Klorane, Witalność i Połysk, Szampon na bazie wyciągu z cedratu

Klorane, Witalność i Połysk, Szampon na bazie wyciągu z cedratu

Szampon ten to dla włosów prawdziwy koncentrat energii. Wyciąg z cedratu (patent Pierre Fabre Dermo-Cosmetique) zapewnia łodydze włosa osłonę przd wolnymi rodnikami, nie dopuszcza do odkładania się na niej złogów wapiennych, wygładza jej łuski, a odżywiając ją - dostarcza jej energii i nadaje wspaniały połysk. Ponadto szampon zawiera prowitaminę B5, która nawilżając włosy sprawia, iż stają się one bardzo sprężyste. Oparty na wyjątkowo delikatnym podłożu oczyszczającym o kwaśnym pH, szampon ten nadaje się dla każdego typu włosów. Może być stosowany przez całą rodzinę i tak często, jak tylko potrzeba.

Dla moich włosów średni

Szampon polecono mi w drogerii przyaptecznej i dostałam go w promocyjnej cenie. Mam długie włosy i staram się ich nie myć częściej niż raz na 2 dni. Niestety włosy mają tendencję do przetłuszczania przy skórze głowy. Zależało mi na szamponie, który utrzyma świeżość włosów przez te dwa dni. Niestety po pierwszych myciach było gorzej niż po poprzednich kosmetykach (włosy nie były świeże już po jednym dniu). Po jakimś czasie było nieco lepiej, jednak bez rewelacji. Szampon ma przyjemny świeży zapach. Niestety włosy po myciu są tępe i bardzo się plączą, kołtunią (ale tak podobno jest często przy kosmetykach o dobrym składzie). Mnie jednak nie przekonał.
Opakowanie wygodne, łatwo wykończyć produkt.

Mam innych faworytów

Szamponów przetestowałam akurat całkiem sporo, najczęściej wybieram te łagodne, bez SLS i tym podobnych. Klorane zainteresowało mnie swoją ofertą z dwóch względów. Raz, że marka należy do dermokosmetycznego koncernu Pierre Fabre (tak jak Avene, Ducray, Aderma i Galenic). Dwa to po prostu prostota i estetyka opakowań i roślinne składniki z ciekawymi obietnicami.

Fenomenem jak dla mnie jest fakt, że 99% szamponów aptecznych stosuje siarczany jako substancje myjące w swoich składach. Nie różnią się więc one zbyt specjalnie od szamponów drogeryjnych, więc cena wydaje się trochę nie adekwatna.

Szampon z cedratem został mi polecony jako sprawdzający się do włosów przetłuszczających się. Dość fajnie się pieni, ale niestety często miewałam wrażenie, że nie do końca domywa włosy, zwłaszcza problemowe było zmywanie olejów, gdzie zazwyczaj przy swoich sprawdzonych, łagodnych szamponach tego problemu nie miewam.

Moim zdaniem kosmetyk ten jest bardzo przeciętny, a jak na półkę apteczną wręcz słaby. Przyczynia się do większego plątania włosów, szybciej włosy są też przyklapnięte. Nie zauważyłam też zbytniego blasku czy wygładzenie, a bez odżywki lepiej nawet nie patrzeć na włosy po jego użyciu. W moim wypadku dość spuszone i szorstkie, gdzie po innych szamponach jest o wiele lepiej.

Moim włosom niestety wyjątkowo nie podołał. Myje, ale przy tak słabej wydajność, nie urywającym tyłka składzie i cenie, myślę że nie warto.

Używam tego produktu od: miesiąca, może półtora
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego i ostatniego

Zawiedziona

Ogólnie jestem fanką marki Klorane, zachęcona przez Panią z drogerii kupiłam, bo przy moich przetłuszczających się włosach, właściwie co miesiąc zmieniam szampon. Właśnie skończyłam pierwsze opakowanie, dość wydajny, starczył mi na jakieś 2,5 miesiąca. Dobrze się nakłada, dobra konsystencja, pieni się odpowiednio i nawet na początku efekt był dość fajny, ale już po 3 tygodniach używania włosy straciły ten blask który był na początku. Jednak przetestowałam już wiele szamponów do moich włosów i zaczynam się zastanawiać, czy przypadkiem nie jest tak że na moje włosy już każdy szampon będzie działał podobnie...sama nie wiem, używalam i drogich i tych ze średniej półki i tych tanich, 2 tygodnie jest ok, a potem znowu się przyzwyczajają. Ogólnie szmapon nie działa na moje włosy ani witalizująco, ani nawilżająco.

Używam tego produktu od: 2, 5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie, 200 ml

Mój pierwszy Klorane, na którym się zawiodłam

Z żalem stwierdzam, że jest to najgorszy szampon z serii Klorane, a przetestowałam już kilka ( mleczko z owsa, mleczko z papirusa, odżywczy z mango, granat, z chininą). Niestety nie odbiega od tanich szaponów np. Barwy, do tego ten zapach, kojarzący się z tanim płynem do naczyń. To co mnie do niego zraziło to przede wszystkim słaba wydajność, plątanie włosów oraz ich mocne przesuszenie. Szampon miał wydobyć z nich blask , a tak naprawdę włosy wyglądały niechlujnie, bez życia. Szkoda, bo do tej pory lubiłam tą markę. Cena ok 30 zł za 200 ml to naprawdę przesada.

Używam tego produktu od: 1 m-c
Ilość zużytych opakowań: butelka 200 ml

bardzo przeciętny

Kupując ten szampon byłam przekonana, że to produkt lepszy niż przeciętne drogeryjne kosmetyki. Okazało się, że niczym się nie wyróżnia. Owszem włosy są po nim czyste, ale tak samo czyste będą po szamponie dwa razy tańszym firmy o mniejszej renomie.

Zdecydowanym minusem był dla mnie zapach tego szamponu, który przypominał mi słabe mleczko do czyszczenia armatury łazienkowej.

Mimo wszystko cieszę się, że go zmęczyłam, bo przynajmniej wiem, czego już nie kupować.

Dwie gwiazdki za to, że spełniał swoją funkcję - czyli mył włosy.

Używam tego produktu od: wystarczył mi na jakieś dwa miesiące
Ilość zużytych opakowań: jedno 200 ml

dobry i delikatny szampon

Idealny szampon do codziennego stosowania.

Szampon bardzo dobrze sprawdził się na moich cienkich włosach. Nie obciążał ich i dłużej wyglądały po nim świeżo. Szampon "dobrze myje skórę głowy" - na długo pozostaje po nim uczucie świeżości.

Mimo, iż mam wrażliwą skórę skórę głowy, ten szampon jej nie podrażnił- wielki plus!!!

Mam problem z przetłuszczaniem się włosów u nasady, a właściwie, to miałam problem, ponieważ zniknął on jak zaczęłam stosować ten szampon :)

Po użyciu szamponu włoski ładnie się błyszczą.

Szampon dobrze się pieni, przez co jest bardzo wydajny (u mnie 200ml wystarczyło na ok 3 miesiące, przy stosowaniu co 2 dzień- czyli naprawdę dobry wynik ;) )

Być może jedynym minusem jest zapach, jakby trochę męski, ale nie to jest najważniejsze dla mnie przy wyborze szamponu.

Ilość zużytych opakowań: jedno, 200ml

Dobry, nie podraznia, nie wysusza

Szampon dostałam jako próbkę w małej buteleczce, jednak starczył na wiele uzyć. Mam włosy przetłuszczające się, suche na końcach - co jest spowodowane ich rozjaśnianiem. Skóra mojej głowy źle reaguje na wiele specyfików - piecze, często miewam także łupież, więc z rezerwą podchodzę do nowych szamponów i odżywek. Szampon długo czekał na swoją kolej na półce, w końcu jednak postanowiłam go wypróbować. Szampon pachnie ładnie, świeżo. Ma kosnystencję żelową, dobrze rozprowadza się na włosach. Plusem jest informacja na opakowaniu, że wystarczy raz umyć nim włosy. Po wyschnięciu moje włosy były miękkie, bardzo spręzyste i śliskie, co odebrałam pozytywnie. O dziwo, skóra mojej głowy nic a nic nie została podrazniona, na następny dzień także nie piekła, była ukojona. Ja zawsze po umyciu włosów szamponem używam odżywki lub maski. Mnie szampon nie splątał włosów, nie obciążył. Co więcej - lekko zniwelował przetłuszczanie. Uwaga - nie możemy oczekiwać od szamponu do włosów, który trzymamy na włosach minutę, aby odzywił nam włosy!!! Kochane, jest to po prostu niemożliwe. Uważam, że jest to bardzo dobry szampon, sięgnę po niego jeszcze nie raz.

Lekki do codziennego stosowania

Zastanawialam sie nad tym szamponem, gdyż potrzebowalam czegoś mniej treściwego, lekkiego do częstszego stosowania pomiędzy treściwymi maskami, by nie obciązyć włosów.
Ostatecznie zakupilam z woskiem z magnolii a ten otrzymałam w sporej próbce.

+ konsystencja lekka zelowa, przeżroczysta
+ bez silikonów
+ krótki prosty skład
+ do częstego stosowania
+ wyciąg z cytryny nadaje kwasne pH i działa nabłyszczająco na włosy
+ do każdego typu włosów
+ łatwo sie pieni
+ łatwo wypłukuje
+ przyjemnie, intensywnie cytrusowo-limonkowy zapach
+ nie podrażnia ani nie uczula skóry głowy
+ pozostawia włosy gładkie, czyste lśniące,
+ nie plącze włosów
+ z uwagi na latwe pienienie się nie trzeba go duzo, zatem jest wydajny
+ nie obciąza

+/- cena
+/- z uwagi na lekką formulę wymaga odżywki

Nie widzę minusów.
Szampon nie jest zły. Jest w zasadzie taki jak sie spodziewałam po tym co obiecuje producent: oczyszcza, działa lekko nabłyszczająco poprzez kwaśne pH(podobnie jak octowa płukanka YR), jest lekki idealny do czestego stosowania bez obciązania. Nie wiem skąd oczekiwania niektórych recenzentek o pielęgnacji, producent tego nie obiecywał. Owa witalność, energia i blask to jedynie opis efektu jaki uzyskujemy dzieki zawartemu w szamponie kwaśnym odczynie. Fakt włosy po umyciu są spręzyste, lekkie, odczuwalnie nawilżone i gladkie, jednak wymagają one odżwyki jak po kazdym "przeźroczystym" szamponie. Nie zauważyłam plątania włosów ( jak po Klorane Bebe) a mam cienkie i delikatne. Jest dość wydajny w porównaniu do Klorane z olejkiem z norek, który ma rzadszą konsystencję. Generalnie szampony Klorane są w moim przypadku dość wydajne (mam włosy półdlugie). Oczywiście w porównaniu do "odżywczych" szamponów Klorane ( z olejkiem z norek, mango, z woskiem magnolii, z granatu) jest lżejszy i mniej "rewelacyjny" jednakże nie gorszy tylko dlatego ze od szamponu do czestego stosowania ktos oczekuje odzywczej pielegnacji. inaczej by mocno obciązal. Oceniając go w kategorii wagi lekkiej - szampon z wyciagiem z cedratu plasuje sie bardzo dobrze (w porownaniu do innych z tej kategorii).
Jest to dobry szampon, jesli szukamy i oczekujemy szamponu o lekkiej, nie obciązającej formule, ktora skutecznie ale łagodnie oczysci włosy, pozostawiając je jednak w dobrej kondycji i przygotowane do dalszej pielegnacji (odzywki, maski). W moim przypadku sprawdzil sie stosowany naprzemiennie z szamponami silnie odzywczymi (olejek z norek i mango), które są "cieższe" oraz mocnymi odżywkami regenerującymi (Nutricerat). Włosy są lekkie, lśniące i po prostu wyglądają zdrowo. Nie stosowalam niestety szamponu z odzywkami z tej serii (cedrat).
Osoby oczekujące ze szampon sprawdzi się solo, bez odzywek, a mające włosy wymagające, po prostu poczują sie zawiedzione - brakiem nawilżenia i plątaniem.
Moim zdaniem szampon jest lepszy od owsa(tez dedykowany do czestego stosowania) chociazby z uwagi na zapach.

PolecamUżywam tego produktu od: pol miesiącaIlość zużytych opakowań: 1x50ml

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Ładny, zdrowy połysk, lecz czy coś więcej?

Dla mnie ten kosmetyk jest dobry. Zapewnia śliczny, lustrzany połysk. Ma zwartą, dość żelową, przezroczystą konsystencję. Nie obciąża włosów, raczej ich nie plącze (to zależy od twardości wody i intensywności naszego \\\'szorowania\\\') ;) Dobrze się spłukuje, jest wydajny, bo dobrze się pieni.
Zapach rzeczywiście jest dość niespotykany - orzeźwiający, lecz nie do końca cytrusowy.
Nie powoduje podrażnień skóry głowy.

Omijajcie :/

Szampon koszmarek... Jedyne gwiazdki są za zapach, który jest naprawdę, jak na szampon, niezwykły.
Witalność i połysk? Czyste żarty. Klorane za niemałe pieniądze wciska zwykły bubel, szampon za 4 zł przysłuży Wam się bardziej.
Kupiłam zachęcona reklamą aptekarki. Hm. Błąd. Niesamowicie niewydajny, katastrofalnie PRZETŁUSZCZAJĄCY włosy (!), nic a nic nie pielęgnujący, plątający...Uch! Szkoda wyliczać.
Nie dajcie się namówić madame aptekarce :/

Używam tego produktu od: kilka m-cy
Ilość zużytych opakowań: niecałe 1 opakowanie

Bardzo dobry na wyjazdy

Mi ten szampon odpowiada. Miałam kilka mini buteleczek po 50 ml, które brałam ze sobą na dłuższe i krótsze wyjazdy.

Zapach cierpki, cytrusowy, odświeżający. Szampon jest wydajny i świetnie się pieni, dobrze ten oczyszcza włosy i skórę głowy. Jednak nie da się go stosować bez uzycia odzywki - plącze włosy.

Co do witalności i energii włosów, to sa tto zwykłe hasła reklamowe. Mi pasowało to, że po umyciu tym szamponem włosy miałam puszyste i nie przetluszczały się szybciej.

Używam tego produktu od: łącznie od prawie roku
Ilość zużytych opakowań: - 3-4 buteleczki po 50 ml

Stanowcze NIE

To najgorszy produkt Klorane, jakiego zdarzyło mi się używać, totalne nieporozumienie. Włosy po nim są splątane, szorstkie i fatalnie się elektryzują. Jeśli to ma być ta sprężystość i witalność- to ja dziękuję :( W tym momencie jestem do niego tak zniechęcona, że nie wiem, czy dokończę butelkę. Ostatnio ponownie rozjaśniłam włosy- może dlatego tak fatalnie reagują one na ten szampon, ale mój mąż też nie jest z niego specjalnie zadowolony. Zapach przyjemny, cytrusowy. Wydajność średnia, na pewno gorsza od szamponu z chininą i z mango. Na szczęście nie wywołał większej krzywdy w postaci łupieżu czy podrażnienia. Podsumowując, ja jestem bardzo rozczarowana tym produktem, na pewno go nie kupię więcej.

Używam tego produktu od:1 msc
Ilość zużytych opakowań: 1-wsze