Timotei, Precious Oils, Szampon do włosów `Drogocenne olejki`

Timotei, Precious Oils, Szampon do włosów `Drogocenne olejki`

0% parabenów. 0% barwników. Do włosów normalnych lub suchych.
W delikatny sposób nawilża włosy. Bogata, upiększająca formuła z organicznym ekstraktem z jaśminu, drogocennym olejem arganowym oraz olejem migdałowym, która intensywnie nawilży nawet suche włosy aby uszlachetnić ich piękno. Napełnia włosy żywym blaskiem i nadaje subtelny zapach. Pomaga uzyskać jedwabiste w dotyku i lśniące włosy każdego dnia.

zapachowa, bez alkoholu, bez parabenów
Skóra głowy
normalna
do włosów suchych i zniszczonych, do włosów normalnych
nawilżające

Jestem z niego bardzo zadowolona!

Do zakupu tego szamponu zachęciły mnie pozytywne opinie na wizażu oraz to, że ma w składzie oleje, które moje włosy uwielbiają. Muszę stwierdzić iż bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.

Szampon jest przeznaczony do włosów normalnych lub suchych. Zawiera organiczny ekstrakt z jaśminu, olej arganowy, migdałowy i kokosowy. Na opakowaniu widnieje informacja, iż nie ma w swoim składzie parabenów ani barwników.

Na uwagę zasługuje szata graficzna opakowania - złota nalepka w lekko połyskującym kolorze a na niej brązowe napisy - jest naprawdę elegancka, miła dla oka i wyróżnia się spośród innych dostępnych w drogeriach.
Opakowanie jest wykonane z miękkiego, białego, nieprzeźroczystego plastiku. Posiada zamknięcie typu "press", po raz pierwszy spotkam się z takim zamknięciem. Jest ono bardzo wygodne, wystarczy tylko nacisnąć i od razu możemy nalać na dłoń odpowiednią ilośc szamponu oraz mamy pewność że nie wylejemy go za dużo.

Szampon jest dostepny w dwóch pojemnościach - 250 ml oraz 400 ml.
Można go kupić w Rossmannie, Naturze, większości osiedlowych drogerii a nawet w Biedronce :)
Cena: 250 ml - 5-6 zł ; 400 ml - 8-9 zł

Posiada średnio gęstą kremową konsystencję koloru białego z lekką perłową poświatą.
Wystarczy niewielka ilość aby umyć włosy bo pieni się naprawdę dobrze przez co jest wydajny.

Zapach powalił mnie na kolana! Pobił nawet szampon jajeczny "Z Apteczki Babuni" Joanny :) Jest specyficzny ale bardzo ładny, orientalny, lekko korzenny z wyczuwalną nutą migdałową i jaśminową. Utrzymuje się na włosach jeszcze przez jakiś czas po umyciu.

Po jego użyciu włosy są jedwabiste w dotyku, miękkie i puszyste, nawilża je i nabłyszcza. W dodatku pięknie pachną.
Nie obciąża włosów ani nie powoduje ich szybszego przetłuszczania. Są uniesione od nasady i mogę je myć spokojnie co trzeci dzień.
Zazwyczaj po każdym myciu muszę nakłądać odżywkę ... tu jest inaczej, wystarczy jak umyję włosy samym szamponem i nie mam absolutnie żadnych problemów z rozczesaniem włosów, nie są poplątane.

Szampon przypadł mi do gustu i jak tylko się skończy to na pewno zakupię opakowanie o większej pojemności. Ze swojej strony polecam!

Widzę, że odżywka z tej serii ma jeszcze lepsze opinie. Muszę ją wypróbować! :)

obciążył i spowodował łupież!

Mam aktualnie krótkie włosy, codziennie używam suszarki i lakierów/pianek . Chciałam troszeczkę nawilżyć włosy, jakoś o nie zadbać.
Szampon okazał się totalnie nie pasujący do moich włosów. Okropnie obciążał włosy do tego spowodował po kilku zastosowaniach łupież i swędzenie skóry głowy!! Nigdy więcej go nie użyje.

Plusik, za to , że ładnie się pienił i fajnie pachniał

Używam tego produktu od: od ok. 2 msc

Jestem na tak!

Polubiłam ten szampon ze względu na to jak działa na moje suche kłaczki - ładnie nawilża, bez problemu mogę rozczesać po nim włosy, ładnie pachnie. Ma dość rzadką konsystencję, ale dla mnie to nie problem. Jedyne do czego mogę się przyczepić to, że włosy nie są długo świeże.

Jest tani i wart spróbowania! :)

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Miłe zaskoczenie, ale...

Kupując ten produkt, myślałam że się zawiodę. Jednak zaryzykowałam i było warto. Bardzo zdziwił mnie fakt, iż szampon ten pomimo olejku arganowego w swoim składzie, nie obciąża moich włosów. Wręcz składniki zawarte w szamponie, przedłużają ich świeżość, nawet w te upały. Zapach jest przyjemny, nienachalny utrzymujący się przez dłuższy czas. Włosy są w dotyku faktycznie miękkie.
EDIT:
Podczas upałów szampon sprawdzał się świetnie, przedłużał świeżość włosów. Natomiast przy tej pogodzie, gdy upały już dawno minęły, szampon jest zwyczajny. Kupię go na pewno podczas lata.

Przeciętny szampon, który obciążył.

Nauczyłam się już nie oczekiwać od szamponu cudów obiecywanych przez producentów. Szampon ma dobrze myć i tyle. W związku z tym najczęściej używam tanich szamponów bez silikonów. Temu szamponowi nie mam właściwie zbyt wiele do zarzucenia. Dobrze domył moje włosy, jednak świeżość włosów utrzymywała się krócej niż przy wspomnianych wcześniej kosmetykach. Drugi minus odejmuję za bardzo nieładny i drażniący zapach. Po opakowaniu jak i firmie Timotei spodziewałam się jakiegoś słodkiego aromatu, a ten był... bardzo dziwny, mnie przypominał jakieś tanie męskie perfumy używane kiedyś przez mojego TŻ (???).
Żadnej olejkowej magii nie doświadczyłam.
Z powodu tego przyspieszonego przetłuszczania szampon skończył żywot przy goleniu nóg. :)

Używam tego produktu od: przez miesiąc

Edytuję recenzję: jest to jeden z najlepszych szamponów, jakich używałam. Przede wszystkim świetnie współgra z odżywką o tej samej nazwie. Nawilża włosy. Będę kupować.
Używam tego produktu od: 2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: początek dużej butelki

Dobry

Szampon w moim przypadku dobrze się sprawdził.
- dobrze się pieni
- nie podrażnia
- oczyszcza włosy z wszelkich zanieczyszczeń bez problemu
- jest wydajny
- nie obciąża włosów, są miękkie i błyszczące
- miękka butelka ułatwia aplikację produktu
- ładny zapach

Nie dla mnie

Taki dziwny ten szampon. Była na niego promocja więc wziełam bez zastanowienia, a pomyślałam, że skoro \'precious oil\' to może się okazać strzałem w dziesiątkę.

Mam włosy falowane i w tym przypadku szampon się nie sprawdził. Ma taka oleistą, śliską konstystencje i obciąża moje włosy, nie robiąc przy tym nic dobrego. Włosy się szybko przetłuszczają, nie są wcale nawilżone, zapach jaki pozostaje na włosach taki sobie, no i mam wrażenie że właśnie przez te olejki w składzie bardzo je oblepia.

Podsumowując, nie skusze się na ponowny zakup.

Używam tego produktu od: Kilku miesięcy
Ilość zużytych opakowań: Jedno

Mój hit! :)

Moje włosy były suche. Po tym szamponie zauważyłam znaczne nawilżenie i to nie krótkotrwałe na jedno mycie. Dobrze myje i się pieni. Używam go razem z odżywka. Jestem mile zaskoczona. ;)

Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 1

Nigdy nie byłam przekonana do Timotei, jednak do do.zakupu skusiła mnie niska cena na promocji - niecałe 4zł. Szampon baardzo pozytywnie mnie zaskoczyl :)

plusy :

+ ładny zapach który dość długo się utrzymuje
+ dostępność
+ dobrze myje i nie obciąża włosów
+ zawsze po użyciu szamponu wieczorem, rano miałam już efekt tłustawych włosów - w tym przypadku tego nie ma :)

Używam tego produktu od: Dłużej niż miesiąc
Ilość zużytych opakowań: Więcej niż 1

bardzo wydajny!

Szampon oceniam pozytywnie. Moim zdaniem nie ma większych wad, jestem zadowolona z tego, jak moje włosy reagują na ten kosmetyk.
+ dokładnie oczyszcza włosy
+ bardzo wydajny
+ delikatny, naturalny i niechemiczny zapach
+ wygodna butelka
+ niska cena
+ dobrze się pieni
Mam tylko małe, ale ponieważ włosy trochę się puszą po nim, gdy nie użyję pianki, ale ogólnie na plus! ;-)

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Nie dla mnie

Szampon kupiłam skuszona pozytywnymi opiniami na jego temat. Mam włosy zniszczone ale jak się okazało nie aż tak, aby ten szampon dobrze im służył.
+piękny zapach, który jeszcze długo utrzymuje się na włosach
+bardzo dobra, kremowa konsystencja sprawia, że włosy myje się przyjemnie
+nie ma konieczności stosowania odżywki, gdyż nie plącze włosów
+brak parabenów i barwników w składzie
+śmiesznie tani

-bardzo obciąża moje włosy, choć są zniszczone to ten szampon jak się okazało nie jest im pomocny, włosy ledwo wytrzymują do dnia następnego, wyglądają na przetłuszczone

Po zużyciu ok połowy opakowania oddałam szampon w inne ręce.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: w tracie pierwszego