej kwoty.
Podsumowując - jest to bardzo przyzwoity kosmetyk, ale z racji zawyżonej ceny i niezbyt odpowiadającego mi zapachu - nie powtórzę zakupu.

Używam tego produktu od: własnie skonczyłam

ten zapach!

Gdzieś kiedyś przeczytałam recenzję tego kosmetyku i się skusiłam. Nie żałuję, bo od pierwszego użycia zakochałam się w tym produkcie!

Nazwa jest trochę myląca, bo nie jest to zbite masło, a bardziej lekki krem. Konsystencja mi jednak odpowiada w 100%. Szybciutko się wchłania, nie pozostawia tłustego filmu, bardzo dobrze nawilża, no i pięknie pachnie. Zapach towarzyszy mi przez cały dzień :)

Kupię ponownie.

Gala KWC 2017

On mnie otula ;-)

Lubię kosmetyki Pat&Rub do tego stopnia, że czuję się od nich uzależniona...Mam ich całe mnóstwo. M.in. to masło. Po 1 ZAPACH otulający cytryną, karmelem czasem za nim przepadam, kocham, uwielbiam a czasem mnie drażni i męczy - jest za silny aż mi niedobrze ....i wówczas smaruję się balsamem z serii hipoalergicznej (bo tam jest piękny morsko-wiosenny delikatny zapach). Działanie na skórę - jak wszystkie masła Pat&Rub - cudowne: NAWILŻA, NATŁUSZCZA, ODŻYWIA, NO CÓD...SKŁAD JAK MARZENIE i to w 100% naturalnie Mogę tylko polecić

Używam tego produktu od: od dawna
Ilość zużytych opakowań: kończe 1

Rozczarowana pierwszy raz P&R

Kiepsko a nawet fatalnie.
Nie widze prawie zadnych plusow, nawilza nawet srednio :(
No wiec zaczynamy marudzenie:
-to nie jest maslo !! Lekki krem nigdy ne jest maslem :(
-zapach, dziwny, wcale nie przyjemny i moze lepiej ze szybko znika
-zapach-szybko znika hahaha no jakby nie bylo to jest minus
-kiepska konsystencja zbyt lekka i za malo tresciwa
-cena -szok dobrze ze kupilam to z mega znizka -inaczej pochlastalabym sie :)
Jestem na NIE!!!

Używam tego produktu od: 5 m-cy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 i ostatniego

cztery gwazdki

Trochę mnie irytuje ta wciąż powtarzająca się mała ściema producenta jeżeli chodzi o konsystencję kosmetyków Pat&Rub. Na Jowisza i Posejdona! Masło to NIE JEST delikatny, aksamitny krem! Masło jest zwarte, jeżeli szanowny producent nigdy nie zetknął się z masłem to polecam odwiedzenie lodówki w supermarkecie - maseł tam do wyboru do koloru. No właśnie, zdecydowanie TEN kosmetyk masłem nie jest ale jest bardzo przyjemnym lekkim kremikiem. Ów lekki kremik łatwo się rozsmarowywuje, dobrze się wchłania, własności nawilżające posiada, zapach ma przyjemny, mnie on bardzo odpowiada - lecz jego minusem jest to, że błyskawicznie się ulatnia. Stosunkowo wydajne. Uważam, że tak drogi produkt powinien być bardziej dopracowany.

Zawiedziona

Spodziewałam się czegoś WOW po tych wszystkich obietnicach i youtubowo-blogspotowych recenzjach.

Przede wszystkim zawiódł mnie zapach-kiedy ulotni się pierwsza nuta, zostaje jakiś taki nieświeży palony karmel z dodatkiem kwasku cytrynowego- po godzinie mam wrażenie, że śmierdzę :( mojemu partnerowi również nie odpowiada ten zapach.

Dałam szansę-może własności nawilżająco-odżywcze będą powalające. Kolejne rozczarowanie. Nawilża miernie. Zresztą konsystencja też jest słaba-dość lekkie mleczko-nie przypomina masła.

Podsumowując.. PORAŻKA

Ilość zużytych opakowań: 1/2 i nie będę się dalej męczyć

najsłabszy w rodzinie

Produkt spełnia swoje zadanie, bardzo dobrze nawilża (jednak peeling z tej serii robi to lepiej).

Ma zwartą konsystencje zapach bardziej cytrusowy niż karmelowy.Świetny skład. Przyjemność stosowania.
Słaba wydajność.

Jednak z całej serii otulającej jest najsłabszym produktem.
W niższej cenie można znaleźć podobne produkty.

Używam tego produktu od: 3 mce

Wymarzone przez Kobietę

Bez ściemy, przechodzę do rzeczy...
Ciepły i przytulny aromat, umilający chłodniejsze popołudnia czy wieczory:). Konsystencja jest dla mnie idealna, bardziej rzekłabym zwarta, acz delikatnie i gładko sunie po ciele...
Wchłania się znakomicie, świetnie odżywiając, długotrwale nawilżając i delikatnie napinając naszą skórę. Ciało pozostawia aksamitne i niezwykle przyjemne w dotyku. Masło dosłownie otula nas ciepłą chmurką aromatu i mgiełki.
Jest tak jak być powinno, jest tak, jak marzymy by było:). Zapach, konsystencja, działanie na medal, ale nie byle który, a złoty. Fantastyczny, zielony skład - sama natura zamknięta w rozkosznym aromacie. W połączeniu z korzystnymi ofertami promocyjnymi P&R otulające masło do ciała, jawi się mi ideałem w swojej kategorii:).

Ilość zużytych opakowań: 1 pełnowymiarowe

uwielbiam.

Jeden z moich ulubionych produktów jeśli chodzi o masła czy balsamy do ciała.

- strasznie wydajny
- świetnie nawilża
- prze pięknie pachnieee!
- szybko się wchłania
- zapach długo pozostaje na skórze
- konsystencja masła ułatwia nakładanie

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Świetne!!!

Recenzowane otulające maslo do ciała i z serii hipoalergicznej to moje ukochane smarowidła.
Uwielbiam, po prostu uwielbiam!!!
- nawilża,
- mega wygładza,
- skóra jest jędrna,
- idealne po depilacji,
- świetnie sprawdza sie zima gdy moja skora jest przesuszona.

Używam tego produktu od: kilku miesiecy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie trzeciego, dwa w zapasie

Rewelacyjne działanie !

Szczerze to pomimo mojej sympatii do tej serii to jej design odpowiada mi najmniej. Niekoniecznie musztardowy kolor kojarzy mi się z otuleniem. O wiele bardziej wolę te "kleksy" pojawiające się w serii relaksującej lub rozgrzewającej. Do opakowania nie mogę się przyczepić gdyż większość słoików z P&R odnajduje u mnie zastosowanie nawet po zużyciu. W jednym mieszka nawet moje mydełko do mycia twarzy.

Zapach
Cytryna pomieszana z wanilią oraz dodatkiem karmelu. Zapach jest bardzo subtelny a jednocześnie cały czas nas otula swoją słodyczą. Po kilku godzinach czuję waniliowy budyń lub ciasteczka. Jest przepysznie !

Jeśli chodzi nazwanie tego produktu masłem to bardziej dotyczy ona silnych właściwości odżywczych i nawilżających niż jego konsystencji. Konsystencja przypomina dosłownie tortowy krem, który zostawia minimalny i krótkotrwały biały film. Bardzo doceniam tę warstewkę ochronną, którą pozostawiają po sobie masła. Nie jest ona w żaden sposób dla mnie uciążliwa. Mam wręcz poczucie dobrze spełnionego pielęgnacyjnego obowiązku jak ją czuję.

Skład

Jak zwykle jeśli chcecie poznać jakiś składnik zamieszczony w kosmetyku P&R polecam zajrzeć na ich stronę i kliknąć na niego. Wiem, że wiele osób zarzuca temu kosmetykowi wysoką cenę jak na smarowidło do ciała. Jednakże trzeba pamiętać o tym, że jednym z czynników jest ilość certyfikowanych składników a niestety takie papierki kosztują. Dodatkowo pozyskiwanie składników z plantacji ekologicznych jest dużo droższą zabawą niż korzystanie z zwykłych sposobów nawożenia. W moim odczuciu płacimy nie tylko za skład lecz też za pochodzenie składników. Jest jeszcze wiele innych czynników wpływających na cenę ale to już czysty marketing i prawa biznesu.

Tak jak zawsze zamieszczam najważniejsze składniki znajdujące się w składzie i ich funkcje:

masło shea* – nawilża i zmiękcza
masło kakaowe* – natłuszcza i uelastycznia skórę, łagodzi podrażnienia
masło oliwkowe* – wygładza i koi
olej babassu* – uelastycznia, nawilża, jest naturalnym filtrem UV
squalane* (z oleju oliwkowego) – nawilża
ekstrakt z cytryny* – działa ujędrniająco i przeciwzapalnie
naturalna witamina E* – wygładza, ujędrnia, natłuszcza i nawilża
gliceryna roślinna* – nawilża
inne roślinne substancje natłuszczające i nawilżające*

*surowce naturalne i z certyfikatem ekologicznym

Działanie
Po prostu uwielbiam działanie tego masła. Moja skóra po tym maśle jest nawilżona, zmiękczona, lekko natłuszczona, bardziej elastyczna i gładka. Zauważyłam jego zbawienne działanie po użyciu depilatora kiedy mam mnóstwo czerwonych plamek po wyrwanych włoskach. Momentalnie koi i uspokaja zmaltretowaną skórę. W ciągu kilku godzin te czerwone plamki stopniowo znikają. Bardzo polubiły je też moje dłonie. Nakładam je do mniejszego pojemniczka i służy mi zamiast kremu do rąk. Zregenerował mi takie suche suche placki pomiędzy palcami, które regularnie wracają do mnie każdej zimy. Cudo ! Mam u siebie jeszcze czyste masło kakaowe. Zastanawiam się czy samodzielnie będzie tak samo wspaniale działać. Dam wam znać. Wydajność jest raczej zwyczajna czyli wystarcza na miesiąc lub 1,5 miesiąca codziennego smarowania.

Podsumowanie
Jeśli zajrzycie do sklepu internetowego P&R to koniecznie pamiętajcie aby dorzucić masełko do koszyka. Moim zdaniem to jeden z lepszych produktów tej firmy. Nawilża, regeneruje, odżywia, koi zmaltretowaną skórę oraz wygładza. Dodatkowo pięknie pachnie najpierw ptasim mleczkiem cytrynowym a później waniliowymi ciasteczkami lub budyniem. Posiada przyjemną konsystencją tortowego kremu, która dość szybko po rozsmarowaniu pozostawia przyjemną ochronną warstewkę. Jak dla mnie jest za drogi aby stosować go bez przerwy. Jednocześnie liczne promocje i rabaty potrafią skusić do odrobiny przyjemności.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca