Bourjois, Pastel Joues [Fine and Light Powder Blush] (Róż w kamieniu)

Bourjois, Pastel Joues [Fine and Light Powder Blush] (Róż w kamieniu)

Pojemność 2,5 g

Wypiekana tekstura różu podczas aplikacji zamienia się w lekki puder, łatwy w nałożeniu i wtapiający się w skórę. Jedno pociągnięcie pędzelka uwalnia aromat różany. Szeroka paleta kolorów pozwoli znaleźć odpowiedni odcień na dzień, na wieczór, na lato czy na zimę. Wbudowane lusterko i pędzelek ułatwiają małe poprawki.

prasowane
Efekt
matowe

Ulubiony

Posiadam ten róż w dwóch odcieniach - nr 10 Chataiagne Doree oraz nr 33 Lilas d'Or i oba są strzałami w dziesiątkę :) Są świetnie napigmentowane, kolory są trwałe, opakowanie poręczne a i zapach jest bardzo przyjemny. Dodatkowym plusem jest dołączony doń pędzelek, chociaż dla mnie jest on bezużyteczny. Ma tylko dwie wady - cenę w drogeriach (na szczęście da się go znaleźć taniej w internecie) i to, że z czasem staje się twardy jak kamień i trzeba go lekko zdrapać.

Plus za piękny zapach

Róż, który ma ładny kolor, pięknie pachnie i jest trwały.
Ma lusterko, więc można szybko zrobić makijaż w dowolnym miejscu.
Minusem jest dla mnie wielkość opakowania, jest malutkie, ale faktycznie produkt jest dość wydajny.

super

Był to róż, który wygrałam gdzieś w konkursie - nigdy nie używałam różu - ale w tym się zakochałam. I do tego ten cudowny pędzelek w środku! Zapach przyjemny, trwałość i wydajność również na duży plus.
Serdecznie polecam

Jak nakładać podkład?

Ultrawydajny! ;)

Róż, którego raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. ;) Uwielbiam go za poręczne i malutkie opakowanie. Jego zapach jest dla mnie przyjemny, ale niektórym może przeszkadzać jego "pudrowość". Pięknie się rozprowadza na skórze, łatwo się go rozciera, nie znika. Jego minusem jest dla mnie twardnienie wierzchniej warstwy, z czasem przypomina "skałę", ale wystarczy pilniczkiem delikatnie ją zdrapać i jest jak nowy. Lusterko jest bardzo przydatne. Nie wiem, czy uda mi się skończyć go niebawem - używam go od ponad roku. Mój nr to 34 - genialny, polecam spróbować!

Od pokoleń w domu :D

Na jego temat zostało już wszystko powiedziane. Niedawno kupiłam kolor 34, Jest przepiękny, dobrze się nakłada, trzyma się cały dzień i ten zapach! Cudowny pod każdym względem. Kiedy się go używa ma się wrażenie, że się przeniosło w czasie. Czuję się damą przy aplikacji i przez cały dzień ;D polecam wszystkim

Boski róż

Róż kupiłam na promocji w Rossmannie -49%. Używam od dwóch lat codziennie. Jest genialny. Posiadam numerek 42 - rose blossom. Piękny! Idealny do codziennego makijażu.
+ idelany odcień, posiada drobinki, jednak nie są one mocno widoczne
+ trawłe opakowanie. W środku jest pędzelek, jednak jest on zbędny
+dostępność
+trwałość
+zapach
Minusem produktu jest jego wysoka cena w drogeriach

Dobry

Róż kupiłam po raz pierwszy w ogóle w życiu. Jakoś sceptycznie podchodziłam do ich użycia. ale do rzeczy.. Urzekło mnie opakowanie takie małe ale z lusterkiem i pędzelkiem w środku. Do tego duża gama kolorów zarówno w macie jak i rozświetlające. Posiadam odcień 43 - Coral Temptation. Używam go już jakiś czas. Nie mam po nim niespodzianek w postaci wyprysków. Nie uczula. Jak dla mnie mógłby być mniej zapieczony - jak dla mnie ciężko się nabiera na pędzel (używam innego do aplikacji). Do tego cudowny zapach. Wbrew pozorom starcza na dość długo, chyba, że ja go tak mało używam :D Cena dość niby wysoka, ale często widzę w promocji.

Może ma swoje wady, ale i tak pozostanie kultowy ;)

Mam dwa odcienie tego różu, plus jeden już dość leciwy z zamierzchłej limitowanki, więc o tym ostatnim wiele nie powiem, nazwy już nie odczytam. Te, których używam aktualnie to:
- 43 Corail Tentation (Coral Temptation) - jak sama nazwa wskazuje, ciepły, koralowy odcień;
-34 Rose d'Or, czy inaczej Golden Rose - odcień, o którym było swojego czasu głośno, gdyż rzeczywiście jest dość podobny w wykończeniu do sławnego Orgasmu Narsa.
(oba na zdjęciach)

Kolory są świetne i uważam je za w 100% trafione, dokładnie to, czego szukałam. Koral - ciepły, lekko morelowy odcień, szczególnie fajny na lato, daje taki młodzieńczy rumieniec. Golden Rose to już coś zupełnie innego, świetlisty, połyskujący na złoto, z tych róży, które zwracają uwagę. Daje bardzo niebanalne, połyskliwe, różowo - złociste wykończenie. Mieni się nieco inaczej w zależności od kąta padania światła, raz bardziej migocze na złoto, raz bardziej na różowo. Podczas gdy Coral jest matowy, tak ten to subtelny blask, mający w sobie jednak sporo rozświetlenia. Na pewno jednak nie błyszczy brokatem i nie sypie żadnymi drobinkami po policzkach. Ale można przy nim nawet pominąć rozświetlacz, jeśli ktoś nie lubi efektu zbyt zwracającego uwagę blasku.
Oba odcienie są naprawdę piękne i budzą ochotę na więcej kolejnych ;)

Recenzja w kwestii jakości tak samo odnosi się do jednego, jak i drugiego odcienia, nie widzę różnicy w ich właściwościach.
Róże są dość zbite, wydają się twarde - i tu ważna uwaga: warto nieco naruszyć przed nałożeniem wierzchnią warstwę, wtedy problem z nabieraniem na pędzel znika. Ta wierzchnia warstwa utrudnia aplikację, nawet w nowym, nie używanym tuszu. Trzeba go trochę rozgrzebać, wtedy zobaczymy, że wcale nie jest źle napigmentowany, jak można by odnieść wrażenie dotykając tej blokującej nabieranie powierzchni. Wtedy też możemy nakładać go nawet super miękkim pędzlem, co bez zdjęcia tej warstwy jest raczej niemożliwe.
Gdy już uda nam się go rozpracować, jest to bardzo dobry róż. Kolory ma wyraziste, formułę o dobrej konsystencji (nie za suchy, odpowiednio napigmentowany). Świetnie się z nim pracuje, łatwo rozprowadza, nie robi plam. Bardzo współpracujący, dobrze nakłada się i na podkład, i na puder.
Intensywność - poddająca się stopniowaniu, od lekkiego do bardzo wyraźnego efektu.

Kolejny plus - bardzo dobra trwałość. To jeden z tych różów, które nałożone trzymają się do wieczora na policzkach zupełnie bez zmian. Poważnie :)
Uwielbiam też jego zapach - te róże pachną po prostu fantastycznie! Zapach bardzo charakterystyczny, każda z nas chyba go zna, jeśli nawet sama nie używa, pewnie pamięta z kosmetyczki mamy czy babci. Bardzo pudrowy, słodki, kojarzący się z kosmetykami dawnych elegantek. Coś retro jak najbardziej pozytywnie :)

Opakowanie: to znów zaleta - malutkie, zgrabne, zamykane na zatrzask (w dodatku zamykane subtelnie, z lekkim kliknięciem, a nie topornie, jak w niektórych kosmetykach drogeryjnych, gdzie mamy wrażenie, że wszystko się zaraz rozleci). Lekkie, poręczne, a zarazem solidne (latami mam te opakowania i nic się z nimi nie dzieje). Funkcjonalne lusterko i pędzelek, za którym jednak nie przepadam (dość szorstki, sztywny - wyrzucam od razu). Poza tym ładny design, już w zasadzie charakterystyczny dla marki - róż Bourjois poznamy z daleka.

Owszem, są dość drogie. Jednak naprawdę świetnej jakości - to raz, a dwa - to wydatek na lata. One są diablo wydajne! Używam, używam i nadal jest tyle samo. Jeśli jeszcze kupimy w promocji, to te parędziesiąt złotych raz na parę lat naprawdę nie jest wygórowaną ceną.

Polecam zdecydowanie. Sprawdzony klasyk, tyle kobiet nie może się mylić ;) Ja mam zamiar raz na rok kupić sobie jakiś kolejny nowy odcień, żeby mieć kilka zupełnie różnych do wyboru. Kultowy produkt marki, która zadbała tu o jakość. Od lat się nie zmienia, bo nie ma takiej potrzeby - jest świetny i nie ma co poprawiać.

Róż godny polecenia

Jak dla mnie róż idealny. Świetne malutkie opakowanie wraz z aplikatorem, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w podróży, piękny zapach, estetyczne wykonanie. Jeżeli chodzi o sam róż jest świetnie napigmentowany i idealnie utrzymuje się na twarzy przez długi czas.

Świetny produkt

Róż ma bardzo fajne opakowanie, jest malutkie więc wszędzie się zmieści, nie zajmuje dużo miejsca w kosmetyczce i można je nosić w torebce. Dodatkowo posiada małe lusterko i bardzo wygodny pędzelek. Gama kolorystyczna jest szeroka więc każdy znajdzie coś dla siebie zwłaszcza że cena też jest przystępna. Nie robi plam, ładnie się rozprowadza i nadaje skórze zdrowy wygląd. Jestem z niego bardzo zadowolona

Najlepszy

Nie ma lepszego różu, do tego pięknie pachnie. Posiada wielką gamę kolorystyczną, jest trwały i wystarczy na wieki. Tak na prawdę nie ma lepszego różu, w tak dobrej cenie. Nie robi plam. Małą wadą jest, że zasycha, ale wystarczy lekko zdrapać wierzchnią warstwę i znów działa cuda.

Kultowy!

To już chyba kultowy róż... Używała go moja babcia, mama i teraz ja :) Piękna gama kolorystyczna, trwałość i ładne opakowanie to główne walory tego różu. Kiedyś bardzo drogi, teraz można go kupić w rozsądnej cenie na różnych promocjach. Mam go zawsze w kosmetyczce.