Island Kiss

Island Kiss

Jak co roku Escada, prestiżowa marka pret-a-porter de luxe, prezentuje swoje perfumy inspirowane modą na sezon wiosna/lato. Island Kiss są egzotyczne i owocowo-kwiatowe. Zapach rozpoczyna soczysty akord owoców tropikalnych: mango, passiflory oraz pomarańczy. Perfumy kuszą także kwiatowym akcentem magnolii i białej brzoskwini. Orzeźwiający charakter nadają cierpkie czerwone owoce zmieszane ze słodkim hibiskusem. Całość zapachu przenikają zmysłowe nuty białego drewna i piżma. Stworzony dla kobiet, które z utęsknieniem czekają na słońce, zabawę i ... wakacyjny flirt.

Cena: 150 zł / 30 ml, 195 zł / 50 ml, 260 zł / 100 ml

Ogólnie całkiem ok.

Słodycz tego zapachu wydaje mi się zepsuta, może i połączenie kwiatu pasji z tropikalnymi nutami jest całkiem ok ale ja nie mogę przeboleć tej kwskowatości....

Może gdyby umieścili w środku orchideę byłoby lepeiej...

Używam tego produktu od: kilka testów
Ilość zużytych opakowań: kilka testów

Dobre na lato

Świetnie sprawdzają się na lato. Dość mocne, ale nie wyzywające. Cytrusy, kwiaty i świeżość pięknie tu współgrają. Nawet trwałe (4-4,5 h). Jestem szczerze zdziwiona, że Escada stworzyła tak ładne perfumy. Z ceną i dostępnością nie ma problemu..cóż -ładne.

Ilość zużytych opakowań: Jedno, 30 ml

zgniły owoc

Własnie nim pachnę i strasznie boli mnie głowa. Akurat do miłych połączeń to nie należy. Mam flachę 100 ml tego zapachu. Chciałam cos świeżego na lato, a koleżanka z pracy była na wakacjach i na lotnisku nakupiła tego, a ja za grosze dosłownie odkupiłam od niej jedną butelkę. Dzieki Bogu kończę te flachę bo powiem szczerze nie moge jej juz znieść. Są dni kiedy nawet podobał mi sie, ale wiekszośc czasu odcuwałam go jako zgniłe sfermentowane owoce leżące gdzieś w zasyfionej, zagrzybionej piwniczce. Raz mąż zwrócił mi uwage czy nie polałam sie przypadkiem wywietrzałym, sfermetowanym piwem bo dały taki efekt w połączeniu z moją skóra. :-))). Zapach jakiego pełno wszędzie. Jest podrabiany na potęgę. Nigdy nie kupie ponownie, ogólnie nie jestem zwolennikiem takich świeżych "tropikalnych" zapachów, ale w bardzo gorące dni w lecie potrafie odejśc od tego ustępstwa. W tamtym roku "naleciało" mnie na Issey Miyake leau issey florale i podobnie jak z tym taki mi obrzydł, ze do końca zycia się nim nie psiknę.

Używam tego produktu od: od maja
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 100 ml

Jak zrobić pastelowy makijaż na wiosnę?

rewelacja

Plusy:
-śliczny, bardzo słodki, taki jaki lubię zapach
-utrzymuje się długo, przyciąga uwagę.
Zdecydowanie mój ulubiony zapach.

Minusów brak;)

Niebrzydki, ale to już gdzieś było...

Island Kiss to bardzo ładny zapach, jednak nie jest bez wad.

Rozpoczyna się radośnie mieszanką mango i passiflory, najsłabiej są wyczuwalne wg mnie pomarańcze.

Po kilkunastu minutach tropikalny miks ustępuje miejsca zestawieniu mango + brzoskwinia. Ujawniają się też stopniowo kwiaty i piżmo. Nie wyczuwam natomiast czerwonych owoców czy hibiskusa.

Na mojej skórze zapach utrzymuje się około 3 godzin. Mam wrażenie, że na włosach pozostaje dłużej i wyczuwam go czasem nawet wieczorem. Nie jest to zapach męczący. Ale nie jest to też zwykły zapach wakacyjny.

W pierwszej fazie - radosne tropiki. Z kolej w drugiej - mam wrażenie, że zapach wtórny. Od "pierwszego wąchnięcia" poznałam, z czym mi się ten zapach kojarzy. Otóż od kilkunastu lat ten zapach kojarzy mi się z moją ciotką. Odkąd pamiętam, niezmiennie zawsze pachnie tą "drugą fazą". Nie wiem, jakiego zapachu używa - raczej nie Escady- a pachnie dokładnie tak jak Island Kiss... Mam teraz takie poczucie, że ten zapach już gdzieś był.

Nie jest to mój zapach... Pewnie znalazł grono wiernych wielbicielek, ja być może kiedyś kupię. Ale jeszcze nie teraz.

Ilość zużytych opakowań: tester 2 ml

Skandalicznie wręcz nietrwale

Perfumy dostałam w prezencie, w nowej wersji butelka jest w niebieskich odcieniach, posiada charms i różowa wstążke. Jak pachną Escady nie trzeba pisac, ze podgnile owocki, jakieś tam papaje i grejpfruty, całość ma wdzięk drinka sex on the beach na kubanskiej plazy;) najgorsze jest natomiast to, ze ja nie czuje ich na sobie nawet 5 minut po prysnieciu, null! Tak nie zdarzało mi sie nawet w przypadku o wiele tańszych perfum.

Używam tego produktu od: Miesiąc
Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1

owocowa siła

Dla mnie to must have każdego lata.

Zapach śliczny i ciągle Escada wypuszcza bardzo zbliżone zapachy, co mnie wcale nie martwi, bo zwyczajnie je lubię. Flakon ładny, kolorowy. Wolałabym, aby spód był szerszy, bo często zahaczam o butelkę i butelka łatwo się przewraca.

Cena zdecydowanie za wysoka, choć bywa w promocji bardzo często. Trwałość jest mizerna - około 2 godzin (!!).

Lubię i pewnie kupię ponownie mimo wysokiej ceny i beznadziejnej trwałości. Jest lekki, niezobowiązujący, bardzo dziewczęcy.

Używam tego produktu od: od kiedy wszedł na rynek
Ilość zużytych opakowań: 2 flakony

W nowej edycji -zero trwałości!!!

Z okazji 30 lecia Escady owa marka wypuściła na lato 2012 trzy zapachy letnie cieszące się największą popularnością w poprzednich latach. Wśród nich jest Island Kiss- nowa butelka bardzo przyciąga wzrok- o milion razy lepsza od poprzedniej, bajery w postaci zawieszek, super mix kolorków- no to im się udało!!! Niestety tylko to:-) Zakupiłam 30 ml wraz z kosmetyczką w fajnym, letnim pudełku. Zapłaciłam coś około stówki. Zapach typowo Escadowy, słodki-landrynkowy-cukierkowo-owocowy. NA lato idealny! Ma tylko jedną zasadniczą wadę- trwa godzinkę. Nie mniej nie więcej a właśnie 60 minut. Po tym czasie ulatnia się niczym kamfora. Gdyby kupić setkę i "psikać" co rusz może by i starczył na 2 tygodnie. Stanowcze NIE -280 zł (cena 100 ml) za ładną buteleczkę to stanowczo za dużo.

Używam tego produktu od: tygodnia

Słodkości w sam raz na lato!

Zapach bardzo ciekawy, mimo iż słodki od owoców to przełamany takim chłodem dzięki czemu w sam raz na lato.
Pachnie jakby zmrożonymi owocami i czymś co nadaje perfumom cierpkość.
Utrzymuje się dość długo na skórze i na ubraniach.
Jak najbardziej odpowiedni na lato, na zimę preferuję bardziej ciążkie zapachy.

Klasyka... ale sezonówek Escady :-)

Zrobiłam sobie ostatnio tzw "maraton sezonówek Escady" - miałam zachowane kilka próbek w tych charakterystycznych flakonach i codziennie próbowałam innej.
Stąd moje zestawienie będzie prawie kompletne ;-)
Jak wszystkie one - tak i Island Kiss jest słodkawy, ulepkowaty nieco i mało trwały.
Na tle pozostałych wyróżnia się ciekawą końcówką zapachu - czuję drewno nasączone kokosem i czymś słodki. Bardzo ciekawe doznanie ;-)
Pierwsze wrażenie - słodki i kwiatowy, potem robi się ciut bardziej "wytrawny" i to bardzo mi odpowiada, bo już tak się nie lepi ;-)
Gwiazdki za ładny dziewczęcy wakacyjny zapach i tą ciekawą, acz bardzo delikatną końcówkę.

Używam tego produktu od: kilka prób z miniatury
Ilość zużytych opakowań: w trakcie miniatury

Nawet

Opakowanie troszeńkę "bazarowe" ale zapach bardzo przyjemny, nie za słodki, bardzo czuć mango, mój brat stwierdził, że jak tik taki:) Kupiłam go dla przyjaciółki i uważam, że bardzo do niej pasuje.

Używam tego produktu od: ja go nie używam, kupiłam komuś
Ilość zużytych opakowań: -

Był ukochany

Island Kiss otrzymałam kiedyś w prezencie od faceta, który był Miłością Mojego Życia.

Zapach tej akurat Escady kojarzy się z egzotyką, owocami, zabawą, optymizmem, wakacjami.

Nuta mango i liczi jest bardzo przyjemna, intensywna, apetyczna.
Ogólnie powiedziałabym, że to zapach podobny do wszystkich co roku pojawiających się Escad, jest jednak nieco bardziej nowoczesny i odważny, nawet szalony.

Wąchając flakon teraz wyczuwam landrynkę z konwalią. Butelka śliczna, kartonik jak zwykle też :)

Używam tego produktu od: cztery lata temu