A-Z Medica, Vilcacora, Krem nawilżający

A-Z Medica, Vilcacora, Krem nawilżający

Krem przeznaczony jest do każdego rodzaju skóry, a szczególnie dla cery tłustej i mieszanej oraz trądzikowej, wymagających właściwej pielęgnacji w ciągu dnia i na noc. Może też być stosowany przez osoby o cerze suchej i normalnej dla zapewnienia efektu nawilżającego i łagodzącego. łagodzi podrażnienia i zmiany skórne wynikające z infekcji bakteryjnych oraz stanów zapalnych. łatwo się wchłania, nawilża i usprawnia krążenie skórne, przyczyniając się do prawidłowego odżywiania skóry.

Zapobiega procesom jej starzenia się, ujędrnia ja, nadaje gładkość i utrzymuje odpowiedni zdrowy wyglad.

Witamina E i d-pantenol dodatkowo zwiększają efekt pielęgnacyjny kremu.

Początkowo nie podszedł mi chyba ze względu na jego zapach, jednak z czasem przekonałam się i do zapachu i do jego działania.

Zalety:
+ bardzo dobrze nawilża;
+ szybkie i skuteczne działanie;
+ wydajność;
+ sprawia, że skóra jest bardzo miękka;

Wady:
- zapach jest dość ciężki, ale można się przyzwyczaić;
- jest nieco lepki.

Spełnia swoje zadanie

- do każdego rodzaju cery - wydaje mi się, że bardziej do cery suchej lub normalnej, ale przy tłustej też daje radę
- długotrwale nawilża i uelastycznia skórę - zdecydowanie TAK
- dostarcza witamin A, E, F, niezbędnych dla utrzymania prawidłowych funkcji skóry pielęgnuje skórę trądzikową - TAK
- wspomaga krążenie skórne, poprawiając koloryt i kondycję skóry - TAK, NIE WIEM, TAK
- tworzy znakomity podkład pod makijaż - może być, ale nie wiem czy taki znakomity

Konsystencja - lejąca się. Z jednej strony to minus, bo wylewa się z tubki i łatwo nałożyć go zbyt dużo, ale plusem jest wydajność oraz możliwość zużycia produktu do końca.
Zapach - ziołowo-herbaciany? Dla mnie nie odrażający, nawet może przyjemny, ale utrzymywanie się go prawie cały dzień to już przesada.

Krem dostałam od mamy właśnie z myślą o zwalczeniu mojego trądziku (resztki młodzieńczego i solidnie rozwinięty neuropatyczny). Na początku krem stosowałam prawie codziennie rano pod makijaż, ale ze względu na pozostawianie dziwnego filmu na twarzy oraz mocno wyczuwalny nawet pod makijażem zapach zniechęcił mnie. Przerzuciłam się na stosowanie na noc. I tutaj jest rewelacyjny. Skórę rano mam elastyczną, nawilżoną, zdrowszą. Ten nieprzyjemny film zmywam rano żelem i mam wszystkie zalety z wyeliminowaniem wad.
Działanie na skórę trądzikową - nie zapycha a to duża zaleta. Nie podrażania twarzy, łagodzi wszelkie "uszkodzenia", że to tak nazwę, wydaje mi się, że przyspiesza regenerację skóry. Wyprysków i zapchanych porów jest znacznie mniej, ale stosuję również inne preparaty oczyszczające.

Bardzo dobry

Myślę, ze to krem godny polecenia. Osobiście używam go krótko, ale widzę, że zostanie ze mną na dłużej. Odpowiednio nawilża, daje efekt gładkiej skóry. Zniknęły mi po nim delikatne przebarwienia. Bardzo dobry jako baza pod fluid. Jedyny minus to zapach, mi się nie podoba ale może komuś... Ogólnie oceniam na 5

Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego

O botoksie mity

Zdecydowanie nie

Kupiłam go ze względu, na to działanie pielęgnacyjne skóry trądzikowej, ale nic takiego nie zaobserwowałam, nie chce się wchłaniać, daje uczucie maski na twarzy, szybko z niego zrezygnowałam i odstawiłam na półkę.

Używam tego produktu od: używałam dwa tygodnie
Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Słabo.

Spodziewałam się więcej po tej firmie. Niestety krem mnie zawiódł i na pewno już go nie kupię. Konsystencja wodnista, ale przynajmniej dobrze się rozprowadza. Kolor nie przypadł mi do gustu. Zapach jest dość specyficzny. Po zastosowaniu kremu ma się uczucie przyjemnego filmu na twarzy, nie tłustego. Uczucie utrzymuje się całą noc. Po zużyciu całej tuby nie zauważyłam jednak żadnych dobroczynnych właściwości tego kremu.

Ilość zużytych opakowań: 1 tuba

Może być

Poszukiwałam jakiegoś dobrego kremu na trądzik i koleżanka poleciła mi właśnie ten kremik. Nieco się zawiodłam, bo nie pomógł mi w zwalczaniu pryszczy, owszem bardzo dobrze nawilża moją skórę, ma przystępna cenę no i dość dziwny zapach, ale da się przyzwyczaić, dobry jest pod makijaż, szybko się wchłania, minusem jest też to, że trudno go gdziekolwiek dostać, mnie udało się zakupić przez internet. Ma też dobrą konsystencję i jest wydajny, używam go już dość długo prawie codziennie a nawet dużo go jeszcze zostało. Polecam jako krem nawilżający, ale nie na trądzik.

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

zapycha

Zachęcona pozytywnymi opiniami nie bez trudu nabyłam, po to tylko niestety, by się rozczarować. Krem po dwóch dwutygodniowych próbach zapchał moją mieszaną cerę. Kolor beżowy, zapach ziołowy, wchłania się do matu. Pozostawia na skórze niemiły, nietłusty film. Miałam wrażenie, że skóra pod nim nie oddycha. Nie nadaje się do używania, gdy jest ciepło, ponieważ skóra się pod nim poci.

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: mniejsza część jednego

Nie sprawdził się na mnie

- konsystencja strasznie rzadka
- miły zapach, podobał mi się
- starsznie natłuszczał mi moją i tak tłustą cerę
- niesamowice zapychał pory
- po dłuższym stosowaniu buzia stała się miękka

Generalnie spodziewałam się o wiele więcej po tak dobrej firmie, nie ukrywam że się zawiodłam.

Używam tego produktu od: niecały rok

O.k., tak na 4-

Mam bardzo problematyczną i kapryśną cerę, która nie toleruje wielu kosmetyków, bo: albo ją zapychają albo podrażniają albo wysuszają albo - w najgorszym wypadku- robią to wszystko na raz :(. Ten krem w zasadzie spełnia moje podstawowe oczekiwania i jest dobrze tolerowany przez skórę, choć jestem daleka od zachwytów...

- ma lekką konsystencję, nie zapycha, a nawet mam wrażenie, że ogranicza powstawanie wyprysków
- dość dobrze nawilża - może nie idealnie, ale przynajmniej nie mam poczucia ściągnięcia skóry, jak np. po o wiele droższym Hydrance Optimale
- nie podrażnia, nie powoduje zaczerwienienia cery, co dość często mi się niestety zdarza :(

Do miana idealnego kremu Vilcacorze sporo jednak brakuje i znalazłoby się parę wad...

-mimo dość rzadkiej konsystencji krem nie wchłania się do matu i lekko natłuszcza moją skórę, więc nie nadaje się do stosowania na dzień - zresztą brak filtrów przesądza sprawę
-w sumie - poza dość solidnym nawilżeniem i zmiękczeniem - nie zauważyłam, by moja nieco poszarzała cera miała zdrowszy wygląd czy ładniejszy koloryt
-krem ma bardzo specyficzny kolor i zapach (intensywny, propolisowo-ziołowy); nie jest to istotna wada, ale na pewno te cechy wpływają na przyjemność stosowania.

Generalnie uważam, że jest to przyzwoity krem i warto na niego zwrócić uwagę, bo krzywdy raczej nie zrobi, a portfela też nie spustoszy ;).

Używam tego produktu od:1,5 m-ca
Ilość zużytych opakowań: kończę 1

Bardzo dobry krem!

Wróciłam do tego kremu po kilku latach przerwy i cieszę się ,że tak się stało, bo krem jesty naprawdę świetny. Mam 35 lat i cerę dość problematyczną - ciąglę jeszcze trądzikową, a przy tym wrażliwą, skłonną do podrażnień i przesuszeń. Krem radzi sobie z tym świetnie.Nawilża i koi skórę , ale nie jest za cieżki dla niej.Stosuję go na dzień ,pod makijaż. Ma przyjejemny zapach .Myślę ,że jest jedym z lepszych kremów , jakie stosowałam , a stosowałam ich niemało,począwszy od tańszych a skończywszy na tych z górnych półek.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: kilku lat

Świetny!

Moze i opakowanie nie jest przepiekne, ale krem bombowy. Ostatnio mam wieksze zaufanie do polskich kosmetykow i zdecydowanie wole sie smarowac polskimi mazidlami niz chemia z zachodu. Krem dobrze nawilza i odzywia, nie powoduje powstawania zaskornikow a skora sie po nim nie swieci. Dosc intensywnie pachnie i moze nie kazdej przypadnie do gustu ale mnie ten zapach nie razi. Kolor tez ma fajny-cielisty. Uzywajac go mam jakies takie wrazenie ze jest mniej chemiczny niz reszta ktorych uzywalam. Nadaje sie do tlustej i mieszanej cery.

Używam tego produktu od:3 miesiace
Ilość zużytych opakowań:1/3

Świetny krem! Polecam!

Pzede wszystklim krem swietnie nawilża i tworzy taka niewidoczną powłoczkę którą czuć przy demakijażu. Nie świeci mi się po nim cera i choć mam cerę raczej suchą działa niesamowicie. Wydaje mi się że lekko tonuje skórę. Nie powoduje wyprysków, bardzo dobrze się wchłania, polecany pod makijaz. Musze tu dodac ze miałam problemy ze swędzewniem skóry i złażeniu jej jak przy atopowym zapaleniu i tu la roche posey nie pomagały a on sobie poradził!!! 8O SZOK! Nie wiem czemu działa ale dział znakomicie, poza tym jest bardzo wydajny. Polecam wypróbować a dziekuję pani z apteki co mi go poleciła! Znakomity!
Z minusów, brakuje mu juz chyba tylko filtrów:)

Używam tego produktu od: 3 miesi ecy
Ilość zużytych opakowań:1 bedzie 2