Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Toni&Guy, Creative, Extreme Hold Hairspray (Lakier do włosów ekstremalne utrwalający)

Lakier do włosów ekstremalne utrwalenie ekstremalnie utrwala każdą fryzurę, utrzymując pełną kontrolę nad Twoimi włosami.

utrwalające
zapachowa
w sprayu
Struktura
lekkie
Utrwalenie
bardzo mocne

Ekstremalnie utrwalający? Ani trochę. Ale daje bardzo dobry efekt

Nie nazwałabym go ekstremalnie utrwalającym. Według mnie utrwalenie jest raczej średnie, ewentualnie (w zależności od typu naszych włosów) do mocnego, ale uznaję to za plus, bo lakier daje naprawdę bardzo naturalny efekt, nie daje wrażenia hełmu na włosach, nie skleja i nie robi sztywnej fryzury. Pod tym względem zdecydowanie cieszy mnie brak spełnienia obietnic producenta ;)
Lakier nie utrwala włosów w jednolitą, nieruchomą fryzurę; raczej lekko utrzymuje je w stanie sprężystości. Jeśli na przykład chcemy dodać objętości fryzurze, podtrzymuje włosy tak, że nie oklapną aż tak szybko.
Bardzo dobry do tworzenia naturalnych, sprężystych fryzur, ruszających się wraz z naszą głową.

Jest też bardzo przyjemny w aplikacji, nie klei się i nie zastyga błyskawicznie na włosach, dając nam czas na uformowanie fryzury - ja na przykład lubię nakładać go delikatnymi psiknięciami, jednocześnie przeczesując włosy palcami w wybranym kierunku - układają się wtedy bardzo ładnie i zachowują pożądany kształt.

Zapach - dość neutralny, nie przeszkadza.
Opakowanie - wygodne w dozowaniu, aplikator nie zakleja się lakierem. Pryska równą i nie zlepiającą włosów mgiełką.
Cena - dość wysoka, według mnie za wysoka jak na po prostu lakier do włosów.

Jedną gwiazdkę odejmuję za trwałość - utrwalenie nie utrzymuje się wystarczająco długo, moje włosy po jakimś czasie stają się miękkie i nieco opadnięte, trochę brakuje mi efektu, który uniósłby i utrzymał fryzurę na kilka godzin.
Poza tym jednym mankamentem, to bardzo udany lakier. Czy warto kupić? Myślę że tak, jeśli oczekujecie naturalnego efektu. Ja mam innych ulubieńców, ale nie wykluczam, że przy niektórych okazjach będę do niego wracać.

Wreszcie coś z tej firmy, co działa na moje włosy!

Jest to pierwszy lakier firmy Tony and Guy, z którym gotowa jestem się zaprzyjaźnić. Lakier brązowy (strong hold) okazał się bezradny na moich włosach, podobnie, jak spray z solą morską. Ten lakier (Extreme Hold) nabyłam z okazji promocji w Rossmanie, placąc za niego 25 zł.

Lakier bardzo fajnie utrwala fryzurę i nie skleja. Atomizer wydobywa z siebie rzeczywiście mgiełkę, więc nie trzeba aż tak bardzo uważać, by nie przedobrzyć. Lakier ma ładny zapach, ale to rzecz gustu no i ten zapach dość długo się na włosach utrzymuje, co dla jednych jest zaletą, dla innych wadą. Ogromnym plusem tego lakieru jest fakt, że nie obciąża włosów pomimo mocnego utrwalenia. Łatwo jest go też wyczesać, bo człowiek nie musi się przedzierać przez pozlepiane pasma.

Jeśli chodzi o trwałość to u mnie spokojnie do 48 godzin nienagannie. Potem już jego działanie słabnie, ale ponieważ myję włosy co 3 dni, więc taka trwałość jest zadowalająca. Przy czym włosy są ciągle elastyczne i miłe w dotyku, pomimo mocnego utrwalenia. Nie ma nic gorszego niż wrażenie, że lakier stanowi na naszych włosach drucianą, sztywną siateczkę. W przypadku lakieru Extra Hold firmy Toni and Guy nie ma tego wrażenia, przeciwnie, wydaje się, że włosy są w ciągłym "ruchu".

Dlaczego więc 4 gwiazdki? Bo drogi. Jeśli do regularnej ceny dołożę 20 zł to za tę cenę kupię wielką butlę profesjonalnego lakieru fryzjerskiego. No i mam też zastrzeżenia co do wydajności. Mam włosy długie za pas, więc u mnie lakier schodzi szybciej niż u kogoś z krótszymi włosami, więc nie przeczę, że wydajność w tym przypadku będzie zdecydowanie lepsza.

Używam tego produktu od: trzech tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedno skończone

EDIT 32.11.2014

Od czasu pierwszej recenzji zużyłam jużkilka puszek tego lakieru. Oraz odbyłam wiele poszukiwań swojego lakierowego ideału. Stwierdzam, że ten lakier przegrywa jedynie z lakierem Bumble and Bumble, ale cena tego ostatniego (prawie 140 zł) niestety mocno mnie ogranicza. Toni and Guy, mimo, że do najtańsztch też nie nalezy (ok 35 zł w Rossmanie) wart jest swojej ceny. To jeden z niewielu lakierów, który umozliwia włosom "ruch" jednoczesnie nienagannie utrwalając fryzurę. Niestety, nie we wszystkich Rossmanach jest on dostępny i obawiam się, że ktoś wpadnie na pomysł, by go wycofać. A wtedy chyba się zapłaczę. Lub wrócę do białego TECni.

Super!

Plusy lakieru:
-zapach
-trwały
-super utrwala
-rozczesywanie jest łatwiejsze

minusy:
-moze sklejac troszke włosy

Ogółem znakomity, ciekawy design oraz nowość na rynku, ciekawa innowacja.