Oriflame, Elvie EDT

Oriflame, Elvie EDT

Elvie marki Oriflame to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet. Elvie został wydany w latach 2000's. Nutami głowy są mandarynka, arbuz, cytrusy, frezja i konwalia; nutami serca są białe kwiaty, liść fiołka i kwiat cytryny; nutami bazy są drzewo sandałowe, Żywica bursztynowa, białe piżmo i drzewo różane.

50 - 100ml
Rekomendacja
na dzień, na wieczór

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

fajny

Zapach bardzo kwiatowy ale jednocześnie ma w sobie nuty świeżości. Idealny na wiosnę, kiedy jeszcze temperatury nie są zbyt wysokie Podoba mi się pomimo, że jestem fanką zapachów raczej słodko-owocowych. No i ten flakon, czyż on nie jest uroczy? Wygląda jak kamienie ułożone na sobie! Tylko trwałość kiepska…

Takie sobie...

Zapach nie jest zły, ale dość dziwny. Wedlug mnie pachnie jak lakier do włosów. Jest mocny i dość duszący, ja zdecydowanie wole perfumy delikatne i subtelne.
Jest bardzo trwaly, jednak po rozwinieciu tym bardziej powoduje nieprzyjemne uczucie.

Kiedyś za nimi szalałam

Jakieś 6-7 lat temu uwielbiałam ten zapach. Zawsze był trochę specyficzny, ale ta jego kwasota mi odpowiadała. Teraz gust mi się zmienił i już bym do Elvie nie wróciła. Jest tu trochę za dużo owoców, i nie, że na jedną nutę. Wąchając te perfumy, ma się wrażenie, że wszystkie resztki przeróżnych owoców z sadu zostały zamknięte w tej małej butelce. Po prostu zbyt wiele tu różnorodnej mieszanki. To perfumy, a nie sałatka owocowa. Nie wyczuwam tu białych kwiatów ani drzewa sandałowego. Perfumy nie są trwałe. Szybko też się nudzą.

Mexx Look up now

Nieprzyjemne

Hm... Niewiele z moich poprzedniczek o tym pisze, ale te perfumy mają wyraźną nutę męską (przez chwilę myślałam, że się pomyliłam i jakiś męski zapach przez przypadek zamówiłam). Cóż, czekam aż się skończą (albo oddam teściowej)- dla mnie zapach jest nieprzyjemny, nietrwały, niekobiecy, zbyt świeży, nie czuję go po pół godzinie, nie rozwija się. Nie wiem skąd te pozytywne oceny. Dobrze, że zamówiłam tylko 30 ml.

Ultra kobiecy

Tak jak w tytule, zapach jest ultra kobiecy i w każdym wieku idealny. Podkreśla nasze piękno :) Nie drogi a strasznie długo się utrzymuje (od rana do wieczora, bez poprawek). Podsumowując perfumy świetne- intensywne i bardzo kobiece. Polecam.

Niesamowity

NA POCZĄTKU TRZEBA ZAUWAŻYĆ, ŻE TEN ZAPACH JEST NIESAMOWICIE TRWAŁY ;) Moja pierwsza przygoda: lało jak z cebra, a ja się wybierałam w teren, potarłam tylko nadgarstki i troszkę na szyję...Trzymały się cały dzień i noc uwodząc wszystkich wokół. Czułam je do kąpieli na drugi dzień. Jestem zaszokowana trwałością i klasą tego produktu, pozytywnie oczywiście. Zapach jest kobiecy jak diabli, żadne słodkości, po prostu czysta klasa, uwodzenie. Określiłabym go jako kwiatowo-wodny. Kupię ponownie nie raz jeszcze.
Ilość zużytych opakowań: 2 początek

Stara miłość

Używałam ich przez kilka lat.

Zapach na początku może wydawać się tani, ale rozwija się cudownie.

Taki delikatny, subtelny, lekko słodki, kobiecy. Kiedy już się porządnie rozwinie czuć taką lekko herbacianą nutkę.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: kilka

Idealny na ciepłą wiosnę/lato

Jako, że nie przepadam za ogórkowymi świeżakami, Elvie jest dla mnie strzałem w dziesiątkę wśród lżejszych zapachów. Nie używałabym go w zimie ani na wieczór, gdyż jest według mnie za delikatny, a poza tym nie powala trwałością.
Zakupiłam na \'Alegroszu\' za połowę niższą niż w katalogu cenę, a więc nie jest mi aż tak strasznie żal, że muszę się raz czy dwa w ciągu dnia dopsikać, żeby czuć go na sobie.

Jeśli chodzi o zapach - nie zabija mieszanką kwiatków tudzież ogórasem. Podoba mi się jego niecodzienna subtelność. Ambra jednak czasem mnie męczy, więc nie wiem, czy po zużyciu obecnego flakonu skuszę się na kolejny.

Powoduje komplementy ze strony osób z otoczenia ;)

zapach śliczny, ale trwałość...

Zapach jest naprawdę śliczny lecz jego trwałość pozostawia wiele do życzenia. Żeby go wyczuć trzeba byłoby chyba się nim psikać co godzinę. Cena za 50ml średnia jak na tą trwałość to nie warto. Ja jednak kupiłam go w ofercie poza katalogowej za 14,90 30ml, więc dużo nie straciłam.
Podsumowując za cenę ok 15zł kupię go ponownie ale za 50 zł lub więcej nie, bo nie jest wart swojej ceny ze wzg. na trwałość.

Ilość zużytych opakowań: 2 całe opakowania po 30ml

Średnie

Dostałam te perfumy na Gwiazdkę i mogę powiedzieć o nich jedno - mają naprawdę śliczny, świeży zapach idealny na co dzień. Na tym zalety się kończą, gdyż zapach jest dosyć nietrwały, lecz dużo gorsze jest opakowanie (posiadam wersje bez atomizera), przez to korzystanie z perfum jest niewygodne. Generalnie, Oriflame oferuje dużo lepsze perfumy za nieduże pieniądze niż te.

Używam tego produktu od: Grudzień 2011
Ilość zużytych opakowań: Jedno opakowanie

Lubię bardzo....bardzo bardzo

Moja przygoda z nim zaczęła się w 2009 roku kiedy to dostałam go od narzeczonego.....i trwa do dzisiaj. Bardzo go lubię,nie jest męczący,duszący ani ostry - czego w perfumach szczególnie nie lubię! Zauważyłam dziwną zależność, że perfumy w buteleczkach bez atomizera - miałam 2, są jakby trwalsze:) ale to być może tylko moje spostrzerzenie:D Teraz czekam na kolejną buteleczkę bo zamówienie już zrobione:D Zapach typowo nadający się na letnie wieczory i wiosenne dni.

"Zapach pełen mistycznej harmonii"

Zachęcona składem (białe piżmo, świeże cytrusy, białe kwiaty) postanowiłam bliżej zapoznać się z tym zapachem. Niestety po rozeznaniu się w cenie katalogowej zrezygnowałam. 80zł za zapach kategorii oriflame to zdecydowanie za dużo, tym bardziej, że nie wiem czego się po nim spodziewać. Jednak widać los chciał bym je miała, bo zupełnie przypadkowo pół roku później natrafiłam na nie na allegro. I zakupiłam za połowę taniej. Nie żałuję. Przez całą jesień przypominały mi słoneczne, letnie poranki. Zapach leciutki, zwiewny, rzeczywiście przywodzi na myśl delikatne elfy. Na skórze rozwija się bardziej, jednak jest mniej trwały. Na ubraniach proces ten jest nieco ograniczony, ale trwałość zapachu wynagradza ten minusik. Perfumy raczej na lato. Na zimę zbyt "chłodne", aczkolwiek również pasują.

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 1 ; 50ml