Aqua Allegoria Lilia Bella

Aqua Allegoria Lilia Bella

Wiosenny zapach bzu, lilii ogrodowej, róży i jaśminu.

Nuta głowy - zielone nuty

Nuta serca - konwalia, bez

Nuta bazowa - róża, jaśmin

Cena: W Sephorze ok. 330 zł / 125 ml

cóż, liryczne konwaliowy :)

Maria Pawlikowska Jasnorzewska „odkryła”, że w konwalii jest alkaloid: majolina. W związku z tym, że jest ich zapach zbyt piękny, można konwalie wąchać tylko przez chwilę. Niuch i już. Poetka nazwała to piękno „natarczywym rajem”. I stwierdziła, że w miłości też musi być majolina… Dla mnie konwalie to symbol miłości. AA Lilia Bella zaleca się używać w stanie permanentnego zakochania :) I nie bać się – nie truje, nie uzależnia, nie zniewala na zawsze. Ale zanurzyć nos w bukiet konwalii… Każdy ma taki odruch.

Ilość zużytych opakowań: około 50 ml

Kwiaciarnia, nie kobieca magia.

Zapach typu Demeter - jedna nuta, jednostajny, nie rozwija się. Dla mnie pachnie tanio. Nie powiedziałabym, ze to perfumy za ponad 200 zł. Początek trochę za mocny, totalna kwiaciarnia, właśnie ten zapach uderza mnie w nozdrza, gdy wchodzę do kwiaciarni. Potem jest lepiej, za to osiada blisko skóry i na próżno szukać reakcji otoczenia :p Trwałość średnia. Ok. 4 godz u mnie. Taki zapach mogę rozpylać w łazience czy samochodzie, ale jako kobieta absolutnie nie chcę tak pachnieć.

Używam tego produktu od: kilka dni

tylko konwalie

To moja pierwsza Aqua Allegoria . Nietety bardzo się rozczarowałam . Zapach jak z kiosku ruchu za 5 złotych , rownie dobrze tak samo mógłby pachnieć Demeter .Dałam takie porównanie , ponieważ zapach jest bardzo jednorodny , nic innego tylko konwalie , takie prostackie . Początek bardzo mocny , intensywny , konwaliowy , nic innego nie chce się przebić . Po kilkunastu minutach , troche lepiej , czyli mniej intensywnie . Im bardziej zapach słabnie , tym robi się ładniejszy . Ale nic innego oprócz konwali nie wyczuwam .
Trwałość dobra , 6 godzin .
Buteleczki Aqua Allegorii wszystkie piękne .
Nadal będę testować inne allegorie , może kiedyś znajde na tyle ładną wode żeby kupić całą butle .

Używam tego produktu od: od miesiaca

wrastające włoski

Ajax Floral Fiesta :kwasny:

No dosłownie, rozpyliłam i poczułam proszek do szorowania :mur: Może gdyby nie pomysł producentów środków czystości na uprzyjemnienie korzystania z ich wytworów poprzez ich uperfumienie to Lilia bella by mi sie spodobała. Ale skojarzenie jest nie do zwalczenia - zimny, ostry zapach konwaliowego proszku, którym myję wannę :mur: A perfum nie używam po to, aby myslą przenieść sie do sobotnich porządków :cojest:

Używam tego produktu od: kilku dni

najlepsze

pamiętam jak tata przywiózł mi je z zagranicy.zapach jest prześliczny.miałam jeszcze o zapachu pomarańczy ale był nie tyle kwaśny co wręcz gorzki.ten jest subtelny,ale jednocześnie wyrazisty.podoba się nie tylko mnie ale wszystkim wokół.pamiętam jak koleżanka po kilku godzinach w szkole stwierdziła,że pachnie jej konwaliami,więc jak dla mnie zapach jest bardzo trwały.niestety nie widziałam ich w żadnej krakowskiej perfumerii w której byłam.nie wiem czy przestali je produkować czy po prostu nie ma ich w polsce

Używam tego produktu od:kilku lat
Ilość zużytych opakowań:cały czas w trakcie pierwszego

doskonale

perfumy przepiekne.zawsze uwielbialam zapach konwalii i mam go w butelce.zakochalam sie od razu w tej wodzie i juz drugi raz kupilam 125 ml. zapach dlugo sie trzyma-praktycznie przez caly dzien i nieprawda, ze po 3 minutach pachnie inaczej...czy cos tam
takiego ktos pisal wyzej. perfumy sa wiosna, sa majem zamknietym w przepieknej butelce...

Używam tego produktu od:2lat

szkoda....

Gdyby ten zapach caly cza byl taki jak pierwsze 3 minuty to byłoby bardzo dobrze:) Początek jest niesamowicie bzowo-konwaliowy. Wiosenny, romantyczny, piękny... :) Niestety juz po kilku chwilach pachnie jak duszący odswieżacz do toalet... W sumie szkoda, bo wiele sie po tym zapachu spodziewałam.

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: próbka

Nieskonczone cierpienie ;-)

Nastepna woda Aqua Allegoria, ktora nie przypadla mi do gustu (nie wiem, po co ja je jeszcze w ogole testuje ;-)) ).
Na mnie Lilia Bella rozwija sie jakos odwrotnie niz w nutach - najpierw, przez kilka-kilanascie minut sa bardzo ladne (choc jak dla mnie zbyt doslowne) konwalie, taka bardzo prosta woda konwaliowa, nie pozbawiona jednak uroku.
Potem na kilka chwil do konwalii dochodza inne kwiatki - nie zdazam jednak nacieszyc sie ich obecnoscia, bowiem wkrotce, BARDZO wkrotce, na pierwszy plan wysuwaja sie... nuty zielone (aaaaaaaa!!!). I te nuty zielone juz zostaja na stale, nie ma juz konwalii, nie ma bzu, nie ma rozy i jasminu, nie ma nic.
A ze moja skora bardzo, ale to BARDZO nie lubi nut zielonych, to przez reszte dnia chodze w Lilia Bella czujac sie jak gigantyczna, zielona lodyga i cierpiac nieskonczenie ;-)).

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: meczona probka

wiosna, i to calkiem polska

Nie wiedzialam, ze istnieja perfumy, ktore sa spelnieniem moich olfaktorycznych pragnien! Od zawsze uwielbiam konwalie i bez: rosly w ogrodku mojej babci. Szukalam od jakiegos czasu perfum o zapachu przede wszystkim konwaliowym (bo do bzu zniechecilam sie po probce Pur Desir de Lys Yvech Rocher) i pierwszy, na ktory trafilam to Diorissimo Diora. I choc Diorissimo jest doskonala kopia konwalii (porownywalam z prawdziwymi :)), to jednak bardziej odpowiada mi Lilia Bella, bo slodycz konwalii przelamana jest bzem wlasnie i nutami zielonymi. Po calym dniu noszenia Diorissimo czulam sie jakby oblepiona czysm slodkim. Przy Lilia Bella tego nie ma: jest bardziej "roslinna" i mniej slodka. Koncowe akordy na mojej skorze to wlasnie delikatnie zielone, roslinne nuty, jakby po scietych kwiatach.
Zapach zupelnie niemeczacy, srednio trwaly (jak wszystkie z serri AA), bardzo naturalny i delikatny i pachnacy dokladnie tak jak polskie ogrody w maju (wybaczcie ten patriotyczny akcent :) ).

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań:

Maj

Wiosna ach to Ty!
AA Lillia Bella urzeka aromatem białych kwiatów: bardzo mocno wyczuwalna konwalia, jaśmin i bez. Kojarzy się z wiosną. Nie wiem, czy mogłabym używać. Do wąchania zimą i jesienią świetna, przypomina o tym,że kiedyś znów będzie ciepło, będa kwitnąć kwiaty i drzewa. Może faktycznie zbyt dosłowna i może boleć od niej głowa ale ma sporo uroku.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: testy

Najladniejsze konwalie

Na tle innych zapachow konwaliowych ten wyroznia sie lekkoscia i naturalnoscia. Serio serio, to jedyna konwalia, ktora nie robi sie na mojej skorze kwasna - moze dlatego, ze po pierwszych chwilach lagodnie przechodzi w upajajacy zapach bzu (ktory tez jest nieporownanie ladniejszy i naturalniejszy niz np. chemiczny bez Yves Rocher). Trwalosc piekna, jak to zwykle biale kwiaty :) Z wielka przyjemnoscia bede wachac na innych, ale sama nie kupie - jakos nie moge sie przekonac do idei zbyt doslownych zapachow kwiatowych, jednak wole perfumy, ktore nie pachna jak jeden wielki bukiet :D Natomiast dla wielbicielek konwalii pozycja obowiazkowa :)
Buteleczka, jak u wszystkich Allegorii - sliczna :)

no nie moge:(

Flakon tradycyjny,ładny,szlachetny.

No nie moge przekonac sie do AA ,próbowalam ,przyrzekam:)
Zapach mnei drazni nawet po kilku godzinach ,nie rozwija sie w żadna strona jak śmierdzial na poczatku tak smierdzi na koncu.
Moze cos ze mna jest nie tak ?;)