Semilac, Gel Nail Lacquer (Lakier hybrydowy)

Semilac, Gel Nail Lacquer (Lakier hybrydowy)

Sprawdź ceny produktu

Manicure hybrydowy jest wykonywany specjalnymi lakierami, utwardzanymi w lampie UV. Główną zaletą takiego manicure jest trwałość. Lakier utrzymuje się na paznokciach 2-3 tygodnie. Paznokcie wyglądają bardzo naturalnie, tak jak pomalowane tradycyjnym lakierem do paznokci.
Nie czekasz aż lakier wyschnie. Od razu po wyjęciu z lampy UV możesz w pełni cieszyć się pięknymi paznokciami, bez obawy, że zniszczysz swój świeży manicure np. sięgając do torebki po klucze.
Trwałość lakierów hybrydowych SEMILAC jest zbliżona do paznokci utwardzanych żelem, dlatego nie odpryskują one już po dwóch trzech dniach, jak w przypadku tradycyjnych lakierów do paznokci. Już teraz możesz się cieszyć trwałym manicure nawet do trzech tygodni.

Skład jest w trakcie moderacji.

• Urethane Acrylate Oligomer Hydroxyethyl methacrylate Hydroxycyclohexyl Phenylketone Phenyl Bis (2,4,6-trimethylbenzoyl)-Phosphine oxide Skład koloru Semilac: Urethane Acrylate Oligomer Hydroxyethyl methacrylate Hydroxycyclohexyl Phenylketone Phenyl Bis (2,4,6-trimethylbenzoyl)-Phosphine oxide May contain (+/-) CI 77891 CI 77491 CI 77510 CI 77289 CI 77492 CI 77266 CI 77742 Mica (CI 77019) CI 77861) Skład topu Semilac: Urethane Acrylate Oligomer Hydroxyethyl methacrylate Hydroxycyclohexyl Phenylketone Phenyl Bis (2,4,6-trimethylbenzoyl)-Phosphine oxide

Ok

Bardzo fajny lakier hybrydowy do paznokci. Ładna gama kolorów - co najważniejsze zróżnicowane. Fajnie się nakłada je na paznokcie. Są bardzo trwałe jak na paznokcie hybrydowe. Jestem z owych lakierów bardzo zadowolona a posiadam ich kilka.

Super dla początkujących, jak i wprawionych

Kilka miesięcy temu zaczęłam przygodę z hybrydami, zatem pierwszą moją marką, z którą postawiłam pierwsze kroki była właśnie Semilac.
Zakupiłam sobie kolorek 179 Midnight Samba, wraz z samodzielnie skompletowanym zestawem - nie tylko od Semilaca.
Mam np. top z Wibo i bazę z Eveline - muszę przyznać, że lakiery Semilac są dość elastyczne jeśli chodzi o współpracę z innymi markami, umiejętnie nałożone nie odpryskują, nie odpadają i utwardzają się standardowo i oczywiście są twarde :)
Minusem może być ich ściąganie... Na moich paznokciach, nawet nie używając wcześniej primera są oporne, muszę nieraz aceton trzymać na nich 30 minut by zeszły bez szwanku, ale mam i na to sposób - środek paznokcia z opornym lakierem po prostu spiłowywuję i nie naruszam przy tym naturalnej płytki.
Później dostałam od chłopaka kolor 163 Your Angel. Bardzo lubię Semilaca za różnorodność kolorów, że aż można dostać bzika :D
Trzymanie... jak hybrydy, do 3 tygodni, przy czym mi szybko rosną paznokcie, więc jak tylko zaczyna się 3 tydzień, to mam 4 mm-owy odrost jak nic :D
Polecam :)

Hit! Zdecydowanie nie KIT!

Chyba do żadnej innej marki nie byłam tak sceptycznie nastawiona jak do tej! Negatywne opinie wyczytane na forach internetowych i innych portalach społecznościowych skutecznie odstraszyły mnie na rok! Właśnie przez rok mijałam się z tą marką, aż w końcu podczas jednej z promocji postanowiłam na własna odpowiedzialność przetestować te lakiery na własnej skórze! ????Kupiłam dwa lakiery na próbę i przepadłam. Używam lakierów hybrydowych rożnych marek, ale żadna hybryda się tak ładnie nie rozprowadzała i nie poziomowała. Mam kilka kolorów i żaden w jakimś drastycznym stopniu nie odstaje jakością od pozostałych. W zależności od koloru wymagane jest czasem zaaplikowanie trzech cienkich warstw dla pełnego krycia, ale biorąc pod uwagę łatwość malowania i szybkość utwardzania produktów nie ujmuje im to zbyt wiele! Ogromnym plusem jest rownież fakt, że hybrydy te nie odpryskują i nie miękną pod wpływem kontaktu z wodą! Gama kolorystyczna urzeka z kolekcji na kolekcje, a do tego same hybrydy swietnie sprawdzają się w praktyce ➡️ są wytrzymałe i łatwe w aplikacji nawet dla osób „zielonych” ➡️ zaczynających z hybrydami. Jeżeli chodzi o wytrzymałość to jest bardzo dobra! Szczerze? POLECAM! ????

Dobre krycie paznokcia

Semilac była pierwsza marka ,z którą zaczęłam swoją "hybrydową " przygodę.
Zachęca swoją duża gama kolorów, odcieni,akcesorii i dodatków do hybrydy.
Ja posiadam około 10 kolorów i prawie każdy jest dobry. Na kilku się przyjechałam ,bo inne było zdjęcie koloru a inne na opakowaniu A rzeczywiście ten kolor okazywał się inny.
Co do trwałości to nie odpryskuje ,czasem jedna warstwa była by w zupełności wystarczającą ,bo lakiery są dobrze napigmentowane.
Ogólnie polecam

Fajne

Posiadam 5 kolorów bazę i top. Gama kolorów bardzo ładna, każdy znajdzie coś dla siebie. Nie miałam problemów z rozprowadzeniem ich na płytce i generalnie dobrze się spisywały. Na moich paznokciach utrzymują się max 2 tygodnie w calosci, gdyby nie przeszkadzały mi drobne odpryski i odrost to mogłabym je nosić dłużej. Jedynym minusem jest słabe krycie jasnych kolorów 3-4 warstwy i gdzie nie gdzie nadal coś prześwituje

bardzo dobry ale ......

Swoją tzw samodzielną przygodę z hybrydą zaczęłam jakieś 2 lata temu i właśnie z lakierami semilac - pierwszym kolorem był oczywiście czerwony (sexy red) :) do samodzielnego malowania rewelacja, idealna konsystencja, nic się nie lało, dwie warstwy zapewniły idealne krycie, trwałość aż do tzw znudzenia zero problemów, musiałam ściągać bo odrost zaczynał straszyć. Obecnie mam ich około 20 jedne kolory wręcz uwielbiam (deep red, metalic black, blue ink), super się nimi maluje, inne maja nieco gorszą konsystencję, troszkę się rozpływają przy malowaniu (tu głownie fiolety). Nigdy mnie nie uczuliły, zdejmują się bardzo fajnie, trwałość jak to mówię do znudzenia, zdejmuję jak odrosty stają się widoczne - niestety przy tempie wzrostu paznokci wytrzymuję max 1,5-2 tygodnie, zero odprysków, jedynie jak nie zabezpieczę dobrze brzegów czasem leciutko ścierają się końce od pracy na kompie.
Zachwycił mnie też lakier termiczny :) mam cherry&white - efekt super :)
I teraz pora na to ale ...... to jest cena 29, 30 albo 33 zł
Niestety niedawno odkryłam mega konkurenta dla semilaca ale o tym już nie tutaj.
Sam lakier jest na prawdę świetny, zawsze go będę polecała :)
super trwały, bardzo duża paleta kolorów

Wykorzystała: kilka próbek

Niestety..

Mój pierwszy zestaw do hybryd zakupiłam właśnie z firmy SEMILAC,
na początku zachwyt lecz po roku płacz, ponieważ lakiery uczuliły mnie i musiałam na jakiś czas pożegnać się z hybrydą.

UCZULA

Przez pół roku lubiłam te lakiery, krycie calkiem okej, kolory również, pędzelek dobrze wyprofilowany. Jednak po pol roku zaczęły mnie swedzieć palce, wyskoczyly mi plamy na szyji i twarzy, okazalo sie ze to uczulenie na produkty marki Semilac. Po roku zrobiłam maciupenka kropkę laloetem Semilac na skorze reki, na drugiej rece zrobilam to samo tyle że innej marki lakierem (hipoalergicznym) i na rece z Semilaciem zrobila mi sie wielka czerwona, powstająca gula, wygladalo jak po oparzeniu, na drugiej ręce nic.

Uwielbiam

Semilac to moje pierwsze lakiery hybrydowe jakie miałam i mam do nich słabość do dziś chociaż minęły już 3 lata. Co prawda nie wszystkie kolory mi odpowiadają ale to rzecz gustu ???? ogólnie są bardzo dobre mam ich pewnie ze 30 ???? pięknie kryją ( przed zakupem dobrze jest się dowiedzieć czy dany kolor nie jest poltransparentny) , długo sie utrzymują , mają odpowiednią gęstość ( nie rozlewaja się jak niestety te tańsze) no i te kolory uwielbiam pastele ????

Wykorzystała: kilka próbek

Bubel

Niestety u mnie wygrywa neonail i victoria vynn. Zdecydowanie semilac sie nie sprawdza. Ich gama kolorystyczna wysuwa sie na prowadzenie. Zapiera dech w piersiach. I nie ma co do tego watpliwosci. Jednak lakiery w wiekszosci kolorow to buble. Przeswituja. Trzeba malowac po 3 warstwy. Uczulaja bardzo czesto. Nie sa trwale. Naprawde slaba jakos, ktorej nawet taka roznirodnosc kolorow nie ratuje.

najlepszy lakier hybrydowy

Gdyby nie wysoka cena, miałabym na półce jedynie produkty z tej firmy. Niestety 30 zł za 1 lakier nie przekonuje mnie, mogąc mieć w tej cenie 5 lub 6 kolorów trochę słabszych lakierów.

Love w wersji patologicznej...;)

Moja "relacja" z lakierami Semilac jest iście patologiczna, bo kocham je za cudowny efekt, a jednocześnie nienawidzę za to jak krzywdzą moje paznokcie, ale po kolei ;)
Semilac jest pierwszą marką, którą wybrałam na start, gdy 3 lata temu zaczęłam robić sobie hybrydy - zamówiłam pełen zestaw i co chwila dokupowałam kolory, które wpadły mi w oko. Muszę przyznać, że rajcowałam się nimi niemiłosiernie - przeglądałam blogi, youtube, wymyślałam nowe stylizacje i czekałam w napięciu na kuriera z nową paczką. Semilac był wtedy przodownikiem domowego manicure, internet i znajome trąbiły w koło tylko o nim, więc nic dziwnego, że przepadłam. Z kolorów, które na pewno miałam i pamiętam:
- 138 Perfect Nude
- 063 Legendary Red
- 037 Gold Disco
- 130 Sleeping Beauty
- 046 Intense Pink
- 001 Strong White
- 065 Wild Strawberry
- 123 Szeherezada
Wszystkie kolory są piękne, obłędne, nie ma sensu opisywać ich szczegółowo, bo w google grafika jest tego mnóstwo. Żaden z producentów nie miał w tamtym czasie tak bogatej palety przepięknych i zróżnicowanych odcieni. Do tego mnóstwo sezonowych limitowanek - od letnich neonów po zimowe brokaty. Wszystkie lakiery, których miałam okazję używać były bardzo nasycone, doskonale kryły paznokieć - nawet biały i odcienie pastelowe.
Poza tym, Semilac bije na głowę konkurencję jeśli chodzi o komfort wykonywania manicure. Lakiery mają doskonałą konsystencję, wygodny pędzelek jest bardzo precyzyjny i dociera nawet do najgłębszych zakamarków. Malowanie nim to czysta przyjemność - lakier doskonale poziomuje się, nie ma mowy o smugach, zaciekach bąbelkach. Poza tym jest niesamowicie trwały na moich paznokciach, nie odpryskuje, nie cofa się z linii brzegowej i nie odkleja się u nasady.

Dlaczego więc porównuję Semilaca do pato-miłości z wiecznie bijącym i pijącym konkurentem w roli głównej? A no dlatego, że jestem jedną z wielu ofiar alergii, spowodowanej przez te lakiery. Dziesiątki prób i kombinacji z innymi produktami/producentami i wizyty u dermatologów pozbawiły mnie złudzeń - to ta cała kolekcja pięknych kolorów jest sprawcą. Moje paznokcie gdzieś po kilku miesiącach użytkowania najpierw zaczęły puchnąć i swędzieć, potem pojawiły się czerwone reakcje skórne na ciele. Skóra wokół paznokci stała się sucha, łuszcząca się, wyglądało to okropnie. W błyskawicznym tempie pojawiła się też onycholiza, paznokcie zrobiły się brzydkie, poszarzałe, suche i zaczęły odklejać się od opuszka palca. Niestety, cała frajda z pięknych kolorów poszła się #@*&%!
Zrezygnowałam z ich stosowania, oddałam znajomym i siostrze, jakiś rok temu skończyłam leczenie. Moje paznokcie są w zdecydowanie lepszym stanie, używam produktów innej marki, ale widzę, że nie wróciły już do swojej dawnej, dobrej kondycji.
Szlag mnie trafia jak widzę kolejne cudowne nowości od Semilaca, a ja wiem, żeby nie wracać do tego przemocowca, bo znów sobie zrobię nim krzywdę. Na szczęście konkurencja nie próżnowała, obecnie oferta wielu firm jest na tyle bogata, że mam go czym zastąpić.