L'biotica, Biovax NutriQuick, Dwufazowa odżywka bez spłukiwania do osłabionych włosów z proteinami mlecznymi

Nowa odżywka bez spłukiwania Biovax powstała w wyniku intensywnych prac laboratoryjnych, których celem było osiągnięcie unikalnej synergii dwóch kluczowych dla kondycji włosów działań: odżywiania i pielęgnacji, zamkniętych w dwufazowej formule. Komponenty odżywki mieszają się tuż przed nałożeniem na włosy, przez co zachowana zostaje integralność składników aktywnych. Dzięki lekkiej formule odżywka bez spłukiwania BiovaxŸ nie obciąża włosów.
Włosy, aby prawidłowo funkcjonować, potrzebują odpowiednich substancji odżywczych dostarczanych we właściwych proporcjach. Odżywianie włosów warto wspomagać stałą zewnętrzną suplementacją. Wnikliwa analiza budowy i fizjologii włosów pozwoliła opracować Piramidę NutriQuick - Zrównoważoną Dietę Włosa zawierającą kompleksowy zestaw Witamin i Minerałów, Lipidów, Protein oraz Cukrów, niezbędnych dla prawidłowego odżywienia włosów, zachowania ich zdrowia i dobrej kondycji.
Witaminy i minerały (zawartość 752µg/200ml odżywki) - A, D, E, C, B1, B2, B6, B12, B17, pantenol, niacyna, kwas foliowy, inozytol, siarka, krzem, potas, magnez, wapń, żelazo, fosfor, mangan - regulują i wspomagają prawidłowy przebieg procesu odżywiania włosów. Wzmacniają włókna, dodając im sprężystości, siły oraz witalności. Poprawiają rozczesywanie włosów i ułatwiają ich układanie.
Lipidy (zawartość 511µg/200ml odżywki) – w postaci kwasów omega 6 i 9 zawartych w drogocennym oleju z pestek moreli – pełnią funkcję ochronną, uzupełniając niedobory w cemencie międzykomórkowym. Skutecznie go uszczelniają, dzięki czemu włos staje się bardziej odporny na niszczące działanie zabiegów fryzjerskich i wysokiej temperatury. Wygładzają włosy, zmniejszają ich porowatość, nadają im przyjemnej miękkości.
Proteiny (zawartość 64µg/200ml odżywki) – naturalny kolagen oraz białka i aminokwasy z mleczka pszczelego właściwe dla budowy chemicznej włosa – wypełniają ubytki we włóknach włosowych, reperując i wzmacniając ich strukturę. Zmniejszają łamliwość i skłonność do rozdwajania. Nadają piękny, zdrowy połysk.
Cukry (zawartość 49µg/200ml odżywki) –w postaci glukozy i fruktozy pochodzące z mleczka pszczelego – dostarczają komórkom włosów substancji energetycznych, wiążą wodę w keratynie, ograniczając jej migrację i odparowywanie, utrzymując optymalny poziom nawilżenia.
Laktoza, disacharyd pozyskiwany z mleka, posiada silne właściwości przyciągania, wiązania i magazynowania wody, zapewniając odpowiedni poziom nawilżenia włosów i skóry głowy. Z łatwością wiąże się z keratyną, dzięki czemu zapobiega rozdwajaniu się końcówek i uszkodzeniom łodygi włosa. Zawarta w fazie pielęgnacji, pozwoli w pełni wydobyć piękno, powab i zmysłowość osłabionych włosów.

dziwne to

Zalety :
- dodaje objętości słabym włosom
- pogrubia każdy włos
- włosy trochę odbijają od skóry głowy
- cena przystępna

Wady:
- skleja włosy
- uniemożliwia rozczesywanie
- napusza
- uwydatnia suche końcówki
- nieporęczna butelka wymykająca się z ręki z hukiem na podłogę za każdym razem
- włosy są twarde, jakby miały się pokruszyć zaraz i odstają
- w żaden sposób nie ułatwia układania, nie można ich ujarzmić
- włosy są matowe tam gdzie je popsikałam

Zdziwiłam się już po 1 użyciu, bo moje tłuste, zwykle przyklapnięte i coenkie włosy zrobiły się suche i napuszone. Powiększyła sie objętość fryzury , ale włosy zrobiły sie twarde i jakby umoczone w cukrze - poczytałam i tam jest własnie cukier, więc sprawa się wyjaśniła. Cukier ten jednak nijak nie odżywia włosów , wrecz uwydatnia suche i rozdwojone końcówki . Dziewczyny które chcą mieć lśniące i lejące włosy niech nie kupują .

Używam tego produktu od: 1 m-ca
Ilość zużytych opakowań: 1 op

Umiar bardzo pożądany.

Odżywkę Biovax kupiłam pod koniec zeszłego roku na bardzo przyjemnej promocji w Super Pharm. Kosmetyki do włosów tej marki bardzo lubię i mam do nich zaufanie, maski Biovax zawsze dobrze sprawdzają się na mojej głowie, więc liczyłam, że i dwufazowy psikacz da radę. Nie pomyliłam się.

* Moje włosy: długie, lekko kręcone, ciężkie i grube. Ostatnio zaczynam czuć, że jest ich nawet ciut za wiele, więc planuję lekko je przetrzebić. :) Raczej suche, muszę dbać zwłaszcza o siepiące się końcówki. Nierzadko mam problem z rozczesaniem i głównie z tą myślą kupiłam tę odżywkę.
* Produkt jest dwufazowy, a więc należy ze sobą zmieszać dwie warstwy płynu przed użyciem. Nie ma z tym problemu, część niebieska i biała szybko się łączą, tworząc całość. Biovax rozpylany jest przez atomizer, psika strumieniem równym, dosyć porządnym. Ja po tym, jak przeanalizowałam możliwości odżywki od pierwszego użycia spryskuję włosy z umiarem, skupiając się głównie na ich dolnej części. Dlaczego tak? O tym za moment. Słówko jeszcze o zapachu, który porwał mnie za serce. Fantastyczny, słodko-mleczno-kremowy aromacik bardzo przypadł mi do gustu. Plusem jest fakt, że odżywka nie wymaga spłukiwania, a więc oszczędza nam czas.
* Odżywka świetnie wspomaga mnie w rozczesywaniu moich grubych kudłów. Spora to dla mnie ulga i duże ułatwienie, kiedy nie muszę wyszarpywać szczotki z włosów, więc to pierwsze, czym odżywka mnie zachwyciła. Drugi mocny jej punkt to fakt, że Biovax cudownie zmiękcza i ujarzmia kosmyki. Po jej zastosowaniu są bardzo gładkie, milutkie w dotyku, a i wyglądają całkiem zdrowo. Czy odbudowała ona osłabione włosy? Przyznam, że są one ostatnio nieco silniejsze, jak wspomniałam wyglądają dobrze, ale czy zaryzykuję stwierdzenie, że to ta odżywka jest tego sprawcą w całości? Myślę, że nie. I tak robi bardzo wiele i stąd moja wysoka ocena.
* Wrócę jeszcze do kwestii tego, ile odżywki nakładać na włosy. Ja doszłam po dość krótkim czasie do wniosku, że wskazany w jej przypadku jest umiar. Zazwyczaj nie przejmuję się obciążaniem i klapnięciem fryzury, nie mam też tendencji do tłuszczenia, a mimo wszystko odżywka ze względu na swoją silnie odżywczą formułę zdołała pociągnąć moje pukle za mocno w dół. Włosy cienkie, z tendencją do utraty świeżości i objętości ostrzegam - Biovax może obciążyć! Dlatego też staram się nie nakładać za wiele odżywki i wszystko gra.
* Opakowanie to zgrabna, plastikowa butelka. Nie jest do końca przezroczysta, ale widać przez nią wyraźnie dwie oddzielne warstwy produktu. Jest matowa, a więc dobrze leży w dłoni. Atomizer jest sprawny, działa lekko, nie zacinając się i nie kapiąc. Dodatkowo buteleczka zapakowana była jeszcze w tekturowy kartonik.
* Ponieważ nie wylewam kosmetyku na głowę litrami to wypadł on przyzwoicie, jeśli chodzi o wydajność. Stosowałam go po każdym umyciu, a myję włosy co 2-3 dni i po dwóch miesiącach byłam dopiero w połowie.
* Kupiłam ten produkt w promocji za jakieś 17 złotych, a więc jego regularna cena może być ciut wyższa. Ogólnie kosmetyki Biovax nie nalezą do tych, których ceny można nazwać groszowymi, ale ja chętnie w nie inwestuję.

Po raz kolejny Biovax mnie nie zawiódł. Ta odżywka to jedna z najlepszych, jakie testowałam w przeciągu ostatnich miesięcy. Lubię ją za to, że robi to, na czym mi najbardziej zależy - ułatwia rozczesywanie, wygładza, nie tworzy z włosów siana. Dla grubych, kręconych włosów - jak najbardziej. Dla innych pewnie też, ale pamiętajcie, jakie jest słowo klucz - Umiar. :)

Używam tego produktu od: Ok. 2,5 miesiąca.
Ilość zużytych opakowań: Pierwsze w trakcie.

warte polecenia

Odkryłam tą odżywkę, buszując w drogerii i akurat natknęłam się na promocję. Postanowiłam spróbować i nie żałuję. Odżywka-co jest dla mnie istotne, ma cudowny zapach. Końcówki ,które do tej pory były przesuszone, sztywne i ogólnie brzydkie, stały się wygładzone i poskromione :) Głównym moim problemem było to,że włosy po rozjaśnianiu stały się cienkie, łamliwe i okropnie wypadały. Już po kilku zastosowaniach odżywki zauważyłam ogromną różnice! Ilość wyadanych włosów zmniejszyła się o 80% ! jestem przeszczęśliwa, bo wypadające włosy były dla mnie prawdziwą traumą.

Używam tego produktu od: październik 2014

Botox na włosy Lucyny

Specyficzny produkt.

Długo zastanawiałam się jaką ocenę wystawić tej odżywce.
Tak więc odżywkę kupiłam, bo starą wersję wspominam bardzo mile , byłam p e w n a, że i tak będzie w tym przypadku. Lekko się rozczarowałam.

Po pierwszym użyciu strasznie obciążyła mi włosy.Użyłam je na włosy suche, które po zastosowaniu Były ciężkie, nieprzyjemne w dotyku, kleiły się. Zdziwiło mnie to, bo przecież psiknęłam dosłownie dwa razy.
Następnym razem było lepiej. Psiknęłam z maksymalnej odległosci i dokładnie rozczesałam - włosy były miękkie, ładnie się układały, końcówki były bardzo przyjemne w dotyku. Włosy wyglądały po niej ładnie, zdrowo.

Odżywka ma więc tendencję do obciążania włosów, co u mnie rzadko się zdarza, gdyż włosów mam naprawdę dużo. Butelka jest niewygodna, zwyczajnie wypada mi z dłoni! Do samego atomizera również mam zastrzeżenia - nie jest tak, jak w przypadku innych tego typu produktów - nie rozpyla odżywki delikatnie, w postaci lekkiej mgiełki, która delikatnie osiada na włosach. Jest to raczej "konkretny psik", który być może powoduje to obciążenie.

Odżywka nabłyszcza włosy, pomaga je rozczesać, myślę też, że pomaga zabezpieczyć pasma i chroni końcówki. Włosy po zastosowaniu pięknie pachną.
Jest tania i wydajna.Dla mnie jednak dość dziwna, raz jest fajnie, innym razem nie.

Szkoda, ale może po prostu do moich włosów się nie nadaje.

odżywka jest rewelacyjna! po wielu przygodach z różnymi odżywkami moje włosy wreszcie odzyskały blas

po wielu zabiegach m.in.rozjaśnianie, farbowanie, rpostowanie itp. moje wlosy były w opłakanym stanie. Od kiedy zaczęłam używać odżywki BIOVAX moje włosy nareszcie nabrały pożądanego wygłądu
a to największe plusy:
cena do jakości
-sposób dozowania
-zapach
-efekty po stosowaniu
minusów nie zauważyłam:)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1go

Bardzo dobra

Odżywka bez spłukiwania, czyli produkt który z założenia ma mi pomóc z rozczesywaniem włosów, odpowiednim odżywieniem ich i zabezpieczeniem przed dalszą pracą na włosach. Produkt Biovaxu nienacznie pomaga w rozczesywaniu czy zabezpieczaniu, jednak w moim przypadku świetnie odżywia włosy. Są one bardziej gładkie i lsniące, niż bez użycia owego produktu. Odżywka ma miły dla mnie, mleczny zapach. Jest jednak nieco mało wydajna, z powodu atomizera psikającego na mały obszar szybko można ją zużyć.

Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie 200 ml