Lirene Dermoprogram, Ideale, Glam & Matt Duo Effect (Fluid matująco - rozświetlający do twarzy)

Duo Effect - fluid o podwójnym działaniu. Matuje dzięki systemowi pigmentów nowej generacji, które rozpraszają i odbijają światło od powierzchni skóry. Rozświetla sprawiając, że cera wygląda świeżo i promiennie, bez efektu błyszczenia.
Spektakularne rezultaty - nieskazitelna twarz w każdym świetle.

fluidy
rozświetlające, matujące
Krycie
średnie
w buteleczce, z pompką

Wcale nie Ideale

Niestety,podkład nie daje żadnego efektu matu. Strasznie wyświeca cerę oraz podkreśla rozszerzone pory. Szybko się ściera,więc nie jest długotrwały. Tworzy papkę na twarzy.

Lirene

kupiłam ten podkład nie mając zamiaru nawet kupować w tym dniu kosmetyków do makijażu był przeceniony coś na około 12 zł postanowiłam przetestować i muszę przyznać że jestem pozytywnie zaskoczona podkład Ładnie wyrównuje koloryt skóry dobrze matuje długo się utrzymuje jest bardzo bardzo wydajny mam wrażenie że nie ma końca niestety podkreśla Przesuszoną skórę zdecyduj wanie Wart tych wydanych 12 zł niestety bardzo krótka data ważności sześć miesięcy od otwarcia. Po czasie i przetestowaniu innych podkładów zauważyłam ze ciemnieje

Bardzo miłe zaskoczenie

Kupiłam po namowie koleżanki i...bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Używałam wielu podkładów z wyższych półek jak Dior, Smashbox, Becca, Lancome, Too Faced itd. więc wiele nie oczekiwałam po podkładzie z niższej półki. A tu takie zaskoczenie - podkład dobrze nakłada się na twarz (używam bb), ładnie wtapia się w skórę, nie waży się. Dobrze współgra z innymi kosmetykami tzn z kremem-bazą, pudrem, brązerem, różem. Nie zmienia koloru w ciągu dnia. Schodzi równomiernie. Ładnie matuje jednocześnie lekko rozświetlając. Trwałość nawet dobra.

Jak zrobić makijaż Modern Marilyn

oj nie

Jestem w szoku, że jako fanka idealnie matowej twarzy kupiłam podkład rozświetlający, ale mała sroczka się we mnie odezwała. Zaciekawiła mnie też ta obietnica Mat&Glam czyli, że jak to ma niby wyjść?

Posiadam odcień 03 beżowy (najciemniejszy jaki znalazłam, były też 2 .jaśniejsze). Kolor dla osoby opalonej tak całkiem sporo. Niestety trochę wpada w róż jak dla mnie, ale powiedzmy, że to neutralna tonacja, bo ja jestem typowo żółta. Natomiast odcienie są ogólnie dosyć ciemne. Normalnie gdy nie jestem opalona, to odcien 01 byłby dla mnie sporo za ciemny.
Podkład ma fajna szklaną buteleczkę z pompką. Jego kontestacja jest taka w sam raz. Lekki, płynny ale nie spływa z dłoni. Wygodnie sie nakłada jajeczkiem z Rossmana i palcami. Krycie jest średnie. Efekt- straszny. Podkład ma mokre wykończenie, czyli się błyszczy a do tego ma złoty brokat, czyli podwójny błysk. Wow. Nie spodziewałam się takiej ilości błysku. To tego moja szalejąca strefa T i armagedon. Ale gdy się po przypudruje to trzyma sie całkiem dobrze, tzn na taki mój wolny dzień, gdzie nie muszę wyglądać perfect jest całkiem w porządku. Nie ściera się jakoś bardzo, ale wiadomo, że muszę dopudrowywać.
Nie zapycha ani nic. Dla mnie sam nie pasuje przy mojej cerze. Nie obniżam mu tutaj gwiazdek za rozświetlenie, bo to ma robić, ale tu jest go za dużo, bo i mokre wykończenie i brokat. Mimo wszystko przy suchej czy normalnej cerze powinien być ok. U mnie natomiast zmieszany z Double Wear fajnie się spisuje
Cena ok.40 zł.

Nigdy więcej nie kupię.

Podkład ten dostałam od mamy, ponieważ nie pasował jej kolor. Niestety, niewiele z niego było pożytku. Podkład całkowicie nie matuje, skóra świeci się zaraz po nałożeniu, jest bardzo rzadki, mało wydajny, w dodatku kosztuje za dużo, patrząc na to jaka jest jego jakość. Zdecydowanie nie polecam dla skóry mieszanej.

Bez rewelacji

Za taką cenę oczekiwałam czegoś lepszego. Podkład ma odpowiednią konsystencję, stapia się ze skórą, jednak nie daje pełnego krycia, a także nie matowi na długo.

nigdy nie można mieć dwóch rzeczy naraz

Albo glam albo matt. Nie można mieć dwóch rzeczy na raz - nie inaczej jest w tym przypadku.

+zaskakująco dobre krycie. Nakładałam go gąbeczką RT. Podkład bez problemu zakrywa zaczerwieniania i małe krostki. Nie poradzi sobie z nasilonym trądzikiem, ale większość kobiet powinna być z niego zadowolona,
+ skóra po użyciu jest jednolita i gładka,
+ jeżeli chodzi o efekt glam&matt - podkład daje zwyczajny efekt - glam jest za mocny, aby wyjść z nim do ludzi, konieczne jest przypudrowanie,
+trwałość niestety nie jest mocną stroną tego produktu, ponieważ bez przypudrowania znika w tempie ekspresowym,
+ dla utrzymania trwałości konieczne jest przypudrowanie, a to w dużej mierze daje efekt matu, a nie glam,
+opakowanie za to jest bardzo fajne - trwałe, napisy się nie ścierają, pompka zupełnie się nie zacina. Może nie ma luksusowego wyglądu, ale na pewno łądnie wygląda na toaletce i w kosmetyczce.
+wydajność - na cała twarz wystarczą dwie lub maksymalnie trzy pompki. Wydajność zależy od częstotliwości stosowania, ale dla mnie to zazwyczaj około czterech miesięcy prawie codziennego stosowania,
+ ma tylko dwa kolory, to raczej minus. Kolor jasny na pewno nie posłuży osobom bardzo bladym, ale większość polskich karnacji się w nim odnajdzie. Minimalnie ciemnieje, ale to bardzo bardzo minimalnie,
+ ma kwiatowy zapach, ale nie jest nachalny,

Generalnie produkt nie jest, aż tak zły, ale w tej cenie można mieć nieco lepsze, bardziej sprecyzowane, produkty.

Używam tego produktu od: cztery miesiące

O dziwo dobry

Firmę Lirene dotychczas kojarzyłam z kosmetykami pielęgnacyjnymi i pewnie nigdy bym nie kupiła gdyby nie przypadek. Po chorobie popękały mi naczynka na twarzy a tu nagle Ważne Wyjście. Zazwyczaj nie używam podkładów na codzień i jedyne co znalazłam w kosmetyczce to była próbka Glam&Matt odłożona na czarną godzinę. Kolor nie ten, ale za to bardzo ładnie pokrył co trzeba. Kupiłam więc odcień jasny (wcale nie jest bardzo jasny - mam w miarę jasną cerę ale o złotawym odcieniu a nie porcelanową) i przynajmniej w moim przypadku kolor okazał się strzałem w dziesiątkę. Jak na podkład konsystencja jest dość rzadka i trochę klejąca. Podkład dobrze się nakłada zarówno palcami jak i pędzlem. Mam cerę mieszaną, bez wyprysków. Podkład utrzymał się bez problemu przez cały dzień. Makijaż wyglądał naturalnie w świetle dziennym.

Plusy:
- cena
- kolor
- łatwość nakładania
- trwałość

Minusy:
- nie stwierdzono

Jak zużyję to pewnie jeszcze kupię. W porównaniu z konkurencją (Max Factor i Revlon) produkt wypadł na plus.

Używam tego produktu od: 1 tydzień
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Dobry

Mialam ten podklad jakis rok temu w lato i spisywal sie przyzwoicie. Mam cere normalna w strone suchej i lekko widoczne sa popekane naczynka. Podklad idealnie pokrywal wszelkie niedoskonalosci i przebarwienia . Odcien 02 Natutalny byl idealnym dla mnie odcieniem .
Plusy;
nawilzal
nie splywal z twarzy
nie scieral sie
trwalosc ok 8-10 godzin
naturalny efekt bez efektu maski
minusy - brak

Używam tego produktu od: pol roku
Ilość zużytych opakowań: 1 cale

tragedii nie ma, ale wielkiej rewelacji też nie

Drugi z podkładów Lirene, który okazał się dla mnie dobry co wyjątkowo mnie zdziwiło, bo ja naprawdę nie przepadam za tą marką i tak z sama z siebie napewno nic od niej już nie kupię. Do rzeczy: używam najjaśniejszego odcienia 01 Jasny i może on wcale taki super jasny nie jest, ale też napewno nie ciemny. Moja karnacja jest jasna, choć nie alabastrowa i dla takiej ten kolor jest w sam raz. Nie odznacza się nic a nic. Bez problemu da się ten podkład nałożyć i pędzlem i palcami, bo wtapia się w cerę i jest na niej niewidoczny. Matuje, choć nie jest to super mat, mnie jednak on wystarczy, bo nie ma nic gorszego niż cera zmatowiona tak bardzo, że przypomina maskę! Rozświetlenie jest bardzo delikatna i przede wszystkim naturalne, bo tu nie ma żadnych ohydnych drobinek. To nie będzie jednak dobra propozycja dla tych z was, które mają wypryski, bo podkład słabo kryje, co dla mnie jest plusem. Nie potrzebne mi mocne krycie, a tylko wyrównanie kolorytu i to właśnie on robi.
Jest tylko jedna wada, a mianowicie słaba trwałość. U mnie każdy podkład trzyma się do wieczora,a ten niestety nie. We wczesnowiosenny dzień, gdy na dworze jeszcze nie było zbyt ciepło podkład niby się trzymał, ale wieczorem przy makijażu były już tylko jego resztki. Uznaję to za wielką wadę, bo nie mam czasu poprawiać make upu w czasie dnia i żądam, aby podkład był długotrwały!! Tak czy inaczej to dobry fluid, ale do rewelacji mu brakuje stąd daje cztery gwiazdki z minusem.

Dobre krycie, fajna konsystencja ale szału nie ma

Mam cerę bardzo wrażliwą i suchą, kupiłam produkt na promocji w Rossmanie
Plusy:
+bardzo przyjemna konsystencja
+nie podkreśla suchych skórek
+nie uczula, nie wyskakują po nim "niespodzianki"
+nie zapycha porów

Minusy
-napewno nie jest to podkład matujący
-nie trzyma się zbyt długo, u mnie sprawdza się po nałożeniu pudru sypkiego a i tak w ciągu dnia trzeba go poprawić
-cena zbyt wysoka w standardowej ofercie co do jakości

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Bardzo średni

Kupiłam kilka miesięcy temu w promocji, niestety produkt nie do końca spełnia to co opisuje producent, lekko nawilża, rozświetla cerę i owszem koryguje drobne niedoskonałości, jednak kompletnie nie matuje, wręcz przeciwnie, już po ok. dwóch godzinkach skóra się błyszczy.
Zaletą jest to, że nie uczula ale czy to zaleta czy warunek konieczny kosmetyku?
Używam ale ideałem nie jest

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jestem w trakcie - zużyłam 3/4