Annabelle Minerals, Mineralny podkład rozświetlający

Annabelle Minerals, Mineralny podkład rozświetlający

Mineralny podkład rozświetlający. Paleta kolorów podzielona jest na cztery gamy odcieni:
- "beige" dedykowane są kobietom o chłodnym typie urody, z karnacją wpadającą w delikatne różowe tony;
- "natural" są idealne dla kobiet o karnacji wpadającej w odcienie szarości i beżu;
- "golden" dla kobiet o ciepłym typie urody z dominującymi żółte nuty z domieszką oliwkowych tonów;
- "sunny" dedykowane są kobietom o ciepłej, słowiańskiej urodzie. Przeważają w nich nuty cytrynowej żółci, z wyraźnymi nutami złota.
Jest łatwy w aplikacji, daje poczucie lekkości i naturalny wygląd. Kosmetyk może być używany również jako rozświetlacz na wszystkie partie ciała.

Kocham

Ten produkt sprawił, że mam ochotę przestać używać płynnych podkładów.
Mój kolor to Golden Cream, wybrany z pomocą Annabelle (zapytałam na Instagramie, jaki kolor będzie podobny, ale jaśniejszy od Revlon CS).
Krycie- małe/ średnie, dla mnie dobre na co dzień
Formuła- sypka, nakładam Hakuro H51
Kolor- bardzo jasny, z żółtymi/oliwkowymi podtonami

Nakładam go także pod oczy, małym pędzelkiem, ładnie rozświetla tą okolicę

Produkt ma drobinki, ale nie widać ich na skórze, za to dają ładny glow.

Nie zapycha! Nie powoduje niedoskonałości, jest w pełni przyjazny dla skóry. Na pewno kupię jeszcze wersję matująca i kryjąca, bo jednak czoło szybko się wyświeca.

Absolutnie wspaniały!

Ten produkt jest niezbitym dowodem na to, że podkład w formie pudrowej, mineralnej może pięknie współgrać z suchą skórą.

Stawiając na pudrowe podkłady zawsze przed ich użyciem musiałam mocno nawilżać twarz. Nie każdy podkład to lubi (nie wspominając, że nie każdy współpracuje z kremami) i często gęsto kończyło się na zważonym podkładzie, który po chwili po prostu spływał z twarzy. Jeśli zaś omijałam krok nawilżenia to na wierzch wychodziły wszystkie przesuszone miejsca. Sprawę poniekąd załatwiał fixer lub cokolwiek w formie mgiełki co ściągało pudrowość, mat i dodawało blasku. Niestety to również było tymczasowe rozwiązanie, ponieważ działało przez chwilę. Chcąc utrzymać efekt glow musiałam używać fixera kilka razy dziennie, co powodowało (mimo suchej skóry) wzmożone świecenie i przetłuszczanie. Czyli tak źle i tak niedobrze.

Jakiś czas temu wpadł mi w ręce podkład rozświetlający od Annabelle Minerals. Podeszłam do niego bardzo sceptycznie nie dając wiary, że suchy produkt może dać mi ten cudowny efekt rozświetlenia o jakim zawsze marzyłam. Przerobiłam dwie próbki i jedno mniejsze opakowanie zanim ostatecznie się do niego przekonałam.

Co mnie urzekło:

- efekt fotoszopa. Mam bardzo gładką, zadbaną twarz, na której praktycznie nie ma żadnych nierówności, oprócz sporadycznie rozszerzonych porów. Jeśli utrzymuję prawidłowy poziom nawilżenia, to podkład ten daje mi efekt nieskazitelnej, zdrowej, błyszczącej skóry, który do tej pory widywałam jedynie w reklamach drogich podkładów
- konsystencja. W pudełeczku jest sypki, ale dobrze wpracowany w skórę robi się niesamowicie kremowy. Zachowuje się jak najlepszy płynny podkład z tą tylko różnicą, że nic się nie klei i nie maże
- efekt rozświetlenia. I to nie tylko dzięki drobinkom, które na skórze są ledwo widoczne. Podkład pięknie się łączy z kremami, olejkami i naszym własnym olejem, który występuje na skórze, tworząc dyskretny, naturalny glow
- nie jest ani trochę pudrowy w wykończeniu, więc nie osiada na meszku i go nie podkreśla (kiedyś myślałam o jego pozbyciu się, ale na szczęście mi przeszło)
- nie muszę już maniacko używać rozświetlaczy i poszukiwać co droższych mgiełek rozświetlających, dzięki czemu portfel odetchnął z ulgą
- bardzo ładnie łączy się z bronzerem, różem i innymi produktami wykończeniowymi. Nie ma mowy o żadnych smugach czy plamach, wszystko się pięknie blenduje
- mistrzowska trwałość. Minimum 10 godzin bez poprawek. I kocham go za to, że nie schodzi plamami a jedynie delikatnie znika w tajemniczy sposób
- nie podkreśla porów i nie osiada w strukturze skóry. Nie muszę używać żadnej bazy wygładzającej w okolicach oczu, gdzie mam najgłębsze zmarszczki
- nie wysusza
- krycie, które jest dla mnie idealne. Lekkie, wyrównujące koloryt ale w pełni można je budować
- szeroka gama kolorów do wyboru w trzech lub czterech tonacjach (mój kolor to natural fairest, który jest pięknym, bardzo jasnym beżem)
- poręczne opakowanie dodatkowo zabezpieczone sitkiem, które można zamknąć, dzięki czemu nic się nie wysypuje

Nie sądziłam, że kiedykolwiek pokocham podkład mineralny. Nie znajduję w nim żadnych wad. Towarzyszy mi niezmiennie od ponad roku i wiem, że póki będzie w sprzedaży, zawsze będzie w mojej kosmetyczce. Miło jest mieć produkt na którym zawsze można polegać. Zwłaszcza, gdy jest to produkt tak podstawowy jak podkład, który po prostu musi być dobry. Wybierając go nie ma miejsca na kompromis, bo to od niego w największej mierze zależy jak twarz będzie się prezentować. Podkład od AM nigdy mnie nie zawiódł. Dla mnie to prawdziwy kosmetyk wszechczasów!

Lepszy od brata

Z matującymi minerałami tej marki spotkałam się znacznie wcześniej. Były bardzo pozytywnie oceniane, więc zdecydowałam się na tę wersję. Rozświetlającą kupiłam na początku jako rozświetlacz... Ale okazał się świetny jako produkt na całą buzię, nie tylko na partie, które zamierzam rozświetlić. Nie będzie to opinia na zasadzie porównań po prostu postaram się przedstawić moje wrażenia o podkładzie rozświetlającym.

+niebywale szeroka gama kolorów
+brak oksydacji- kolor przy demakijażu jest taki sam, jak przy aplikacji
+naturalny skład
+obecność filtra SPF
+niesamowita wydajność
+naturalny wygląd
+efekt zdrowej, promiennej cery
+zadowalające krycie
+stosunek ceny do jakości
+nie wzmaga błyszczenia cery
Wady:
- trwałość nie jest do końca taka, jak bym sobie życzyła, ale schodzi "ładnie" więc nie mam z tym problemu

Powiem szczerze, że miałam wyobrażenie o tym podkładzie, że będzie to nałożenie na całą buzię rozświetlacza, cera będzie się błyszczała, a krycie będzie na poziomie zerowym. Na szczęście były to tylko wyobrażenia. Maleńkie drobinki są niemal niezauważalne, za to w słońcu cera wygląda perfekcyjnie. Jeśli chodzi o poziom krycia, to nie jest on zbyt wysoki, ale wcale takiego nie oczekiwałam, jeśli mam coś do zakrycia to sięgam po prostu po korektor, natomiast jeśli chodzi o podkład to wolę coś , co zapewnia mi bardziej naturalny efekt, a także pozwala skórze na swobodne oddychanie. Na pewno to podkład, który może być wybawieniem dla skóry i niebywale ją upiększać, ale trzeba nabrać troszkę wprawy przy aplikacji, gdyż łatwo przesadzić i wtedy osiągamy efekt odwrotny do zamierzonego. Trzeba także znaleźć swój odpowiedni krem pod ten podkład no i mieć zadbaną cerę, w przypadku suchych skórek możemy niestety spotkać się z ich podkreśleniem. Myślę, że nigdy na stałe nie zrezygnuje z "kolorowych" podkładów i azjatyckich BB, ale ten podkład uwielbiam i często po niego sięgam:)

Bobbi Brown - nude make up - oczy

Uwielbiam!

Nie ma nic wspanialszego, niż piękna rozświetlona skóra, która może oddychać! Podkład rozświetlający Annabelle Minerals stosuję (z małymi przerwami) od roku. Zimą i wiosną wybieram odcień Golden Fairest, a latem i jesienią ciemniejszy Golden Fair. Podkład wygodnie aplikuje się pędzlem lub gąbeczką (ale tylko na mokro). Mimo, że nie jest to podkład kryjący, dobrze kamufluje zaczerwienienia oraz niedoskonałości - wystarczy tylko nałożyć kilka warstw produktu więcej, na miejsca, które tego wymagają. Świetnie stapia się ze skórą, ładnie ją rozświetlając. Nie zapycha porów. Długo się utrzymuje. Bardzo wydajny. Dzięki dużej gamie kolorów, każdy może dobrać swój idealny podkład. Opakowanie 4g jest bardzo wygodne, niestety mniejsza wersja 1g bardzo utrudnia użytkowanie (podkład wysypuje się przy odkręcaniu).

Używa produktu od: próbka

Dobry ale to nie to

Testowałam jednocześnie podkład rozświetlający i kryjący.
Sam rozświetlający totalnie nie nadaje się do mojej twarzy (cera mieszana) - świecę się po nim jak lampka. Wymieszany z kryjącym jest ok, chociaż nie idealnie - używam minerałów innych firm i z nimi moja twarz wygląda zdecydowanie lepiej.
Kolejny minus - nie mogę dobrać idealnie koloru z Annabelle. Jestem gdzieś pomiędzy dwoma odcieniami i muszę mieszać, żeby kolor był "w miarę".
U mnie podkreśla wszystkie ewentualne suchości i ogólnie jest mocno widoczny - daje efekt tapety.
Dość mocno kryje - co jest plusem przy cerze z problemami.

Ulubiony na co dzień

Kupiłam go w tym samym odcieniu, co matujący - golden fair. Matujący nakładam na całą twarz, rozświetlający tylko pod oczy - zamiast korektora. Świetnie się spisywał przez całe lato. W najgorsze upały przez 5 - 6 godzin był bez zarzutu. Poległ dopiero na weselu (sierpniowy upał), gdzie po 6 godzinach się zwarzył. Wyglądało to brzydko, ale roztarłam palcami i dotrwałam do końca imprezy. Na pewno już więcej nie użyję go na taką okazję.
Ale zasadniczo na co dzień jest genialny. Idealnie chowa sińce pod oczami i delikatnie rozświetla skórę. Jest megawydajny. Komfortowo się nakłada. Wygląda naturalnie, nie podkreśla zmarszczek pod oczami (nawet hoże czterdziestki już je mają...). Na wielkie wyjścia i szaleństwa imprezowe nie, ale dla osób, które lubią naturalny wygląd do pracy jest super. Jest drobniutko zmielony. Doceniam możliwość zamówienia wersji mini, w ten sposób przetestowałam kilka odcieni. To mój ulubieniec, na pewno zawsze będzie ze mną, jako jeden z ulubieńców. W końcu ideałów przecież nie ma...

Bardzo dobry produkt!

Dostałam próbkę w prezencie. Bardzo mi przypasował ten podkład. Z racji tego, że mam skórę mieszaną nie nakładam go na całą twarz lecz tylko w miejsca, które chciałabym delikatnie podkreślić, rozświetlić.
Sprawdził się znakomicie. Nie osypuje się, długo się trzyma, pozostawia naturalny efekt. Z chęcią go kupię i poużywam przez dłuższy czas.

Nie zachwycił

Niemal równocześnie kupiłam 2 różne podkłady mineralne z Annabelle Minerals - wersję matującą (jaśniejszy) i rozświetlającą (ciemniejszy) z zamiarem ich mieszania w miarę pojawiania się letniej opalenizny. Zarówno sama wersja matująca jak i miks z rozświetlającą sprawdzały się na mojej cerze bardzo fajnie.

Teraz jednak, po powrocie z urlopu i nabyciu opalenizny, przeszłam na samą wersję rozświetlającą... i jest słabiutko :( Mam cerę mieszaną i podkład bardzo szybko zaczyna się mocno świecić i niemal spływać z twarzy, a pracuję w klimatyzowanym pomieszczeniu, więc to nie wina temperatury na zewnątrz. Nawet poprawki bibułkami matującymi i pudrem pomagają tylko na krótko. Jestem bardzo zawiedziona. Próbowałam nakładać go na krem, na serum i krem, na samo serum, efekt zawsze ten sam - po 2-3 godzinach cera wygląda nieświeżo, tłusto. Muszę po kilka razy dziennie sprawdzać, czy wygląda OK czy już spływa, przez co czuję się nieco niekomfortowo.

warty testowania

Od ponad 10 lat jestem absolutną fanką podładów mineralnych. A już szczególnie tych rozświetlających. Są idealne dla mojej wrażliwej skóry z trądzikiem różowatym. Na targach kosmetyków naturalnych znalazłam stoisko Annabelle Minerals i kiedy konsultantka bez wahania wskazała odpowiedni dla mnie odcień, który pięknie stopił się ze skórą, byłam już zakochana.
Wieczko sitko pod zakrętką jest genialnie skonstruowane, dzieki czemu jest szczelne i można puder zabrać do torebki.
Używam go codziennie od 4 miesięcy i nie zauważyłam aby był powodem jakichkolwiek problemów z moją cerą. Ani nie uczyla, ani nie zapycha. W ciągu dnia używam bibułek matujących, aby zupełnie nie zniknął z twarzy. Utrzymuje się do ok 10h. Ładnie rozświetla skórę. Mam opakowanie 4g. użycie jest na poziomie 50%. CUD WYDAJNOŚCI!

Idealny!

Na początku nakładanie podkładu w formie sypkiej było dla mnie za dużym szokiem i odstawiłam go w kąt na jakieś 2 miesiące z myślą, że to bubel.
Jednak kilka miesięcy temu dałam mu kolejną szansę i od tamtej pory nie używam na co dzień niczego innego. Po prostu trzeba nauczyć się go nakładać.
Plusy:
-wydajność jest niesamowita(używam go od kilku miesięcy, a zużycie jest bardzo małe)
-naturalny, rozświetlony efekt na skórze
-krycie jest średnie, ale dla mnie wystarczające
-opakowanie
-duży wybór kolorów - tonów (ja używam Golden fairest)
-świetny skład, dzięki któremu nie robi nic złego skórze
-ma filtr przeciwsłoneczny
-dobrze pracuje z innymi kosmetykami

Plus/ minus:
-czasem mam wrażenie, że twarz za bardzo mi się błyszczy, bo ma on w sobie coś w rodzaju mielonego brokatu
-cena
-trzeba nauczyć się z niego korzystać
-średnia trwałość, ale ładnie schodzi

Podsumowując, naprawdę polecam spróbować jakiegoś podkładu od Annabelle Minerals. Skóra na pewno odżyje i będzie ładnie wyglądać. Na początku bałam się, że będzie jakiś efekt mąki na twarzy, ale trzeba go dobrze rozprowadzić i po chwili(musi dobrze osiąść) skóra wygląda super. Mam suchą skórę, ale po nim nigdy nie widać moich suchych skórek ani przesuszonych miejsc, co dużo płynnych podkładów od razu podkreśla.

KWC!

Używałam dwóch wersji podkładu annabelle minerals - kryjącej i rozświetlającej i stwierdzam, że ta druga jest o niebo lepsza. Używam odcienia natural fairest i jest on dla mnie idealny. Podkład nakładałam pędzlem na sucho na krem z filtrem. Jest o wiele trwalszy niż wersja kryjąca, choć nie kryje tak dobrze. Na początku, po otworzeniu słoiczka myślałam, że po użyciu moja twarz będzie wyglądała jak obsypana brokatem, lecz efekt rozświetlający jest o wiele delikatniejszy i bardzo naturalny. Cera wygląda nieskazitelnie przez cały dzień i nie widać, żeby się przetłuszczała. Podkład nie powoduje wyprysków i nie zapycha porów co jest dla mnie bardzo ważne, jest również bardzo wydajny, próbka wystarczyła mi na około 3 tygodnie. Myślę, że znalazłam swój idealny podkład i nie mam zamiaru szukać dalej.

Idealny na codzień

Kupiłam go razem z wersją kryjacą i z obu jestem mega zadowolona. Rozświetlający sprawia, że cera jest promienna, świeża i sprawia wrażenie zdrowej. Dodatkowo wielki plus za to, że wreszcie nie ma po nim żadnych nieciekawych niespodzianek na buzi. Wreszcie znalazłam coś co odpowiada w 100% mojej wrażliwej i skłonnej do atopii cerze.