Polecamy: Zostań twarzą Kinder Bueno

Golden Rose, Velvet Matte Lipstick (Matowa szminka do ust)

Golden Rose, Velvet Matte Lipstick (Matowa szminka do ust)

Cena już od 9,49 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl
Pojemność 4,2 ml

Pomadka do ust Velvet Matte tworzy na ustach aksamitne matowe wykończenie. Wysoka zawartość pigmentów oraz długotrwała formuła sprawia, że pomadka długo utrzymuje się na ustach. Idealnie się rozprowadza, a dzięki zawartości składników nawilżających oraz witaminie E dodatkowo odżywia i nawilża usta. Paleta zawiera 20 odcieni od klasycznej czerwienie po odcienie nude. Produkt nie zawiera parabenów i jest testowany dermatologicznie.

w sztyfcie
kryjące, nawilżające
bez parabenów
Efekt
matowe

Świetna

Mnóstwo kolorów, przystępna cena, łatwo dostępne, może nie powalają swoją trwałością, ale jak na takie warunki, to i tak jest świetna. Posiadam kilka w swojej kolekcji i nie mogę na nie narzekać.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1504846].usefull || 0 }}% pomocna.

Rozczarowanie

Kupiłam szminkę zachęcona pozytywnymi recenzjami i tytułem kosmetyku wszechczasów. Niestety, te opinie nijak się mają do tego, co zaobserwowałam na moich ustach. Mam kolor 28 - idealny odcień fioletu, właśnie taki, jakiego szukałam. Gładko się rozprowadza i ma świetne wykończenie - takie satynowe. Niestety, już po kilkunastu minutach szminka zaczyna się zjadać w bardzo brzydki sposób - robi się różowa w fioletowe plamki. Musiałam poprawiać usta co pięć minut, bo wyglądało to dziwacznie. O próbie jedzenia i picia nawet nie mówię, bo został sam kontur.

+ gama kolorystyczna
+ opakowanie
+ satynowe wykończenie

- TRWAŁOŚĆ
- trwałość
- trwałość

Być może jakieś inne czynniki wpłynęły wtedy na trwałość produktu, jednak nie zdecydowałam się nałożyć szminki ponownie po tamtym doświadczeniu. Być może za jakiś dam jej jeszcze jedną szansę i zmienię recenzję.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1503076].usefull || 0 }}% pomocna.

Najlepsza szminka jaką miałam. Zafascynowana dobrymi opiniami skusiłam się na kupno szminki. Zakochałam się w niej od razu. Kupiłam jeszcze 3 inne kolory i również jestem z nich bardzo zadowolona. Trzymają się bardzo długo na ustach, nie wysuszają. Opakowanie ma również bardzo ładne i praktyczne

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1501516].usefull || 0 }}% pomocna.

Kontigo - Karolina Pisarek - studio

Przewaga minusów

Oceniam szminkę w odcieniu 08.
Plusem na pewno jest cena i dostępność (praktycznie w każdej drogerii internetowej). Gama kolorystyczna jest bardzo duża i każda dziewczyna znajdzie coś dla siebie. Szminki są wydajne, nawet przy codziennym stosowaniu, oraz nie wysuszają moich ust.
Przejdźmy do minusów:
-słaba trwałość-przy jedzeniu i piciu długo nie wytrzyma
-słowo „mat” z opakowania zupełnie nie przenosi się na usta
-jest to bardzo słaba konsystencja, jeśli produkt miał być matowy
-szminka ma tendencje do rozmywania z konturów ust (bardzo brzydko wygląda to przy ciemniejszych kolorach, gdy kontury są widoczne)
-bez pomocy pędzelka/wacika nie da się ładnie obrysować ust (szminka ma źle wyprofilowany sztyft)
Niestety dla mnie przeważają minusy. Wykańczam moją szminkę na co dzień, nie kupię jej jednak ponownie.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1497671].usefull || 0 }}% pomocna.

Fajna :)

Ogólnie oceniam ją bardzo dobrze :) jest taniutka, całkiem dobrze dostępna (przynajmniej w moim mieście mają stoiska w wielu galeriach), ładne kolory. Dobrze się trzyma, równomiernie ściera, przez co nie trzeba się martwić poprawianiem jej po każdej przekąsce. Niestety mocno wysusza moje usta. Poza tym, przyjemnie się ją nosi.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1497366].usefull || 0 }}% pomocna.

mega

piękne kolory, trzymają się niesamowicie, aż tak bardzo nie wysusza jak na matową pomadkę, kosztuje niecałe 11 zł, więc już wgl trzeba ich mieć jak najwięcej :D

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1495601].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo fajna matowa pomadka za niewielkie pieniądze.
Formuła szminki jest bardzo przyjemna i raczej nie wysusza.
Firma GR daje nam duży wybór kolorów kolorów w modnych w tym sezonie odcieniach.
Łatwo jest ją równomiernie nałożyć na usta, nie robi plam, nie podkreśla i nie tworzy suchych skórek.
Cena oczywiście jest bardzo atrakcyjna i mamy dużą dostępność.
Dostępne są w wielu sklepach stacjonarnych i internetowo w niskich cenach.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1495566].usefull || 0 }}% pomocna.

Wykorzystała: kilka próbek

dobra jakość za małą cenę

Kupiłam zestaw sześciu minipomadek w podobno najpopularniejszych odcieniach velvet matte. Wszystkie kolory są bardzo przyzwoite i w zasadzie nie ma takiego wśród nich, którego nie chciałabym w ogóle używać ( co zdarza się często w zestawach miniproduktów ). Pierwsze wrażenie super: mięciutko się rozprowadza, szybciutko zastyga na ustach tworząc ledwo wyczuwalną matową warstwę. Trwałość niestety jest przeciętna. Ale za tę cenę to naprawdę dobry produkt.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1493871].usefull || 0 }}% pomocna.

Nr 18 - daleko do Russian Red!

Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że dorzucanie łyżki dziegciu do wiaderka pełnego słodkich recenzji jakie otrzymuje ten produkt poniekąd sprawia mi nieco przykrości. Naprawdę chciałam polubić ten produkt, ale w moim przypadku się nie da.

Oceniam nr 18 - klasyczną, chłodną czerwień, polecaną przez RLM jako najlepszy odpowiednik kultowej Russian Red Maca. Pomadkę kupiłam z myślą o swojej studniówce, na której finalnie wystąpiłam w fenomenalnej czerwieni od Jeffreego Stara. Dlaczego? Czytajcie dalej.

Opakowanie oceniam na przyzwoite. Lekkie, trwałe, w ładnym kolorze. Nie wygląda tanio, aczkolwiek po trzech miesiącach przebywania w szufladzie i jednym noszeniu w torebce zaczynają mi się ścierać napisy.

Cena i dostępność to jedne z większych zalet tego produktu. Pomadkę możemy dostać wszędzie, w każdej drogerii internetowej, w centrach handlowych i małych sklepach kosmetycznych. Cena jest przyjazna dla naszego portfela - nawet jeśli coś nam się nie spodoba, to strata 11,90 zł nie będzie bardzo bolesna.

Szminka pachnie jak budyń waniliowy z domieszką starych, babcinych kosmetyków. Zapach co nieco przypomina słynną szminkę MACa, aczkolwiek obie pomadki według mnie po prostu śmierdzą. Kwestia gustu.

Pierwszą rzeczą, która naprawdę nie gra w tym kosmetyku jest konsystencja - miła, tłusta i masełkowata. Absolutnie niewskazana dla trwałej, matowej szminki. Produkt nie zastyga, przez co niespodziewanie może znaleźć się na naszych zębach i wylać poza kontur ust. W przypadku tak wyrazistego koloru jest to niedopuszczalne.

Druga cecha, która mnie irytuje to wykończenie. Producent obiecuje nam welwetowy mat, a dostajemy kremową pomadkę z leciutkim błyskiem. Po opisie nie oczekiwałam matu absolutnego, ale chociaż aksamitnego wykończenia podobnego do popularnych (chociaż również nieco przereklamowanych) Rouge Edition Velvet od Bourjois. Kremowość tego produktu byłaby całkiem okej w przypadku codziennego nudziaka, ale nie żywej czerwieni!

Trwałość, czyli trzecia wada Velvet Matte. Jest słaba. Szminka odbija się na szklankach, kieliszkach, łatwo ją poruszyć i rozmazać. Może przetrwać drinka albo szklankę wody, ale o normalnym obiedzie radzę zapomnieć. Testowałam podczas trzydaniowej kolacji w włoskiej restauracji. Nie przerwała nawet przystawki. Jest trochę lepiej, gdy wpracuję ją w usta bardzo, bardzo cienką warstwą za pomocą pędzelka i zmatowię pudrem. Niestety, nie chcę mi się aż tak bardzo bawić by ratować ten produkt.

Czwarta rzecz, która nie spełnia moich oczekiwań to kształt sztyftu. Wyrysowanie przyzwoitego konturu za pomocą sztyftu? W życiu! Sprawdzałam zarówno na swoich ustach, drobnych, ale pełnych i dużych, hollywoodzkich wargach koleżanki. Bez dodatkowego pędzla ładnie się nie da.

Kolor jest piękny. Klasyczny, elegancki, nienachalny, komplementujący wiele typów urody. Nieco ciemniejszy i bardziej zgaszony niż Russian Red, ale nadal wyróżniający się w tłumie. Z resztą, gama kolorystyczna kosmetyku jest olbrzymia - ponad trzydzieści kolorów, począwszy od neutralnych nudziaków po czerwienie i róże, aż do szalonych fioletów i czerni. Na plus dla dziewczyn, które chcą poeksperymentować, ale nie wiedzą w czym będzie im dobrze.

Nie zamierzam inwestować dalej moich pieniędzy w inne kolory. Prawdopodobnie bardziej dzienny kolor oceniłabym mniej surowo, ale po "najlepszym zamienniku Russian Red" (wg RLM) oczekiwałam dużo, dużo więcej, a zawiodłam się niezmiernie.

Jeśli szukasz prawdopodobnie fajnej, dziennej pomadki w niskiej cenie - kup ją.
Jeśli nie wiesz, czy kolor szminki będzie ci odpowiadał, a boisz się wydać większą sumę pieniędzy - kup ją.
Jeśli szukasz mocnego koloru i dobrej trwałości na wieczór - omijaj ją szerokim łukiem!

Moja recenzja w skrócie :)

Plusy:
- niska cena
- przyzwoite opakowanie
- szeroka gama kolorystyczna
- nie wysusza ust
- dostępność

Neutralne:
- zapach, ma swoich fanów, ale nie każdy go polubi

Minusy:
- wykończenie, niemające nic wspólnego z aksamitnym matem
- słaba trwałość
- konsystencja nieodpowiednia dla matowego produktu
- brak wżerania się koloru w usta
- dziwnie wyprofilowany sztyft

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1492196].usefull || 0 }}% pomocna.

Szminka pozytywnie mnie zaskoczyła. Czytałam wiele opinii na jej temat, aż sama się przekonałam na własnej skórze. Zawsze bałam się, że kolorowa szminka szybko zmarze mi się z ust. Ta trzyma się dobrze i można jeść bez obaw, że za chwile po szmince nic nie pozostanie.
Uzyskuje ona też intensywny kolor, który matowieje na ustach. Na prawdę polecam. ;)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1491551].usefull || 0 }}% pomocna.