Maseczka odżywczo-kojąca

Maseczka odżywczo-kojąca

Maseczka przeznaczona dla cery wymagającej intensywnej regeneracji, podrażnionej, suchej i odwodnionej. Skutecznie likwiduje problemy takiej cery sprawiając, że staje się ona jędrna, wygładzona i świetlista. Bogata formuła gwarantuje szybką penetrację składników w głąb skóry, likwidację przyczyn suchości i odwodnienia skóry, długotrwale ją nawilża, odżywia i upsokaja.
Lipexel (nowatorski system odnawiania lipidów) odbudowuje naturalny płaszcz hydrolipidowy, aktywizuje mechanizmy zatrzymywania wody w naskórku oraz utrzymuje optymalny poziom nawilżenia. Olej z masłosza (shea butter) wzmacnia krążenie kapilarne i zapewnia odpowiednie dotlenienie skóry, dzięki czemu staje się ona wypoczęta, promienna i pełna życia. Koncentrat z liści oliwnych stymuluje syntezę kolagenu, neutralizuje wolne rodniki i przeciwdziała oznakom starzenia. Fucogel aktywnie nawilża, a wraz z d-panthenolem osłabia reakcje alergiczne, przynosi natychmiastowe ukojenie zmęczonej, podrażnionej cerze oraz likwiduje nieprzyjemne uczucie ściągnięcia i suchości. Olej z pestek moreli wyraźnie wygładza i uelastycznia skórę, pozostawiając ją miękką, jędrną i zrelaksowaną.

OK, ale bez zachwytów

Nie rozumiem aż tak negatywnych recenzji tej maseczki.
Mi odpowiada jej dość wodnista konsystencja, ponieważ mam tłustą cerę. Aby nie spływała z twarzy - nakładam jej grubszą warstwę, a potem wmasowuję delikatnie przez kilka minut, dopóki część maseczki nie wchłonie się.
Ma przyjemny zapach, kolor i konsystencję - daję punkt za komfort używania.

Co do działania - rzeczywiście nawilża moją powierzchniowo przesuszoną skórę. Ale działanie jest dość chwilowe.
Nie zauważyłam efektu kojenia.

Podsumowując - kosmetyk niezły, ale nie idealny.

Znacznie lepsza jest maseczka Dax, Planet Essence, Kudzu Plant. Ale może jeszcze kiedyś kupię ponownie tę Farmony.

koszmar

To chyba najgorsza maseczka, z jaką miałam do czynienia.
Nie pamietam już jej zapachu czy konsystencji, bo kupiłam ja parę miesięcy temu, ale po jedym uzyciu sucha cera na policzkach jeszcze bardziej sie wysuszyła, a z kolei pory na nosie tak sie zatkały, że pokazały sie czarne punkciki. To dopiero "inteligentny" kosmetyk:/
Używałam kiedyś bursztynowego kremu Farmony i był całkiem całkiem, ale po tej maseczce tak się zraziłam, że w drogeriach omijam tę markę z daleka. Maseczki bywają lepsze i gorsze, ale jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby juz po jednym użyciu efekty były tak bardzo negatywne.

rzadziutka ...

Ciekawie zapowiadająca się (biorąc pod uwagę skład) maseczka, obarczona jednak podstawową wadą: jest tak rzadka, że spływa z twarzy; co ją w praktyce dyskwalifikuje, bo jak ma działać 10 minut skoro nie utrzymuje się nawet chwili ?
Poza tym ma przyjemny, relaksujący zapach i tak ją przede wszystkim wykorzystałam - bo jeśli chodzi o obiecane właściwości pielęgnacyjne do spodziewałam się więcej. Po zmyciu skóra jest przyjemnie mięciutka, ale jeśli nie nałożyłabym kremu, zaczyna ściągać ponownie przed upływem pół godziny ... a liczyłam właśnie na to głębokie nawilżenie naskórka, którego niestety nie dane mi było doświadczyć ... Słowem, natychmiastowe efekty są mierne, a do badania długofalowych raczej nie będę miała cierpliwości ...

Zużyłam 1 tubę