Odżywka ekstraziołowa z biotyną do włosów tłustych i ze skłonnością do łupieżu (stara wersja)

Odżywka do spłukiwania, polecana do włosów tłustych dla osób o wrażliwej skórze, celem regeneracji oraz stymulacji wzrostu włosów. Odżywka przyspiesza porost włosów, pogrubia je, zmniejsza przetłuszczanie się, zwalcza lekkie postacie łupieżu, zapobiega nawrotom łupieżu. Nie zawiera substancji chemicznych o działaniu przeciwłupieżowym.

• Herbal Extract,
  • Fragrance (Parfum)**,
  • methyldibromoglutaronitrile,
  • Phenoxyethanol. (25.03.2008)

fajny śmierdziuszek

Odżywka ma specyficzny, apteczno-odpychający zapach. Konsystencja ja dla mnie zbyt wodnista, ale... po zastosowaniu włoski mają jakoś więcej energii, nie elektryzują się i ładnie się układają. Plus dla tego kosmetyku za ziołowy skład i fajne działanie.

Używam tego produktu od:1miesiac

średniawka...

Odżywka naturalna,leciutka,może być ale żadnych rewelacji...bardzo mało wydajna i włosy po niej plączą mi się nadal...żadnych efektów zmniejszenia przetłuszczania nie zauważyłam...jest ciężko dostępna-ja kupiłam przez internet,więc już jej ponownie chyba nie kupie...są dużo lepsze

Używam tego produktu od:pół roku

bardzo dobra

Pierwsze podejście do tej odżywki to totalna porażka, nie mogłam rozczesać po niej włosów i rzuciłam ja w kąt. Jednak patrząc jak cudownie działa na skórę głowy mojego brata, który miał łupież postanowiłam dać jej drugą szanse. Znalazłam na nią sposób. Przed myciem włosów dokładnie je rozczesuje, podczas mycia szamponem staram się ich nie splątać, potem nakładam odżywkę, delikatnie wcieram w skore głowy, rozczesuje na mokro i po problemie. Żałuje, ze wcześniej na to nie wpadłam, ponieważ odżywka działa naprawdę bardzo dobrze. Żadna odżywka z supermarketu nawet się do niej nie równa. Odżywka fitomedu:
- pięknie pachnie ziołami
- przyjemnie się nakłada, bardzo szybko spłukuje się z włosów.
- już przy płukaniu czuję, ze moje włosy są miekkie
- po suszeniu niesamowicie błyszcza :O, wyglądają bardzo zdrowo, są ożywione, lekkie, dobrze się układają, nie puszą się. Jedyne co mogę jej zarzucić, to brak odpowiedniego nawilżenia i ujarzmienia końcówek i średnie wygładzenie włosów.
- odżywka nie obciąża włosów, ani ich nie wysusza
- naprawdę leczy skórę głowy, usuwa łupież, swędzenie i wszystkie inne niemile dolegliwości!!! Odżywka ma cudowny skład, sama natura i witaminy.
- im dłużej jej używam tym zdrowsze mam włosy. Zmiana jest naprawdę widoczna.
- moim zdaniem nie ogranicza przetłuszczania włosów.
- jest dość rzadka, niestety trochę mało wydajna. Na moje półdługie włosy starcza na min. 10 razy.

Po wielu eksperymentach z odżywkami do włosów stwierdzam, ze wszystkie tak zwane naturalne odżwyki (Lbiotica Wax, Sebordin, Petrole, Naphera), zawierające wyciągi z ziół i witaminy działają na moje włosy najlepiej. Tak przy okazji :) Kupiłam w sklepie ziołowo- medycznym za niecałe 10zł.

Używam tego produktu od:4mies
Ilość zużytych opakowań:niecałe 2

Agnieszka Broda błędy w makijażu 01

żadna rewelacja

Mam wlosy dlugie, delikatne ze sklonnoscia do wypadania, jest ich calkiem sporo, i szybko sie przetluszczaja. Odzywka jest bardzo mało wydajna, 4 mycia wlosow i pol buteleczki znika. Przy uzyciu szamponow ziolowych nie ma szans, zeby pomgla w rozczesywaniu. Postanowilam, ze bede uzywac jej tylko przy skórze glowy. No i rzeczywiscie jakos lepiej mi sie jej uzywa w ten sposob. Moze troche ogranicza przetluszczanie sie wlosow, ale minimalnie. Mam do niej sentyment, bo ma bardzo fajny sklad i wierze, ze jednak cos dobrego dla moich wlosow robi.

Odżywka jest lekka i przyjemna w stosowaniu. Mam włosy krótkie, bardzo cienkie i przetłuszczające się. Jeśli chodzi o zmniejszenie przetłuszczania włosów, to nadal myję swoje co drugi dzień, tyle że tego drugiego dnia po popołudniu są jeszcze całkiem ok. Najbardziej spektakularny efekt, jaki zobaczyłam po tej odżywce (i nie tylko ja), to odbijanie włosów od nasady. Unoszą się bez żadnej pianki ani innych specyfików tego typu i trzymają się dwa dni, choć czapka stara się im w tym przeszkodzić :) Wystarczy tylko w czasie ich schnięcia trochę je pounosić rękoma (nie stosuje suszarki do włosów). Jest wyraźna różnica pomiędzy dniem, kiedy ją stosują, a kiedy nie. Polecam do wypróbowania, tym bardziej, że jest tania.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: połowa opakowania

KWC odżywek dla tłuściochów

Wspaniała!!! Fitomed jest odkryciem, zjawiskiem, te kosmetyki działają prawdziwe cuda gdyż zioła nie mają tylko w nazwie ale wysoko w składzie przez co widoczne są korzystne zmiany na skórze.
Ta odzywka jest dla tłuściochów, kto ma łojotok wie jak ciężko jest ugasić pożar łoju na skórze, nie szkodząc przy tym delikatnym włosom i utrzymać efekt na dłużej niż dzień.
Ta odżywka tak działa-jest do skóry głowy i nie ma się czego obawiać-nie obciąża, nie natłuszcza i nie nawilża. Jedynie zmiękcza. Ale nie wysusza!
Jest lekka i tępa w konsystencji, to przeciwieństwo odżywek w stylu Pantene restoratives. Jeśli zależy nam na rozczesaniu kołtuna i porządnym zmiękczeniu włosów trzeba jej nałożyć niemało. Więc zawartość butelki znika w oczach. Ale absolutnie warto zainwestować. Zresztą nie trzeba jej stosować codziennie.
Ja używam do pary z szamponem Fitomedu dla włosów tłustych. Moje kudły lśnią jak lustro, są miękkie i lekkie jak piórka, bije z nich życie. Dla tak cieniutkich włosów jak moje to prawdziwie zbawienna kuracja.
Mam zamiar zaopatrzyć się w opakowanie XXL i używać bez przerwy.
Zapach naturalny, ziołowy, cena przystępna. Opakowanie sierotkowate.
Życzę tej firmie żeby nigdy nie zbaczała z drogi którą obrała i nie "ulepszała" kosmetyków i tak doskonałych.
To 3ci mój KWC tej firmy. Używam tego produktu od:miesiąca

Dobra

Bardzo lubię tę odżywkę. Ma lekką konsystencję, nie obciąża moich przetłuszczających się włosów, pachnie bardzo przyjemnie (ziółka) i ułatwia rozczesywania - niezbędna po szamponie Fitomedu który mocno plącze włosy. Włosy po niej ładnie błyszczą i są miłe w dotyku. Szkoda że tak mało wydajna.
Ale ogólnie wrażenia bardzo pozytywne.

Używam tego produktu od:1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań:prawie 2

ideał

genialna dla wrażliwej skóry głowy. Po żadnej kombinacji jeszcze nie miałam tak długo świeżych włosów. Zwykle wytrzymywałam góra 1,5 dnia. Po odżywce i szamponie trzymam się nawet do 3 dni. Przy czym skóra głowy przez swa nadwrażliwość nie swędzi. Dodatkowo super nawilża i przy długich włosach bosko wygładza. Nie obciąża włosów w ogóle, nawet przy każdorazowym zastosoaniu. Dla mnie nr 1. Pół litra już zużyłam, teraz czekam na następne:)

Używam tego produktu od:4miesiecy
Ilość zużytych opakowań:500ml-1 duże opakowanie

Rewelacyjna!

Mój KWC wśród odżywek. Jest mało wydajna i to jej jedyny minus, ale przy tej cenie i efektach nie jest to problem. Nie obciąża delikatnych włosów, wzmacnia je i przyspiesza porost. Efektów nie ma natychmiast, to w końcu zioła - muszą mieć czas na zadziałanie. U mnie trwałe rezultaty zaczęły być widoczne po ok. 2 miesiącach regularnego stosowania. Jestem zachwycona efektami. Zdradziłam tę odżywkę na krótkoz jakimś drogeryjnym świństwem i wróciłam z podkulonym ogonem :)

P.S. Włosy mam długie, problemów z rozczesywaniem nie zauważyłam.

Używam tego produktu od: 4 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: kilka

przyjemna i delikatna

Problemow z lupiezem nie posiadam ale uzywam suszarki do moich przetluszczajacych sie, cienkich wlosow, ktore w dodatku zaczely byc szorstkie i nieukladne. Zwykle moglam zastosowac tylko szampon i byly ok ale ostatnio, miedzy regularnymi fryzjerskimi podcinaniami, chcialam im zafundowac troche miekkosci i polysku.
Wybor padl na odzywke Fitomedu, poniewaz stosuje juz szampon od dluzszego czasu i sklad takze tego kosmetyku zachecil mnie do zakupu.
Odzywka jest supeprzyjemna ale moim zdaniem idealna raczej dla posiadaczek krotkich, delikatnych wlosow (ja tak mam), ktore nie potrzebuja duzej ilosci odzywienia (nie farbuje ich) poniewaz dziala glownie na skore glowy - zeby nalozyc jej wystarczajaca ilosc na dlugie wlosy, poszloby chyba cale opakowanie!
Pieknie pachnie, swietnie sie splukuje. Moglaby byc ciut gesciejsza (ma konsystencje i wyglad kwasnego mleka), bo przy obecnej konsystencji jest dosc niewydajna, mimo, ze stosuje gora 2 razy w tygodniu - potrzeba jej nalozyc solidna porcje, w dodatku przecieka przez palce.
Po zmyciu zaczynaja sie jednak same plusy: wlosy sa miekkie, odbijaja od skory glowy, ladnie i dosc czysto, wygladaja nawet na drugi dzien.
Za to 4 * na wstepie i jesli nie skonczy jako ulatwiacz do golenia wlosow na nogach - chetnie dodam 5 gwiazdke bo dla mnie to taka niepozorna perelka :)

Używam tego produktu od:2-3 miesiace
Ilość zużytych opakowań:koniec pierwszego

ulubiona

Bardzo dobra, miła w użyciu i łagodna odżywka. Używam jej w duecie z szamponem tejże firmy, nie obciaza, włosy sa miekkie,bardzo jedwabiste i łatwo się rozczesują. Mam też odczucie (mozliwa autosugestia) ze jej działanie jest długofalowe, mimo ze nie spostrzegłam zadnej konkretnej zmiany w tempie przetłuszczania się włosów.
Pozostaje moją ulubiona odżywką "do codzienego użytku", a 5 gwiazdek nie otrzyma, bo: 1. jest mało wydajna 2. ma nieciekawe opakowanie z papierowa nasiakliwa nalepką (cecha wspólna wszystkich produktów firmy)

rewelacyjna

Ladnie pachnie, jest wydajna, no i przede wszystkim bosko dziala na wlosy! Zbyt szybko sie nie przetluszczaja, lupiezu nie ma, wlosy sa b. ladne. Polecam!