Catrice, All Matt Plus, Shine Control Make-Up (Długotrwały podkład matujący do twarzy)

Sprawdź ceny produktu

Podkład neutralizujący świecenie skóry z pigmentami odbijającymi światło dla zapewnienia satynowo-matowej i jednolitej cery. Nawilżająca i beztłuszczowa formuła. Przetestowany dermatologicznie.
Dostępny w czterech kolorach.

I tak i nie

Zacznę może od obalenia głównych założeń - jak dla mnie nie jest ani długotrwały, a mat (chociaż jestem posiadaczką cery suchej) utrzymuje ok. 5-6 h, oczywiście dobrze przypudrowany.
Na plus na pewno jest poręczna buteleczka z pompką, i motyw matowego szkła :)
Kolor jest bardzo ładnie beżowy, bez mocno żółtych czy różowych tonów, i choć dla mnie najjaśniejszy jest nadal zbyt ciemny, bo oksyduje to wspomagam się rozjaśniaczem do podkładów z Nyxa i wszystko jest okej.
Ma świetną, lekką konsystencję co zwłaszcza latem jest dużym plusem, bo mam wrażenie jakbym nakładała lekki krem nawilżający, a krycie oceniłabym jako niepełne średnie chociaż nie posiadam większych niedoskonałości.
Chyba nie do końca polubił się z moim pudrem pod oczy ( fiksujący z Wibo), ponieważ puder jest moim sprawdzonym produktem a po nalozeniu go pod oczy na granicy korektora i podkładu uwidoczniły się pory, ogólnie wyglądało to jakby podkład się zważył.
Z racji bycia posiadaczką cery suchej nie mam problemu z utrzymywanie się podkładu czy wyświecaniem, przy upałach moja strefa T co prawda lubi się czasem wyświecić jednak dzieje się to po ponad 10h a w przypadku tego podkładu są to 4-5 h i to bez względu na pogodę co uważam za bardzo słaby wynik.
Podkład ogólnie całkiem przyjemny gdyby nie to, że nakładając makijaż musi on ze mną wytrzymać ponad 10h co przy obietnicach producenta co do jego długotrwałości jest nieosiągalne.

To nie dla mnie

Podkład ten już dawno chciałam przetestować, a gdy w końcu nadarzyła się ku temu okazja trochę się zawiodłam. To na pewno nie jest podkład dla wymagających, ani też dla jasnych cer.
Podkład ten ma bardzo lekkie krycie, na pewno nie zakryje niedoskonałości skóry. Dość ciężko też równomiernie go rozprowadzić na skórze, bardzo łatwo tworzy smugi i plamy.
Zauważyłam też, że szybko znika z twarzy w ciągu dnia, jest bardzo nietrwały.

Lekki, matujący podkład

Podkład daje bardzo ładne matowe wykończenie. Nie jest to jednak brzydki "płaski" mat. Bardzo ładnie utrzymuje się przez cały dzień. Dodatkowo nie wysusza skóry, a matujące podkłady niestety często to robią. Podkład ma niezłe krycie. Podoba mi się jego buteleczka - wygląda bardzo elegancko.

dobry podkład

Dla mnie to bardzo dobry podkład
Średnio kryjący, ale jak dla mnie na co dzień to idealne rozwiązanie.
Co prawda efekt matu nie trzyma się zbyt długo, po kilku godzinach wymaga lekkiego przypudrowania.

DNO

By zakryć cokolwiek na twarzy trzeba użyć miliona pompek. Waży się na twarzy, ma nam podobno zapewnić matową skóre a po 10 min świecimy się jak choinka w święta. Nie polecam

Do noszenia ''po domu''

W trakcie poszukiwań idealnego podkładu natknęłam się na ten właśnie podkład w drogerii DM.Muszę przyznać, że początkowo myślałam „co taki podkład za 6 euro może zdziałać ?” i powiem wam, że może.......dużo !
Lekka konsystencja, piękny zapach, satynowo-matowe wykończenie super ! Tylko niestety nie na wielkie wyjścia.
Catrice All Matt Plus Shine Control to taki podkład do noszenia po domu.Taki co to zakrywa to i owo, ale niestety poddaje się próbie czasu.Po 3 godzinach wychodzi bardzo ciastkowato. Zaczynam się świecić a próby przypudrowania go kończą się fiaskiem....ciastkowym fiaskiem..... no niestety szukam dalej....

Słaby

Niestety ta wersja podkładu catrice nie jest dla mnie. W porównaniu do HD nie ma szans. Zapycha buzie, mam cerę wrażliwą co powodowało że po jakimś czasie byłam cała czerwona.

Tylko on <3

Czy istnieje podkład który jednocześnie dobrze matuje ale i nawilża skórę? Tak, to podkład od Catrice. Przeszłam już przez wiele drogeryjnych podkładów z tej niskiej ceny i wyższej. Ale zawsze kończy się to tak że wracam z podkulonym ogonem do mojego ukochanego Catrice.

Podkład idealnie sprawdza się do cery mieszanej i suchej. Kiedyś miałam spory problem z wyświecaniem się w okolicach brody i nosa. Po kilku latach moja skóra zmieniła się na suchą a podkład od Catrice nadal spełnia moje oczekiwania. Bardzo dobrze nawilża moja skórę i nie pozostawia suchych skórek wokół nosa i brody. Nie robi mi brzydkich suchych placków jak to niektóre podkłady które kupowałam za 70 zł. Nic dziwnego nie dzieje się w okolicach ust a często mam tam przesuszoną skórę. Wygląda bardzo naturalnie na skórze i ślicznie w nią się wtapia. Myślę też że jestem z niego tak zadowolona, ponieważ odnalazła idealnie dobrany żółty odcień do mojej karnacji. Wszystko gra na mojej skórze perfekcyjnie.

Producent obiecuję że podkład jest długotrwały i tak jest. To moje czwarte opakowanie i będzie zawsze moim faworytem. Krycie ma bardzo średnie, ale można je budować. Nie jest to podkład mocno kryjący jak mur beton. Może to niespodobać się dziewczynom ze sporymi niedoskonałościami. Dla mnie jest idealny ponieważ potrzebuję tylko wyrównania kolorytu mojej skóry.

Jeden z moich ulubionych podkładów

Ten podklad zakrywa wszystkie moje niedoskonalosci, z którymi zmaga sie moja cera, dając przy tym matowe wykończenie(takie jakie właśnie potrzebuje). Utrzymuje się kilka godzin na twarzy. Jestem z niego bardzo zadowolona, a używam go juz od dluzszego czasu.

Uwielbiam

Kupilam ten podkład w Hebe na promocji -40% i sprawuje mi sie fantastycznie, używam go juz któryś dzien na przemian z innym podkładem catrice i nie mam mu nic do zarzucenia.
Fajnie sie rozprowadza i wtapia w skore.

ULUBIENIEC OD DAWNA!

Najlepszy jak dla mnie podkład z serii Catrice. Dodatkowo świetnie sprawdza się do mojej problematycznej cery. Najbardziej podoba mi się jego matowe wykończenie.

Średniawka

Ten podkład był moim pierwszym wyborem po długiej przerwie w makijażu. Wybrałam najjaśniejszy odcień i był nawet ok. Niestety nie trzymał się zbyt długo, nie wspominając już o macie. Opakowanie tez dość szybko się skończyło. Jak dla mnie średni.

masakryczna oksydacja !!!

Zacznę prosto z mostu - moim zdaniem podkład nadaje się tylko i wyłącznie do kosza! Zakupiłam odcień Light Beige 010. Jest to najjaśniejszy kolor z serii, aczkolwiek dla bladziochów i tak nieco zbyt ciemny. Jednakże ze względu na ładny, neutralny ton, podkład w połączeniu z dobrym mikserem, mógłby się dobrze sprawdzać. Niestety podkład masakrycznie, naprawdę masakrycznie oksyduje. Nie jest to jeden, lecz przynajmniej 2 - 3 tony! Próbowałam i z mikserem i bez - za każdym razem było to samo, więc to nie wina miksera. W dodatku, w wyniku oksydacji neutralny beżowy odcień zmienia się w marcheweczkę. Jeśli ktoś uwielbia kolorek pomarańczowy i takiego efektu oczekuje, jest to produkt wręcz idealny dla niego. Przyznaję, że podkład dobrze się rozprowadza, dość długo się utrzymuje na skórze, przyzwoicie matuje, ale cóż z tego skoro kolorek go dyskwalifikuje i powoduje, że nie nadaje się do używania?! W dodatku produkt nawet dobrze utrwalony pudrem, ma tendencję do wchodzenia w zmarszczki, postarza (widać go mocno na twarzy, siedzi na skórze, a nie wtapia się w nią) i wygląda nieestetycznie. Podkład oceniam zdecydowanie negatywnie.