L'biotica, Biovax NutriQuick, Dwufazowa odżywka bez spłukiwania do włosów suchych i zniszczonych

Komponenty odżywki mieszają się tuż przed nałożeniem na włosy, przez co zachowana zostaje integralność składników aktywnych. Dzięki lekkiej formule odżywka bez spłukiwania ie obciąża włosów.
- Witaminy i minerały – regulują i wspomagają prawidłowy przebieg procesu odżywiania włosów. Wzmacniają włókna, dodając im sprężystości, siły oraz witalności. Poprawiają rozczesywanie włosów i ułatwiają ich układanie.
- Lipidy – pełnią funkcję ochronną, uzupełniając niedobory w cemencie międzykomórkowym. Go uszczelniają, dzięki czemu włos staje się bardziej odporny na działanie zabiegów fryzjerskich i wysokiej temperatury. Wygładzają włosy, zmniejszają ich porowatość, nadają im przyjemnej miękkości.
- Proteiny – wypełniają ubytki we włóknach włosowych, reperując i wzmacniając ich strukturę. Zmniejszają łamliwość i skłonność do rozdwajania. Nadają piękny, zdrowy połysk.
- Cukry – dostarczają komórkom włosów substancji energetycznych, wiążą wodę w keratynie, ograniczając jej migrację i odparowywanie, utrzymując optymalny poziom nawilżenia.
Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy – właściwościach odmładzających i rewitalizujących. Wiąże wodę na powierzchni włosa oraz w jego głębszych warstwach. Kwas hialuronowy, osadzony na krzemowym nośniku, zagnieżdża się w strukturze włókien, wspomagając intensywne i długotrwałe nawilżenie.

Bardzo dobra

Odżywka bez spłukiwania a ja lubię takie rozwiązania. Przyjemny zapach i ładna plastikowa butelka. Produkt bardzo wydajny. Nałożony na mokro ułatwia rozczesywanie. Nawilża i odżywia. Jestem na tak.

Szału nie ma

To moja druga odżywka bez spłukiwania tej firmy, pierwszą i jak na razie bezkonkurencyjną jest ta z trzema olejami. Ta ma niezbyt przyjemny (przynajmniej dla mnie) zapach, wydaje mi się że czasami puszy moje kręcone włosy a czasami je oblepia i zbija w strąki. Ogólnie rzecz biorąc, krzywdy mi nie zrobiła ale nie wpłynęła jakiś szczególnie dobrze na moją "szopę" :D

Jest dobra

Odżywka rzeczywiście nieźle nawilża włosy, łatwiej się po niej rozczesują. Ma ładny zapach i jest lekka, nie obciąża włosów. Nie jest jakimś szałowym produktem, ale myślę że jeszcze kiedyś się na nią skuszę.

dobry kosmetyk - nie żałuję zakupu

Od jakiegoś czasu mam problem z przesuszaniem i wypadaniem włosów, więc często przed rozczesywaniem używam odżywek w sprayu (są lekkie). Miałam już różne. Jak do tej pory, ta jest najlepsza. Nie twierdzę, że idealna, bo nie widzę spektakularnych efektów "intensywnego nawilżenia i regeneracji włosów", jak zapewania producent. Niemniej jednak, lepsza niż tego typu produkty od Pantene.

Do KWC sporo jej brakuje

Nie jest taka zła, choć na kolana na rzuca.
Zastosowana na mokre włosy z pewnością ułatwia rozczesywanie, a włosy są miękkie w dotyku.

Jednak nie daje efektów, na jakie liczyłam
- nie wygładza struktury włosa
- nie zapewnia blasku
- niedostatecznie nawilża suche włosy
- włosy są wprawdzie miękkie w dotyku, ale wyglądają jakoś tak ... sztywno
- dodatkowy minus to bardzo niewygodne w używaniu opakowanie

Gdyby nie nadający połysk szampon (Alterna), moje włosy byłyby matowe (tak było, gdy stosowałam odżywkę przy szamponie Radicala)

Na moich włosach (krótkich) zauważyłam jednak ciekawy i nawet pożądany dla niektórych efekt uboczny przy stosowaniu tej odżywki - PODNOSI WŁOSY U NASADY!! Naprawdę!:)
Po użyciu jej na mokre włosy i po wysuszeniu suszarką włosy są uniesione i wyglądają, jakby było ich znacznie więcej:) Ale co z tego, skoro nadal się puszą:(

Na suche włosy jej nie stosuję.

Co do zapachu, który zebrał w recenzjach wiele plusów, mnie drażni.

Cena: nie jest zbyt wysoka, poza tym odżywka często bywa w promocji (ja kupiłam ją w hebe za bodajże 11 zł.

Jest wydajna; używam jej od dwóch miesięcy i jeszcze sporo zostało. Ale nie stosuję po każdym myciu (co dwa dni), używam na zmianę z czekoladowa maską Kallosa (efekty po masce lepsze).

Zużyję ją do końca, ale nie kupię więcej. Być może zaszaleję:) i kupię Caviar Alterny (kosmicznie droga jak na odżywkę), a nawet jeśli nie Alternę, to z pewnością nie Biovax.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

nieporęczne opakowanie

Odżywka jest całkiem całkiem. Mam gęstą czuprynę i dosyć długą.Włosy świetnie się po niej rozczesują ,raczej też nie obciąża włosów.Połysku nie zauważyłam.Ma nienachalny zapach.Jednak opakowanie bardzo żle się trzyma w ręce ,porostu mi nie pasuje i irytuje mnie to.

Ilość zużytych opakowań: dwa

Bardzo dobra odżywka

Zdecydowanie dobry produkt. Włosy po nim łatwo się rozczesują, są gładkie ale nie przylizane, miękkie i pięknie pachną.
Zalety:
+ włosy łatwo się rozczesują, są miękkie i przyjemne w dotyku, błyszczą się i zdrowo wyglądają
+ efekt długo się utrzymuje na włosach
+ zapach
+ łatwa aplikacja

Wady:
- nie radzę stosować go na suche włosy, u mnie włosy szybciej się przetłuszczały

U mnie zniszczone włosy są mniej widoczne, choć efekt nie jest taki jak po używaniu maski z tej samej serii :) Odżywka ta to świetne uzupełnienie pielęgnacji włosów po umyciu.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Polecam!

Miałam ostanio problem ze skórą głowy i używałam szamponów leczniczych, które bardzo wysuszyły moje włosy. Szukałam ratunku, jak odżywić i uratować przesuszone nie tylko końcówki. Ta odżywka mnie uratowała! Wygładziła strukturę włosa i nadała im piękny blask! Wreszcie włosy wyglądaję zdrowo, są mocne i lśniące. Co najważniejsze, odżywka nie obciąża ich i nie przetłuszcza.
Po długich poszukiwaniach znalazłam produkt idealny !

Używam tego produktu od: półtorej miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 duże

SWIETNA!!!

Najlepsza odzywka bez splukiwania dostepna na rynku!Wlosy maja po niej piekny polysk i widocznie sie wzmacniaja. Zazwyczaj mialam problem ze sklejaniem sie wlosow po odzywkach - tutaj, przy odpowiednim dozowaniu (odpowiedniej ilosci), problemu brak. Mam wlosy normalne, wiec przy suchych na pewno mozna sobie pozwolic na nakladanie wiekszej ilosci. Duzym plusem jest przejrzysty opis skladnikow w formie piramidy. Dodatkowe dwa plusy za strone estetyczna - opakowanie jest bardzo ladne i zapach kosmetyku dlugo utrzymuje sie na wlosach. Mimo bycia wyjatkowo wybrednym osobnikiem - stawiam mocną 5! i polecam :)

Używam tego produktu od: ponad miesiac
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie, duze