Gabriela Sabatini, Devotion

Gabriela Sabatini, Devotion

Flirt i uwodzenie mają szczególne miejsce w latynoskiej kulturze. Gabriela Sabatini Dévotion (Devotion) to zapach pełen emocji i erotyzmu. Rubinową czerwień flakonu wypełniono doskonale zrównoważonymi świeżością i ciepłem. Dévotion (Devotion) przepełniony jest latynoskim temperamentem i zmysłowością. Dla kobiety odważnej i żywiołowej. Na wieczór.

Nuta głowy: cytryna, porzeczka.

Nuta serca: praliny.

Nuta bazowa: wanilia, drewno sandałowe.

Wykorzystała: kilka próbek

Nietypowe, bardzo ładne

Devotion to perfumy mocne, chociaż niezbyt w męskim stylu, są bardziej ostre, lekko alkoholowe, ale nie w sensie takim, że alkohol jest tutaj przypadkiem, to zamierzony efekt z pewnością, lekkie drapanie, rodzaj drażnienia nosiciela.

Są kwiatowe, słodkie, trochę cukrowe, ale jednak nie aż tak jak współczesne słodkie kompozycje typu Si. Już sam flakon jest zapowiedzią diabelskiej zawartości, taki mocno czerwony, płomienny wręcz. Takie jest Devotion, mocne, temperamentne, z pazurem i przytupem.

Lekko po jakimś czasie czuję nuty budyniowe, bardzo ładne, ciepłe, wręcz świąteczne. Jest bardzo pieprznie, ostro, ale piżmo nie przytłacza. Praliny, wanilia, drzewo sandałowe - wielka szkoda, że to zostało gdzieś przytłumione, ale na szczęście je czuję. Gdyby te trzy składniki były na pierwszym planie, byłby to jeden z moich ulubionych zapachów.

Polecam wielbicielkom klasyki, pieprznych kompozycji i zamierzchłych zasad perfumiarstwa.

Moje pierwsze perfumy, czyli dawno, dawno temu...

Tak, Devotion. Pamiętam tą flaszkę jak dziś. Moje pierwsze prawdziwe markowe perfumy kupione w wieku bodajże - 13 lat - wcześniej miałam Avon z Mimiozą.

Drapieżne, z pazurem - od lat mam tendencję do bycia nietuzinkową :sol: Dość słodkie, ale z przyjemną nutką orientu. Ciężkie, ale nie duszące. Nie przesłodzone dzięki owocowej nucie. Z początku lekko kwaskowe, potem słodkie, by na sam koniec być przyjemnie ciepłe i orientalne - ale bez duszenia, przesady. Z lekko drzewną nutką.

Flakon nadal mi się podoba. Prosty, elegancki, ale nadal dość pikantny w kolorze - miłość do czerwonego to ja mam od lat (obecnie wygrywa niebieski z czerwonym, ale czerwień nadal jest moim ulubionym kolorem) ;)

Obecnie bym ich nie kupiła. Po pierwsze są wycofane - pamiętam jak w 2006 próbowałyśmy kupić je z siostrą w Londynie - nie udało się. Po drugie obecnie gustuję w męskich klasykach i damskich kwiatowych klasykach (ukochany raczył wywrócić mi świat perfum do góry nogami) + nisza (kadzidło, dymy, spalenizna + świeże). Czyli już nie mój gust.

Ocena - z sentymentu daję 4,5 gwiazdki. Obecnie byłby pewnie 3 bo mnie już tak nie zachwycają.

Trwałość bardzo mocna - spokojnie wytrzymują od rana do wieczora. Perfumy "z ogonem", ale bliskie skórze, czyli nie perfumy z efektem "wszyscy w około mdleją i się duszą, bo czują perfumy".

Geniusz zapachowy

Przypomniałam sobie o tych perfumach, pisząc recenzję innego zapachu od Gabrieli Sabatini. Jest to zapach absolutnie genialny, nie jest nachalny, ale jak najbardziej odczuwalny, uwodzicielski, bardzo zmysłowy, wręcz pobudzający. Doskonały. Bardzo żałuję, że został wycofany, czego nie rozumiem i ubolewam nad tym od dłuższego czasu, kupiłabym ponownie z pewnością, jednak w obliczu takiej sytuacji nie wiem czy będzie to możliwe, używam obecnie innych zapachów, z których jestem zadowolona, ale tego chyba nigdy nie zapomnę, co samo w sobie świadczy o jego wartości.

Używam tego produktu od: dawno temu
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania, zdaje się 50ml

wrastające włoski

gorąca noc pod palmami...

ZAPACH JEST PRZECUDNY. Mega-kobiecy, słodki ale i drapieżny, kojarzy mi się z nocą w ciepłym kraju gdzie z dala słychać upojne dyskotekowe kawałki.. Ostatnio trudno go zdobyć bo został wycofany, ale kto szuka ten znajdzie :)

Używam tego produktu od:6 lat (z duuużą przerwą)

sexy sexy sexy...

czekalam na niego 5 lat zanim znow go mam... przez caly ten czas poprostu marzylam o nim jakby o czyms nieistniejacym, mieszkam za granica i nie latwo bylo mi go zdobyc wiec zamowilam na allegro, zapach oczywiscie taki jak pokochalam, ale przez caly ten czas sworzylam o nim tak niesamowite wrzenie myslac ze w koncu je kupie ze mozna powiedziec zmyslilam sobie troche ten zapach, poniewaz po zakupie przez chwile zwatpialam, ale juz po kilku minutach wiedzialam ze to ten:) to wlasnie niesamowite ze ten zapach ma wiele twarzy. nie jest plaski i dopasowuje sie do ciala jakby byl storzony tylko dla skory- daje wtedy niesamowity efekt. cudowny zakochalam sie w nim na nowo i zawsze bede do niego wracac

Używam tego produktu od:5 lat, z przerwa- teraz 3 miesiace

najukochańszy

Mój ulubiony zapach-piękny ,ciepły, troszkę namiętny ;) Nie jest ani trochę duszący. Po prostu mój ulubiony :)

opakowanie ładne, proste. Czerwony kolor doskonale pasuje do zapachu. Tylko nakrętka może po pewnym czasie się troszkę ozluźnić,ale na pewno nie odejmę za to gwiazdki ;)

Używam tego produktu od:dawna
Ilość zużytych opakowań:sporo :)

signature scent

Przez lata był to mój "signature scent", zbierałam za niego komplementy -częsciej od panów :). Zmysłowy, ciepły ale nie nachalny, nie duszący wszystkich w promieniu pięciu kilometrów ale zauważalny- i o to chodzi :). Niestety wycofany, więc nie wiem czy kupię ponownie.

Używam tego produktu od: chyba 8 lat
Ilość zużytych opakowań: 6 + cała linia zapachowa

na randki doskonały

dostałam te ferfumki na urodziny od koleżanki i od razu przypadły mi do gustu, ponieważ jestem manaczka zmysłowych, ciepłych zapachów. zawsze gdy ich użyje ktoś sie pyta jakich perfum używam, a to chyba najważniejsze intrygowac zapachem!!

Boski

Zapach jest piękny,zmysłowy i jedyny! Kojarzy mi się z ciepłą nocą nad morzem, przy zachodzie słońca z bliska osobą... Gdy mam ten zapach na sobie czuje sie bardzo sexy i uwodzicielsko:)

Używam tego produktu od:ładnych parę lat
Ilość zużytych opakowań:nie liczyłam :)

Ukochane

Jedne z 2 moich ukochanych perfum. Ostatnio udało mi sie dorwac flakonik 50ml :) Perfumki slicznie pachną, tajemniczo- pasują i na dzien i na wieczór. Są otulające, cieplutkie. Sexy. Uwielbiam. Zapach mógłby się jednak troszke dłużej utrzymywaćUżywam tego produktu od:1,5 roku

EDIT: od czasu mojej recenzji minęło ok. 2,5 roku. W międzyczasie poznałam mnóstwo innych perfum, w większości wysokopolkowych, lecz Devotion pozostają nadal w czołówce tych ulubionych. Trwałosć przeciętna. Nie są płaskie, cudownie rozwijają się na skórze. Raczej nie należą do ogoniastych. Szkoda wielka, że sa wycofane:(

Tajemniczy i slodki

Kiedy pierwszy raz go poczulam na kolezance pomyslalam,ze musze go miec.Zafascynowal mnie i towarzyszyl mi przez dlugi czas.Zapach jest slodki i taki po prostu wyjatkowy.Mi niestety sie juz znudzil,ale polecam.

Używam tego produktu od:5lat

nie fascynujacy, ale ladny

Uzywalam kiedys tego zapachu, ale jakos strasznie mnie nie zafascynowal bo o ile pamietam to albo go komus oddalam, albo odsprzedalam na allegro, jedno albo drugie. Nie winilabym za to perfum, a raczej to ze moja polka z roznej masci edt i edp sie ugina i czasem maly remanent jest koniecznoscia. Oczywiscie nie jest to zapach tak charakterystyczny jak np. alien. Wpisuje sie w konwencje lekkawy-zmyslowy-z nuta czegos owocowego w glebszych warstwach. Trwalosc bez zarzutu a buteleczka niezwykle ladna, choc prosta. W miare bezpieczny strzal prezentowy - minimalnie nijaki, za to wiekszosci osob powinien sie spodobac.

Używam tego produktu od:ok. 2 lata temu
Ilość zużytych opakowań:kilkunastokrotnie