Lancome, Teint Idole (Podkład kryjacy)

Lancome, Teint Idole (Podkład kryjacy)

Zgłoszająca osoba: Agata_Majka

Podkład kryjący, nie pozostawiający śladów na kołnierzyku. Długo się utrzymuje, matuje, nie ściąga cery. Nie jest widoczny na twarzy, piękna gama kolorów. Buteleczka z wygodną pompką.

przeciętny

podkład nie spełnia moich wymagań:
-zapach dosyć nieprzyjemny, tani, drogeryjny i zbyt intensywny
-krycie przeciętne
-nie utrzymuje się na skórze tak długo jak się tego spodziewałam. Po około 7 godzinach makijaż przydałoby się poprawić
-skóra dość szybko się przetłuszcza w strefie T
-kolory nieciekawe dla posiadaczek jasnych cer. Najjaśniejszy kolor dla mnie jest zbyt ciemny i zbyt żółty
-dość szybko zastyga przy nakładaniu
-zbiera się w drobnych zmarszczkach mimicznych. W głębszych nie wiem bo jeszcze takowych nie posiadam

Podsumowując:
zdecydowanie zbyt drogi jak na jakość jaką prezentuje

bardzo przeciętny

Testowania ciąg dalszy.
Ten podkłąd skreśliłam z ewentualnej listy zakupów już po 2krotnym użyciu. Dla mnie to zupełnie nie to. Przede wszytkim najjaśniejszy odcień jest mocno żółty, co daje efekt niekoniecznie ciekawy. Topornie się przy tym rozprowadza, szybko zastyga, choć maski nie robi. Trzyma się dobrze na twarzy bez żadnego pudrowania prawie cały dzień ale co z tego skoro włazi w pory i zmarszczki i cera wygląda nieświeżo i przyciężko. Nie jest zły ale dla mnie to nie to.

Używam tego produktu od: 2 dni
Ilość zużytych opakowań:próbka

Może dla suchej cery

Od dłuższego już czasu używam Revlon ColorStay i mam ochotę na zmianę.Postanowiłam sprawdzić DoubleWear EL ale jako że akurat nie było pani na stoisku EL dostałam próbkę tego podkładu. Na szczęście tylko próbkę bo gdybym kupiła pełnowymiarowy produkt w życiu bym sobie tego nie wybaczyła. Podkład ma matować i kryć ale niestety nie radzi sobie z tym wcale. Mam cerę mieszaną (może nawet czasem tłustą bo policzki delikatnie też się świecą) z zaczerwienieniami (naczynka), podkład nie poradził sobie z zakryciem naczynek a skóra świeciła się już po ok. godzinie bardzo intensywnie. Dodatkowo już po ok. 3-4 godz. wyglądałam tak jakbym wcale nic na twarzy nie miała. W porównaniu do ColorStay jest lżejszy i daje fajne lekko pudrowe wykończenie ale co z tego skoro w tej cenie mogę mieć 4 buteleczki Revlona (kupione na Allegro).

Na pewno nie dla tłustej cery.

Używam tego produktu od:spróbowałam jeden raz i wystarczy

Agnieszka Broda błędy w makijażu 02

jak zawsze dobry

Co jakiś czas wracam do tego podkładu....od bardzo,bardzo dawna.....Kiedyś należał dla mnie do czołówki,ale czasy się zmieniły i pojawiły się nieco lepsze podkłady... Ale nadal jest dobry,matuje(przy cerze miesz.lub tłust.normą są poprawki -chyba przy wszystkich fluidach),naturalne,lekko pudrowe wykończenie,wydajny.

Używam tego produktu od:daaawna
Ilość zużytych opakowań:dużo

Nie polubilismy sie.

W porownaniu z Photogeniciem, ktorego rowniez mialam przyjemnosc uzywac TI wypada bardzo blado. Owszem, naklada sie gladziutko i rownomiernie, ale coz z tego, skoro po kwadransie swiece sie jak latarnia? A przeciez jednym z jego glownych zadan jest mat. Jest rzeczuywiscie kryjacy, ale szybkie swiecenie niszczy to krycie. Co chwile musze przypudrowywac twarz i w rezultacie po uzyciu TI wygladam jakbym miala kilo tapety, a takiego efektu nie znosze. Poza tym nie utrzymuje sie tak dlugo jak Photogenic, a od podkladu za 200zl oczekuje jednak bardzo dobrej jakosci. Na mojej mieszanej cerze sie nie sprawdzil, cale szczescie, ze nie kupilam pelnowymiarowki, tylko przetestowalam 6ml, ktore dostalam jako gratis do tuszu. Krycie i konsystencja na plus, reszta niestety nie. Znam duzo lepsze podklady za 1/3 tej ceny.

Używam tego produktu od: kilka miesiecy
Ilość zużytych opakowań: probki

na pewno NIE dla skóry tłustej

Zacznę od tego że po tej cenie spodziewałabym się czegoś 10x lepszego, przez ten podkład Lancome podpadło mi na całej linii, może po prostu obsługa drogerii gdzie kupowałam ten podkład była niedouczona, powiedziano mi że ten podkład będzie dobry do mojej tłustej skóry a czuje jakbym wsmarowywała w siebie olejek! nos, czoło i policzki natychmiast się świecą po nałożeniu fluidu i ten efekt utrzymuje się cały dzień (nie wspomnę że odcień który dobrała mi Pani w drogerii jest za ciemny i nie pozwolono mi go zamienić), wygląda jak maska - kosmetyk do kosza za 200zl! Co prawda Pani ekspedientka mówiła że sama go używa i jest zadowolona tylko dlatego nie wystawiam mu 1 gwiazdki bo najwidoczniej nie jest to kosmetyk do mojego typu skóry. Zdecydowanie odradzam skórze przetłuszczającej się.
Dobrze kryje i na szczęście nie zatyka porów, mój trądzik się po nim na pewno nie powiększył jeśli można to uznać za pocieszenie.

Ilość zużytych opakowań: zaczęte jedno

kłamstwo Lancome

Podkład dostałam w kapselku od Sephorzanki jako próbkę na zgłoszone przeze mnie potrzeby, czyli: matowienie, dobre krycie drobnych niedoskonałości i wyrównanie koloru cery. Niestety, żadnych z powyższych nie spełnił (może oprócz wyrównania koloru, ale to już robi chyba każdy fluid w XXI wieku...)
Wady:
- podkreśla suche skórki
- po 1/2 godz. strefa T fatalnie się błyszczy
- ściera się po kilku godzinach
- nie umie ukryć nawet drobnych niedoskonałości

Jak widać, producent sporo obiecuje, lecz obietnic nie dotrzymuje - w moim słowniku to się nazywa "kłamstwo"

Nie kupię stanowczo i dalej muszę szukać mojego podkładu KWC...: mozolna, syzyfowa robota....:-(

Używam tego produktu od: 1 tygodnia
Ilość zużytych opakowań: kapselek Sephory

Zaskoczenie

Dla mnie był on czymś doskonałym, ale może dlatego,że używałam firmowych próbek, bo teraz nie wiem, czy warto kupić, jeśli są takie negatywne opinie. Bo może w buteleczce będzie gorszy ten make-up?
Otrzymałam próbki Lancome Photogenic, Lanc.RAR czy coś takiego i Teint Idole. Te dwa wcześniejsze były beznadziejnie ciężkie i mocno kryjące, a ja tego nie lubię. Ale negatywnych recenzji z natury rzeczy nie piszę wiele, bo wolę mówić o dobrych rzeczach, a tez jestem bardzo subiektywna.
A Teint Idole- lekki, delikatny, naturalny, daje efekt zdrowej skóry, rozświetla twarz, trwały- dla mnie super!
Nie wiem czy kryje, raczej nie bardzo

Używam tego produktu od: tydzień temu
Ilość zużytych opakowań: próbki z perfumerii

BARDZO KIEPSKI PODKLAD:(

Po sprobowaniu probek firmy Lancome musze przyznac, ze podklady zdecydowanie nie sa ich \silna bronia\:((. Bardzo kiepski podklad jak na marke i cene, gdyz juz za 50 zl mam kilka swetnych podkladow 3 razy tanszych niz ten. Kieskie krycie, podklad bardzo wysuszal moja skore, krotko sie trzymal na buzce. Ladne opakowanie i kolory:).Nie kupie go juz nigdy, bo uwazam, ze nie warto wydac az tylu pieniadzy, aby zakupic podklad, ktory moglby stac na polce z kosmetykami z nizszej polki...

Używam tego produktu od:2008

to jednak nie to

Wyprobowalam wersje Teint Idole Ultra. Kolor naturylny, fajne krycie ale niestety jak dla mojej tlustej cery to jest on zbyt nietrwaly i zbyt szybko sie blyszczy. Nie ma porownania do Colorstay Revlona, ktory jako jedyny daje mi absolutna pewnosc na wiele godzin. Tutaj co prawda duzo lepsze opakowanie z pompka, ale jednak przesadzaja wlasciwosci.

Tak wiec Teint Idole byl troche wyrzuceniem pieniedzy w bloto. Postaram zuzyc buteleczke do konca ale bez entuzjaumu.

Używam tego produktu od: 5 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 1 jeszcze nie do konca

Dlaczego go wycofali?

Zupełnie nie rozumiem dlaczego firma Lancome zdecydowała sie zamienić cudowny Teint Idole na pomyłkę, jaką jest Teint Idole Ultra. Od czasu kiedy Teint Idole zniknął z perfumerii wciąż szukam czegos, co mi go zastapi ale zaden inny podklad mu nie dorównuje.
Teint Idole byl gesty, kryjący ale nie tworzył efektu maski jak Colorstay Revlona, kolor nie ciemnial jak ma w zwyczaju chociażby Forever Diora. Byl trwały ale nie musiał do tego pachnięć jak farba olejna.
Buuuu...

Używam tego produktu od: kilku lat

Wyśmienity!!

Myślę, że ten kosmetyk jest doskonały nawet do cery z problememami tj. trądzik, krosty, wypryski, zaczerwienienia. Co najważniejsze, nie zatyka porów, kryje wszystkie zaczerwienienia i niedoskonałości. Doskonale nadaje się gdy używa się jeszcze pudru. Jest to jeden z moich ulubionych podkładów, gdyby nie to, że lubie eksperymenty pewnie używałabym tylko jego. Nie zawaham się nawet powiedzieć, że po tym kosmetyku cera staje się bardziej zdrowa, co najważniejsze nie powoduje jakiś dolegliwości w powstaniu krost. Skóra może swobodnie oddychać. Ma on delikatny, ładny zapach, co jest rzadkością wśród podkładów. Ja bez zastanowienia daje mu najwyższą ocene i szczerze polecam.

Używam tego produktu od: kilkunastu miesięcy
Ilość zużytych opakowań: kilka