Phytum Actif Nutrition, Elixir Nutri-Richesse (Eliksir odżywiająco-wygładzający)

Eliksir do włosów suchych i zniszczonych. Zawiera liposomy 100% roślinne (olejek z jojoby), które odżywiają i regenerują włókna włosów i nadają im puszystość. Włosy są delikatne i puszyste.

Stosuje się go regularnie lub okresowo przed myciem, na suche włosy.

bubel

Równie dobrze mogłabym wmasowywać we włosy zwyczajną wodę albo kuchenny olej słonecznikowy - a jak mniemam w tym ostatnim wypadku osiągnęłabym lepsze efekty niż po tym "eliksirze".
Szczęściem w promocji kupiłam go za jakieś 15 zł, ale i tak uważam iż wydałam o 15 zł za dużo.
"Eliksir" robi spektakularne NIC. Po zużyciu całej buteleczki (straczyło mi na jakieś 7 użyć, bo mam bardzo długie włosy) tej dziwnej, wodnistej cieczy (ani trochę nie-oleistej), w różnych konfiguracjach (i na mokro, i na sucho, i na całe włosy i na końcówki, i na ciepło i w ręczniku) nie zauważyłam żadnej poprawy ani żadnego efektu, moje włosy jakie były takie są. Ani nie ułatwiał rozczesywania, ani nie wygładził, nawilżył, nie nadał blasku, nie wzmocnił, nie naprawił (ale też i nie zepsuł).

Więc jedna gwiazdka - za brak działania.

Szczęściem firma się chyba zreflektowała, bo ostatnio już go w salonach nie widziałam, a i na stronie internetowej nie uświadczysz.

Ilość zużytych opakowań: jedna buteleczka i nigdy więcej!

akurat bardzo nie bardzo

Kupiłam ten eliksir, bo akurat była promocja, bo akurat chciałam coś dokupić do pieczątki, bo akurat od dawna mnie korcił :D I żałuję :( Wiele sobie obiecywałam po tym specyfiku, a zyskałam bardzo niewiele. Jedyne pozytywne wrażenia związane z tym eliksirem to
1) ułatwienie rozczesywania włosów (nawet po "plątającym" szamponie)
2) niekłopotliwe użycie (nakładam, wcieram, spłukuję)
3) ciekawy, cieszący oko wygląd flaszeczki :D
Poza tym zawód na całej lini - eliksir nie odżywia ani nie wygładza włosów, tylko je wysusza i napusza :( Serio. Liczyłam na to, że skoro to w pewnym sensie olejek, to może poskromi moje loki, sprawi, że będą się lepiej układały, a tu nic. Ba! jest gorzej niż bez niego :( Zużyłam cierpliwie całą buteleczkę licząc na to, że może systematyczne stosowanie przyniesie jakieś efekty, ale nie przyniosło :( Zatem ani efektów ani przyjemności stosowania nie odnotowałam. Dla mnie te 20zł, które wydałam na to cudo to pieniądze wyrzucone w błoto. A próbowałam go używać na różne sposoby - wcierałam i mniej i więcej, i na całe włosy i tylko od połowy długości, zostawiałam na pół godziny, na 10 minut, albo spłukiwałam od razu i efekty zawsze były takie same, czyli żadne :( Zatem nie polecam!!!
Aż ** dostaje za to, że w sumie jest nieszkodliwy i zużycie całej flaszki nie odbija się negatywnie na zdrowiu włosów.
Dodam jeszcze, że aby dostać się do składu i dokładnego opisu stosowania tegoż eliksiru (niestety tylko w językach angielskim i francuskim) należy najpierw zerwać sklepowe zabezpieczenie (nie wiem dlaczego, ale w YR zawsze, ale to zawsze jest ono naklejone na składzie :( grrrr...), a następnie odkleić wierzchnią część pomarańczowej etykietki. W ten oto sposób naszym oczom ukaże się wspomniana (w polskim tłumaczeniu) podziałka i szczegółowa instrukcja obsługi :) Zgodnie z tą ostatnią producent radzi odmierzyć odpowiednią ilość olejku za pomocą podziałki i zakrętki, następnie dokładnie wmasować go we wlosy i na koniec spłukać chłodną wodą. Eliksir działa, a raczej ma działać ;) od razu i nie wymaga czekania.

Przyjemniutki

Stosuję ten eliksir dosyć często - zostawiam na kilkanaście minut i spłukuję. Przede wszystkim przepięknie pachnie, więc to sama przyjemność potrzymać go troszkę na głowie. Po jego użyciu szampon się lepiej pieni, a efekty po umyciu widać wyraźnie. Włosy się bardzo miękko układają, są nawilżone i błyszczące. Mimo tego, że przecież zmywa się go szamponem...

Ma minus - jest drogi i niewydajny. Wystarcza na jakieś 9-10 zastosowań, kosztuje koło 30zł.
No i dlatego ***.

ilość zużytych opakowań: chyba 4