Marion, Olejki orientalne `Nawilżenie włosów`

Marion, Olejki orientalne `Nawilżenie włosów`

Oleje zawarte w formule nawilżają włosy, zapobiegając ich puszeniu się.
Dzika róża- zwiększa elastyczność włosów, nadając im połysk.
Rozmaryn- zapobiega wypadaniu włosów oraz ich przesuszaniu.
Słodkie migdały - nawilżają włosy, sprawiając, że są miękkie i miłe w dotyku oraz chronią przed czynnikami zewnętrznymi.
Dzięki nim włosy są wygładzone i lśniące. Do włosów niezdyscyplinowanych i suchych. Kilka kropel produktu wystarczy, żeby włosy odzyskały naturalny i zdrowy wygląd.

Fajny produkt

Bardzo dobry produkt. Świetne wygładza końcówki włosów, przez co nie plączą się i nie rozdwajają. Jest to produkt bardzo wydajny, gdyż jednorazowo wystarczy jego niewielka ilość. Bardzo przyjemny zapach.

No niezbyt bym powiedziała

Olejek ma w składzie silikony, więc to raczej serum zabezpieczające końcówki. Właściwie to moje włosy nie odczuły różnicy - ich stan nie poprawił się ani nie pogorszył. Takie nic. Jedyne co jest na plus to błyszczenie się włosów, chociaż też nie jest to jakiś spektakularny błysk. Niby tanie, ale i tak szkoda na nie pieniędzy. Zapach spoko.

Wieloletni ulubieniec, ale..

Silikonowe serum na końcówki włosów, to swoistego rodzaju "must have" każdej włosomaniaczki. Zabezpiecza włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także je dyscyplinuje. Recenzowane serum od Mariona było moim ulubieńcem przez kilka lat, jednakże obecnie stosuję serum innej firmy. Co wpłynęło na zmianę serum? Zapraszam do recenzji.

Opakowanie niestety nie jest wybitne. Słabej jakości plastik, który najbardziej doskwiera w przypadku pompki - łatwo ją uszkodzić, zacina się podczas pracy. Nie mam zbyt wielkich pretensji o to, ponieważ serum kosztuje w granicach pięciu złotych, ale niesmak pozostaje. Szata graficzna przyjemna.

Wydajność pierwsza klasa. Jedna pompka w zupełności wystarczy, aby wygładzić włosy i "dopieścić" końcówki. Buteleczka takiego serum, przy codziennym stosowaniu, wystarcza na kilka miesięcy.

Skład stanowią w głównej mierze silikony i o nie właśnie chodzi. Dzięki nim włosy są odporniejsze na mechaniczne, a nawet w pewnym stopniu na termiczne uszkodzenia. W przypadku szamponów do włosów i odżywek do codziennego stosowania, silikony stanowią problem, ale w kwestii serum to atut.

"Olejek" od Mariona spełniał swoje zadanie znakomicie, zwłaszcza, że ma on dość lekką konsystencję i niezmiernie łatwo i równomiernie się rozprowadza na włosach. Dlaczego więc zdecydowałam się zmienić serum na inne? Okazało się że marka Marion testuje swoje kosmetyki na zwierzętach. Prawa zwierząt są dla mnie bardzo ważne i gdy mogę zamienić kosmetyk, na ten bardziej etyczny, to to robię bez zastanowienia.

Przyzwoite

-wygładza
-dyscypilnuje
-słodki zapach,który długo utrzymuje się na wlosach
-wygodna aplikacja
-wystarczy jeden klik
- delikatnie nawilza
-nadaje polysk
Cena zacheca do zakupu. Jest to średniej jakości serum, ale za tą cenę chyba nikt cudów nie oczekuje. Kiedy nie mamy za dużo pieniędzy to może się przydać na przetrwanie.

Podobny jak reszta

Olejki z tej serii różnią się zapachem i teoretycznie nieco składem ale działanie jest podobne. Ten jeżeli chodzi o zapach przypadł mi najbardziej do gustu. Olejku nie potrzeba dużo na długie i gęste włosy wystarczają dwie, góra trzy pompki i efekt jest idealny. Lekko nawilżają i sprawiają że włosy są bardziej lejące, dodatkowo mogą służyć do zabezpieczania końcówek ale nie robią tego w szczególnie spektakularnie udany sposób. Bardzo wydajny, miła konsystencja, jeszcze milsza cena.

Świetny:-)

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tym olejkiem! Olejek mnie zauroczył i na pewno będę go stale kupować. Jest bardzo wydajny - trzy kropelki wystarczają na długie włosy. Cudownie pachnie ale przede wszystkim pięknie nabłyszcza i wygładza włosy. Stosowany na mokre ułatwia rozczesywanie, włosy stają się śliskie i jakby rozdzielony każdy osobno. Naprawdę godny polecenia olejek.

Moje włosy go lubią !

Jakiś czas temu, ze moje włosy wolą żeby po myciu zostawić je w spokoju, za to przed myciem, bardzo chętnie przyjmują różne produkty i ten jest jednym z listy. Nakładam go dosyć grubą warstwą na około godzinę przed myciem, głównie na końcówki. Łatwo się spłukuje, włosy są nawilżone, łatwo się rozczesują i układają. Nie obciąża ich. Plusem jest zapach, który baaardzo przypadł mi do gustu. Co do wydajności - jest średnia, ale to małe opakowanie, nie ma co liczyć, że posłuży nam na rok. Cena i dostępność jak najbardziej na plus. :)

Do codziennego użytku

Olejku na końcówki używam po każdym myciu włosów, a ten sprawdza się całkiem dobrze. Ma bardzo ładny zapach, gęstą konsystencję i dobrze rozprowadza się na włosach. Nie powalił mnie na kolana, ale do codziennej pielęgnacji nadaje się jak najbardziej.

ok

Najsłabszy z serii olejków Marion. Ładnie pachnie, ale to tyle. Nie zauważyłam specjalnego nawilżenia włosów, zapach niestety szybko się ulatnia. Lepiej kupić inne olejki z tej serii, np kokos i tamanu.

W małej ilości.

Olejek jest godny polecenia, wygładza końcówki, spaja je, nie puszą się. Jednak trzeba bardzo uważać, ponieważ ciut większa ilość może je obciążyć i zrobić tzw. strąki.

Konsystencja: gęsty olejek, taki jak powinien być, treściwy.

Działanie: stosowałam za każdym razem, wystarczyła jedna pompka, roztarta w dłoniach by pod wpływem ciepła lepiej wchłonęła się we włosy. Reszta, która mi została na dłoniach wędrowała na włosy w okolicy karku. Suszyłam suszarką jak zwykle. Po osuszeniu końcówki były miękkie, puszyste, jednocześnie ujarzmione. Należy jednak pamiętać, że zbyt duża ilość może działać na niekorzyść. Gdy nie wypracowałam swojej ilości, to zdarzały mi się wpadki z oklapniętą, ciężką fryzurą (pomimo, że produkt stosowałam na 1/3 długości).
Do tego produkt maksymalnie wydajny.

Zapach: przepięknie słodki! Migdały mocno dominują. Mogłyby być to dla mnie perfumy :)

Opakowanie: nie jest bardzo solidne, trzeba pilnować by stało w pionie, ponieważ może przeciekać.

Dobre serum silikonowe

Podczas wizyty w naturze skusiłam się na promocji na olejek Marion. Kupiłam dwie wersje - tą i pomarańczową, nie widzę między nimi znaczącej różnicy.
Olejek stosowałam między myciami, pare razy w tygodniu jako serum na końcówki i tak sprawdza się najlepiej.

Plusy:
+zapobiega rozdwajaniu się końcówek, dzięki regularnemu stosowaniu nie mam żadnych rozdwojonych końcówek
+wygładza i ułatwia rozczesywanie, zapobiega powstawaniu kołtunów
+dzięki niemu końcówki są sprężyste i 'mięsiste'
+oprócz silikonów ma w składzie także naturalne olejki
+przy oszczędnym stosowaniu nie obciąża włosów
+niska cena i bardzo dobra wydajność - jedno opakowanie wystarczyło ma na prawie rok
+przyjemny, słodki zapach, który długo utrzymuje się na włosach

Minusy:
-brzydkie opakowanie, nakrywka szybko pękła

Podsumowując olejek właściwie nie wad, polecam osobom szukającym dobrego kosmetyku silikonowego do ochrony końcówek.

Zakochałam się

Kupiłam ten olejek pod wpływem impulsu.... Chciałam coś na szybko i w miare taniego do moich włosów, gdyż skończył mi sie mój olejek z Goldwell.
Na dworze mrozy -20 °C wiec nie pozwole aby moje włosy na tym ucierpiały... Fundusze marne więc trzeba było pokombinować... No i do głowy przyszła mi marka Marion po tym jak zobaczyłam jej szafe na Wispolu.
Porozglądałam się troche, poczytałam i nie wiedziałam co wybrać tyle tam było specyfików do włosów.....
W końcu zdecydowałam sie na ten... Nawilżający z wyciągiem z migdałów i dzikiej róży.
Olejek znajduje się w małej, poręcznej i plastikowej buteleczce z dozownikiem. Olejek ma różową barwę... Po wyciśnięciu na dłoń kolor ten jest niewidoczny... Przybiera barwę bezbarwną;). Zapach.... Jezu zapach jest obłędy... Taki słodki ,landrynkowy... Dla mnie cudowny. Niestety na włosach dość słabo wyczuwalny.
Aplikacja u mnie wygląda tak: 1-2 pompki na mokre włosy lub jedna pompka na suche... Większą ilość na pewno spowodowała by u mnie efekt strąków. Włosy po użyciu olejku łatwiej sie rozczesują, lepiej układają, są bardziej wygładzone i zdyscyplinowane.
Efekt jest taki jaki chciałam i to za grosze. Polecam serdecznie.