Pure Calmille, Gel Nettoyant (Żel do mycia twarzy - stara wersja)

Pure Calmille, Gel Nettoyant (Żel do mycia twarzy - stara wersja)

Zel wzbogacony o wyciąg z rumianku. Oczyszcza skórę, eliminując zanieczyszczenia i ślady makijażu. Odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Do codziennego stosowania. Testowany pod kontrolą oftamologiczną.

w butelce
żel
>100ml

Idealny dla wrażliwej cery

Kupiłam żel ze względu na promocję w sklepie YR. Spróbowałam i zakochałam się!
Odkąd go używam prawie zniknęły mi suche skórki na nosie, a kiedyś miałam ich baaaardzo dużo.
Po użyciu nie czuję "ściągnięcia" na twarzy a przy innych żelach bardzo mnie to wkurzało.
Łatwo się rozprowadza, jest wodnisty, ale nie za bardzo.
Pięknie pachnie, delikatnie.
Używam go zawsze na noc by oczyścić skórę z makijażu i przygotować pod krem i... sprawdza się świetnie!

bardzo dobry produkt

Po przetestowaniu kilku żeli do twarzy (wszystkie okrutnie wysuszały) ten okazał się strzałem w 10! Jest delikatny, doskonale myje, jest bezproblemowy dla oczu, nie podrażnia :) delikatny rumiankowy zapach, starcza na długo

Hit

Ideał. Czyści bez podrażniania, ma przecudowny zapach i konsystencję, jest bardzo wydajny, świetnie się pieni.
Moja skóra jest po nim mięciutka jak pupa niemowlaka i jest to jedyny żel, który mi tak robi. Mam skórę mieszaną (w zależności od cyklu menstruacyjnego od normalnej po tłustą) i świetnie się sprawdza. Równie świetnie sprawdzał się, gdy przy terapii hormonalnej miałam mega suchą, łuszczącą się skórę.
Cena świetna, często można kupić w promocji. Dostępność również dobra, bo w obu miastach, w których mieszkam, YR występuje w kilku galeriach.

Zrób sama kosmetyk - serum z witaminą C

dobry ale ten skład ?

Kosmetyk świetnie oczyszcza twarz, nie podrażnia jej ani nie wysusza, świetnie odświeża. Zapach jest delikatny ale bardzo ładny, czuć rumianek, lubię takie ziołowe zapachy. Dużym plusem jest , że świetnie się pieni to dla mnie dość ważna cecha.Wartościowe składniki są niestety na końcu ale żel nie robi krzywdy mojej skórze o dziwo.

Wspomnienie.

Kiedyś nie przepadałam za tym żelem, ale po kilku latach dałam mu jeszcze jedną szansę. I doprawdy nie wiem, jak to się stało, że w przeszłości go nie lubiłam.
Żałuję, że tak późno się do niego przekonałam, tym bardziej, że aktualnie produkt jest wycofywany ze sprzedaży i zastępowany nowym.

+ estetyka opakowania, wygodny kształt buteleczki, przyjemny dla oka nadruk
+ zapach, lekki, niemęczący, cytrusowo-rumiankowy, herbaciany
+ konsystencja, aksamitna, miła dla skóry w postaci napowietrzonego żelu
+ działanie, delikatne!, żel nadaje się do codziennego mycia skóry
+ przyjemnie odświeża
+ tworzy subtelną, kremową pianę, o neutralnym stopniu gęstości, nie maże się na twarzy, dobrze się go zmywa

- wydajność, dość słaba
- wycofywany, zastępowany nowym

Podsumowanie.
Kosmetyk nadaje się do codziennego mycia twarzy. Jest delikatny, przyjemny. Pozostawia skórę miękką i oczyszczoną, bez uczucia ściągnięcia. Nie radzi sobie ze zmyciem makijażu, ale nie jest to jego wada, jedynie cecha osobnicza. Ładnie pachnie, miło się go używa.
Dla osób potrzebujących mocnego oczyszczenia będzie niewystarczający.

Idealny do odświeżenia

Żel mogę polecić każdemu, kto szuka żelu do odświeżenia twarzy. Ten żel bardzo fajnie odświeża przy porannej toalecie. Zmywa również makijaż. Jednak na wieczorne oczyszczenie z zanieczyszczeń całego dnia może być za słaby. Ja latem używam go wraz z myjka silikonową i wtedy czuję, że moja skóra jest naprawdę oczyszczona. Zapach bardzo przyjemny, lekko ziołowy. Nie miałam, po nim, żadnych podrażnień, wyprysków. Opakowanie bardzo orginalne, wyróżniające się na półce. Ja przelałam go sobie do opakowania z pompką i dzięki temu służył mi dość długo.
Chętnie zakupię ponownie, jednak po cenie promocyjnej, gdyż ta normalna jest ciut za duża.

Kojący

Kupiłam go na promocji w Yves Rocher przed latem w tamtym roku. Leżał i czekał na swoją kolej, aż do sierpnia, kiedy to wyjechałam na wakacje. Spiekłam się niemiłosiernie na raczka, w tym także na twarzy. W okresie wyjazdów letnich rzadko kiedy się maluję, bo uważam to za niewygodne. Bałam się go nałożyć, gdyż takie produkty zazwyczaj potęgowały mój ból. Ale się pozytywnie zaskoczyłam. Wyciąg z rumianku łagodził poparzenie, a używanie żelu było czystą przyjemnością. Myłam buzię dosłownie po pięć, sześć razy dziennie i smarowałam kremem z panthenolem. Pozbył się poparzenia w dwa dni, skóra nie zeszła. Żel lekko się pieni, jest gęsty i baaaardzo wydajny. Przy takim stosowaniu starczył mi na ponad miesiąc. Ma delikatny zapach, zostawia uczucie odświeżenia i nie wysusza skóry. Nie podrażnia, przynajmniej mojej mieszanej ceny z tendencją do wysuszeń. Produkt opłaca się kupić na promocji, chociaż w cenie regularnej też warto go kupić. Z czystym sumieniem mogę go polecić.

fajny

Bardzo ładnie pachnie, dobrze się pieni i rewelacyjnie zmywa makijaż! Kształt opakowania jest uroczy a sam produkt bardzo wydajny. Mam cerę mieszaną, nie wysusza, nie zostawia skóry ściągniętej. Jest dość gęsty, więc nie spływa z twarzy czy rąk podczas aplikacji.

Mój numer 2

Yves Rocher Żel do mycia twarzy zakupiłam go ostatnio gdy byłam w yves rocher ) zakupiony za około 14,90 .Jak na razie widzę w nim same plusy jest wydajny,intensywnie pachnie rumiankiem,cena jest przystępna,jak na 200ml ,oczyszcza skórę już za pierwszym razem i szybko zmywa makijaż Ma dość gęstą konsystencje ;d

dobry zel

Żel spelnia swoje zadania. Dobrze myje, zmywa nawet makijaż. Zapach ładny i przyjemny. Nie wysusza i nie podraznia. Wystarczy na dlugo, mimo codziennego używania nie widać ze schodzi zbyt szybko.

ulubieniec

Nie byłam przekonana do tego produktu, jak na Yves Rocher opakowanie było przeciętne, nie było o nim głośno. Potrzebowałam żelu do mycia twarzy na szybko i w przystępnej cenie, więc spróbowałam. Super konsystencja, nie ma problemu z wydobyciem go z podłużnej butelki, przyjemny zapach, bardzo delikatny, nie wysusza i nie zostawia uczucia ściągnięcia na twarzy. Po zmyciu makijażu płynem micelarnym idealnie sobie radzi z usunięciem resztek brudu z buzi. Ciągle szukałam odpowiedniego żelu, wcześniej zachwycałam się liśćmi manuka od ziaji, ale pure calmille wygrywa ten pojedynek.

Bardzo go lubię

Używam go po usunięciu makijażu olejkiem, jako drugi etap oczyszczania skóry twarzy. I jak dla mnie jest cudowny :) Bardzo delikatny, aksamitny, skóra po nim jest mięciutka i ukojona. Jedyny minus to nadwydajność- muszę brać małą ilość produktu na jeden raz, inaczej długo go zmywam i moczę włosy dookoła twarzy., co rano jest denerwujące.
W każdym razie nie spodziewałam się czegoś tak dobrego za tak nieduże pieniądze :)