Solaire, 60 anti UVA-UVB

Solaire, 60 anti UVA-UVB

Krem ochronny do twarzy i wrażliwych partii ciała z filtrem SPF 60 anty UVA i UVB (deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry). Wodoodporny.
Zapewnia bardzo wysoką ochronę skórze jasnej, wrażliwej, bardzo delikatnej lub wykazującej skłonności do uczuleń na promienie słoneczne.
Chroni skórę filtrami o potrójnym działaniu: pochłaniają, rozpraszają i odbijają promienie UV. Zawiera filtr Tinosorb M, ekstrakt z wanilii (nawilża, regeneruje i odżywia skórę), wyciąg z opuncji figowej (działający naprawczo i przeciwzmarszczkowo), wyciągi z orientalnych roślin sprzyjające gojeniu się skóry i przeciwdziałające oparzeniom. Fukożel i hierogalina (wyciąg z kiełków pszenicy i oleju sezamowego) długotrwale i intensywnie nawilżają.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało).

Lubię

Nie miałam z nim najmniejszych problemów w mieście, ale nie testowałam w słonecznym plenerze. Po nałożeniu tworzy białą tłustą warstwę, ale u mnie znikała po 10-15 minutach. Nie musiałam pod niego nakładać kremu. Nie wywołał żadnych podrażnień ani wysypu niespodzianek, a dodatku uwiódł mnie pięknym morskim, mineralnym zapachem. Z przyjemnością powtórzę na warunki miejskie.

oj nie

Nie lubię tego kremu, i choć darowanemu koniowi... czuję się w obowiązku napisać, co o nim sądzę.
Właściwości pielęgnacyjne: żadne, mam nawet wrażenie, że wysuszał cerę. Nie dawał uczucia komfortu, za to całkiem konkretne ściągnięcie. W mieście jeszcze, jeszcze, ale w czasie letniej podróży z minimalną ilością kosmetyków, kiedy miał i chronić, i pielęgnować, poległ - musiałam go wspierać nawilżaczem (z Avene nie miałam tego problemu). Kładzie się go na twarz koszmarną, BIAŁĄ warstwą, która dłuugo nie znika, nie wchłania się, tylko straszy. Wchłanialność jako-taka, ale warstwa twardo się trzyma, widoczna nawet na widmowych karnacjach jak moja.
Tak, jak w poprzedniej recenzji, muszę poddać pod wątpliwość jego wielką skuteczność jako filtru - bez niespodzianek, krzywdy mi nie zrobił, ale cera była nieprzyjemnie zaróżowiona po całym dniu - czyli nie działał, jak powinien. Opakowanie dość sztywne, "końcówka" wychodzi tyylko dzięki sile woli użytkownika. Jest dużo innych, lepszych blokerów na rynku, i naprawdę nie ma co ryzykować z tym.

na miasto

Ten krem jest dosyć wyjątkową propozycją na rynku - ponieważ łączy właściwości ochronne i pielęgnacyjne, a przy tym nawilża skórę - a to rzadkość wśród kremów o wysokim faktorze ochronnym. Tak więc można polecać osobom, które nie chcą się bawić w nakładanie osobnych kremów pielęgnacyjnych i osobnych ochronnych. Tym bardziej, że spokojnie można go stosować pod makijaż - wchłania się całkiem nieźle jak na bloker (ok. 15 minut) i nie pozostawia na twarzy żadnej warstwy (tylko minimalny połysk, chociaż to zależy od temperatury otoczenia).
Natomiast absolutnie odradzam w sytuacjach ekstremalnych - nałożyłam go w górach i to nawet w dzień nie bardzo słoneczny; po kilku godzinach wróciłam opalona (oczywiście zmieniałam co 2-2,5 godziny, w takich samych warunkach nie zawiódł SVR100 i Avene 60, a Lierac okazał się nieskuteczny).
I jeszcze jeden minus - trzeba uważać z nakładaiem w okolicy oczu. Mnie podrażnia (szczypanie, łzawienie).