White Linen Breeze EDP

White Linen Breeze EDP

Lżejsza wersja zapachu White Linen. Typ kwiatowo - świeży. Jasny, lekki zapach letniego, słonecznego weekendu i relaksu nad brzegiem morza.

Nuty zapachowe:

nuta głowy: lilia wodna, wiciokrzew, orchidea amazońska, morskie akordy

nuta serca: jaśmin, róża bułgarska

nuta bazy: wetiwera, drzewo sandałowe, mech z kory dębu.

słoneczny...

Ten zapach to nic innego jak Sunny Skies z Avonu, który zresztą jak szybko się pojawił, tak szybko zniknął z ich oferty. White Linen jest dłuższy, ostrzejszy i ślicznie sie rozwija po godzinie i trwa, trwa i trwa....
Nie wiem czemu go lubie? Może dlatego, że jest to świetne połączenie cytrusów z lasem (mech dębowy). ja nie czuje żadnych kwiatków. Coraz bardzie utwierdzam się w przekonaniu, że w latach 85-95 powstały najpiekniejsze zapachy ( jak dla mnie) bo teraz to nic innego jak zgniłe kwiatki,truskawki,jabłka - lichutkie, płytkie i nudne...

Używam tego produktu od:10 lat
Ilość zużytych opakowań: nie wiem

Mój ulubiony zapach od lat!

Wkrótce minie 10 lat odkąd używam tych perfum :) Oczywiście nie bez przerwy, w międzyczasie używałam różnych innych ale żadne nie pasują mi jak te... do White Linen Breeze wciąż wracam i wciąż go uwielbiam! Dla mnie pachnie pięknie i świeżo, zapach jest bardzo trwały ale za razem delikatny... To moje ukochane, idealne perfumy :)Używam tego produktu od: 10 lat (z przerwami)
Ilość zużytych opakowań: bardzo dużo :)

ciężki

Mimo iz nie znam Pure White Linen to wachałam je raz w perfumerii i sie nimi zachwyciłam:) Dlatego jak miałam mozliwosc zdobycia probki white line breeze to od razu byłam chetna;) niestety zapach jest zupełnie inny:( Ciężkii, kwiatowy, mało wakacyjny. zupełnie nie przypomina chwil spedzonych na plazy... Szkoda.

Używam tego produktu od: kilku tyg.
Ilość zużytych opakowań: próbka

depilacja metody

Świeży i niezbyt trwały

Niestety na mojej skórze nie trzyma się tak długo jak u poprzedniczki. Świeży zapach, przez moją rodzinę uznany za ładny i delikatny. Ja też go tak odbieram, tylko, że cztery godziny na skórze to zbyt krótko jak na perfumy tej klasy... Trochę przypomina mi Emporio White.
Buteleczka średnia.

Używam tego produktu od:-
Ilość zużytych opakowań:test

Od lat mój

Niesamowicie trwały zapach! Od rana do wieczora pachnie intensywnie. Na mojej skórze czuć go dłużej niż Angel TM.
pierwszą butelkę kupiła mi mama w prezencie, byłam wtedy w 2giej klasie LO, byłam nim oczarowana do 2giego roku studiów, używałam codziennie, aż wreszcie miałam dość, jednak po 4 latach rozłąki znów jesteśmy razem :) Szkoda tylko, że ten zapach stał się trudnodostępny, pani w sephorze nastraszyła mnie, że już w ogóle go nie ma. na szczęscie dostałam gdzie indziej :)
Opakowanie jest dość nieporęczne, jakoś butelka "źle leży" w ręku, ale sam zapach jest niesamowity.

Używam tego produktu od: 2 klasy Lo, czyli prawie 9 lat z przerwą
Ilość zużytych opakowań:

okropne

Powiem, że rzadko kiedy perfumy wydają mi się odrzucające. Większość jest raczej dla mnie nudna i bezbarwna, ale nie na tyle, żebym czuła jakąś dezaprobatę. White Linen Breeze to jeden z wyjątków, dla mnie ta woń jest po prostu okropna. Nie ma dla mnie nic wspólnego ze świeżością, jest jednocześnie nachalna, dokuczliwa i mdląca. Perfumy są koszmarnie trwałe, co się rzadko zdarza. Nie będę sie już brać za klasyczne White Linen, bo gotowam zasłabnąć w perfumerii.
Jednak ile osób, tyle opinii, moja koleżanka z pracy uważa, że to ładne perfumy.

schładza

Używałam tej wody w ubiegłym stuleciu;) latem, bardzo gorącym latem kiedy żar z nieba zalewał ziemię i chciało się zamieszkać w jeziorze, tymczasem codzienność zmuszała do pracy. W wielkiej rozpalonej do czerwoności Warszawie. Na taką właśnie porę przeznaczone są owe perfumy, choć przewrotnie użyta idea białego lnu zdaje się utożsamiać z łonem natury bardziej niźli parną rzeczywistością miasta. Magicznie wręcz dostarczają energii, schładzają umęczoną duszę i dodają ciału wigoru. Wprawdzie daleko im do pierwowzoru, są jego wspomnieniem zaledwie, bardziej rozmyte i wysubtelnione tym łatwiej wpadają w nozdrza i budzą sympatię. Ale powtarzam, by je docenić należy przetestować latem- nigdy w chłodne pory bowiem zawierają mroźny akcent, który mógłby wzbudzić niechęć i skutecznie zrazić. Jesienią, zimą i wiosną nie mogłam patrzeć nawet na flakonik(co dopiero kosztować), za to gdy tylko nadchodził upał przyciągały jak magnes i zauroczenie wracało.
Słowko odnośnie oceny, otóż owo "mogę znieść na innych" niezupełnie odpowiada prawdzie, raczej "świetnie znajduję na sobie" aczkolwiek podtrzymuję trzy gwiazdki;)

Ilość zużytych opakowań: jedno.

Swieze powietrze

Uzywam tego zapachu od lat (oczywiscie nie bez przerwy) i wciaz mnie fascynuje. Nie sposob sie nim zmeczyc. Chyba wlasnie na tym polega jego swiezosc, choc nie jest to - jak juz pisala recenzentka o wersji podstawowej White Linen - swiezosc "przejrzysto - lisciasto - chemiczna" nowszych kompozycji. Tu mamy swiezosc lnu wlasnie, komfort i przyjemny chlod jaki zapewnia noszenie lnianych ubran latem, zapach poscieli wysuszonej wiatrem i sloncem. Kto wie jak pachnie surowy len, ten go tez w tej kompozycji odnajdzie (cos pomiedzy ogorkiem a swiezym chlebem). Do tego odrobina brzoskwini i wiciokrzewu i voila, mamy cudowny, sloneczny zapach, dostatecznie elegancki jednak by uzywac go tez na wieczor, slowem omnibus zapachowy!:)
Eksperymentowalam tez z uzyciem zima, mrozne powietrze wydobywa owocowe nuty i powstaje zapach... deseru lodowego!:)
Zarowno White Linen jak i White Linen Breeze sa zapachami u nas niepopularnymi, nieodkrytymi, powiedzialabym i mam nawet cicha nadzieje, ze tak zostanie, bo pozwala mi to na oryginalnosc, a i cena "Breeze" trwa na niewygorowanym poziomie!:)
W zasadzie wszystkie zapachy Estee Lauder sprzed "Pleasures" to majstersztyki, wspaniale sie rozwijaja, maja jakis charakterystyczny wspolny rys, mam wrazenie ze stosowano w ich tworzeniu jakies tradycyjne metody, potem bylo juz tylko gorzej - zapachy firmy zrobily sie plaskie i nie do odroznienia od wyrobów innych producentów...