Revitalizing Lotion (Krem w płynie rewitalizujący)

Revitalizing Lotion (Krem w płynie rewitalizujący)

Krem w płynie rewitalizujący do skóry dojrzałej. Zawiera składniki przeciwstarzeniowe, odżywcze oraz regenerujące:

- tygrysi pazur - wykazuje wybitne właściwości przeciwstarzeniowe, głównie przeciwzmarszczkowe, stymuluje produkcję kolagenu. Znacznie ogranicza transepidermalną utratę wody, poprawiając nawilżenie naskórka, pielęgnuje naczynia krwionośne i działa przeciwobrzękowo;

- arnika górska - działa przeciwzapalnie, antyseptycznie, przyspiesza procesy gojenia, likwiduje obrzęki i uszczelnia naczynia krwionośne;

- róża stulistna - działa przeciwzmarszczkowo, wygładzająco, regenerująco i kojąco);

- hialuronian sodu - tworzy na powierzchni skóry cienką warstwę bardzo silnie wiążącą wodę, ogranicza tym samym jej utratę z naskórka.

Preparat silnie pobudza syntezę kolagenu i przyspiesza odbudowę struktur skóry. Poprawia także wygląd i komfort skóry dojrzałej lub z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi, spłyca lub wygładza zmarszczki i poprawia poziom nawilżenia skóry.

W okresie wiosenno-letnim produkt może być stosowany samodzielnie, bez nakładania żadnych innych kremów. Natomiast w okresie jesienno-zimowym należy go używać jako aktywator pod krem. Należy spryskiwać twarz minimum 2 razy dziennie i wklepać lekko, aż do całkowitego wchłonięcia.

Cena: 97 zł / 150 ml

świetny, tylko trochę za lepki

i dlatego dostanie tylko 3 gwiazdki. Podobnie jak wersja łagodząca, bezbarwna, bardzo dobrze sprawdza się jako kosmetyk "wszystko w jednym" w podróży czy w przesuszonych pomieszczeniach. Można stosoważ nawet na makijaż. Świetnie odżywia skórę - wygładza ją, zmiękcza, szczególnie jeśli spryskamy twarz co jakiś czas w ciągu dnia.
Rewitalizujące działanie nie jest tylko hasłem w tym przypadku - już nie raz ratował mi skórę po niedospanych nocach spędzonych w pracy, przywracając wypoczęty wygląd.
Ma jednak niedogodność - pozostawia na twarzy delikatną, ale jednak wyczuwalną warstewkę, w dotyku nieco lepką (to oczywiście się wchłania, ale jak na mój gust zdecydowanie zbyt długo) i lekko błyszczącą. Dlatego jako aktywator pod krem niezbyt mi się sprawdził, natomiast samodzielnie - jak najbardziej, zwłaszcza w sytuacjach gdy nie ma normalnych możliwości zadbania o cerę.
W sumie, wg mnie odpowiedniejszy byłby dla skóry suchej niż wersja "bezbarwna". Ze względu na własciwości pielęgnacyjne zasługuje w pełni na 4 **** , ale nie odważę się dać tyle z powodu tej nieszczęsnej błyszczącej warstewki.

ilość zużytych opakowań: kończę 1-sze.